رفتن به مطلب

رم 8 گیگ با یک 4 دوال چنل میشه؟

Recommended Posts

درود، من الان دو تا 4 گیگ دارم ولی کم میاد گاهی اوقات.

اول میخواستم دو تا 8 گیگ بگیرم ولی به این نتیجه رسیدم 16 گیگ زیاده و 12 مناسب تره. 

حالا میخوام بدونم میشه جای یکی از 4 گیگ ها یک 8 بزارم؟ از نظر پایداری و دوال چنل مشکلی نداره ؟ 

مادربورد  Asus P8B75-M LX PLUS 

لیست رم های سازگار

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

اگه جای یکی از اون 4 گیگ ها بخواید 8 بزارید از لحاظ کارکرد مشکلی نخواهید داشت،اما دیگه دوال کانال نخواهند بود و پهنای باند 2 برابر نمیشه.

اگه اسلات سوم دارید یه 4 دیگه هم اضافه کنید تا بشه 3 تا 4 گیگ،در این صورت بهتر خواهد بود،در غیر اینصورت و 2 اسلات بودن مادبوردتون سعی کنید یه رم دوال کانال 16 گیگ رو تهیه کنید در صورت مقدور بودن بودجه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، meysam99mc گفته است :

اگه جای یکی از اون 4 گیگ ها بخواید 8 بزارید از لحاظ کارکرد مشکلی نخواهید داشت،اما دیگه دوال کانال نخواهند بود و پهنای باند 2 برابر نمیشه.

اگه اسلات سوم دارید یه 4 دیگه هم اضافه کنید تا بشه 3 تا 4 گیگ،در این صورت بهتر خواهد بود،در غیر اینصورت و 2 اسلات بودن مادبوردتون سعی کنید یه رم دوال کانال 16 گیگ رو تهیه کنید در صورت مقدور بودن بودجه.

فقط دو تا اسلات دارم 

لینک به دیدگاه

پس اگه رمتون رو بخواید حتما افزایش بدید 2 راه بیشتر ندارید، اول اینکه همون 8 گیگ رمی که خودتون عرض کردید اضافه کنید با یه اسلات 4 گیگ بشه 12 گیگ....که از لحاظ کارکرد سیستم هیچ مشکلی نخواهید داشت ولی پهنای باند رم هاتون کمتر خواهد بود و ممکن این مورد رو بعضی اوقات تو سیستم بصورت لگی لحظه ایی این کندی رو احساس کنید

ولی خب دومین راه که بهترین راه هست درصورت بودن بودجه راه دوم یعنی فروختن 8 گیگ رم الانتون و تهیه 16 گیگ رم دوال کانال بصورت نو یا دست دوم هست،که بدین صورت کارکرد سیستم کاملا پایدار و دوال کانال خواهد شد.و هیچ گونه کندی لحظه ایی هم احساس نخواهید کرد البته با توجه به سخت افزارتون که بنده اطلاعی ازش ندارم.

اگه 3 اسلات داشتید میشد 3 تا رم 4 گیگ هم پیشنهاد داد،ولی خب هنگام خرید رم حتما توجه به فرکانس و تایمینگ هاش هم با توجه به رم های فعلی رو سیستمون داشته باشید.

ویرایش شده توسط meysam99mc
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

اگه اسلات سوم دارید یه 4 دیگه هم اضافه کنید تا بشه 3 تا 4 گیگ،در این صورت بهتر خواهد بود،

در این حالت dual نمیشن چون انگار یه 8گیگ با 4گیگ بستی

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، mَd گفته است :

در این حالت dual نمیشن چون انگار یه 8گیگ با 4گیگ بستی

دقیقا درست هستش 3 تا  رم باشه دیگه دوال کانال نمیشه،اسمش روش هست،منم همچین چیزی ننوشتم که دوال کانال میشه.

فقط نوشتم طبق تجربه و بررسی هایی که من داشتم تو این شرایط اگه همه رم ها یکسان باشه(مثلا 3 رم 4 گیگ با فرکانس 2400 از یه برند مشخص)  فقط سیستم  بصورت نسبی پایدارتر هستش.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، micpet گفته است :

درود، من الان دو تا 4 گیگ دارم ولی کم میاد گاهی اوقات.

اول میخواستم دو تا 8 گیگ بگیرم ولی به این نتیجه رسیدم 16 گیگ زیاده و 12 مناسب تره. 

حالا میخوام بدونم میشه جای یکی از 4 گیگ ها یک 8 بزارم؟ از نظر پایداری و دوال چنل مشکلی نداره ؟ 

مادربورد  Asus P8B75-M LX PLUS 

لیست رم های سازگار

داداش نتیجه گیریت یکم اشتباهه‌ الان ۱۶ گیگ زیاد محسوب نمیشه و مناسبه‌. همون دو تا ۸ بگیر یا ۴تا ۴. من خودم ۴ تا ۴گیگ گرفتم ۸۰۰ تومن کاملا هم را۱یم. الان یکم بیشتر خرج کنب خیلی بهتر ازینه که بعدا دوباره بخای رم بفروشی تا یه رم با ظرفیت بالاتر بگیری. باز انتخاب باخودتونه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش نتیجه گیریت یکم اشتباهه‌ الان ۱۶ گیگ زیاد محسوب نمیشه و مناسبه‌. همون دو تا ۸ بگیر یا ۴تا ۴. من خودم ۴ تا ۴گیگ گرفتم ۸۰۰ تومن کاملا هم را۱یم. الان یکم بیشتر خرج کنب خیلی بهتر ازینه که بعدا دوباره بخای رم بفروشی تا یه رم با ظرفیت بالاتر بگیری. باز انتخاب باخودتون

آخه رزولوشن مانیتور 720. میدونم روی این رزولوشن هرگز از 16 گیگ استفاده نخواهم کرد.

ولی حق با شماست باید همون 2*8 بگیرم، راحت تره. 

لینک به دیدگاه

بله دوآل چنل می شه ولی فقط 4 گیگ از هر رم. 4 گیگ اضافه روی رم 8 گیگی، به صورت تک کانال کار می کنه. 

کلا این طور بستن پیشنهاد نمی شه و اگه 2 تا 8 گیگ تهیه کنی بهتره.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005657/boards-and-kits.html?wapkw=flex#flex

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir44 گفته است :

بله دوآل چنل می شه ولی فقط 4 گیگ از هر رم. 4 گیگ اضافه روی رم 8 گیگی، به صورت تک کانال کار می کنه. 

کلا این طور بستن پیشنهاد نمی شه و اگه 2 تا 8 گیگ تهیه کنی بهتره.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005657/boards-and-kits.html?wapkw=flex#flex

لینک خیلی خوبی بود مرسی، فک کنم آخر همون دوتا 8 گیگ رو باید بگیرم.

لینک به دیدگاه

سلام 

بله عزیز هیچ مشکلی نداره و دوآل چنل میشه 

من خودم حدود 6ماه یه 8 با یه 4 استفاده می‌کردم و هیچ گونه مشکلی هم نداشتم و سیستم هم به صورت دوآل میشناخت

منتهی اگر واست امکانش هست این رم هات بفروش بکنش دوتا 8 که دیگه خیالت راحت‌تر بشه 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

بله عزیز هیچ مشکلی نداره و دوآل چنل میشه 

من خودم حدود 6ماه یه 8 با یه 4 استفاده می‌کردم و هیچ گونه مشکلی هم نداشتم و سیستم هم به صورت دوآل میشناخت

منتهی اگر واست امکانش هست این رم هات بفروش بکنش دوتا 8 که دیگه خیالت راحت‌تر بشه 

حالا رم 1600 هم پیدا نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، micpet گفته است :

حالا رم 1600 هم پیدا نمیشه.

چرا همینجا تایپیک خرید بزن 

دوستان احتمالا موجود دارن 

لینک به دیدگاه

این لیست رم های مورد تایید هستش

من الان موندم حتما رم باید از مدل های تو لیست باشه یا نه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...