رفتن به مطلب

تردید در انتخاب گرایش برنامه نویسی (اندروید یا سایت)

Super Visor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.

دوستان ببخشید من ترم 5 مهندسی کامپیوتر هستم و دیگه به فکر افتادم به دنبال یادگیری مهارت برم چون دانشگاه چیزی جز اطلاعات تئوری غیر کاربردی به آدم نمیده.

حقیقتش من بین سایت و اندروید گیر کردم که کدوم رو انتخاب کنم. علاقه ام هم به هر دوش  در حد 50 ، 50 هست. جفتشو دوست دارم.

بعد از این  دو تا، علایقم به ترتیب اولویت : 3- اپلیکیشن ویندوز (Desktop) 4-گرافیک  5- تدوین 6-لینوکس

اما  بین سایت و اندروید واقعا نمیدونم کدومو انتخاب کنم. به جفتش علاقه مندم.

سوال اولم اینه که امکانش هست یه نفر هم اندروید کار باشه هم وب کار ؟؟؟؟؟

سوال دومم اینه که شما کدومو پیشنهاد میکنید و چه تجربه ای دارید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود. داداش اگه برات مقدور دنبال ios و سوییفت باش که برنامه نویسش خیلی کمه و بازار کارش خوب اگه نشه برو دنبال آندروید.چرا نشه دنبال دوتاشم بری ولی توصیه میکنم اول وقت بذار یکیشو قشنگ یکی دو سال کار کن حرفه ای شو بعد دنبال اون یکی هم برو.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Super Visor گفته است :

با سلام.

دوستان ببخشید من ترم 5 مهندسی کامپیوتر هستم و دیگه به فکر افتادم به دنبال یادگیری مهارت برم چون دانشگاه چیزی جز اطلاعات تئوری غیر کاربردی به آدم نمیده.

حقیقتش من بین سایت و اندروید گیر کردم که کدوم رو انتخاب کنم. علاقه ام هم به هر دوش  در حد 50 ، 50 هست. جفتشو دوست دارم.

بعد از این  دو تا، علایقم به ترتیب اولویت : 3- اپلیکیشن ویندوز (Desktop) 4-گرافیک  5- تدوین 6-لینوکس

اما  بین سایت و اندروید واقعا نمیدونم کدومو انتخاب کنم. به جفتش علاقه مندم.

سوال اولم اینه که امکانش هست یه نفر هم اندروید کار باشه هم وب کار ؟؟؟؟؟

سوال دومم اینه که شما کدومو پیشنهاد میکنید و چه تجربه ای دارید ؟؟؟

سوال یک . بله میشه 
سوال دو . اندروید و سایت اشباع شده برو سراغ نتوورک و سیسکو 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Slasher گفته است :

سوال یک . بله میشه 

به نظر من که تو کشورمون نیاز به اندروید و وب به شدت در حال افزایشه و اگه یه برنامه نویسی کاربلد باشه هم به درد کار آفرین شدن میخوره و هم رو هوا استخدامش میکنن.

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود. داداش اگه برات مقدور دنبال ios و سوییفت باش که برنامه نویسش خیلی کمه و بازار کارش خوب اگه نشه برو دنبال آندروید.چرا نشه دنبال دوتاشم بری ولی توصیه میکنم اول وقت بذار یکیشو قشنگ یکی دو سال کار کن حرفه ای شو بعد دنبال اون یکی هم برو.

به سوییفت علاقه زیادی ندارم چون الان اندروید توی ایران روی بورسه فعلا.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Slasher گفته است :

سوال یک . بله میشه 

تو دنیای امروزی اشباع شدن مفهومی نداره کارت خوب باشه همیشه کار هست

لینک به دیدگاه

ببین کسی که اندروید کار می کنه مطمئنا باید تحت وب هم بلد باشه، اندروید یه پلتفرمه،  زبان نیست، برای نوشتن منطقش باید یا جاوا یا کاتلین بلد باشی، برای طراحی UI هم با تگ های XML باید آشنا باشی،  که خیلی سادست و اگر پیش زمینه html که گلابی هست داشته باشی که حله، در ضمن شما اپ بخوای بنویسی باید برای سمت سرور نوشتن طراحی سایت (در حد درو آوردن محیط مدیریت) و بک اند زدنش رو بلد باشی، یا php یا جانگو یا جاوا اسکریپت نیاز داری،  اگر میخوای برای موبایل کاری کنی، برو سمت فلاتر یا ری اک نیتیو که بتونی خروجی روی اندروید و iOS بگیری. اگر میخوای برای ویندوز بزنی و برنامه نویسی صفر هستی برو سمت پایتون و شک نکن، همه چی داره، خیلی هم ساده هست و عجیب قدرتمند. تو زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و عمیق هم الان پیشتاز هست، فقط جانگوش رو بتونی برای بک اند نوشتن خوب یاد بگیری در آمد خیلی خوبی خواهی داشت. درضمن برای یادگیری هم توصیه می کنم پروژه محور کار کنی، stackoverflow هم فراموش نشه 😀

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

ببین کسی که اندروید کار می کنه مطمئنا باید تحت وب هم بلد باشه، اندروید یه پلتفرمه،  زبان نیست، برای نوشتن منطقش باید یا جاوا یا کاتلین بلد باشی، برای طراحی UI هم با تگ های XML باید آشنا باشی،  که خیلی سادست و اگر پیش زمینه html که گلابی هست داشته باشی که حله، در ضمن شما اپ بخوای بنویسی باید برای سمت سرور نوشتن طراحی سایت (در حد درو آوردن محیط مدیریت) و بک اند زدنش رو بلد باشی، یا php یا جانگو یا جاوا اسکریپت نیاز داری،  اگر میخوای برای موبایل کاری کنی، برو سمت فلاتر یا ری اک نیتیو که بتونی خروجی روی اندروید و iOS بگیری. اگر میخوای برای ویندوز بزنی و برنامه نویسی صفر هستی برو سمت پایتون و شک نکن، همه چی داره، خیلی هم ساده هست و عجیب قدرتمند. تو زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و عمیق هم الان پیشتاز هست، فقط جانگوش رو بتونی برای بک اند نوشتن خوب یاد بگیری در آمد خیلی خوبی خواهی داشت. درضمن برای یادگیری هم توصیه می کنم پروژه محور کار کنی، stackoverflow هم فراموش نشه 1f600.png

خیلی ممنون از راهنماییتون.

درسته xml خیلی مشابه html هست ولی به عقیده من اگه کسی بخواد در طراحی وب (front و back) حرفه ای بشه منحصرا باید روی همین زمینه کار بکنه. این که یه ذره اندروید کار کنی یه ذره وب فک کنم کار اشتباهی باشه.

من نمیخوام برنامه نویس آماده ی وردپرس یا پایتونی بشم. میخوام از پایه خودم همه چی رو پیاده سازی کنم.

در کل مواردی که فرمودید خیلی مفید بودن.

با تشکر!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Super Visor گفته است :

خیلی ممنون از راهنماییتون.

درسته xml خیلی مشابه html هست ولی به عقیده من اگه کسی بخواد در طراحی وب (front و back) حرفه ای بشه منحصرا باید روی همین زمینه کار بکنه. این که یه ذره اندروید کار کنی یه ذره وب فک کنم کار اشتباهی باشه.

من نمیخوام برنامه نویس آماده ی وردپرس یا پایتونی بشم. میخوام از پایه خودم همه چی رو پیاده سازی کنم.

در کل مواردی که فرمودید خیلی مفید بودن.

با تشکر!

شاید درست نتونستم مفهوم رو برسونم، HTML خیلی سادست، فقط باید یک سری تگ رو بشناسی، CSS ولی برای زیبایی هست و کمی سخت تر. XML هم یه زبان علامت گذاری هست، و زبان برنامه نویسی محسوب نمیشه.

چیزی به اسم برنامه نویس آماده وردپرس یا پایتون نداریم . چون اون دیگه برنامه نویسی نیست. برای وردپرس باید php و js بلد باشید. به هر حال هر وقت شروع کردید خودتون انشالله متوجه میشید.

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن.

اگر کس دیگه ای هم تجربه ای داره ممنون میشم بگه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...