رفتن به مطلب

ایا 9700k رم 3200 رو ساپورت میکنه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یک مادربرد و cpu با پردازنده 9700k دارم میخوام براش رم  با فرکانس ۳۲۰۰ بخرم هر چقدر تحقیق کردم تو سایتا زده بود 2666 ساپورت میکنه 

شما میدونید که ایا ساپورت میکنه رم با فرکانس 3200 رو یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام

بله با فعال کردن پروفایل XMP بدون مشکل در کنار هم کار میکنن (با همون فرکانس 3200)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ATER گفته است :

سلام

بله با فعال کردن پروفایل XMP بدون مشکل در کنار هم کار میکنن (با همون فرکانس 3200)

سلام

با فرکانس های بیشتر چی میکشه اخه مادربردم تا ۴۲۰۰ ساپورت میکنه 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mh62 گفته است :

سلام

تا 4.200 با فعال کردن xmp مشکلی نداره

دستی هم میشه اور کرد که جالب نیست

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mh62 گفته است :

سلام

مادربرد ساپورت میکنه ولی cpu نه!

نهایت فکر کنم به 3600 با تایمینگ 16-16-16-18 برسی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mh62 گفته است :

سلام من یک مادربرد و cpu با پردازنده 9700k دارم میخوام براش رم  با فرکانس ۳۲۰۰ بخرم هر چقدر تحقیق کردم تو سایتا زده بود 2666 ساپورت میکنه 

شما میدونید که ایا ساپورت میکنه رم با فرکانس 3200 رو یا نه؟

برادر، اون 2666 فرکانس پایه برای اون پردازنده است، شما رمهای 4200 هم بخری، با 9700K کار می کنه و ساپورت می کنه، چه برسه به 3200

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برادر، اون 2666 فرکانس پایه برای اون پردازنده است، شما رمهای 4200 هم بخری، با 9700K کار می کنه و ساپورت می کنه، چه برسه به 3200

فرکانس پایه نیست حداکثر فرکانس استیبل تضمین شدست بدون XMP برای سی پی یو اینطور که من متوجه شدم. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

فرکانس پایه نیست حداکثر فرکانس استیبل تضمین شدست بدون XMP برای سی پی یو اینطور که من متوجه شدم. 

هرچی شما میگی. من عذر خواهی می کنم.

اینتل برای هر پردازنده ای یک فرکانس پایه برای رمی که قراره با اون پردازنده کار کنه مشخص میکنه، این میشه پایه فرکانس شما، حالا از اون به بعدش، اگر مادربرد سری Z داشته باشید، میتوانید با اورکلاک فرکانس پایه ای که اینتل مشخص کرده رو بالا تر ببرید، (با یا بدون XMP این امکان پذیره)

پرفایل XMP جدولی است که سازنده رم داخل رم قرار میده، برای راحتی کاربر که بتونه با کمترین دردسر رمهاش رو در حداکثر فرکانس (رم خریداری شده) اجرا کنه، این پروفایل میتونه مساوی همون فرکانس پایه باشه، کمتر باشه یا بیشتر باشه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

هرچی شما میگی. من عذر خواهی می کنم.

اینتل برای هر پردازنده ای یک فرکانس پایه برای رمی که قراره با اون پردازنده کار کنه مشخص میکنه، این میشه پایه فرکانس شما، حالا از اون به بعدش، اگر مادربرد سری Z داشته باشید، میتوانید با اورکلاک فرکانس پایه ای که اینتل مشخص کرده رو بالا تر ببرید، (با یا بدون XMP این امکان پذیره)

پرفایل XMP جدولی است که سازنده رم داخل رم قرار میده، برای راحتی کاربر که بتونه با کمترین دردسر رمهاش رو در حداکثر فرکانس (رم خریداری شده) اجرا کنه، این پروفایل میتونه مساوی همون فرکانس پایه باشه، کمتر باشه یا بیشتر باشه.

چیزی نگفتم که  😕

فرکانس پایه هم نیست حداکثر فرکانس بدون اورکلاک هست.

لینک به دیدگاه

سلام من می خوام رم با تایمینگ 16-16-16-38 و یا 16-18-18-38 ddr4 بخرم ساپورت میکنه ؟

ویرایش شده توسط mh62
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mh62 گفته است :

سلام من می خوام رم با تایمینگ 16-16-16-38 و یا 16-18-18-38 ddr4 بخرم ساپورت میکنه ؟

سلام. نوع مادربرد تعیین می کنه که از چه رمی می تونید استفاده کنید.

اگه از همین پردازنده 9700k استفاده کنید و مادربرد رو هم z370 یا z390 بگیرید می تونید از هر نوع رم تا فرکانس 4200 استفاده کنید. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، amir44 گفته است :

سلام. نوع مادربرد تعیین می کنه که از چه رمی می تونید استفاده کنید.

اگه از همین پردازنده 9700k استفاده کنید و مادربرد رو هم z370 یا z390 بگیرید می تونید از هر نوع رم تا فرکانس 4200 استفاده کنید. 

مادربردم z390 e gaming هستش

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mh62 گفته است :

مادربردم z390 e gaming هستش

کلا سیستم های اینتل به رم خیلی حساس نیستند و تقریبا با هر نوع رم و تایمینگی کار می کنن ولی سیستم ها بر پایه amd به مدل رم حساس هستن و بهتره قبل از خرید رم به سایت سازنده مادربرد مراجعه کنید و چک کنید که از این مدل رم  خاص پشتیبانی می کنه یا نه. 

این مادربرد خیلی خوبیه و نباید مشکلی باشه.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، amir44 گفته است :

کلا سیستم های اینتل به رم خیلی حساس نیستند و تقریبا با هر نوع رم و تایمینگی کار می کنن ولی سیستم ها بر پایه amd به مدل رم حساس هستن و بهتره قبل از خرید رم به سایت سازنده مادربرد مراجعه کنید و چک کنید که از این مدل رم  خاص پشتیبانی می کنه یا نه. 

این مادربرد خیلی خوبیه و نباید مشکلی باشه.

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...