رفتن به مطلب

دزدی شرکت های ارائه دهنده اینترنت ( مخصوصا آسیاتک ) ضریب 4

Logan2020
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

4 برابر حساب کردن استفاده از اینترنت چه داخلی چه بین الملل :

مودم بنده tp link بدون وایرلس و کابلی و فقط متصل به کامپیوترم هست و هیچ موبایل  یا شخصه دیگه ای از این مودمم استفاده نمیکنه چراکه یجز اتصال به کامپیوتر هیچ امکانات دیگه ای نداره

.............................................................

دوستان چیزی به اسم ترافیک نیم بهای داخلی و ترافیک اینترنت بین المملل  رو که از سال پیش راه اندازی کردند جوک و دزدی جدیدی بیش نبوده و نیست .

همونطور که اطلاع دارین قرار بود ترافیک و دانلود از سایت های داخلی نیم بها یعنی اگر یک گیگ دانلود کردین 500 مگابایت حساب بشه و اگر از سایت های

خارجی دانلود یا استفاده ای بشه ضریب 2 یعنی دوبرابر حساب کنن (که در کل پروژه ای بسیار مضخرف و چرت هست  ) .

اما الان چند ماهیه بسیاری از شرکت های ارائه دهنده اینترنت مخصوصا آسیاتک از هرسایتی چه داخلی و چه خارجی استفاده یا دانلودی داشته باشیم .

ترافیک مصرف شده رو ضریب 4 حساب میکنه ، این دزدی در صورتی کاملا خودش رو آشکار میکنه که از سرویس مثلا یک ماهه با حجمی کم مثلا 16 گیگ استفاده کنید

که بعد از تمدید سرویس کافیه فایلی 2 گیگی رو دانلود کنید بعد برین تو پروفایل سرویس اینترت تون ببینید چقدر از حجم تون کم شده در کمال تعجب و ناباوری میبینید

که 8 گیگ از حجم تون کاسته شده و مابقی حجم باقی مانده با باز کردن چند سایت در نهایت 2 روز تموم میشه و مجبور به شارژ دوباره و تمدید سرویس تون خواهید بود .

سرویسی که بنده خودم از آسیاتک گرفتم : 1 ماهه با 50 گیگ داخلی و 25 گیگ بین المل بود . حتی از مودم ساده کابلی بدون وایرلس استفاده میکنم که مبادا شرکت اسیاتک 

تقصیر رو به گردن استفاده دیگران از وایرلس و حجمم توسط همسایه ها یا خانواده بکنند .

من 2 سال پیش که استفاده از  اینترنت و ترافیک اینترنت معمولی و انسانی محاسبه میشد سرویس 1 ماهه با 1 گیگ حجم و قیمت 7 هزار تومن بود که فقط برای مرور سایت ها و وبگردی استفاده میکردم

که خدایی تا اخرین روز سر یک ماه حتی مقدار زیادی از حجمم باقی می موند اما الان سرویس یک ماهه با 50 گیگ حجم با قیمت 32 هزار تون میگیرم که 10 روز هم دوام نمیاره و مجبور به خرید حجم یا تمدید سرویس میشم

شما دوستان سعی کنید همیشه ریز مصرف اینترنت تون رو تو پرتال ارائه دهنده اینترنت تون چک کنید بعد میبینید که هر استفاده ای میکنید چند برابر حساب شده و همگی بین الملل می باشد .

من از آسیاتک استفاده میکنم لطفا شما هم تجربه حجم دزدی های جدید ارائه دهنده سرویس اینترت تون رو چک کنید و اینجا اطلاع بدین اگر جلوشون رو نگیریم تنها دلخوشی که فعلا فقط اینترنته برامون رو  ازمون میگیرن با قیمت های گرون و حجم دزدی و 4 برابر حساب کردن مصرف مومن .

از هر سایت داخلی که استفاده میکنیم باز هم دو برابر و در بعضی موارد 4 برابر محسوب میکنند.  !!!!!!!!!!!!!!

ریز مصرف :

گزارش از تاریخ تا تاریخ میزان حجم مصرفی میزان حجم کسر شده

مدت زمان(ثانیه)         

ترافیک اینترنت بین الملل(ضریب۲) 2.45 گیگابایت 12.19 گیگابایت
1398/9/28 11:44:09 1398/9/28 22:34:43 37.70 مگابایت 75.40 مگابایت 10 ساعت, 50 دقیقه, 50 ثانیه
1398/9/27 03:54:06 1398/9/28 11:43:37 1.61 گیگابایت 3.22 گیگابایت 1 روز, 7 ساعت, 49 دقیقه, 32 ثانیه
1398/9/27 01:10:38 1398/9/27 02:02:01 104.03 مگابایت 208.06 مگابایت 51 دقیقه, 37 ثانیه
1398/9/26 22:35:00 1398/9/26 23:27:45 100.70 مگابایت 201.40 مگابایت 52 دقیقه, 45 ثانیه
1398/9/26 20:14:53 1398/9/26 22:34:28 5.21 مگابایت 10.41 مگابایت 2 ساعت, 19 دقیقه, 35 ثانیه
1398/9/26 19:45:44 1398/9/26 20:14:30 2.53 مگابایت 4.96 مگابایت 29 دقیقه
1398/9/26 19:37:00 1398/9/26 19:44:25 0.72 مگابایت 1.44 مگابایت 7 دقیقه, 25 ثانیه
1398/9/18 14:06:06 1398/9/26 19:34:56 12.80 گیگابایت 25.90 گیگابایت

1 هفته, 1 روز, 5 ساعت, 28 دقیقه, 54 ثانیه

ویرایش شده توسط 𝓶𝓪𝓳𝓲𝓭𝓲
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

والا ما با شاتل یک سالی هست که درگیریم سر همین قضیه هر چی هم بگیم کاری نمیکنن

تخلیه خط هم که یک سال طول میکشه

نت موبایلم که گرونه 

لینک به دیدگاه

سلام

من از نت ایرانسل استفاده میکنم

و تمام سایت های داخلی رو واقعا نیم بها محاسبه میکنه 

ولی اینکه جدیدا بسته اینترنت ها خیلی زود تموم میشن باهاشون موافقم 

بنده تا پارسال ماهیانه 3نیم گیگ میگرفتم و دقیقا 28 روز استفاده تموم میشد 

الان چند ماه ماهیانه 10گیگ میگیرم کلا 15 روز دوام میاره 

مصرفم هم همونه و تغییری نکرده

تمام دانلود هام رو هم با بسته ساعتی نامحدود شبانه انجام میدم! 

لینک به دیدگاه

من یبار رفتم سراغ اسیاتک و همون یبار واسه هفت پشتم بسه!.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، 𝓶𝓪𝓳𝓲𝓭𝓲 گفته است :

4 برابر حساب کردن استفاده از اینترنت چه داخلی چه بین الملل :

در 2 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

نت موبایلم که گرونه 

خوب تخلیه کنید چرا از isp دزد میخرید ؟ تخلیه کردن هم نهایت یک هفته زمان میبره اگه گفتن بیشتر به 195 شکایت بزنید بازم افاقه نکرد که میکنه به بازرسی

واسه وب گردی و دانلود شرکتهای کوچکتر خیلی به صرفه تر هستن اونقدر حجم میدن که اگه صبح تا شب بزاری دانلود تموم نمیشه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

نت موبایلم که گرونه 

تخلیه خط یه سال طول میکشه؟من فرمشو تو پنل کاربری پر کردم دو روزه برشداشتن،یه روز فقط سوال جواب میکردن دو نفر باهام تماس گرفتن

لینک به دیدگاه

بنده چندبار از آسیاتک به سامانه 195 شکایت کردم اما ترتیب اثری داده نشد فقط یک کارشناس فناوری اطلاعات بهم زنگ زد و بعدش یه کامنت تو سامانه گذاشت همه شرکت ها موظف به رعایت تعرفه 1/2 برای سایتهای داخلی اند . 

آسیاتک  هیچ سایتی رو جز تعرفه 1/2 حساب نمیکنه و همه رو تعرفه بین الملل میزنه جز تعداد محدودی سایت که در این آدرس درج کرده http://isglist.asiatech.ir/sites.xls

در حالی که همه شرکت ها موظف هستند علاوه بر درج لیست  اعلامی فناوری اطلاعات و قرار دادن لینک آن در سایت خودشان تعرفه 1/2 را بر روی آن اعمال کنند .

لینک سایتهای تعرفه 1/2 فن آوری  اطلاعات    https://g2b.ito.gov.ir/index.php/site/page/view/list_ip

این هم تصویر مکاتبات من در سامانه 195 که  با توجه  به نظر صریح کارشناس  فناوری اطلاعات باز هم آسیاتک از اعمال تعرفه 1/2 و لینک کردن وبسایتهای ترافیک داخلی  سامانه فن اوری اطلاعات در وبسایت خود امتناع میبکند .

به نظر شما دلیل این بی پروایی آسیا تک در ضایع نمودن  حقوق کاربران  چیست ؟

Snap 2019-12-20 at 14.40.59.png

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، 𝓶𝓪𝓳𝓲𝓭𝓲 گفته است :

من مخابرات دارم چه از داخل چه از خارج 2 برابر کم میکنه 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

من هیچ جور نتونستم درک کنم که مخابرات با کدوم چرتکه توی 7 روز برای من 30 گیگ مصرف نوشته.

یوتیوب رو که با windscribe و nord رفتم و به زور 5 گیگ کشیده و گزارش مصرف این دو عزیز دل رو دیدم

یه 5 گیگی هم ویندوز و آفیس دانلود کردم. چجوری 30 گیگ زدی تو یه هفته لعنتی |:

isp های گرامی قشنگ حجم 2 ماه رو در طول سال ازتون میدزدن

حالا خوبه ماهانه ست قراردادم و نهایتش من حیث المجموع دو هفته بی ترافیکی میکشم. اگه  سالانه بسته بودم باهاشون که قشنگ دو ماهی در ظلمت به سر میبردم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

برا منم سواله چرا  وقتی بسته پنج گیگی ایرانسل برا گوشی میگیرم تو یه ماه اضافه هم میاد

ولی به نسبت همون استفاده تو شاتل رو نگا می کنم حداقل سه برابره

یعنی دو دقیقه میرم اینستا بیشتر از صد مگا بایت میپره ولی با ایرانسل حتی با استفاده بیشتر بیست سی مگا بایت کم میشه

چهارتا سایت خبری باز می کنم بیشتر از صد مگابایت میپره ولی با ایرانسل و روی گوشی کمتر از بیست مگا بایت

داستان چیه نمیدونم

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، 𝓶𝓪𝓳𝓲𝓭𝓲 گفته است :

اگر یک گیگ دانلود کردین 500 مگابایت حساب بشه و اگر از سایت های

خارجی دانلود یا استفاده ای بشه ضریب 2 یعنی دوبرابر حساب کنن (که در کل پروژه ای بسیار مضخرف و چرت هست  ) .

یعنی  کلی باید هزینه  کنیم  حسابذار استخدام کنیم  ببینیم چقدر حجم  خارجی مصرف شده  چقدر داخلی

به نظر  بنده  اینترنت  باید رایگان  باشه!  /خب  حداقل   اونترنت ((مقصود  چیزی شبیه به اینترانت میباشد}}   رایگان باشه!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من شاتل 1 ساله دارم ماهانه 21 گیگ بین الملل فقط بخاطر پینگش..برای دانلود هم مودم 4جی گرفتم طرح 1 ماهه شبانه ایرانسل گرفتم شبی 45 تا 60 گیگ دانلود دارم که فعلا بد نیست😅

در مورد دزدی isp فقط مخابرات رو شاهدش بودم 

لینک به دیدگاه

در در 29 آذر 1398 در 10:36، Hassan.SK گفته است :

خوب تخلیه کنید چرا از isp دزد میخرید ؟ تخلیه کردن هم نهایت یک هفته زمان میبره اگه گفتن بیشتر به 195 شکایت بزنید بازم افاقه نکرد که میکنه به بازرسی

واسه وب گردی و دانلود شرکتهای کوچکتر خیلی به صرفه تر هستن اونقدر حجم میدن که اگه صبح تا شب بزاری دانلود تموم نمیشه

تو این مرکز تلفن محله ما میگن اگه تخلیه کنین فقط میتونین مخابرات بگیرید

یکی هم این کارو کرد و فقط بهش مخابرات دادن :| 

ریسکه 

وایرلس هم اینجا جوابگو نیس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، ParsaEs گفته است :

تو این مرکز تلفن محله ما میگن اگه تخلیه کنین فقط میتونین مخابرات بگیرید

یکی هم این کارو کرد و فقط بهش مخابرات دادن :| 

ریسکه 

وایرلس هم اینجا جوابگو نیس

مخابرات چند ماه پیش اومد بعضی از همسایه ها فیبر نوری کرد خط من 8 مگ کشش داد الان شده 3 مگ با قطعی فراوان

اونیکی خط که pcm کردن که فقط میشه دیال آپ وصل کرد

خونه ما هم توی نقطه کوره موبایل به زور آنتن میده یکی دوتا

رفتم مخابرات گفتم که گندی زدید درست کنید میگه با ما ربطی نداره از ما نت نگرفتی ! به بازرسی گفتم گفتن به مخابرات بگو درست نکرد به ما بگو دوباره که دیگه شکایت نزدم زمان جریان کارت گرافیک با گرین بود که اعصاب و وقت نداشتم پیگیری کنم 

الانم وقتی نت قطع میشه دیگه وصل نمیشه باید تلفنو به خط وصل کنم و یه تماس بگیرم تا نت دوباره صل بشه !

کلا فیلم داریم بعدش وزیر میاد سووپرایز میده !!! تو کار خودش مونده اون از مخابراتش که از هر کی میپرسی میگه دزده ، اینم از زیرساختهای adsl و موبایل همه مشکل دارن اونم از حجم خوری !

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 ساعت قبل، mَd گفته است :

195 شکایت کن

جواب نمیده. من برای 2-3 نفر و خودم سامانه 195 شکایت گذاشتم و مستندات هم فرستادم.  نهایتا خط ها رو تخلیه کردیم.

195 هم میگن آسیاتک فقط طبق لیستی که سایت فناوری اطلاعات گذاشته تعرفه نیم بها حساب می کنه ولی چون در اصل این شرکت اومده حجم رو به قیمت نصف یعنی هرگیگ 1000 تومان میده برای ترافیک بین الملل دوبل حساب می کنه و  حجم دوبرابر کم می کنه. تقریبا همه سایت ها رو هم بین الملل در نظر میگیره و حتی داخل داشبرد خود آسیاتک ترافیک دوبل و بین الملل کم میکنه! یعنی این سرویسی که دوستمون گرفته در اصل سرویس 25 گیگ هست و نه 50 گیگ.

کلا هرکی آسیاتک داره تخلیه کنه بهتره با این شرایط. من الان پارس آنلاین دارم وضعیت خیلی بهتره.

تو اپراتور های موبایل همراه اول بهتر از دو  اپراتور دیگه هست.

لینک به دیدگاه

مخابرات ترافیک بین الملل رو چهار برابر حساب میکنه از سایتای با ترافیکداخلی هم  اگر حجم فایل  یک گیگ باشه همون یک گیگ رو کم میکنه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

به نظر شما دلیل این بی پروایی آسیا تک در ضایع نمودن  حقوق کاربران  چیست ؟

تو این مملکت دیدی شرکت بزرگی باشه که به جایی متصل نباشه یا ذینفعان خاص نداشته باشه!؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

جواب نمیده. من برای 2-3 نفر و خودم سامانه 195 شکایت گذاشتم و مستندات هم فرستادم.  نهایتا خط ها رو تخلیه کردیم.

195 هم میگن آسیاتک فقط طبق لیستی که سایت فناوری اطلاعات گذاشته تعرفه نیم بها حساب می کنه ولی چون در اصل این شرکت اومده حجم رو به قیمت نصف یعنی هرگیگ 1000 تومان میده برای ترافیک بین الملل دوبل حساب می کنه و  حجم دوبرابر کم می کنه. تقریبا همه سایت ها رو هم بین الملل در نظر میگیره و حتی داخل داشبرد خود آسیاتک ترافیک دوبل و بین الملل کم میکنه! یعنی این سرویسی که دوستمون گرفته در اصل سرویس 25 گیگ هست و نه 50 گیگ.

کلا هرکی آسیاتک داره تخلیه کنه بهتره با این شرایط. من الان پارس آنلاین دارم وضعیت خیلی بهتره.

تو اپراتور های موبایل همراه اول بهتر از دو  اپراتور دیگه هست.

آسیاتک مزایایی مثل آسیا دی ال داره که دانلود ازش رایگانه. یا بسته های  حجمی ساعات مختلف ،که کار راه اندازه.

و سرعتش هم نوسان نداره حداقل .

من پارس هم بودم 4 سال ،دزدی حجم داشت.

آسیاتک هم بودم. مشکل داشت ولی زنگ میزدم حجممو برمیگردوند.

الانم دیده بان نت هستم از هفته قبل.بعد از کلی غر غر کردن باهاشون .امروز سرعتم خوب شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

آسیاتک مزایایی مثل آسیا دی ال داره که دانلود ازش رایگانه. یا بسته های  حجمی ساعات مختلف ،که کار راه اندازه.

و سرعتش هم نوسان نداره حداقل .

من پارس هم بودم 4 سال ،دزدی حجم داشت.

آسیاتک هم بودم. مشکل داشت ولی زنگ میزدم حجممو برمیگردوند.

الانم دیده بان نت هستم از هفته قبل.بعد از کلی غر غر کردن باهاشون .امروز سرعتم خوب شده

من الان با پارس آنلاین از asiadl و شاتل لند با ترافیک نیم بها دانلود می کنم! 1200گیگ هم شبانه برای سایتهای داخلی و یا 600 گیگ بین الملل دارم که از سرم هم زیاد میاد.

از نظر کیفیت اتصال هم  در اینجایی که هستم کاملا راضی هستم و میتونم بگم بهتر از آسیاتک نباشه بدتر نیست. از نظر بسته های حجمی و ساعتی در حال حاضر تنوع زیادی داره که بسیار کاربردی هم هست:

screen011.thumb.jpg.4a1363c808b706c8668ec7d7a1520bd4.jpg

screen012.thumb.jpg.090a5f75e9baa5151b58cc47187a5434.jpg

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، HeX گفته است :

من الان با پارس آنلاین از asiadl و شاتل لند با ترافیک نیم بها دانلود می کنم! 1200گیگ هم شبانه برای سایتهای داخلی و یا 600 گیگ بین الملل دارم که از سرم هم زیاد میاد.

از نظر کیفیت اتصال هم  در اینجایی که هستم کاملا راضی هستم و میتونم بگم بهتر از آسیاتک نباشه بدتر نیست. از نظر بسته های حجمی و ساعتی در حال حاضر تنوع زیادی داره که بسیار کاربردی هم هست:

screen011.thumb.jpg.4a1363c808b706c8668ec7d7a1520bd4.jpg

screen012.thumb.jpg.090a5f75e9baa5151b58cc47187a5434.jpg

آسیا دی ال اونجا مجانیه.

600 گیگ برا یه گیمر که کال اوف 130 گیگه و رد ددی که 120 گیگه و بازیهای معمولی 40-50 گیگه ،رقمی نیست.

تازه این اعداد ،در بازیهای آینده همینجور در حال افزایشه.

سرویسهای آسیاتک قبل از این بنزی و نقره ای خیلی خوب بود.

1200 گیگ بین الملل یکساله 300 تومن ،اونم عادی .نه جشنواره.

یه همچین رقمهایی تو پارس نیست اصلا.

_________

اینا رو دیدم برا یکی از دوستام پارس گرفتم  و دیدم.ولی تو پارس حجم دزدی کم ندیدم. تو اون 4 سال.

لینک به دیدگاه

واقعا ما رو چی ... حساب میکنن این شرکت های ارائه دهنده اینترنت  که وقتی :

یه سرویس 3 ماهه  با حجم 180 گیگ به قیمت 120 تومن با مالیات حدوا 130 تومن باید  پرداخت کنیم ولی در واقعیت بجای 180 گیگ 90 گیگ به ما حجم دادن و به این قیمت فروختن ؟؟؟؟

مثلا یکی از سرویس هاشون به قیمت 120 با مالیات 130 تومن :

در تمام سرویس های آسیاتک از هر سایتی که استفاده و دانلود کنید ضریب 2 یعنی دو برابر حساب میکنن و ما رو ... فرض میکنن زده 180 گیگ داخلی و 90 گیگ بین الملل در صورتیکه همش بین الملل محسوب میشه .
واقعا نمیخواین فکری بحال این شرکت های دزد کنیم و شکایتی کاری کنیم ؟ .

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

مخابرات چند ماه پیش اومد بعضی از همسایه ها فیبر نوری کرد خط من 8 مگ کشش داد الان شده 3 مگ با قطعی فراوان

اونیکی خط که pcm کردن که فقط میشه دیال آپ وصل کرد

خونه ما هم توی نقطه کوره موبایل به زور آنتن میده یکی دوتا

رفتم مخابرات گفتم که گندی زدید درست کنید میگه با ما ربطی نداره از ما نت نگرفتی ! به بازرسی گفتم گفتن به مخابرات بگو درست نکرد به ما بگو دوباره که دیگه شکایت نزدم زمان جریان کارت گرافیک با گرین بود که اعصاب و وقت نداشتم پیگیری کنم 

الانم وقتی نت قطع میشه دیگه وصل نمیشه باید تلفنو به خط وصل کنم و یه تماس بگیرم تا نت دوباره صل بشه !

کلا فیلم داریم بعدش وزیر میاد سووپرایز میده !!! تو کار خودش مونده اون از مخابراتش که از هر کی میپرسی میگه دزده ، اینم از زیرساختهای adsl و موبایل همه مشکل دارن اونم از حجم خوری !

حسن جان سرعت رو یادم نیاد که اصلا مغزم میپوکه

روی همین خط 2.5 مگابایت(نه به قول خودشون بیت) در ثانیه داشتم

شد 2 مگ

شد 1

شد 800 کیلوبایت

شد 600

شد 500 

الان 300 کیلوبایته

هرچی هم میگم میگه خط نمیکشه :|

میگم دو ساله من اینجا ثابتم میگه نه نمیکشه

میگم اون موقع که 2.5 بود که همین جا بود دیگه جواب نمیدن قطع میکنن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...