رفتن به مطلب

یک مشکل سخت افزاری که جدیدا پیش اومده برام

Ship Storm
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان عزیز

من چند وقته مشکل مشابه رو داشتم به ندرت ولی از دیروز خیلی قضیه فرق کرده

سیستم رو روشن کردم اومد بالا داشتم یک ویدئو میدیدم که مانیتور رنگش نارنجی شد و آبی شد و بعد سیاه شد و سیستم هنگ کرد یکی دوبار ریست کردم ولی بعد از اینکه ویندوز مجدد اومد بالا حدود 5 دقیقه بعدش دوباره این مشکل برخورد کردم و مجبور شدم سیستم رو ریست کنم

باخودم گفتم احتمالا مشکل از 3 جا میتونه باشه 1- کارت گرافیک 2- هارد 3- ویندوز

اول از همه کارت گرافیک رو در آوردم و سیستم رو بوسیله گرافیک آنبرد مادربرد آوردم بالا ولی باز مجدد این مشکل بوجود اومد و سیستم هنگ کردم و راهی جز خاموش کردن سیستم از طرق کلید پشت پاور نداشت حتی ریست هم نمیشد دیگه سیستم

گفتم خوب احتمالا مشکل از ویندوز باشه و ویندوز رو عوض کردم و نیم ساعتی خیلی خوب بود ولی باز مجدد این مشکل بوجود اومد و سیستم هنگ کرد و راهی جز خاموش کردن سیستم از طرق کلید پشت پاور نداشت

گفتم شابد دمای سی پی یو میره بالا که اینطوری میشه و باعث میشه سیستم هنگ کنه ، بررسی کردم دمای سی پی یو خیلی خوبه و نهایت 55 درجه میشه و مشکلی از این بابت نبود حتی فن و هدسینک رو هم باز کردم و تمیزش کردم ولی باز مجدد این مشکل پدیدار شد

نمیدونم حالا مشکل از هارد میتونه باشه یا نه چون هارد گویا مشکلی نداره و خیلی خوب تا الان داشت کار میکرد و 6 ماه دیگه هم گارانتی داره اگر مشکلی هست زودتر ببرم شاید بتونیم عوضش کنیم

یک احتمال دیگه هم هست اونم پاور سیستمه که از این پاور های 15 هزار تومانی ها هستش که برای سیستم های معمولی تهیه شده و 4 سالی میشه که دارمش و تو ستاپ سیستم که دیدم ولتاژ های خیلی خوبی رو داره ارائه میکنه و مشکلی از این نظر نداشته

خیلی مشکل عجیبیه من با این موارد خیلی برخورد کردم ولی تونستم حلش کنم این یکی رو هم بگی نگی تا حدودی فعلا رفع کردم که دارم اینجا براتون این همه تایپ میکنم ولی باز هم اطمینان کامل ندارم که سیستم وضعیت سالمی رو داره و از این بابت نمیتونم بهش به عنوان یک سیستم قابل اعتماد نگاه کنم

ممنون میشم تجربیات خودتون رو در این زمینه در اختیار ما قرار بدید

با تشکرN_aggressive%20%2817%29.gif

لینک به دیدگاه

رمها رو هم تست کن . هارد رو اسکن دیسک کن .

قطعات اضافه رو از پاور جدا کن . مثل درایو نوری و فلاپی اگر داری .

لینک به دیدگاه

مشکل از مینبردته

قطعاتت رو روی یه مین دیگه تست کن و یه سری قطعات دیگه رو روی این مین تست کن

لینک به دیدگاه

رنگ ها که به هم می ریزه یا مشکل از VGA هستش یا کابل مانیتور.

ولی شما می گید هنگ هم می کنه سیستم . والا من هم فکر کنم از مین باشه. :-?

لینک به دیدگاه

ممنون

من الان یک چیز دیگه ای رو هم بهش برخوردم که تا حالا برخورد نداشتم اونم اینکه سیستم کامل خاموش میشه ولی چراغ جلوی کیس که رنگ آبی داره و نشون میده سیستم روشنه همچنان روشن باقی میمونه ولی نورش کمه و اصلا خاموش نمیشه ولی سیستم خاموشه و چراغه الکی روشن مونده و باید دکمه قطع برق از پشت کیس روی پاور رو بزنی تا این چراغه هم خاموش بشه و وقتی مجدد دکمه روی پاور پشت کیس رو میزنی که برق وارد مدار بشه هنوز سیستم رو روشن نکردم که این چراغه خودش روشن میشه ولی سیستم روشن نشده

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد پس مشکل از مادربورد هستش که وقتی باید جریان رو قطع کنه ، نمیکنه . شما حتما روی یک مادربورد دیگه تست کن . ممکنه به قطعات دیگه هم آسیب بزنه .

لینک به دیدگاه

رمها رو هم تست کن . هارد رو اسکن دیسک کن .

قطعات اضافه رو از پاور جدا کن . مثل درایو نوری و فلاپی اگر داری .

رم ها تست کردم سالم هستند

درایورهای نوری رو هم جدا کردم ولی باز هم ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر من هم یا پاور یا مادربرد مشکل داره...!!! اول با یه پاور دیگه تست کنید بعد با یه مادربرد دیگه...!!!

لینک به دیدگاه

رنگ ها که به هم می ریزه یا مشکل از VGA هستش یا کابل مانیتور.

ولی شما می گید هنگ هم می کنه سیستم . والا من هم فکر کنم از مین باشه. :-?

نرم افزاری نیست که مین رو تست کنه ؟

لینک به دیدگاه

چرا هستش . Sandra و Everest بخش تست گذرگاه مادربرد رو داره ولی آخه از نتیجش به چه چیزی می خواهین برسین ؟ :-?

اگر پاس بکنه !!! اگر پاس نکنه می شه باز یه چیزایی فهمید.

آخه این اشکال قاعدتاً بایستی برگرده به گرافیک ، ولی ...

لینک به دیدگاه

این همه توضیح دادید مشخصات سیستم ننوشتید ؟!

معمولا مادربورد های AMD و 775اینتل نورتبریج دارند و گرافیک مجتمع یا PCie کنترلر داخل این بخش واقعه شده ، با توجه به مطالب گفته شده احتمال اینکه نورت بریج (NB) یا سویچر PCIE آسیب دیده زیاد هست

علت صدمه دیدن هم میتونه پاور نا مناسب یا تهویه نامطلوب کیس باشه

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

چرا هستش . Sandra و Everest بخش تست گذرگاه مادربرد رو داره ولی آخه از نتیجش به چه چیزی می خواهین برسین ؟ :-?

اگر پاس بکنه !!! اگر پاس نکنه می شه باز یه چیزایی فهمید.

آخه این اشکال قاعدتاً بایستی برگرده به گرافیک ، ولی ...

اخه گرافیک رو که من گفتم هم انبرد رو تست کردم این مشکل بود و هم گرافیک 9500 gt رو باهاش این مشکل بوده پس قطعا از گرافیک نیست چون هر دو که همزمان دچار مشکل نمیشن و اگر هم بشن احتمالش خیلی خیلی کمه و عملا 0 هست

لینک به دیدگاه

کل هارد دیسک رو من با نرم افزار HD TUNE ارور اسکن کردم و همش OK بود و به رنگ سبز بود

لینک به دیدگاه

پس کل قطعات رو یه جا با یه مادر بورد دیگه هم تست کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاورت رو حتما چك كن

نشتي شديد خازنها رو تو بايوس نميتوني مشاهده كني

فقط مدل مادرربد؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشخصات دقیق کیسو بگو تا راه حل بهتری بشه پیدا کرد در ضمن فراموش نکن که پاور نقش بسیار اساسی رو تو سیستم ایفا می کنه مخصوصاً خازن های داخلش که وظیفه تثبیت جریان رو به عهده داره یه مشخصات دقیق از سیستم بزار :)

لینک به دیدگاه

این همه توضیح دادید مشخصات سیستم ننوشتید ؟!

معمولا مادربورد های AMD و 775اینتل نورتبریج دارند و گرافیک مجتمع یا PCie کنترلر داخل این بخش واقعه شده ، با توجه به مطالب گفته شده احتمال اینکه نورت بریج (NB) یا سویچر PCIE آسیب دیده زیاد هست

علت صدمه دیدن هم میتونه پاور نا مناسب یا تهویه نامطلوب کیس باشه

مشخصات سیستم اینه:

3200 INTEL LGA

ASROCK CONROEE 1333-D667

RAM 2*1GB DDR2 667

GRAPHIC GEFORCE 9500 GT

GRAPHIC انبرد هم روی مادربرد موجوده

MONISTOR ASUS MS236H

لینک به دیدگاه

آقا این مورد چرا همچین شده

چراغ جلو کیس که نشون میده سیستم روشنه حتی وقتی سیستم خاموشه باز روشن میمونه1.%20%2827%29.gif

حتما باید از پشت کیس دکمه پاور رو خاموش کنی تا این چراغه هم خاموش بشه و وقتی مجدد دکمه پاور رو روشن میکنی این چراغ جلو کیس قبل از اینکه سیستم رو روشن کنم خودش روشن شده 1.%20%2827%29.gif1.%20%2827%29.gif1.%20%2827%29.gif

ویرایش شده توسط Ship Storm
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...