رفتن به مطلب

بی قانونی در بازارچه قطعات کارکرده

Recommended Posts

در 12 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

از نظر من هم می کنه، ولی همه ی کاربران این نظرو ندارند یا متوجه نیستند.

مورد داشتم طرف 15 سالش بوده. باهاش معامله کردم، اصلا نمیفهمیه تعهد چی هست.

3 سال بعد 18 سالش شد اومد توی فروم مارو به فحش کشید که 3 سال پیش سرش کلاه گذاشتم و گرون بهش فروختم! (صحبت سر یک کالای 100 هزار تومنیه!) در صورتی که گرون فروشی نکردم و جنس سالم بهش دادم.

حالا من مقصر بودم؟ بله، من نباید با کسی که 15 سالشه معامله می کردم. چون نمیفهمه چیکار داره می کنه.

از اینجا که نگاه کنی همه ی ما یه اسم کاربری داریم، مشخص نیست چند سالمونه، چیکار داریم می کنیم، چه چیزی توی ذهنمون هست.

😆

دقیقا با افراد کم سن و سال اصلا نبایستی معامله کرد.

لینک به دیدگاه

به نظرم تنها راه فهمیدن اینکه طرف خریدار واقعی هست که اگه زد زیرش براش ضرر داشته باشه.

مثلا علاوه بر امتیاز بازارچه که مربوط به بعد از خرید هست.

امتیاز دیگه ای هم وجود داشت بابت این موارد. مثلا پروفایل طرف رو چک می کردیم می دیدم سابقه ده تا پیشنهاد داره و مثلا ۸ تاش رو زده زیرش.

این مدلی میشد راحت فهمید خریدار پیشنهادش واقعیه یا فیک.

موقع فروش هم میشه شرط گذاشتن پیشنهاد افرادی که سابقه پیشنهاد فیک نداشتن تنها مورد قبوله.

این مدلی کسی جرات دادن پیشنهاد فیک رو نمی کرد چون برای خریدای بعدی براش مشکل ایجاد میشد.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بحث شماره تلفن موبایل رو به صورت جدی داریم روش کار می کنیم. ممکنه در آینده دادن شماره تلفن موبایل بخشی از حساب کاربری باشه. ولی این مسئله هزینه داره که مدیران در موردش تصمیم گیری خواهند کرد.

این یعنی چی؟

اگر جز مراحل ثبت نام هم باشه باید مخفی باشه که هر کسی نتونه ببینه

یا اگه قرار به دیده شدن شمارس فقط اونی که تو کار فروشه باید شمارش دیده بشه

مسخرس که شماره تلفن همه یا هر کسی که میخواد تو مزایده شرکت کنه در دسترس باشه

شماره تلفن جز اطلاعات شخصیه و قرار نیست هرکی اومد تو فروم همه به شماره تلفنش دسترسی داشته باشن

همه سایت ها هم اگر شماره و ایمیل رو میگیرن یا کلا مخفی هست یا به دلبخواه طرف میتونه مخفی یا اشکار باشه برای عموم

به هر حال اگه بخواید این مورد رو جز الزامات و برای همه قرار بدید خیلی ها قید فروم رو خواهند زد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اولا کارت به یکی از کاربران فروم فروخته شده شما حتی حاظر نبودی پروفایل بنده رو چک کنی ببینی چه اتفاقی برای برای کارت افتاده ثانیا من بی کار نیستم در مورد هر کاری که انجام میدم بیام بگم با چه افرادی سره کارت صحبت کردم سره چقدر چونه زدیم و غیره من بیکار نیستم که هر موقع اومدم به تک تک این سوالات جواب بدم شما اگه پیگیر بودی پروفایل منو چک میکردی نه اینکه دنبال سین جین کردن من باشی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، invoker گفته است :

بهتر نیست بجای منفی واسش خنثی ثبت کرد ؟!

داداشم اون هم که نمیاد وایسه شما براش خونثی ثبت کنی. اون هم برای شما خونثی ثبت می کنه.

بعدش شما این وسط چرا باید خونثی بگیری؟

بعدش شما میایی شکایت می کنی به من چرا فلانی به من خونثی داد،

بعدش من از اون می پرسم چرا خونثی دادی،

بعدش اون میگه اون اول داد.

بعدش دعوا میشه میایین سراغ ناظر و مدیر

بعدش یک ناظر و مدیر بیکار لازم داریم که روزانه به ده ها مورد خونثی دادن و گرفتن بپردازه - کی حق داشته کی حق نداشته

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

این یعنی چی؟

شماره تلفن جز اطلاعات شخصیه و قرار نیست هرکی اومد تو فروم همه به شماره تلفنش دسترسی داشته باشن

همه سایت ها هم اگر شماره و ایمیل رو میگیرن یا کلا مخفی هست یا به دلبخواه طرف میتونه مخفی یا اشکار باشه برای عموم

به هر حال اگه بخواید این مورد رو جز الزامات و برای همه قرار بدید خیلی ها قید فروم رو خواهند زد

مخفی دیگه، مگه شما به Yahoo موبایل میدی برای همه نشون میده؟

اینطوری احتمال فروش حساب کاربری کمتر میشه. (طرف مجبوره هم ایمیل و هم سیم کارتو با هم بده بره. و خوب این کارو برای فروش حساب سخت تر میکنه)

اینجا هم مثل اونجا.

فقط مدیران بتونن شماره رو ببینند.

ولی بحث هزینه اشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

موارد این چنینی رو تدبیری براش نمی‌اندیشند، اون وقت به ما بدبخت‌ها گیر میدن که برای آگهیت تا شورتت عکس نذاشتی، پس تأیید نمیشه.

عزیز شما انتظار داری قوانین و رعایت نکنی و تاپیک تایید بشه . 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

این یعنی چی؟

بیشتر منظورشون رو لاگین هست نه اشتراک گذاری

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

اولا کارت به یکی از کاربران فروم فروخته شده شما حتی حاظر نبودی پروفایل بنده رو چک کنی ببینی چه اتفاقی برای برای کارت افتاده ثانیا من بی کار نیستم در مورد هر کاری که انجام میدم بیام بگم با چه افرادی سره کارت صحبت کردم سره چقدر چونه زدیم و غیره من بیکار نیستم که هر موقع اومدم به تک تک این سوالات جواب بدم شما اگه پیگیر بودی پروفایل منو چک میکردی نه اینکه دنبال سین جین کردن من باشی

عزیز من دیدم پروفایل شمارو  و چک کردمش 

شما به کسی فروختی که در تایپک نگفته خریدارم!

هرکی خریداره باید در تایپک اعلام کنه دیگه وگرنه براچی تایپک زدید؟

اگه خارج از تایپکم فروش در جریانه داخل تایپک باید ذکر بشه (خارج از تایپک فروش در جریانه)شما اینم لحاظ نکردی

قطعا کاربری که میگه خریدارم از پیغام خصوصی شما خبر نداره که کی پیشنهاد داده بهتون پس باید داخل تایپک گفته بشه

عجیبه این تو قوانین نیست @ARMIN

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

داداشم اون هم که نمیاد وایسه شما براش خونثی ثبت کنی. اون هم برای شما خونثی ثبت می کنه.

بعدش شما این وسط چرا باید خونثی بگیری؟

بعدش شما میایی شکایت می کنی به من چرا فلانی به من خونثی داد،

بعدش من از اون می پرسم چرا خونثی دادی،

بعدش اون میگه اون اول داد.

بعدش دعوا میشه میایین سراغ ناظر و مدیر

بعدش یک ناظر و مدیر بیکار لازم داریم که روزانه به ده ها مورد خونثی دادن و گرفتن بپردازه - کی حق داشته کی حق نداشته

این مشکل به نظر قابل حله 

شما میتونی برا 1تایپک (برای امتیاز منفی و خنثی) 1 مورد ثبت داشته باشی  یعنی 1نفر بیشتر نتونه از اون تایپک منفی یا خنثی ثبت کنه ،اینجوری دیگه جلوی خاله بازی طرفین گرفته میشه

مثلا من تو تایپک x دپه کردم شما میای خنثی میدی خوب تموم شد رفت من یا بقیه یا هیچ احدی دیگه نمیتونیم خنثی یا منفی بدیم و یه ارور خوشگل برات نمایش داده میشه 

مثبت هم که خوب هم خریدار مثبت داره هم فروشنده و هم سهام دار این معمولا در نهایت برای هر تایپک 3تاست و 1تایپک 3بار گزارش داده میشه 

به نظرمن قابل حله ولی اینکه کد زدنش سخت باشه رو مطلع نیستم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mَd گفته است :

عزیز من دیدم پروفایل شمارو  و چک کردمش 

شما به کسی فروختی که در تایپک نگفته خریدارم!

هرکی خریداره باید در تایپک اعلام کنه دیگه وگرنه براچی تایپک زدید؟

اگه خارج از تایپکم فروش در جریانه داخل تایپک باید ذکر بشه (خارج از تایپک فروش در جریانه)شما اینم لحاظ نکردی

قطعا کاربری که میگه خریدارم از پیغام خصوصی شما خبر نداره که کی پیشنهاد داده بهتون پس باید داخل تایپک گفته بشه

عجیبه این تو قوانین نیست @ARMIN

خب شما که دید کارت به چه کسی فروخته شده دیگه همه چیز معلومه چی باید توضیح داده بشه؟

اگه بازخورد مربوط به فروش کارت فیک هستش مدیران خیلی راحت میتونن روی این موضوع نظارت داشته باشن چه دلیلی وجود داره که من بیام و برای تک تک کاربران توضیح بدم در صورتی که هیچ ارتباطی بهشون نداره و مسئول نظارت بر این کار اشخاص دیگه ای هستند؟

الان کدوم قانون من رو مجاب کرده که حتما اعلام کنم فروش خارج از تاپیک برقرار هست یا نه؟

اگه کسی هم بخواد کارت رو بخره و کنجکاوه که ببینه چرا تاپیک بسته شده میتونه خیلی راحت پروفایل فروشنده رو چک کنه و ببینه آیا کارت فروش رفته یا نه؟ بعدش بیاد دنبال پیگیری بقیه ی ماجرا از مدیران باشه

من بیکار نیستم که پشت سره هم  بیام به تک تک سوالاتی که ازم میشه جواب بدم

ویرایش شده توسط Mahziyar Jafari
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

این یعنی چی؟

اگر کسی دو تا ای دی نداشته باشه قطعا مشکلی نداره .

ولی قرار نیست همه متوجه شماره کاربر بشن . قطعا به قوانینی در نظر گرفته میشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

خب شما که دید کارت به چه کسی فروخته شده دیگه همه چیز معلومه چی باید توضیح داده بشه؟

نه نه موضوع فروش شما نیست که به کی فروختید

موضوع این بود در داخل تایپک اون شخص اعلام نکرده خریدارم پس قاعدتا جزو خریدارا حساب نمیاد چون شما نگفتید خارج از تایپک در جریانه! این 2 بنده خدا هم نمیدونستن و منتظر بودن شما یه اعلامی بکنید

چون اینجا 3نفر خریدار بودن 1کی اون شخص که pv شما بوده و 2تای دیگه که در تایپک بودن

خوب یه اولویتی باید باشه دیگه ، درسته در نهایت شما انتخاب میکنی به کی بفروشی ولی یه روال درستی باید طی بشه تا بعد برسه به انتخاب شما

اینجوری هم بقیه میفهمن هم 2تا کاربر ناراضی بیرون نمیان

چون شما فرض کن طرف هی چک میکنه میبینه هیچ فیدبکی از شما تحویل نمیگیره خوب خریدارم که معطل نیست باید رقیبشو ببینه دیگه 

در نهایت انتخاب   اینکه به کی بفروشید با شماست ولی قبلش باید اون خریدارا واضح و شفاف در تایپک اعلام حضور کنن و شما هم اگه خارج از تایپک فروشی دارید ذکر کنید 

به نظرم خیلی سادست و اصلا درگیری نداره

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mَd گفته است :

نه نه موضوع فروش شما نیست که به کی فروختید

موضوع این بود در داخل تایپک اون شخص اعلام نکرده خریدارم پس قاعدتا جزو خریدارا حساب نمیاد چون شما نگفتید خارج از تایپک در جریانه! این 2 بنده خدا هم نمیدونستن و منتظر بودن شما یه اعلامی بکنید

چون اینجا 3نفر خریدار بودن 1کی اون شخص که pv شما بوده و 2تای دیگه که در تایپک بودن

خوب یه اولویتی باید باشه دیگه ، درسته در نهایت شما انتخاب میکنی به کی بفروشی ولی یه روال درستی باید طی بشه تا بعد برسه به انتخاب شما

اینجوری هم بقیه میفهمن هم 2تا کاربر ناراضی بیرون نمیان

چون شما فرض کن طرف هی چک میکنه میبینه هیچ فیدبکی از شما تحویل نمیگیره خوب خریدارم که معطل نیست باید رقیبشو ببینه دیگه 

در نهایت انتخاب   اینکه به کی بفروشید با شماست ولی قبلش باید اون خریدارا واضح و شفاف در تایپک اعلام حضور کنن و شما هم اگه خارج از تایپک فروشی دارید ذکر کنید 

به نظرم خیلی سادست و اصلا درگیری نداره

به نظر منم همه چیز مشخصه و اگه مشکلی هست میتونه خیلی  خیلی راحت از طریق مدیران پیگیری بشه و نیازی به سین جین کردن کاربران نیست

ویرایش شده توسط Mahziyar Jafari
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

کسانی که در مزایده شرکت میکنند و بعد ناپدید می‌شوند‌ فقط بخش کوچکی از مشکلات بازارچه هستند.

ببینید دوست عزیز در مزایدات اینچنینی که توسط کاربران کنترل میشه نباید زیاد خرده بگیرید و ناراحت بشید، ناظران و مدیران نمیتونند وقت خودشون رو بصورت صدردصد در اختیار منو شما بزارن و تک تک ریزجزئیات رو تحت نظر بگیرند چون هزینه‌ای بابت مزایدات دریافت نمیکنند و تا جایی که مسئولیت و وقتشون اجازه میده همراهی میکنند. اگر همین مزایده در اروپا یا آمریکا بود، کسی که بعد از پایان مزایده کنسل میکنه طبق قوانین باهاش برخورد میشه مثلا یکی از قوانین اینکه شما برای شرکت در مزایدات باید حداقل 5 دلار (از 5 دلار دیدم تا 50 دلار) حساب خودتو شارژ کنی که اگر کنسل کردی 5 دلار از حسابت کسر میشه یا مثلا دیدم حساب کاربری رو مسدود میکنن چون اونجا قوانین میگه Bid یا پیشنهاد شما برابر است با یک خرید پس در پیشنهاد خود دقت کنید. و همچنین سود مزایدات هم از 1درصد تا 15 درصد دیدم که به تیم مزایده میرسه ولی اینجا قضیه کمی متفاوت هست پس زیاد سخت نگیر

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مخفی دیگه، مگه شما به Yahoo موبایل میدی برای همه نشون میده؟

اینطوری احتمال فروش حساب کاربری کمتر میشه. (طرف مجبوره هم ایمیل و هم سیم کارتو با هم بده بره. و خوب این کارو برای فروش حساب سخت تر میکنه)

اینجا هم مثل اونجا.

فقط مدیران بتونن شماره رو ببینند.

ولی بحث هزینه اشه.

چون گفتید اگه پیشنهادی هست بگید یه روشی جدیدا بین سایتای فروش مرسوم شده که دیگه اکانت طرف نمیتونه هیچ رقمه فیک باشه و همه چیزش معلومه و به نظرم میشه برای فروم هم بومی سازی بشه.

اونم اینه که اگه کسی خاست صرفا از فروم استفاده کنه همین سیستم فعلی جوابگو هست ولی برای عضویت به سیستم خرید و فروشش باید 2 تا کار بکنه. اولا شماره موبایل به نام خودش ثبت کنه و کد فعال سازی که میفرستید رو تایید کنه و دوما یه عکس واضح از خودش و کارت ملیش و کارت بانکی ای به نام خودش که باهاش قصد خرید و فروش داره (میتونید کلیه تراکنش هاش رو محدود به همون کارت یا کارت ها کنید) و یه دست نوشته مبنی بر قبول تمام قوانین خرید و فروش انجمن و امضای شخص باشه (الان خیلی سایتای فروش داخلی دقیقا همینه و حتی احراز هویت استیم و بلاک چین هم بخشی از اینا رو الزامی کردن) البته فقط برای مدیران سایت قابل دیدن باشن. اینجوری از عکس کارت ملی طرف سنش و اطلاعاتی ک در صورت ناراضی بودن ازش امکان پیگیری باشه فراهمه و همینطور هم وقتی میخاد معامله ای صورت بگیره دقیقا میدونید باید از چه کارتی با چه شماره و نامی به چه کارتی با چه شماره و نامی مبلغ واریز بشه و در انتها هم بگید یکی از طرفین عکس رسید واریزی یا دریافتی رو براتون بفرسته که شما هم یه تیک تایید برای تراکنش تو تاپیک تریدشون برنید و به هر کدوم از طرفین حق ثبت رای برای طرف مقابل رو بدید. البته ریز سازوکارشو باید خودتون وقت بزارید و مشخص کنید ولی به نظرم چارجوب کلیش همینه و با اینکه قبول دارم یه سری محدودیتا ایجاد میکنه ولی از طرفی هم معتقدم تنها ساز و کار شدنی هست که واقعا میتونه جواب بده و در بلند مدت سبب رونق بازارچه سایت با ایجاد اعتماد 100 در صد بشه

لینک به دیدگاه

سلام

راستش منم گله ای دارم که طرف چند تا محصول برای فروش گذاشته و کاربر ویژه نیست ولی من دو تا محصول ( بازی اشتراکی ) گذاشتم  تاپیک حذف شد یا منتشر نشد یادم نیست و ناظر گفت باید ویژه باشی

چند تا پیشنهاد

۱_ اضافه کردن شماره تماس (منزل یا مغازه) مثل سایت های خرید و فروش ارز 

۲_فعالسازی شماره همراه برای تایید ورود ( هزینه با فروم یا هزینه اجباری مثل sms بانک ها سالی ده هزار( ارزشش داره) 

۳_شارژ کردن  اکانت فروم ( اینجوری احتمال اتک و هک سایت بالا میره حتی شما بگو گوگل کپچا یا ریکپچا بزاری - دیدم که میگم  بای پس با کانفیگ میشه) 

۴_ واسطه کامل لیون و معرفی اشخاص لیون نه هر کسی توی فروم ( شرمنده اینو میگم چون به خودم گفتن شاید واسطه دوستته  پول بگیری و کالا رو نفرستی __ سو تفاهم پیش نیاد__)

۵_عدم تغییر شماره و ایمیل ثبت شده توسط کاربر در روز اول 

یه قانونی هم بزارید که تا پول طرف نقد و اطمینان از خرید نداره  اعلام خرید فوری یا پایه نکنه

بازم معذرت میخوام ولی توی چنل ها زیادی دیدم که اکانت سایت یا کانفیگ سایت با هزینه کمتری میزنن و به فروش میرسانند اگر شارژ اکانت فروم بگذارید ،  باید بیشتر از گوگل ریکپچا و ... بفکر باشیدحتی 2step یا پیامک باشه عالیه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Persian Assassin گفته است :

چون گفتید اگه پیشنهادی هست بگید یه روشی جدیدا بین سایتای فروش مرسوم شده که دیگه اکانت طرف نمیتونه هیچ رقمه فیک باشه و همه چیزش معلومه و به نظرم میشه برای فروم هم بومی سازی بشه.

اونم اینه که اگه کسی خاست صرفا از فروم استفاده کنه همین سیستم فعلی جوابگو هست ولی برای عضویت به سیستم خرید و فروشش باید 2 تا کار بکنه. اولا شماره موبایل به نام خودش ثبت کنه و کد فعال سازی که میفرستید رو تایید کنه و دوما یه عکس واضح از خودش و کارت ملیش و کارت بانکی ای به نام خودش که باهاش قصد خرید و فروش داره (میتونید کلیه تراکنش هاش رو محدود به همون کارت یا کارت ها کنید) و یه دست نوشته مبنی بر قبول تمام قوانین خرید و فروش انجمن و امضای شخص باشه (الان خیلی سایتای فروش داخلی دقیقا همینه و حتی احراز هویت استیم و بلاک چین هم بخشی از اینا رو الزامی کردن) البته فقط برای مدیران سایت قابل دیدن باشن. اینجوری از عکس کارت ملی طرف سنش و اطلاعاتی ک در صورت ناراضی بودن ازش امکان پیگیری باشه فراهمه و همینطور هم وقتی میخاد معامله ای صورت بگیره دقیقا میدونید باید از چه کارتی با چه شماره و نامی به چه کارتی با چه شماره و نامی مبلغ واریز بشه و در انتها هم بگید یکی از طرفین عکس رسید واریزی یا دریافتی رو براتون بفرسته که شما هم یه تیک تایید برای تراکنش تو تاپیک تریدشون برنید و به هر کدوم از طرفین حق ثبت رای برای طرف مقابل رو بدید. البته ریز سازوکارشو باید خودتون وقت بزارید و مشخص کنید ولی به نظرم چارجوب کلیش همینه و با اینکه قبول دارم یه سری محدودیتا ایجاد میکنه ولی از طرفی هم معتقدم تنها ساز و کار شدنی هست که واقعا میتونه جواب بده و در بلند مدت سبب رونق بازارچه سایت با ایجاد اعتماد 100 در صد بشه

خوب این کارو در سیستم خرید و فروش دست دوم سایت کردیم دیگه. گفتم دوستانی که حساس هستند به اونجا مراجعه کنند.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

ببینید دوست عزیز در مزایدات اینچنینی که توسط کاربران کنترل میشه نباید زیاد خرده بگیرید و ناراحت بشید، ناظران و مدیران نمیتونند وقت خودشون رو بصورت صدردصد در اختیار منو شما بزارن و تک تک ریزجزئیات رو تحت نظر بگیرند چون هزینه‌ای بابت مزایدات دریافت نمیکنند و تا جایی که مسئولیت و وقتشون اجازه میده همراهی میکنند. اگر همین مزایده در اروپا یا آمریکا بود، کسی که بعد از پایان مزایده کنسل میکنه طبق قوانین باهاش برخورد میشه مثلا یکی از قوانین اینکه شما برای شرکت در مزایدات باید حداقل 5 دلار (از 5 دلار دیدم تا 50 دلار) حساب خودتو شارژ کنی که اگر کنسل کردی 5 دلار از حسابت کسر میشه یا مثلا دیدم حساب کاربری رو مسدود میکنن چون اونجا قوانین میگه Bid یا پیشنهاد شما برابر است با یک خرید پس در پیشنهاد خود دقت کنید. و همچنین سود مزایدات هم از 1درصد تا 15 درصد دیدم که به تیم مزایده میرسه ولی اینجا قضیه کمی متفاوت هست پس زیاد سخت نگیر

دقیقا همینه.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

به نظر منم همه چیز مشخصه و اگه مشکلی هست میتونه خیلی  خیلی راحت از طریق مدیران پیگیری بشه و نیازی به سین جین کردن کاربران نیست

دوستان نمونه یک فروشنده که بر اساس دید خودش تصمیم به فروش می گیره، و کاری به کاربرانی که در داخل تاپیک ایشون پیشنهاد دادند نداره.

اینو یاد بگیرید به خاطر بسپارید دفعه بعد توی تاپیک ایشون پیشنهاد ندین یا پیشنهاد دادین، هیچ ضمانتی برای فروش به شما نیست.

ختم تاپیک

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...