رفتن به مطلب

بی قانونی در بازارچه قطعات کارکرده

Recommended Posts

سلام

مدت زیادی هست که در بازارچه قطعات دست دوم شاهد انواع و اقسام بی قانونی ها و سلیقه گری ها هستیم.

کسانی که در مزایده شرکت میکنند و بعد ناپدید می‌شوند‌ فقط بخش کوچکی از مشکلات بازارچه هستند.

چه حسی داره وقتی فلان کاربر درصفحه فروش تون میگه "خریدارم" بعدش متوجه میشید قصد خرید نداره یا تخفیف غیرمنطقی میخواد !

ویابالعکس، در تاپیک فروش میگی "خیدارم،برای من" ولی متوجه میشی به کس دیگه ای فروخته !

____

وقتی یکی از الگو های انجمن میگه :

"تا زمانی که پول جابجا نشده پس معامله ای صورت نگرفته و دلیلی برای اعتراض نیست" دیگه چه انتظاری باید داشت.

بگذریم ، دلیل ایجاد این تاپیک اینکه:  چرا این صفحه فروش قفل شده.

## دوستان الان شما با دیدن این تاپیک چه نتیجه ای می‌گیرید؟!

(گرافیک خارج انجمن فروخته شده، ،استارتر از فروش منصرف شده،،یا به کس دیگه ای فروخته،،چه زمانی فروخته ،، به کدوم کاربر،،خریدار از کالا راضی هست،،شاید داده به پسرخاله،، نه در تاپیک نه در خصوصی پاسخگو نبودند.اصلا خصوصی را بیخیال،، چرا تاپیک بدون سرانجام برای عدم ارسال قفل شده.

ضمنا بنده این تاپیک رو آپ میکنم و تا زمانی که به پاسخ برسم.

لینک به دیدگاه

سلام

این موضوع که قطعات به افراد خیالی داره فروخته میشه و یهو کاربر میاد میگه فروخته شد زیاد شده

فروم کلا از نظم افتاده و نه فقط در بازارچه بلکه در باقی قسمت ها هستیم شاهد بی نظمی (لفاظی - دخالت بیجا - و پر شده از نخودی و اسپمر)

البته نمیشه انتظاری هم داشت تعداد زیاد شده و نظارت سخت (ولی خدا رو شکر روی پست های بنده نورافکن هست :6_smile:)

ولی خب دنیای مجازیه دیگه پشت کیبورد میشینن هر کاری بخوان میکنن ما هم که فقط نظاره

پ.ن:شایدنورافکن زوم شده روی من رو بردارن زوم کنن روی باقی موارد بهتر بشه که بلکه به اون فروم حرفه ای مورد نظر برسیم (نمیدونم فروم حرفه ای دقیقا" چه معنی داره وقتی اعمال قوانین سلیقه ای هست)

ولی در کل من به عنوان یوزر کار خاصی نمیتونم بکنم نهایتا" گزارش کنم

یا باید بیخیال شد و حرص نخورد یا اینکه باید فعالیت رو محدود کرد یا اینکه بایدمهاجرت کرد به فروم همسایه

ولی چیزی که در مورد این تاپیک مورد نظر شما مشخص هست فروخته شده به کاربری که رزرو کرده بوده و کاربر فروشنده هم یادش رفته ذکر کنه فروخته شد و درخواست بستن تاپیک رو داده که یکی از ناظرین هم بر اساس درخواست ایشان بسته تاپیک رو.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

سلام

مدت زیادی هست که در بازارچه قطعات دست دوم شاهد انواع و اقسام بی قانونی ها و سلیقه گری ها هستیم.

کسانی که در مزایده شرکت میکنند و بعد ناپدید می‌شوند‌ فقط بخش کوچکی از مشکلات بازارچه هستند.

ویابالعکس، در تاپیک فروش میگی "خیدارم،برای من" ولی متوجه میشی به کس دیگه ای فروخته !

در مورد دوستانی که در مزایده شرکت می کنند و بعدش به هر دلیلی پیداشون نمیشه، یا پول نمیدن یا منصرف می شن، یک بار قبلا عرض کردم، راهی وجود نداره شما بتوانید کسی رو مجبور کنید کالایی رو بخره، حتی اگر گفته باشه می خرم نمیشه مجبورش کنید پول بده. شما مغازه هم میرید ممکنه بگید اولش میخوام اما بعدش به هر دلیلی بگید نه میرم بعدا میام.

پس:

1. انتظار نداشته باشید کسی که میاد می گه می خرم واقعا بخره، تا زمانی که پول نداده خریدار نیست.

2. در مزایده قانون بگذارید، هر زمانی مزایده تموم شد، قانون بگذارید 24 ساعت فرصت بدین برای پرداخت به برنده اگر پرداخت نکرد، برید سراغ نفر قبلی، و همینطور به عقب.

3. بعضی از دوستان حاضر نیستند وقتی که برنده مزایده غیبش زد برگردن به نفر دوم بدن، این دوستان خودشون مشکل هستند، وقتی من میگم قیمت پایه فرض کنید 5 هزار تومنه و برنده مزایده فرضا 7 تومن پیشنهاد داده، دوستان حاضر نیستند برن به نفر دومی که مثلا 6 هزار تومن پیشنهاد داده بفروشند. البته فروشنده حق داره به هر کسی دوست داشت بفروشه ولی بحث اینجاست، ما نمیتوانیم فروشنده را موظف کنیم به فلانی بفروش. اینجا فروش فردی مطرحه، پس باید با یکسری مسایل مثل ملاحظات شخصی فروشنده و خریدار کنار بیایید.

برای این موارد کاری نمیشه کرد. اگر پیشنهادی دارید بدین، وگرنه مشکلات رو خودمون میدونیم.

"تا زمانی که پول جابجا نشده پس معامله ای صورت نگرفته و دلیلی برای اعتراض نیست" دیگه چه انتظاری باید داشت.

اگر مثل من چند مرتبه اجناسی که برای فروش گذاشته بودم خریدار رفت و پشت سرش هم نگاه نکرد می داشتین، متوجه میشدین در مورد خیلی مسایل سخت نگیرید.

(گرافیک خارج انجمن فروخته شده، ،استارتر از فروش منصرف شده،،یا به کس دیگه ای فروخته،،چه زمانی فروخته ،، به کدوم کاربر،،خریدار از کالا راضی هست،،شاید داده به پسرخاله،، نه در تاپیک نه در خصوصی پاسخگو نبودند.اصلا خصوصی را بیخیال،، چرا تاپیک بدون سرانجام برای عدم ارسال قفل شده.

نتیجه میگیریم تاپیک یا بدست مدیران انجمن و یا به درخواست صاحب تاپیک بسته شده.

نتیجه دیگری نداره. اینکه معامله ای شده یا نشده، ما دخالتی نداریم. این فروش شخصی به شخصیه، و ملاحظات شخصی فروشنده و خریدار به مدیران مربوط نیست.

ما صرفا می تونیم بعضی موارد رو مثل رعایت قانون 20 بازارچه متذکر بشیم و لاغیر.

• لایک 6
لینک به دیدگاه

مسئله تدبیر اندیشیدن ناظر و مدیریت لیون نیست، مسئله اینه که باید معامله کردن رو یاد بگیریم

خریدار حرفه ای، فروشنده حرفه ای، میشه یه معامله خوب، که هر دو طرف منافع خودشون رو دارن. فروشنده جنس داره، و خریدار پول

تا زمانی که یاد نگیریم که تبادل این دو رو به صورت پایاپای و متعامل انجام بدیم، همین خواهد بود.

دو بار تا حالا اینجا معامله داشتم که جفتشون برای هر دو طرف خوب بودن خدارو شکر. حالا دوستانی که معاملات بیشتری داشتن، قطعا هم با تجربه ترن و هم با مسائل بیشتری سر و کله زدن

اصلی که روز اول برای خودم ساده کردم این بود که من چی دارم، طرف چی میخواد؟ تا وقتی که جنس رو ندم، پولی نمیگیرم. و تا وقتی که پولی ندم، جنس رو نمیگیرم.

قطعا یه فروشنده حرفه ای، قیمت حرفه ای میزاره. حالا تخفیف سر معامله یه سنت شده توی معامله ما ایرانی ها، نمک معامله هم هست و مورد خاصی هم نداره

قطعا هم یه خریدار حرفه ای، قیمت پرت نمیده. میدونه که جنس رو مفت نمیشه خرید، و پول زیادی هم قطعا نمیده.

وقتی که معامله به حاشیه کشیده میشه، مقاصد طرفین تغییر میکنه. تبدیل میشه به کل کل و دعوای لفظی، دلخوری، آبروریزی، و اصلا هدف اصلی که تریدینگ پول و جنسه به فراموشی سپرده میشه

این در جامعه هم دیده میشه، مردم هدف خودشون رو فراموش میکنن. به همین علت هم ناهنجاری های اجتماعی اینقدر بیداد میکنه ...

ایشالا همیشه معاملاتتون به خوبی و خوشی و سلامتی پیش بره و پولی که میگیرید رو برای چیزای خوب استفاده، و جنسی که میگیرید رو به نیکی و سلامتی مصرف کنید :)))))

ویرایش شده توسط ali_8114
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

موارد این چنینی رو تدبیری براش نمی‌اندیشند، اون وقت به ما بدبخت‌ها گیر میدن که برای آگهیت تا شورتت عکس نذاشتی، پس تأیید نمیشه.

تدبیری وجود نداره، باید از بچه گی یادمون می دادن مسئول حرفی که زدیم باشیم و پای حرفی که می زنیم بمونیم. یادمون ندادن، از رییس جمهورش میزنه زیر حرفش تا مردم عادی که ما باشیم.

اونی هم که گیر میدیم فلان کارو بکن "حداقل" میزان اطمینانه که ثابت بشه کالایی وجود داره. بحث شخص هم مطرح نیست، همه ی کاربران مورد اعتماد هستند، منتها مورد داشتیم طرف با ده ها خرید و فروش حساب کاربریش رو فروخته به یه کلاه بردار و طرف اومده با حساب کاربری "یه نفر دیگه" توی لیون کلاهبرداری کرده به اسم اون از چند نفر، بعدا کاشف به عمل اومد که حساب کاربری فروخته شده، موارد هک هم کم نیست.

الان میگم، من خودم کسی با حساب کاربری من بیاد تاپیک بزنه قانون 20 بازارچه رو رعایت نکنه، نه بهش اعتماد کنید نه ازش خرید کنید.

شوخی نداریم که، تو اینترنت معلوم نیست چه کسی پشت چه حساب کاربری هست، معلوم نمیشه. پس این سخت گیری ها لازمه. جهت اطلاع 2 بار تا به امروز خود آقا حامد تاپیک های منو دیلیت کردند به دلیل همین عدم رعایت قانون 20 بازارچه، داداشم هم که باشه گیر میدم تاپیکش رو دیلیت می کنم تا قانون رو رعایت کنه.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

سلام

چه حسی داره وقتی فلان کاربر درصفحه فروش تون میگه "خریدارم" بعدش متوجه میشید قصد خرید نداره یا تخفیف غیرمنطقی میخواد !

____

سیستم معامله گری غلطه! از اون طرف دست فروشنده و خریدار برای دور زدن بازه خوب بلخره کسی که ادم نباشه ازین راه ها استفاده میکنه! نمونشم دیدیم ماژیک رنگ زدنو قطعه خراب فرستادنو و...

یادتون باشه اسنپ هم ازین مشکلات داشت یعنی مسافر میزد و بعد کنسل میکرد

بعد دیدن اینجوری نمیشه که زرت زرت بزنی در بری! اومدن جریمه گذاشتن

الان داستان معامله هم همینه

باید یه ساز و کاری ترتیب بدن تا فرق معامله گر واقعی و ظاهرنما مشخص بشه و همه به سمت معامله گر واقعی سوق داده بشن

@ARMIN حرف های شما بیشتر شبیه گلگی میمونه چون فلان نفر اینجوریه از ما چه انتظاریه! خوب اینجوری که هیچوقت سنگ رو سنگ بند نمیشه 

گلگی هاتون درسته ولی راه حل نیست! سیستم خرید فروش اکانت رو قبول دارم  شاید نشه کاریش کرد به اون صورت ولی میشه سخت گیرانه ترش کرد شما میتونی مثلا جلوی تغیر ایمیل رو بگیری  (اگه شماره تلفن اضافه میشد خیلی خوب میشد و برای کاربر هم قابل نمایش باشه ) اینجا دیگه اکانت فروش بره  مشخصات صاحب جدید نمیتونه وارد بشه و در نتیجه هرکی بخواد معامله کنه و ببینه که مشخصات اکانت با مشخصات اون شخص یکی نیست خوب خرید نمیکنه! 

هک هم شما وقتی یه کپچر بزاری تقریبا این مشکل حل میشه و یا اینکه یه شمارنده برای هر اکانت تعریف کنید که بعد از مثلا 3بار اشتباه وارد کردن رمز از هر ip ای ، اکانت از دسترس خارج شه و فقط با تایید کد از ایمیل بشه اکانت رو دوباره فعال کرد 

برای اون که طرف اعلام میکرد خریداره  و در میرفت هم شما میتونی یه بخش دیگه به امتیازات اضافه کنید که هروقت طرف گفت خریدارم بعد زد زیرش صاحب تایپک به جای درج امتیاز منفی از اون امتیاز استفاده کنه تا مشخص بشه طرف چه مقدار به حرفی که میزنه در معامله پای بنده برای فروشنده هم همینطور شخصی که نمیگه خارج از فروم در حال فروش هست بعد خریدار میگه میخرم بعد دید زده فروش رفته راحت ازین بخش استفاده کنه ! همه این ها در کنار هم برای کاربر مفهومی میسازه که ایا میتونه با این شخص و دست گلاش معامله کنه یا ن بعد شما میتونی محدوده برای امتیازات بزاری که 5 تا منفی مثلا اخراج ... دیگه میفهمید منظورم چیه بیشتر نمیگم

ببینید واقعا جلوی این چیزارو میشه گرفت شاید یه ذره زمان بر باشه و ما هم نمیخوایم 1شبه همه اینا اتفاق بیوفته شما از بخش فروش فروم یه سیستم فروش بسازید شاید اصلا کارتون گرفت از فروم به اپلیکیشن رسیدید و رقیبی برای ایسام و ... شدید .

بخش واسط هم یه ذره ایرادات داره ولی بطور کلی میشه بهترش کرد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

مسئله تدبیر اندیشیدن ناظر و مدیریت لیون نیست، مسئله اینه که باید معامله کردن رو یاد بگیریم

وقتی یاد نمیگیری باید سیستمی وجود داشته باشه تا اونا که بلد نیستن رو حذف کنه علاوه بر اون سعی در یادگیری هم داشته باشه ولی دید یاد نمیگیری خوب حذفت کنه 

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا بعضیا دنبال همه چیز از مدیران هستن

واقعا یه سری قوانین اگر وضع بشه کاربر ها به شدت کم میشن و وضع هم نشن وضع موجود رو شاهد هستیم

بهترین راه اینه که دوستان هر موردی دیدن بازخورد منفی ثبت کنن و از این موضوع نترسن

اینطوری خیلی راحت کاربر های بد قول از دور معامله خارج میشن

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

در مورد دوستانی که در مزایده شرکت می کنند و بعدش به هر دلیلی پیداشون نمیشه، یا پول نمیدن یا منصرف می شن، یک بار قبلا عرض کردم، راهی وجود نداره شما بتوانید کسی رو مجبور کنید کالایی رو بخره، حتی اگر گفته باشه می خرم نمیشه مجبورش کنید پول بده. شما مغازه هم میرید ممکنه بگید اولش میخوام اما بعدش به هر دلیلی بگید نه میرم بعدا میام.

برای این موارد کاری نمیشه کرد. اگر پیشنهادی دارید بدین، وگرنه مشکلات رو خودمون میدونیم.

البته امتیاز ممتنع هم میتونه برای این مواقع خوب باشه.

به عنوان مثال من چندی پیش یه تاپیک مزایده برای چند قطعه زدم و دوستان شرکت کردن و مزایده به پایان رسید.

برنده مزایده یکی از قطعات دو روز بعد از دیدن پیام خصوصی من ، بهم جواب داد و گفت قطعه رو برای کس دیگه میخواسته و اون طرف منصرف شده.

من هم امتیاز منفی بهشون دادم ( بدون کوچک ترین بی احترامی یا حرف اضافه ای ).  به نفر قبلی هم پیام دادم گفتن از جای دیگه تهیه کردن.

به علت اختلاف زیاد قیمت از فروش به نفر سوم منصرف شدم و یه تاپیک جدید زدم.

تاپیک جدید هم بعد از دو روز به نتیجه رسید.

چند وقت بعد اون اقایی که امتیاز منفی گرفته بود به من امتیاز منفی داد و شروع کرد که این کارا خاله زنکیه و یکم بزرگ شو و... ( متن کامل رو ندارم چون پیام رو پاک کردم. اما مضمون حرف همین ها بود)

خلاصه من سر این مسئله 5 روز جنسم رو دیر تر فروختم و برنامه ریزیم برای پول کالام به هم ریخت.

به نظر من تو شرایط این مملکت که هر لحظه میتونه با لحظه قبلی تفاوت های زیادی داشته باشه این پنج روز ارزش یک امتیاز منفی رو داشت.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، mَd گفته است :

سیستم معامله گری غلطه! از اون طرف دست فروشنده و خریدار برای دور زدن بازه خوب بلخره کسی که ادم نباشه ازین راه ها استفاده میکنه! نمونشم دیدیم ماژیک رنگ زدنو قطعه خراب فرستادنو و...

یادتون باشه اسنپ هم ازین مشکلات داشت یعنی مسافر میزد و بعد کنسل میکرد

بعد دیدن اینجوری نمیشه که زرت زرت بزنی در بری! اومدن جریمه گذاشتن

الان داستان معامله هم همینه

باید یه ساز و کاری ترتیب بدن تا فرق معامله گر واقعی و ظاهرنما مشخص بشه و همه به سمت معامله گر واقعی سوق داده بشن

سازو کاردرست کردند: https://www.lioncomputer.com/landing/used/

حرف های شما بیشتر شبیه گلگی میمونه چون فلان نفر اینجوریه از ما چه انتظاریه! خوب اینجوری که هیچوقت سنگ رو سنگ بند نمیشه

اگر به قول شما سنگ روی سنگ بند نیست، چطوری این افراد دارند معامله می کنند؟

چطور برای این دوستان سنگ روی سنگ بند هست؟

873987166_.PNG.982669f34ed5ee8994828e0914e6b41b.PNG

1.  میشه سخت گیرانه ترش کرد

2. شما میتونی مثلا جلوی تغیر ایمیل رو بگیری  (اگه شماره تلفن اضافه میشد خیلی خوب میشد و برای کاربر هم قابل نمایش باشه ) اینجا دیگه اکانت فروش بره  مشخصات صاحب جدید نمیتونه وارد بشه و در نتیجه هرکی بخواد معامله کنه و ببینه که مشخصات اکانت با مشخصات اون شخص یکی نیست خوب خرید نمیکنه!

3. هک هم شما وقتی یه کپچر بزاری تقریبا این مشکل حل میشه و یا اینکه یه شمارنده برای هر اکانت تعریف کنید که بعد از مثلا 3بار اشتباه وارد کردن رمز از هر ip ای ، اکانت از دسترس خارج شه و فقط با تایید کد از ایمیل بشه اکانت رو دوباره فعال کرد 

4. برای اون که طرف اعلام میکرد خریداره  و در میرفت هم شما میتونی یه بخش دیگه به امتیازات اضافه کنید که هروقت طرف گفت خریدارم بعد زد زیرش صاحب تایپک به جای درج امتیاز منفی از اون امتیاز استفاده کنه تا مشخص بشه طرف چه مقدار به حرفی که میزنه در معامله پای بنده برای فروشنده هم همینطور شخصی که نمیگه خارج از فروم در حال فروش هست بعد خریدار میگه میخرم بعد دید زده فروش رفته راحت ازین بخش استفاده کنه ! همه این ها در کنار هم برای کاربر مفهومی میسازه که ایا میتونه با این شخص و دست گلاش معامله کنه یا ن بعد شما میتونی محدوده برای امتیازات بزاری که 5 تا منفی مثلا اخراج ... دیگه میفهمید منظورم چیه بیشتر نمیگم

5. ببینید واقعا جلوی این چیزارو میشه گرفت شاید یه ذره زمان بر باشه و ما هم نمیخوایم 1شبه همه اینا اتفاق بیوفته شما از بخش فروش فروم یه سیستم فروش بسازید شاید اصلا کارتون گرفت از فروم به اپلیکیشن رسیدید و رقیبی برای ایسام و ... شدید .

1. عالیه، در اینجا پیشنهادات سختگیرانه رو بفرمایید مدیران تصمیم بگیرند: 

پیشنهاد شما برای بهتر شدن فروم

2. حساب رو با ایمیل میفروشن.

3. خیلی وقته کپچر اضافه شده.

4. فکر نمیکنی پیچیده اش می کنی، بعد باید یه نفرو استخدام کنی هی توضیح بده همه همه ی کاربران تازه ثبت نام کرده این سیستم چیه اون سیستم چیه؟ میدونی من چند تا پیغام خصوصی دریافت می کنم فقط واسه راهنمایی کارکرد سیستم انجمن؟

5. اصلا فروم لیون هدف اصلیش خرید و فروش نبوده، مگه قرار بوده جایی برای خرید و فروش درست کنیم؟ خیر، خرید و فروش کارکرد ثانویه فرومه. خواستند جایی باشه برای معامله راحت تر بین کاربران، بعد که استقبال شد کمی قوانین گذاشتیم برای راحت تر معامله کردن.

6. ما به عنوان ناظر اینجا مجانی داریم فعالیت می کنیم.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

البته امتیاز ممتنع هم میتونه برای این مواقع خوب باشه.

به عنوان مثال من چندی پیش یه تاپیک مزایده برای چند قطعه زدم و دوستان شرکت کردن و مزایده به پایان رسید.

برنده مزایده یکی از قطعات دو روز بعد از دیدن پیام خصوصی من ، بهم جواب داد و گفت قطعه رو برای کس دیگه میخواسته و اون طرف منصرف شده.

من هم امتیاز منفی بهشون دادم ( بدون کوچک ترین بی احترامی یا حرف اضافه ای ).  به نفر قبلی هم پیام دادم گفتن از جای دیگه تهیه کردن.

به علت اختلاف زیاد قیمت از فروش به نفر سوم منصرف شدم و یه تاپیک جدید زدم.

تاپیک جدید هم بعد از دو روز به نتیجه رسید.

چند وقت بعد اون اقایی که امتیاز منفی گرفته بود به من امتیاز منفی داد و شروع کرد که این کارا خاله زنکیه و یکم بزرگ شو و... ( متن کامل رو ندارم چون پیام رو پاک کردم. اما مضمون حرف همین ها بود)

خلاصه من سر این مسئله 5 روز جنسم رو دیر تر فروختم و برنامه ریزیم برای پول کالام به هم ریخت.

به نظر من تو شرایط این مملکت که هر لحظه میتونه با لحظه قبلی تفاوت های زیادی داشته باشه این پنج روز ارزش یک امتیاز منفی رو داشت.

جناب ناظمی عزیز،

آدمه، اون بنده خدا شاید براش مشکلی پیش بیادنتونه پولی فراهم کنه، شاید به هر دلیلی پولی که داشته خرج کار دیگه ای بشه. چرا باید منفی بگیره؟

مگه شما میری مغازه صد در صد می خری جنس رو؟

اگر از در مغازه تو اومدی گفتی فلان چیزو میخوام طرف رفت برات آورد، چک کردی، بعد از 10 دقیقه نخواستی رفتی بیرون، مگه مغازه دار میتونه بهت منفی بده؟ که 10 دقیقه وقتش رو تلف کردی؟

تازه تو خارج از ایران میتونی جنسی که خرید و بردی رو پس بیاری پولتو پس بگیری. مگه منفی میدن به هم؟

دوستان، توی یک معامله 50 درصد شما هستید، 50 درصد خریدار، همونقدری که ممکنه برای شما مشکل بوجود بیاد، این احتمال رو بدین که خریدار هم ممکنه براش مشکل بوجود بیاد.

درسته شما 5 روز جنست رو دیرتر فروختی، ولی شاید خیری در این مسئله بوده، ما چه میدونیم. بارها شده به جای X به Y فروختیم، حتما خیری درش بوده.

سخت نگیرید، این خرید و فروش دو تا شرکت بین المللی نیست، خرید و فروش غیر رسمی دو نفره شخصه.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

نمیدونم چرا بعضیا دنبال همه چیز از مدیران هستن

واقعا یه سری قوانین اگر وضع بشه کاربر ها به شدت کم میشن و وضع هم نشن وضع موجود رو شاهد هستیم

بهترین راه اینه که دوستان هر موردی دیدن بازخورد منفی ثبت کنن و از این موضوع نترسن

اینطوری خیلی راحت کاربر های بد قول از دور معامله خارج میشن

خوب شما یه محیط ارام میخواید که همه داخلش مطمعن باشن یا یه محیط شلوغ که همه سر هم کلاه بزارن؟

با بازخورد منفی موافقم ولی باید یه جور باشه اگه من به شما منفی دادم شما منفی رو برای انتقام برنگردونی و اگه دقتم کرده باشی فرد خاصی نیست که بازخورد منفیش زیاد باشه

نمیدونم شاید همین حس ترس باعث شده بعضیا نمره منفی ندن

بعد این امتیاز منفی که شما میگی و منم قبولش دارم برای بعد معاملست موضوع الان قبل معاملست یعنی کسی که فروشنده واقعی یا خریدار واقعی نیست 

برای اون نمیشه منفی داد طبق قانون انجمن 

پس باید یه بخش دیگه هم در نظر گرفته بشه برای قبل از خرید (میتونه اسمش امیتاز متظاهر بودن باشه)

من فقط نظرمو گفتم دلیل نیست اجرا بشه یا حتما این نظر درسته 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خوب شما یه محیط ارام میخواید که همه داخلش مطمعن باشن یا یه محیط شلوغ که همه سر هم کلاه بزارن؟

طبعا محیط آروم بهتره ولی قوانین بیش از حد دقیق باعث کم شدن کاربر میشه که اصلا خوب نیست

با بازخورد منفی موافقم ولی باید یه جور باشه اگه من به شما منفی دادم شما منفی رو برای انتقام برنگردونی و اگه دقتم کرده باشی فرد خاصی نیست که بازخورد منفیش زیاد باشه

علت اینکه فردی نیست که بازخورد منفی زیادی داشته باشه اینه که اکثر افرادی که منفی میگیرن عملا از دور خارج میشن و دیگه معامله ای باهاشون نمیشه که بخوان منفی بگیرن و البته این موضوع ترس هم باید با پشتیبانی مدیریت حل بشه و تضمین بدن که بازخورد های منفی که به خاطر انتقام داده شده پاک بشن

نمیدونم شاید همین حس ترس باعث شده بعضیا نمره منفی ندن

بعد این امتیاز منفی که شما میگی و منم قبولش دارم برای بعد معاملست موضوع الان قبل معاملست یعنی کسی که فروشنده واقعی یا خریدار واقعی نیست 

تا جایی که میدونم به هر چیزی میشه بازخورد منفی داد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

قبل از انجام معامله نمیشه.

اگر قرار باشه قبل از معامله هم بشه منفی داد از فردا کلی آدم به کلی آدم دیگه منفی میدن یه نفرو باید استخدام کنی از صبح داشتم بیفته دنبال صدها کاربر دلیل منفی گرفتن و دادن و پاک کردن و گذاشتن و بپرسه. اصلا امکان پذیر نیست.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اگر به قول شما سنگ روی سنگ بند نیست، چطوری این افراد دارند معامله می کنند؟

چطور برای این دوستان سنگ روی سنگ بند هست؟

همه ادم ها که ذات خوب ندارن دارن؟

اینجور باشه خوب هیچ قانونی نباید باشه 

شاید جایی قانونی نباشه ولی طرف به خاطر تفکری که داره خلافی نکنه این موضوع دلیل نمیشه که قانون وضع نشه 

صحبتتون درسته ولی سیستم وقتی کامل و مچ گیر باشه و قبل از معامله هم تمام راهنمایی هارو برای بقا به کاربر داشته باشه، یا باید رعایت کنن تا تو بقا بمونن یا رعایت نمیکنن و حذف میشن

قطعا اونی که ذات خوبی داره تو این سیستم موندگاره اونیم که نداره یا مجبوره اصلاح کنه خودشو یا اینکه سیستم حذفش میکنه این ایرادش چیه؟

در 14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

2. حساب رو با ایمیل میفروشن.

اینم درسته باید روش فکر کنم 

احتمالا با شماره تلفن بشه چون شماره تلفن چیزی نیست که طرف بخواد اعتبار چند سالشو باهاش بفروشه

در 15 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

فکر نمیکنی پیچیده اش می کنی، بعد باید یه نفرو استخدام کنی هی توضیح بده همه همه ی کاربران تازه ثبت نام کرده این سیستم چیه اون سیستم چیه؟ میدونی من چند تا پیغام خصوصی دریافت می کنم فقط واسه راهنمایی کارکرد سیستم انجمن؟

خوب یه پاپ اپ موقع ثبت نام برات باز بشه و قوانین رو توضیح میده کامل و ساده که کسی مشکلی بر نخوره بدون لفظ قلمبه سلمبه

دیگه اینکه طرف نمیخواد بخونه مشکل از شما و من نیست تمام انجمن ها ازین پاپ اپ ها استفاده میکنن مخصوصا اون حرفه ایا 

در 19 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اصلا فروم لیون هدف اصلیش خرید و فروش نبوده، مگه قرار بوده جایی برای خرید و فروش درست کنیم؟ خیر، خرید و فروش کارکرد ثانویه فرومه. خواستند جایی باشه برای معامله راحت تر بین کاربران، بعد که استقبال شد کمی قوانین گذاشتیم برای راحت تر معامله کردن.

خوب با این شرایط نظراتی که دادم اجرایی نیست چون هدف فروم چیز دیگریه و اجرای یه سیستم کامل روش در تضاده 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

قبل از انجام معامله نمیشه.

عینه سر تاپیک بنده ! که ثبت کردم ولی پاک شد ...

-------------------------------------

بنظرم اگه امکان درج بازخورد قبل از انجام معامله نیست و به قولا" معامله ای صورت نگرفته و ایشون هم دبه کرده...

بهتر نیست بجای منفی واسش خنثی ثبت کرد ؟!

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/108781-فروش-رم-sp-ddr3-8gb-cl-11/&tab=comments#comment-1248687

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

خیر

فقط بعد معامله با ذکر مشکل و تایپک 

قبل معامله طرف 10000بارم ایسگاتو بگیره شما منفی بدی بهش پاک میشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

جناب ناظمی عزیز،

آدمه، اون بنده خدا شاید براش مشکلی پیش بیادنتونه پولی فراهم کنه، شاید به هر دلیلی پولی که داشته خرج کار دیگه ای بشه. چرا باید منفی بگیره؟

مگه شما میری مغازه صد در صد می خری جنس رو؟

اگر از در مغازه تو اومدی گفتی فلان چیزو میخوام طرف رفت برات آورد، چک کردی، بعد از 10 دقیقه نخواستی رفتی بیرون، مگه مغازه دار میتونه بهت منفی بده؟ که 10 دقیقه وقتش رو تلف کردی؟

تازه تو خارج از ایران میتونی جنسی که خرید و بردی رو پس بیاری پولتو پس بگیری. مگه منفی میدن به هم؟

دوستان، توی یک معامله 50 درصد شما هستید، 50 درصد خریدار، همونقدری که ممکنه برای شما مشکل بوجود بیاد، این احتمال رو بدین که خریدار هم ممکنه براش مشکل بوجود بیاد.

درسته شما 5 روز جنست رو دیرتر فروختی، ولی شاید خیری در این مسئله بوده، ما چه میدونیم. بارها شده به جای X به Y فروختیم، حتما خیری درش بوده.

سخت نگیرید، این خرید و فروش دو تا شرکت بین المللی نیست، خرید و فروش غیر رسمی دو نفره شخصه.

این مسائل 100% درست هست.

اما مطمئنا یه فرقی بین فروش عادی و مزایده هست.

از اونجایی که بنده مزایده با قیمت پایه 1000 تومن قرار دادم و به هر قیمتی که رسید بدون چون و چرا فروختم کالام رو انتظار رفتار متقابل دارم.

من حدودا 7 سال فروشگاه اینترنتی داشتم و همیشه با مشتری در ارتباط بودم و یاد گرفتم نسبت به همه یک رفتار ثابت داشته باشم.

تو جایی زندگی میکنیم که یا باید خودمون برای خودمون قانون بزاریم یا غرق بی قانونی بشیم.

از نظر من شرکت در مزایده ایجاد تعهد میکنه. هم برای فروشنده هم برای خریدار.

لینک به دیدگاه

اتفاقا بنده با امتیاز منفی مخالفم

چون اگه جنس شما قیمتش مناسب باشه و سالم باشه و هیچگونه کمی و کاستی نداشته باشه هیچ وقت خریدار از خرید کالا منصرف نخواهد شد جناب آرمین هم به کاربران نمونه و حرفه ای  اشاره ای داشتن که در فروش کالاشون به مشکلی نخوردن.

گاهی پیش میاد فروشنده جزيیات دقیق در مورد کالا رو ذکر نکرده خودم مثال میزنم بنده در مزایده ای شرکت داشتم و طبق روال بایستی پرداخت میکردم در صورتی که فروشنده که اسمشو نمیارم چیز دیگه ای در مورد جزئیات به بنده گفته بود و وقتی که قرار به واریز شد درخواست جزئیات بیشتر کردم و خلاف اون چیزی بود که بنده قبلا گفته بود.بنده هم به انصراف بسنده کردم.

گاهی پیش میاد فروشنده سن کمی داره حالا به نظر شما اگر در مزایده هم برنده بشی باز حاضر به واریز وجه هستین؟نمونش کاربر امانی زاده که اخراج شد جالب اینه بیشتر از 20 معامله هم داشت و جالبتر از اون یه عده بودن در اون زمان ازکاربر فوق به عنوان کاربر قابل اعتماد یاد میکردن و باور نداشتن کلاهبردار هستش🤐

گاهی  پیش میاد خریدار از قیمت اطلاعی نداره و در مزایده شرکت میکنه حال انکه ارزش واقعه ای اون جنس کمتر از قیمتی بوده که شرکت کننده در مزایده بایستی متقبل بشه.

-------------------------------------------

خودم مثال میزنم بنده قبلا (حدود 4 سال پیش) در سه راه فلسطین مشهد مغازه داشتم(مربوط به کامپیوتر نبود) کالایی رو میفروختم و مشتری بعد از دو روز مرجوع میکرد حالا به هر دلیلی یا قیمت بالا بود یا پسند نکرده بود یا کلا پشیمون شده بود و کالا هم دست نخورده و پلمپ بود.من نباید قبول میکردم؟ قطعا باید قبول میکردم این یکی از اصول مشتری مداری هستش.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

همه ادم ها که ذات خوب ندارن دارن؟

اینجور باشه خوب هیچ قانونی نباید باشه 

شاید جایی قانونی نباشه ولی طرف به خاطر تفکری که داره خلافی نکنه این موضوع دلیل نمیشه که قانون وضع نشه 

صحبتتون درسته ولی سیستم وقتی کامل و مچ گیر باشه و قبل از معامله هم تمام راهنمایی هارو برای بقا به کاربر داشته باشه، یا باید رعایت کنن تا تو بقا بمونن یا رعایت نمیکنن و حذف میشن

قطعا اونی که ذات خوبی داره تو این سیستم موندگاره اونیم که نداره یا مجبوره اصلاح کنه خودشو یا اینکه سیستم حذفش میکنه این ایرادش چیه؟

اینم درسته باید روش فکر کنم 

احتمالا با شماره تلفن بشه چون شماره تلفن چیزی نیست که طرف بخواد اعتبار چند سالشو باهاش بفروشه

خوب یه پاپ اپ موقع ثبت نام برات باز بشه و قوانین رو توضیح میده کامل و ساده که کسی مشکلی بر نخوره بدون لفظ قلمبه سلمبه

دیگه اینکه طرف نمیخواد بخونه مشکل از شما و من نیست تمام انجمن ها ازین پاپ اپ ها استفاده میکنن مخصوصا اون حرفه ایا

خوب با این شرایط نظراتی که دادم اجرایی نیست چون هدف فروم چیز دیگریه و اجرای یه سیستم کامل روش در تضاده

ببنید صفر و صد که نیست، یا قانون نباشه یا اینقدر قانون باشه کسی اصلا نخونه قوانین رو. باید یک بالانسی بین این دو برقرار بشه. و فراموش نکنیم اکثریت درست رفتار می کنند، با قانون یا بدون قانون.  برای یه درصد، شما فرض کن 5 درصد افرادی که ممکنه درست رفتار نکنند شما نمیتونی 95 درصد فضای باز رو با قوانین ببندی.

وقتی 5 درصد افراد ممکنه سو استفاده کنند، شما باید به اندازه 5 درصد قانون بگذاری، 95 درصد فضای معامله باید باز باشه برای 95 درصد  افرادی که درست معامله می کنند. نه بر عکس.

بحث شماره تلفن موبایل رو به صورت جدی داریم روش کار می کنیم. ممکنه در آینده دادن شماره تلفن موبایل بخشی از حساب کاربری باشه. ولی این مسئله هزینه داره که مدیران در موردش تصمیم گیری خواهند کرد.

پاپ آپ هم نمیخوانند. من توی امضائم هست نمیخونن، توی انجمن هست نمی خونن، همه جا زدیم و نوشتیم نمی خوانند، بعد پاپ آپ رو بخوانند؟

هدف اصلی فروم جذب کاربر و تشویق کاربران به فعالیت حداکثریه. هر چیزی که مانع فعالیت، کاهش جذب کاربر و یا دور شدن کاربران بشه، مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

بازهم میگم، اگر دنبال سختگیری هستید، از بخش خرید و فروش دست دوم سایت استفاده کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سازو کاردرست کردند: https://www.lioncomputer.com/landing/used/

این سیستم ناراضی هم داشته !

چند موردشو اینجا خودم دیدم که پول زودتر واریز شده بدون اینکه خریدار تاییده رو بزنه یا جنس خیلی دیر رسیده دست شخص 

این سیستم چون پول داری برای واسط میدی خوب خیلی بهتره چون یکی هست برای پولش هم شده مدیریت میکنه معامله رو 

خوب میشه بهینه گی رو از همین شروع کرد و یه بخش دست دوم درست حسابی ساخت 

نمیدونم کارمزدش اینجا چقدره ولی خوب میشه مثلا یذره اضافه کرد بهش ولی خدمات و پشتیبانی خیلی بهتری ازش ساخت 

مطمعنن وقتی مدیریت بهتری اینجا باشه شخص خطا کار نمیاد سمتش و یا بیاد هم راحت گیر میوفته و معاملات با خیال راحت تری انجام میشه

به نظر من خیلی خوبه اگه بشه بیشتر توسعش داد 

یه مبلغ بشه مبلغ جنس یه مبلغی هم بشه مبلغ خدمات و پشتیبانی که لیون برای معامله داره انجام میده منتهی دیگه تخیلی نشه مثل ایسام 

قیمت رقابتی باشه 

🙂

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

از نظر من شرکت در مزایده ایجاد تعهد میکنه. هم برای فروشنده هم برای خریدار.

از نظر من هم می کنه، ولی همه ی کاربران این نظرو ندارند یا متوجه نیستند.

مورد داشتم طرف 15 سالش بوده. باهاش معامله کردم، اصلا نمیفهمیه تعهد چی هست.

3 سال بعد 18 سالش شد اومد توی فروم مارو به فحش کشید که 3 سال پیش سرش کلاه گذاشتم و گرون بهش فروختم! (صحبت سر یک کالای 100 هزار تومنیه!) در صورتی که گرون فروشی نکردم و جنس سالم بهش دادم.

حالا من مقصر بودم؟ بله، من نباید با کسی که 15 سالشه معامله می کردم. چون نمیفهمه چیکار داره می کنه.

از اینجا که نگاه کنی همه ی ما یه اسم کاربری داریم، مشخص نیست چند سالمونه، چیکار داریم می کنیم، چه چیزی توی ذهنمون هست.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

این سیستم ناراضی هم داشته !

چند موردشو اینجا خودم دیدم که پول زودتر واریز شده بدون اینکه خریدار تاییده رو بزنه یا جنس خیلی دیر رسیده دست شخص 

این سیستم چون پول داری برای واسط میدی خوب خیلی بهتره چون یکی هست برای پولش هم شده مدیریت میکنه معامله رو 

خوب میشه بهینه گی رو از همین شروع کرد و یه بخش دست دوم درست حسابی ساخت 

نمیدونم کارمزدش اینجا چقدره ولی خوب میشه مثلا یذره اضافه کرد بهش ولی خدمات و پشتیبانی خیلی بهتری ازش ساخت 

مطمعنن وقتی مدیریت بهتری اینجا باشه شخص خطا کار نمیاد سمتش و یا بیاد هم راحت گیر میوفته و معاملات با خیال راحت تری انجام میشه

به نظر من خیلی خوبه اگه بشه بیشتر توسعش داد 

یه مبلغ بشه مبلغ جنس یه مبلغی هم بشه مبلغ خدمات و پشتیبانی که لیون برای معامله داره انجام میده منتهی دیگه تخیلی نشه مثل ایسام 

قیمت رقابتی باشه

🙂

خوب دیگه منظور اینکه شیوه های مختلفی هست، هیچ سیستمی هم بی عیب نیست. من طرفدار اون سیستم نیستم اما سختگیری بیشتری نسبت به انجمن اونجا صورت می پذیره.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

اصلا از این به بعد در فروم  هر کس خواست قطعه و کالایی بخرد یا بفروشد اخراجش کنید

راحت

تمام

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بحث شماره تلفن موبایل رو به صورت جدی داریم روش کار می کنیم. ممکنه در آینده دادن شماره تلفن موبایل بخشی از حساب کاربری باشه. ولی این مسئله هزینه داره که مدیران در موردش تصمیم گیری خواهند کرد.

😂یذره دیگه بهم رو بدی میگم کد ملی هم اضافه کن بهش چون چیزی نیست که بشه فروخت و چیزیم نیست که بشه رو دست بهش زد 

کلا احراز هویت باید با یه شناسه منحصر به فرد انجام بشه 

حالا جدی نگیر یه نظر بود

امیدوارم کاربران دنبال معامله سالم باشن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...