رفتن به مطلب

Goorani
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

رشته و تخصص من در زمینه برق هست ولی صرفا برای یادگیری و به خاطر علاقه ای که دارم میخوام بحث شبکه های کامپیوتری رو دنبال کنم

هر چند که بعیده در اینده به کارم بیاد ولی به خاطر علاقه در مراحل بعدی میخوام دوره های سیسکو رو هم بگذرونم

علاقه ای به تحصیلات اکادمیک در این رشته ندارم و میخوام بصورت ازاد و همچنین مطالعه شخصی هر زمان که وقت و حوصلشو داشتم پیگیر شم

لطفا دوستانی که اشنایی دارن اول بگن که برای دوره مقدماتی باید از چه کتاب و اموزش هایی شروع کنم و در صورت امکان لینک دانلود و سایت های مربوطه رو معرفی کنن

و در مرحله دوم بگن که بعد از طی کردن مراحل مقدماتی ایا میشه در سطح پیشرفته هم بدون کلاس و مراجعه به اموزشگاه های مربوطه ادامه داد یا حتما باید دوره هاش رو بگذرونم

و اگر حالت دوم هست بگن که در تهران یا قزوین  چه موسسات و چه دوره هایی رو پیشنهاد میکنن که معتبر و بدرد بخور باشه

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

برای اموزش شبکه برای مقدمه بنظرم باید دوره + Network بگذرونید 

برای ثبتنام این دوره میتونید به اموزشگاه هایی که زیرنظر فنی حرفه ای برگذار میشن مراجعه کنید ولی اموزشگاه های خصوصی هم هست که به صورت حرفه ای تر به این مباحث بپردازن ولی اگه ارزش مدرک دریافتی بعد پایان دوره براتون مهمه مدرک فنی حرفه ای معتبر تر هست نسبت به اموزشگاه های خصوصی!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود

برای اموزش شبکه برای مقدمه بنظرم باید دوره + Network بگذرونید 

برای ثبتنام این دوره میتونید به اموزشگاه هایی که زیرنظر فنی حرفه ای برگذار میشن مراجعه کنید ولی اموزشگاه های خصوصی هم هست که به صورت حرفه ای تر به این مباحث بپردازن ولی اگه ارزش مدرک دریافتی بعد پایان دوره براتون مهمه مدرک فنی حرفه ای معتبر تر هست نسبت به اموزشگاه های خصوصی!

نه اصلا مدرک مطرح نیست و برای مدرک هم نمیخونم و صرفا به خاطر علاقه هست

اشنایی کمی دارم

همین کتاب نتورک پلاس رو بخونم کفایت میکنه برای ادامه مسیر؟تا جای ممکن میخوام سراغ کلاس و اموزشگاه نرم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز:

اگه از مرجع و پایه میخوای شبکه یاد بگیرید این دو کتاب رو پیشنهاد میکنم که pdf ش هم تو نت فراوان هست

MSNCE: MICROSOFT NETWORK CERTIFICATION ENGINNER

RHCE: RED HAT   CERTIFICATION    ENGINEER

---

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

سلام دوست عزیز:

اگه از مرجع و پایه میخوای شبکه یاد بگیرید این دو کتاب رو پیشنهاد میکنم که pdf ش هم تو نت فراوان هست

MSNCE: MICROSOFT NETWORK CERTIFICATION ENGINNER

RHCE: RED HAT   CERTIFICATION    ENGINEER

---

ایرانی و ترجمه شده لطفا😅

لینک به دیدگاه

داداش گلم اینم ترجمه مرجع کامل:

https://amirkabir-science.com/network-courses/

http://www.modir-shabake.com/product/دوره-آموزش-مهندسی-شبکه-مایکروسافت-mcse-server-2012/

http://dl.amirkabir-science.com/book-paper/network/Networkplus-2018.pdf

https://mftgilan.com/آموزش-شبکه-مجتمع-فنی-تهران-نمایندگی-رش-2/

---

دادا شما اگر شبکه نه حالا به کامپیوتر وارد باشید ترجمه میخوای چی کار عزیز

ترجمه. قربون جماعت هم وطن بشم باید بسلفی یه مقداری! 🥴

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Goorani___k65 گفته است :

نه اصلا مدرک مطرح نیست و برای مدرک هم نمیخونم و صرفا به خاطر علاقه هست

اشنایی کمی دارم

همین کتاب نتورک پلاس رو بخونم کفایت میکنه برای ادامه مسیر؟تا جای ممکن میخوام سراغ کلاس و اموزشگاه نرم

درود 

بله همین کتاب بخونید تا حدودی کفایت میکنه البته اگر مفاهیم براتون گنگ باشه باید از اموزشگاه کمک بگیرین

بعد اشنا شدن با مفاهیم این کتاب میتونید دوره های پیشرفته تر شروع کنید 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

داداش گلم اینم ترجمه مرجع کامل:

https://amirkabir-science.com/network-courses/

http://www.modir-shabake.com/product/دوره-آموزش-مهندسی-شبکه-مایکروسافت-mcse-server-2012/

http://dl.amirkabir-science.com/book-paper/network/Networkplus-2018.pdf

https://mftgilan.com/آموزش-شبکه-مجتمع-فنی-تهران-نمایندگی-رش-2/

---

دادا شما اگر شبکه نه حالا به کامپیوتر وارد باشید ترجمه میخوای چی کار عزیز

ترجمه. قربون جماعت هم وطن بشم باید بسلفی یه مقداری! 🥴

یعنی هر کسی که تا حدودی با شبکه و کامپیوتر اشنایی داره زبانش فوله؟!🙄

رفیق من تو این کاره و تحصیلاتشم مربوط به همین رشتس ولی فول نیست زبانو

بله درسته بهتره که کاملا تسلط داشته باشی و لی خب...

بهش میگم چطوریاس میگه نتورک پلاسو خودت بخون بقیه رو از دم باید بری کلاس حضوری!اینطوری فایده نداره😅

این سایت هایی که معرفی کردید خوبه چون دوره های اموزشی انلاین و فیلم های ضبط شدس

شما خودت دیدی اموزش ها رو؟بدرد میخوره؟یا فقط سرچ کردید دیدید اینا هست؟

میخوام هزینه الکی نکنم و اگه واقعا بدرد میخوره خریداری کنم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

بله همین کتاب بخونید تا حدودی کفایت میکنه البته اگر مفاهیم براتون گنگ باشه باید از اموزشگاه کمک بگیرین

بعد اشنا شدن با مفاهیم این کتاب میتونید دوره های پیشرفته تر شروع کنید 

درود بیکران

البته با مفاهیم کلی که این کتاب ارائه کرده اشنایی دارم و تقریبا چیز جدیدی نداره برام

بعدش پیشنهاد میکنید سراغ چه دوره هایی برم

این لینک هایی که دوستمون بالا دادن به نظرتون بدرد میخوره؟ارزش خرید داره؟

یا باید کلاس های حضوری و در اموزشگاه ها ادامه بدم

البته بازم تاکید میکنم صرفا جهت علاقس

و بعیده که بعدها در اینده شغلیم تاثیر داشته باشه و بخوام در این حیطه فعالیت کنم

لینک به دیدگاه

زبان کامپیوتر واصطلاحاتش خیلی ساده و خیلی هاشو خودتون میدونید

شما اگر قبلا یک اپراتوری هم پاس کرده باشی میتونی از مراجع انگلیسی مربوط به کامپیوتر به راحتی استفاده کنی

یعنی هیچ آشنایی نداری؟!! برنامه نویسی ؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

زبان کامپیوتر واصطلاحاتش خیلی ساده و خیلی هاشو خودتون میدونید

شما اگر قبلا یک اپراتوری هم پاس کرده باشی میتونی از مراجع انگلیسی مربوط به کامپیوتر به راحتی استفاده کنی

یعنی هیچ آشنایی نداری؟!! برنامه نویسی ؟

اصلا متوجه نمیشم چی میگید شما!

مگه به صرف اطلاع و اشنایی با اصطلاحات کامپیوتری میشه از مرجع انگلیسی استفاده کرد؟!

یدفه بفرما کل کار ترجمه در این حوزه از اساس بیهوده و عبس بوده!

ازون ور که برمیگردی تیکه میندازی و میگی باید بسلفی و  به خنده و شوخی رد کردیم و از این طرفم که...

خوبه چندبار تکرار کردم جهت علاقس و یادگیریش برای من فایده مادی و مالی نداره و ترجیحا میخوام خودم بصورت شخصی مباحث رو پیش ببرم!

سوالی پرسیدم و کسی دوست داشت لطف کرده و راهنمایی میکنه

در غیر این صورت نیازی  به  تیکه پرانی و طعنه زدن های جنابعالی نیست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Goorani___k65 گفته است :

درود دوباره 

عزیزم برای اینکه ببینید چه دوره ای مناسب شماس باید به یک اموزشگاه خصوصی مراجعه کنید تا سطح شما مشخص بشه 

بنده مقدمه نتورک خدمت شما گفتم اگه این مبحث کامل وارد هستین اموزشگاها حتما میتونن راهنماییتون کنن که برای مرحله بعدی وارد چه حوزه ای بشید

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت استارتر گرامی
والا شما اگه زبانتون مبتدی هم باشه کفایت میکنه وبله نیازه که زبان بلد باشیدچون هر روزه هم کورس های آنلاین جدید و هم دوره های ویدیویی و کتاب های آپدیت شده عرضه میشه که خیلی هاشون اصلا ترجمه نمیشن یا دیر ترجمه میشن و یا با کلی اطلاعات نادرست ترجمه میشن دلیلش هم واضحه(مترجم تو حوضه مرتبط با کتابی که ترجمه میکنه تحصیلاتی نداشته)
با خوندن یک کتاب به مرور زبانتون بهتر و بهتر میشه
بنده نتورک کار نکردم ولی خب تو حوضه های مختلف دنیای کامپیوتر میتونید از دوره های وب سایت udemy و lynda  کمک بگیرید 
مطمئن باشید که خوندن یک کتاب زبان اصلی ارزشش بسی بیشتر از ده تا کتاب ترجمه شدش(این مورد رو شخصی داره بهتون میگه که به شدت متمرکز شده بود رو خوندن کتاب های ترجمه شده و با بهانه های مختلف "زبانم ضعیفه","بهتر شدن زبان زمان میبره" ,تا هفت هشت ماه پیش کتاب های زبان پارسی رو مطالعه میکرد) ولی در حال حاضر حتی اگر یه کتاب ترجمه شده باشه ترجیح میدم نسخه اصلیش رو بخونم
++ بعضی از دوره ها  و کتاب ها که اصلا ترجمه نمیشن چون هم کاغذ گرونه و هم به اون مقدار بازار هدف گسترده ای رو داخل ایران ندارن به طور مثال در خصوص تکنولوژی asp.net core تا الان فقط یک کتاب ترجمه شده که اون یهم نسخه core 1.0 هستش که در حال حاضر کمی از عرضه core 3.0 میگذره و تقریبا چهار سال از عمر کتاب ترجمه شده میگذره

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، sajad564 گفته است :

بنده نتورک کار نکردم ولی خب تو حوضه های مختلف دنیای کامپیوتر میتونید از دوره های وب سایت udemy و lynda  کمک بگیرید 

سلام از ماست

اینهارو که باید خرید دلاری  کرد و دردسر های خودش رو داره

من زبان انگلیسی رو بخوام به خودم نمره بدم از 10 نمرم 4 هست😅

خب پس با این وضعیت باید اول یه چند ماهی رو زبانم کار کنم بعد برم سراغ...

به هر حال ممنون از راهنماییتون

در 8 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود دوباره 

عزیزم برای اینکه ببینید چه دوره ای مناسب شماس باید به یک اموزشگاه خصوصی مراجعه کنید تا سطح شما مشخص بشه 

بنده مقدمه نتورک خدمت شما گفتم اگه این مبحث کامل وارد هستین اموزشگاها حتما میتونن راهنماییتون کنن که برای مرحله بعدی وارد چه حوزه ای بشید

تا حدودی اشنایی دارم و هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که ببینم اگر بصورت غیر حضوری بخوام ادامه بدم چه کتاب هایی بهتر هست و یااگر اموزش های انلاین و دوره های مربوطه وجود داره دوستان اهل فن کدومشون رو معرفی و تایید میکنن و اگر هم چنین چیزهایی نیست و یا در هر صورت احتیاج به کلاس های حضوری هست چه اموزشگاه هایی معتبر تر بوده و بهتر اموزش میدن

ویرایش شده توسط Goorani___k65
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Goorani___k65 گفته است :

سلام از ماست

اینهارو که باید خرید دلاری  کرد و دردسر های خودش رو داره

من زبان انگلیسی رو بخوام به خودم نمره بدم از 10 نمرم 4 هست1f605.png

خب پس با این وضعیت باید اول یه چند ماهی رو زبانم کار کنم بعد برم سراغ...

تا حدودی اشنایی دارم و هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که ببینم اگر بصورت غیر حضوری بخوام ادامه بدم چه کتاب هایی بهتر هست و یااگر اموزش های انلاین و دوره های مربوطه وجود داره دوستان اهل فن کدومشون رو معرفی و تایید میکنن و اگر هم چنین چیزهایی نیست و یا در هر صورت احتیاج به کلاس های حضوری هست چه اموزشگاه هایی معتبر تر بوده و بهتر اموزش میدن

والا الزامی به خرید نیستش
git.ir
downloadly.ir
و خیلی از سایت های دیگه آموزش هاش رو قرار دادن و اینکه باور کن هیچ جوره ممکن نیست زبانت مث من داغون بوده باشه
از بیرون داری نگاه میکنی
من خودم اکستنشن گوگل ترنسلیتور رو نصب کرده بودم هر کلمه ای که معنیش رو نمیدونستم رو سلکت میکردم معناش رو میدیدم یه ده روز زمان میبره تا راه بیفتی
بازم صلاح خودتون رو خودتون میدونید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام عزیز

اگه  فقط برای علاقه میخای بخونی همون نتورک پلاس کافیه و هم میتونه بدردت بخوره

یکمم از امنیت بخون شاید قشنگه دوره های security+ و حتی دوره ccna security هم خوبه و دید خوبی از امنیت بهت میده

علاقه هم تا یه جایی خوبه بیشتر از اون فقط وقت تلف کردن و پر کردن و درگیر کردن ذهن و مغز آدمه

ولی بیشتر از اینا دیگه واقعا خوب نیس خوندنش مثلا شما بدونی ی سوییچ چطوری کانفیگ میشه یا سرویس wsus چیه و چطوری کانفیگ میشه که چی بشه ؟ 

برو سمت همون رشته خودت و روی همون تمرکز داشته باش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...