رفتن به مطلب

کار نکردن rgb گرافیک asus strix rx 580 o8g

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

دیروز در موقع بازی یهویی ال ای دی های rgb  کارتم به رنگ سفید درومدند

هر کاری که فکر بکنین انجام دادم اما دیگه نمیتونم داخل برنامش برم واسه تغییر رنگ!!!

ممنون میشم راهنماییم بکنین

لینک به دیدگاه

سفیدشدن ینی خاموش شدن؟

یا دیگه هفت رنگ نیستنو سفیدن فقط؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mehdi243 گفته است :

سلام دوستان

دیروز در موقع بازی یهویی ال ای دی های rgb  کارتم به رنگ سفید درومدند

هر کاری که فکر بکنین انجام دادم اما دیگه نمیتونم داخل برنامش برم واسه تغییر رنگ!!!

ممنون میشم راهنماییم بکنین

با برنامه ASUS AURA فقط میشه عوض کرد رنگاشو 
https://www.asus.com/supportonly/AURA(Graphics Card)/HelpDesk_Download

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Rasol2000 گفته است :

سفیدشدن ینی خاموش شدن؟

یا دیگه هفت رنگ نیستنو سفیدن فقط؟

فقط رنگ سفید روشن مونده از زدن کلید پاور تا لود ویندوز

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

با برنامه ASUS AURA فقط میشه عوض کرد رنگاشو 
https://www.asus.com/supportonly/AURA(Graphics Card)/HelpDesk_Download

دوست گرامی هر کاری به فکرتون برسه از قبیل تعویض ویندوز تست انواع درایور و چند ورژن از این برنامه aura

فقط رنگ سفید ثابت فکر کنم از کنترلر روی برد باشه

لینک به دیدگاه

گرافیک منم خیلی وقتا قاطی میکنه آبی میشه به هیچ صراطی هم مستقیم نمیشه

کلا سیستم نورپردازی ایسوس داغونه

لینک به دیدگاه

یکی از دوستام ۴۸۰ از این مدل رو داشت که کلا دو سوم ال ای دی ش سوخت . فقط اون قسمت لوگوی ایسوس روشن می موند و کمی هم از اطراف یک فن. دور دو تا فن کلا خاموش بودن. هر کاری بکنی درست نمی شه چون بعد از کلی تحقیق و پرس و جو فهمیدیم که این مشکل تو خیلی از استریکس ها هست . تو یوتیوب هم سرچی بزنی میتونی عمق فاجعه رو ببینی 

لینک به دیدگاه

نرم افزار Aura رو جدیدش رو نصب کنید اگر درست نشد، ویندوز رو تعویض بفرمایید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اخرین ورژن  AURA_RGB_Lighting_Control_Graphic_XG-STATION_0.0.6.3 رو نصب کردم که هیچ ویندوزم عوض کردم نشد که نشد

مشکل فکر کنم سخت افزاریه

جایی رو میشناسین که این جور مشکلاتو بتونن تعمیرش بکنن

لینک به دیدگاه

اگه مشکل از کنترلر باشه  باید با یه میکرو کنترلر جدا تعویضش کرد......البت میتونی led ها رو مستقیم به هدر مادربورد هم وصل کنی.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، *ghost* گفته است :

اگه مشکل از کنترلر باشه  باید با یه میکرو کنترلر جدا تعویضش کرد......البت میتونی led ها رو مستقیم به هدر مادربورد هم وصل کنی.

ممنون از راهنمایی تون جایی رو میدونین که این کارو بصورت حرفه ای انجام بدن

کارت گارانتی نداره کدوم یک از شرکت های داخلی گارانتی کننده کارت گرافیک تو این زمینه حرفه ای تر عمل میکنن

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، mehdi243 گفته است :

ممنون از راهنمایی تون جایی رو میدونین که این کارو بصورت حرفه ای انجام بدن

کارت گارانتی نداره کدوم یک از شرکت های داخلی گارانتی کننده کارت گرافیک تو این زمینه حرفه ای تر عمل میکنن

دوست عزیز گارانتی این کارو انجام نمیدن کلا LED سری استریکس ایسوز مشکل داره فقط روی سری RTX مشکلاتش کمتره (از بین نرفته) کاملا رندوم هست من همین مدل کارت شما رو داشتم هیچ کدوم از LED هاش نسوخت بلکه نورش خیلی هم زیاد بود یک بارم ندیدم ناهماهنگ بشه مثل مشکل شما 

لینک به دیدگاه

در در 15 آذر 1398 در 19:34، Slasher گفته است :

دوست عزیز گارانتی این کارو انجام نمیدن کلا LED سری استریکس ایسوز مشکل داره فقط روی سری RTX مشکلاتش کمتره (از بین نرفته) کاملا رندوم هست من همین مدل کارت شما رو داشتم هیچ کدوم از LED هاش نسوخت بلکه نورش خیلی هم زیاد بود یک بارم ندیدم ناهماهنگ بشه مثل مشکل شما 

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

به چندتا از تعمیرکاران زنگ زدم همشون گفتن بفرست بیاد تا ببینیمش!!!

اما جراتشو ندارم چون کارت سالمه و داره کار میکنه فقط aura رو از دست دادم

ea0b191b.jpg

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mehdi243 گفته است :

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

به چندتا از تعمیرکاران زنگ زدم همشون گفتن بفرست بیاد تا ببینیمش!!!

اما جراتشو ندارم چون کارت سالمه و داره کار میکنه فقط aura رو از دست دادم

به هیچ وجه نفرستیا

اصلا ارزش نداره ضمن اینه که اونا هم برای اینکه مشتریشون نپره یه چیزی گفتن هیچ تضمینی نیست درست بشه

لینک به دیدگاه

دوست من توی ایران نمیتونن کارت شمارو تعمیر کنن بیخودی کارت سالمت رو مورد دار نکن.

گارانتی اواژنگ با اون عظمتش نتونست کارت بنده رو یکی از ارجی بی هاش سوخته بود رو تعمیر کنه و کارت رو برام تعویض کردن تعمیرکارای معمولی که جای خود داره. 

لینک به دیدگاه

اگه من جای شما بودم، باز میکردم کارت رو و هدر کنترل led هارو از برد جدا میکردم و خودم وصلش میکردم به کنترلر :))))

البته اگه کارتتون گارانتی داره به هیچ وجه این کارو نکنید چون باطل میشه گارانتی :)))

خودم منتظرم گارانتی 1060 ocv1 فعلیم تموم بشه و بیفتم به جون خنک کنندش و نورپردازی بزنم براش و از این سادگی درش بیارم

حالا کاری نداریم، دست تعمیرکار ترجیحا ندید

گارانتی های ایسوس خیلی وقته توی ایران وضعیت درست درمونی ندارن، بدتر کارتتون ناقص میشه و آسیب میبینه

سفیدم رنگ خداست دیگه، قشنگی خودشو داره. 

ایسوس توی نسل قبل خیلی خوب عمل نکرد و گزارش های زیادی از مشکلات عدیده نورپردازی و کولینگ و فنها دیده شدن

البته ببینید عزیز، نوارهاتون و چیپ کنترلشون به نظر من سالمن چون رنگ سفید دارید یعنی همه رنگ ها کار میکنن و درایو میشن. حس میکنم برد داره اذیت میکنه

یه clear cmos و فلش بایوس انجام بدید ببینید چطور میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

به هیچ وجه نفرستیا

اصلا ارزش نداره ضمن اینه که اونا هم برای اینکه مشتریشون نپره یه چیزی گفتن هیچ تضمینی نیست درست بشه

ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

اگه من جای شما بودم، باز میکردم کارت رو و هدر کنترل led هارو از برد جدا میکردم و خودم وصلش میکردم به کنترلر :))))

البته اگه کارتتون گارانتی داره به هیچ وجه این کارو نکنید چون باطل میشه گارانتی :)))

خودم منتظرم گارانتی 1060 ocv1 فعلیم تموم بشه و بیفتم به جون خنک کنندش و نورپردازی بزنم براش و از این سادگی درش بیارم

حالا کاری نداریم، دست تعمیرکار ترجیحا ندید

گارانتی های ایسوس خیلی وقته توی ایران وضعیت درست درمونی ندارن، بدتر کارتتون ناقص میشه و آسیب میبینه

سفیدم رنگ خداست دیگه، قشنگی خودشو داره. 

ایسوس توی نسل قبل خیلی خوب عمل نکرد و گزارش های زیادی از مشکلات عدیده نورپردازی و کولینگ و فنها دیده شدن

البته ببینید عزیز، نوارهاتون و چیپ کنترلشون به نظر من سالمن چون رنگ سفید دارید یعنی همه رنگ ها کار میکنن و درایو میشن. حس میکنم برد داره اذیت میکنه

یه clear cmos و فلش بایوس انجام بدید ببینید چطور میشه

ممنون دوست عزیز از اینکه دلداری خوبی از بابت رنگ سفید بهم دادی

بردم msi هستش و clear cmos و فلش بایوس هم انجام دادم اما افاقه نکرد.از رو سوکت بردکارت پنج تا سیم به ال ای دی ها رفته که کنترلر فقط دستور رنگ سفید رو میده و ثابت میمونه و میدونم که مشکل نرم افزاری نیست

یا چیپش سوخته یا دیودی مقاومتی که تغذیه کنترلر رو عهده داره سوخته.با اینکه کارت گارانتی نداره اما تا بحال باز نشده و حیفم میاد بدم بازش کنن

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، mehdi243 گفته است :

ممنون دوست عزیز از اینکه دلداری خوبی از بابت رنگ سفید بهم دادی

بردم msi هستش و clear cmos و فلش بایوس هم انجام دادم اما افاقه نکرد.از رو سوکت بردکارت پنج تا سیم به ال ای دی ها رفته که کنترلر فقط دستور رنگ سفید رو میده و ثابت میمونه و میدونم که مشکل نرم افزاری نیست

یا چیپش سوخته یا دیودی مقاومتی که تغذیه کنترلر رو عهده داره سوخته.با اینکه کارت گارانتی نداره اما تا بحال باز نشده و حیفم میاد بدم بازش کنن

ولی اخه اگه اینایی که گفتین بسوزن دیگه اصلا نباید روشن بشن لامپ ها |:

بعد فرمودید پنج تا سیم؟ چجوری؟ rgb کلا چهارتا سیم کافیه براش

تا اونجا که یادمه، روی برد کارتهای استریکس از 1080ti به بعد، یه چهار پین rgb هست برای کنترل نوار از طریق خود گرافیک که فکر کنم روی 580 هم باید باشه

اونو یه تست بزنید ببینید وضعیتش چطوره؟

یه چیز دیگه که فقط میگم و دیگه تیر آخره: بایوس خود گرافیکو فلش کنید

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

ولی اخه اگه اینایی که گفتین بسوزن دیگه اصلا نباید روشن بشن لامپ ها |:

بعد فرمودید پنج تا سیم؟ چجوری؟ rgb کلا چهارتا سیم کافیه براش

تا اونجا که یادمه، روی برد کارتهای استریکس از 1080ti به بعد، یه چهار پین rgb هست برای کنترل نوار از طریق خود گرافیک که فکر کنم روی 580 هم باید باشه

اونو یه تست بزنید ببینید وضعیتش چطوره؟

یه چیز دیگه که فقط میگم و دیگه تیر آخره: بایوس خود گرافیکو فلش کنید

سوکتی که از برد جدا شده و کارش تغذیه rgb هستش پنجتا سیم داره (حالا اینو بیخیال)

بایوس گرافیک هم فلش کردم فایده ای نداره!!!

لینک به دیدگاه

فکر کنم این موضوع رو ادامه دادن فایده نداره از ناظر محترم میخام که تاپیک رو ببندند

ممنون از دوستانی که در این مورد اظهار نظر فرمودند

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...