رفتن به مطلب

بالا نیامدن تصویر بعد از sleep

fernas
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.تا الان دو بار اتفاق افتاده که بعد از اینکه سیستم رو از حالت sleep خارج میکنم تصویر به مانیتور نمیاد و چراغش چشمک میزنه و رو صفحه هم چیزی نمینویسه .فن های گرافیکمم میچرن این موقع اما وقتی رستارت میکنم هم تصویر بالا میاد و هم گرافیکم فناش دیگه نمیچخهه.و یک تبدیل hdmi به vga هم وصل کردم .گاهی هم که با دست این تبدیل رو تکون میدم تصویر پرپر میزنه یا میره و میاد.مشکل از سخت افزارا میتونه باشه یا از تبدیل؟

مشخصات سیستم هم اینه:

پردازنده i5 9400f

گرافیک  rtx rog strix 2060 

رم evo forza 16 g 

مادربرد asus tuf b360 pro gaming

لینک به دیدگاه

مادربورد های ایسوز از این مشکلات زیاد دارند

برای بنده بعد از چندین اپدیت بایوس بلاخره این مشکل نیز حل شد

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

مادربورد های ایسوز از این مشکلات زیاد دارند

برای بنده بعد از چندین اپدیت بایوس بلاخره این مشکل نیز حل شد

برای شما هم بعده sleep تصویر بالا نمیومد؟

پس سخت افزاری نیس ؟با اپدیت حل میشه؟

غیر از مادربرد از چیز دیگه هم میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، fernas گفته است :

برای شما هم بعده sleep تصویر بالا نمیومد؟

بله

نه بعید است از سخت افزار باشد

و برای من که بعد از چند اپدیت حل شد

لینک به دیدگاه

سلام . مشکل عدم همخوانی مادربورد با کارت گرافیکه . قبلا با نصب smbus controller حل میشد . ربطی به خرابی نداره . من gtx 660 داشتم رو اکثر مادربوردا اینطوری بود ولی ایرادی هم نداشت

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام . مشکل عدم همخوانی مادربورد با کارت گرافیکه . قبلا با نصب smbus controller حل میشد . ربطی به خرابی نداره . من gtx 660 داشتم رو اکثر مادربوردا اینطوری بود ولی ایرادی هم نداشت

این عدم همخوانی راه دقیقی برای رفع شدن داره؟یا برنامه ای برای تست کردن اینکه قطعات باهم همخوانی دارن یا نه وجود داره؟پس مشکل خیلی جدی نیس؟چون در طول 30 یا 40 روز دو بار فقط اینجوری شده

لینک به دیدگاه

نه اشکالی نداره . شاید از کابل باشه شایدم مانیتور زیاد باهاش سازگار نیست که بعید میدونم از مانیتور باشه

لینک به دیدگاه

در در 24 آذر 1398 در 14:55، میلاد بهرامن گفته است :

نه به این چیزا ربطی نداره

سیستم من یه مدت بدون کارت گرافیک هم بود همین مشکلو داشت

مشکل همون بایوس مادربورده

برا منم هفت هشت ماه پیش تو یه اپدیت بایوس مشکلش حل شد

شاید راه حال نرم افزاری هم باشه ولی به هر حال هرچی هست مربوط به همون بایوسه مادربوده که دوستمونم بهش اشاره کردن

کلا مادربوردای ایسوز بازی زیاد در میارن

ویرایش شده توسط Goorani___k65
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Goorani___k65 گفته است :

نه به این چیزا ربطی نداره

سیستم من یه مدت بدون کارت گرافیک هم بود همین مشکلو داشت

مشکل همون بایوس مادربورده

برا منم هفت هشت ماه پیش تو یه اپدیت بایوس مشکلش حل شد

شاید راه حال نرم افزاری هم باشه ولی به هر حال هرچی هست مربوط به همون بایوسه مادربوده که دوستمونم بهش اشاره کردن

کلا مادربوردای ایسوز بازی زیاد در میارن

من قبلا gtx 660 داشتم که از کسی خریدم که با مادربورد خودش همینطوری بود . با مادربورد منم اینجوری بود . پس ممکنه از گرافیک باشه ولی دال بر خرابی یا ایراد نیست . یه چیز مثل قضیه کویل واین .

اپدیت بایوس مادربورد هم مشکل نا همخوانی با گرافیک رو رفع میکنه که در بالا اشاره کردم . در واقع بعد از اسلیپ نمیتونه سیگنال کافی رو به گرافیک و گرافیک به مانیتور برسونه .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 25 آذر 1398 در 23:15، میلاد بهرامن گفته است :

من قبلا gtx 660 داشتم که از کسی خریدم که با مادربورد خودش همینطوری بود . با مادربورد منم اینجوری بود . پس ممکنه از گرافیک باشه ولی دال بر خرابی یا ایراد نیست . یه چیز مثل قضیه کویل واین .

اپدیت بایوس مادربورد هم مشکل نا همخوانی با گرافیک رو رفع میکنه که در بالا اشاره کردم . در واقع بعد از اسلیپ نمیتونه سیگنال کافی رو به گرافیک و گرافیک به مانیتور برسونه .

سلام.من چون مشکلم هنوز حل نشده کارت گرافیک قدیمیم رو که gtx 650 بود وصل کردم و بدون مشکل کار کرد .امروز بایوس رو اپدیت کردم و بازم کارت rtx 2060 رو وصل کردم وویندوز عوض کردم اما موقعی که نصب فایل ها 100 درصد شد و ویندوز رستارت شد (وقتی همه چی اوکی هست مادربرد یه بوق میزنه و سیستم میاد بالا) مادربرد بوق زد و پشتش بوق خطای کارت گرافیک بود فکر کنم زد و سیستم بالا نیومد مجبور شدم رستارت کنم و نصب ویندوز رو ادامه بدم.صدای بوق رو هم پایین گذاشتم میتونید تشخیص بدید که از چی هست.فقط سوال من اینه وقتی بوق اول مادربرد زده میشه یعنی همه چی درسته اما پشتش بوق گرافیک چه معنی داره؟

درضمن وقتی بایوس اپدیت شد یه صفحه امد عکسشو گذاشتم.ولی نمیدونم چرا نوشته بود :

vga card is not supported by uefi drive?

فایل صدای خطا:

http://s6.picofile.com/file/8388969984/%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B9_%DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B4%DB%B4%DB%B5.mp3.html

تصویر :

http://s7.picofile.com/file/8388970842/%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B2_%DB%B1%DB%B3%DB%B5%DB%B4%DB%B5%DB%B7.jpg

لینک به دیدگاه

سلام.من هم تو مادربورد بایوستار مشکل تصویر ندادن بعد از آمدن از حالت Sleep داشتم.اذیتم کرد تا اینکه من از خاصیت  hibernate  تو ویندوز 10 فعال کردم دیگه حالم راحت شد و مجبور نیستم از Sleep استفاده کنم.البته برای ایسوس مطمئن نیستم این اتفاق افتاده یا نه.

راهکار شما استفاده از hibernate  است که برای همیشه بی خیال Sleep بشوید. 

لینک به دیدگاه

من یه نفر بهم گفت که برای تست  سلامت گرافیک بعد از اینکه تست دما و پایداری گرفته بشه ، یکی دیگه از روش های تست سلامت اینه که بعد از Sleep سیستم بالا بیاد

احتمال داره مشکل از کارت گرافیک باشه

اگه امکان داره با سیستم دیگه تست کنید گرافیک رو

لینک به دیدگاه

البته بعد از اینکه بایوس رو اپدیت کردم فعلا همچین مشکلی پیش نیومده شاید بخاطر اپدیت نبودن بایوس بوده.(هرچند یبار موقع نصب ویندوز بعد از رستارت شدن و یبارم وقتی از تنظیمات بایوس اومدم بایوس خطای گرافیک رو داد با زدن بوق خطای گرافیک)اما از اون موقع تا الان به خوبی از اسلیپ روشن میشه .باز هم اگه اشکال ایجاد کرد مینویسم.

لینک به دیدگاه

الان مدتی هست سیستمم به خوبی از اسلیپ روشن میشد اما امروز بازم همون مشکل پیش اومد و ابتدا یه ایکن قرمز در قسمت اعلان اومد که نوشته بود scan drive for errors  و من درایور ssd رو اسکن کردم از نظر مشکل و این خطا رو نوشت.

1241389339_.thumb.png.fe7fad5887721fcb384782b2875cacac.png

البته تعمیر رو نزدم چون قبلا که از قسمت maintenance تعمیر رو زدم دیگه ویندوز بالا نیومد و مجبور به پاک کردن و نصب دوباره شدم.اما وقتی نمایش جزییات رو زدم این پیام ها نوشته شد.

966028166_1.thumb.png.e00d19a26e40b15c6497a56943f5769f.png2000689504_2.thumb.png.e963233e75cef55a2f00bc8f1115d663.png244285982_3.thumb.png.bd85b3b6e1dc63c6a37cfc608a00c048.png

الان دیگه نمیدونم این مشکل سخت افزاری میشه یا نرم افزاری؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...