رفتن به مطلب

تجربیات در مورد کویل واین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

معمولا از افراد میشنوم میگن گرافیک ماین شده کویل واینش خیلی زیاده و گرافیکای عادی رده بالا کمتر....یعنی لحنی میگن همشون کویل واین دارن.

ولی من به شخصه دقیقا عکس این مطلبو تجربه کردم...خودم گرافیک 1060 xtreme gaming دارم تو تستایی مثل فورمارک شروع بع کویل واین میکنه....این گرافیک تحت هیچ عنوان ماین نشده چون اصولا گرافیکای سری گیمینگ به خاطر ظاهر زیبا و قیمت بیشتر صرف برا این کار ندارن.با کمال تعجب دیروز خونه یکی از اشنایان که گرافیک 1070 windforce 2x rev 2 ماینی خریده بود یه تست 20 دقیقه ای ازش گرفتم با فور مارک از نظر دمایی و فریم کاملا عادی و عجیبتر اصلا و ابدا هیچ کویل واینی نداشت!!با توجه به قویتر بودن و ماینی بودن این چجور توجیح میشه؟غیر از اینه که بگیم کیفیت گرافیکا شبیه تخم مرغ شانسیه؟!

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، *ghost* گفته است :

معمولا از افراد میشنوم میگن گرافیک ماین شده کویل واینش خیلی زیاده و گرافیکای عادی رده بالا کمتر....یعنی لحنی میگن همشون کویل واین دارن.

ولی من به شخصه دقیقا عکس این مطلبو تجربه کردم...خودم گرافیک 1060 xtreme gaming دارم تو تستایی مثل فورمارک شروع بع کویل واین میکنه....این گرافیک تحت هیچ عنوان ماین نشده چون اصولا گرافیکای سری گیمینگ به خاطر ظاهر زیبا و قیمت بیشتر صرف برا این کار ندارن.با کمال تعجب دیروز خونه یکی از اشنایان که گرافیک 1070 windforce 2x rev 2 ماینی خریده بود یه تست 20 دقیقه ای ازش گرفتم با فور مارک از نظر دمایی و فریم کاملا عادی و عجیبتر اصلا و ابدا هیچ کویل واینی نداشت!!با توجه به قویتر بودن و ماینی بودن این چجور توجیح میشه؟غیر از اینه که بگیم کیفیت گرافیکا شبیه تخم مرغ شانسیه؟!

کارتت را بفرست گارانتی اگه داره چون من این مدل کارت را داشتم کاملا بی صدا بوده حتی مدل 1070 این مدل هم دستم اومده اون هم اصلا کویل واین نداشت. 

لینک به دیدگاه

در اون حد نیست ککه اذیت کنه....تو تستای خیلی سنگین یه کمی نویز داره......این بحث کویل واین بیشتر به کیفیت ساخت مربوط میشه و میشه گفت شانسیه......شبیه همون بحث ایسیک که قبلا داغ بود.

لینک به دیدگاه

فکر نکنم کویل واین دلیل بر ماینی  بودن کارت باشه. کارت های سالم، قوی و  جدید هم ممکنه واین رو داشته باشن. کلا اگه صدا خیلی بلند و گوش خراش نباشه معمولا مشکلی نیست و عادیه. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کویل واین تقریبا توی تمام کارت های بالا رده شایع هست و همانطور که میدونید مشکلی هم نداره. ضمن اینکه ربطی به ماین شدن یا نشدن هم نداره.

به طور مثال بنده 4 مدل کارت R9 280X تست کردم که فقط یکی از اونها کویل واین داشت و همون هم تنها کارتی بود که ماین نشده بود.

یه مثال دیگه اینکه بنده 2 تا کارت ZOTAC GTX 1080 AMP EXTREME هم داشتم که هیچ کدام ماین نشده بودند اما یکیشون کویل واین داشت فقط.

قاطعانه نمیشه گفت ک چه کارت هایی احتمال کویل واین داشتنشون بیشتر از سایر کارت هاست. ضمن اینکه کویل واین مشکلی محسوب نمیشه که شامل گارانتی بشه.

بنده 2 تا پیشنهاد دارم برای شما:

اول اینکه ، هیچ کارتی رو 20 دقیقه زیر تست Furmark قرار ندید. چه کارت خودتون رو چه کارت دیگران رو.

دوم اینکه ، اگر زمانی کارتی داشتید که کویل واین داشت، به راحتی ازش چشم پوشی کنید و استفادتون رو بکنید. اگر V Sync رو فعال کنید توی بازی ها تقریبا کویل واین از بین میره. ضمن اینکه کیفیت پاور هم میتونه تاثیر داشته باشه.

لینک به دیدگاه

کول واین لرزش چوک تو مداره

چه ربطی به ماین داره

ماین هم یه پردازشه چیز عجیب غریبی نیست و فقط داره با هش کد و این داستانا کار میکنه همین دیگه نمیاد تبدیل بردار به پیکسل انجام بده 

هرچقد شما بیشتر فریم بگیری مخصوصا تو دموی بازی ها که فریم میشه 3000تا کول واین به سادگی شنیده میشه 

حالا چرا با فریم رابطه مستقیم داره رو نمیدونم ولی کلا در تمامی کارت ها وجود داره و تقریبا شانسیه که وجود نداشته باشه

و گارانتی هم قبول نمیکنه چون مشکل به حساب نمیاد

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، zen گفته است :

کارتت را بفرست گارانتی اگه داره چون من این مدل کارت را داشتم کاملا بی صدا بوده حتی مدل 1070 این مدل هم دستم اومده اون هم اصلا کویل واین نداشت. 

گارانتی قبول نمی کنه ! هیچجای دنیا هیچ گارانتی قبول نمی کنه چه برسه به ایران.

به صورت ساده بخوایم بگیم ، جریان الکتریکی توی کارت باعث این صدا میشه :) راحت استفادتونو بکنین اگر کارتتون این صدارو میده هم دلیل بر داشتن مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام ، کویل واین یچیز کاملا عادی هست. توی هر کارتی میتونه وجود داشته باشه و هیچ مشکلی نداره. گارانتی هم کویل واین رو قبول نمیکنه هیچ جای دنیا چون عادی هست. مگه اینکه بیش از حد و ازاردهنده باشه.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، angel of death گفته است :

گارانتی قبول نمی کنه ! هیچجای دنیا هیچ گارانتی قبول نمی کنه چه برسه به ایران.

به صورت ساده بخوایم بگیم ، جریان الکتریکی توی کارت باعث این صدا میشه :) راحت استفادتونو بکنین اگر کارتتون این صدارو میده هم دلیل بر داشتن مشکلی نیست.

عزیز خودم میدونم چی هست کویل واین اگه صدا بیش حد باشه قبول میکنن. مگر بخوان توجیح کنن. درضمن جریانی هست که از چوک ها یا همون سلف ها عبور میکنه که باعث لرزش و تولید صدا میشن. ما تو زبون تعمیرات میگم نشتی چوک یا سلف. 

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

بنده 2 تا پیشنهاد دارم برای شما:

اول اینکه ، هیچ کارتی رو 20 دقیقه زیر تست Furmark قرار ندید. چه کارت خودتون رو چه کارت دیگران رو.

چون تست فورمارک یک جوری مشخص کننده میزان عمر باقیمانده گرافیک هست خواستم مطمین بشم به اندازه کافی از عمرش مونده....یه جا خوندم کارتی که نیم ساعت دووم بیاره تو فورمارک در بدترین شرایط حداقل سه سال عمر میکنه....

لینک به دیدگاه

ولی همین کویل واین یا نشتی چوک و سلف در پاور بسیار میتونه خطرناک بشه. 

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، zen گفته است :

ولی همین کویل واین یا نشتی چوک و سلف بسیار میتونه خطرناک بشه. 

با سلام و درود

الان شما میگید  ممکنه خطرناک بشه از طرفی همه میگن اصلا مهم نیست !

جسارتا الان نتیجه چی شد ؟

ما این نکته رو به عنوان یه مشکل حساب کنیم یا نکنیم ؟! 🤨

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، abidi گفته است :

با سلام و درود

الان شما میگید  ممکنه خطرناک بشه از طرفی همه میگن اصلا مهم نیست !

جسارتا الان نتیجه چی شد ؟

ما این نکته رو به عنوان یه مشکل حساب کنیم یا نکنیم ؟! 🤨

تو پاور خطرناک هست. یادم رفت کلمه پاور را بنویسم. 

لینک به دیدگاه

سلام بنده کارت msi gtx 1080 gaming دارم به شدت صداش تو بازی اذیت میده گارانتی گرین هم داره بفرستم قبول می کنن؟

لینک به دیدگاه

GTX980 داشتم همین مشکل رو داشت به هیچ وجهی نبرید گارانتی مگر اینکه مطمین باشید به جاش گرافیک نو بدن نه گرافیک کارکرده

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Zarathustra گفته است :

سلام بنده کارت msi gtx 1080 gaming دارم به شدت صداش تو بازی اذیت میده گارانتی گرین هم داره بفرستم قبول می کنن؟

یکی از علت های کویل واین هم این هست که ظرفیت های خازن پشت چوک ها کم یا زیاد شدن. 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، zen گفته است :

یکی از علت های کویل واین هم این هست که ظرفیت های خازن پشت چوک ها کم یا زیاد شدن. 

یدونه صدای سوت یا جیر جیر از خازن داریم یه دونه صدای لرزش سیم چوک ها 

جفتشون شبیه هم صداشون تقریبا ولی اون خرابی خازن صداش در هر حالتی مشهوده و نشون میده یه عیبی داخل قطعه هست 

هرچی مدار فازی gpu قوی تر باشه احتمال لرزش سیم پیچ های چوک بیشتره و به نحوه پیچیده شدن سیم پیچ هم بستگی داره

به طور کلی گارانتی از تعویض کارت کول واین دار شونه خالی میکنه  

لینک به دیدگاه

من وگا 64 نو خریدم 2 ماهه دارمش توی فول لود (270W) کویل واین داره 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، mَd گفته است :

یدونه صدای سوت یا جیر جیر از خازن داریم یه دونه صدای لرزش سیم چوک ها 

جفتشون شبیه هم صداشون تقریبا ولی اون خرابی خازن صداش در هر حالتی مشهوده و نشون میده یه عیبی داخل قطعه هست 

هرچی مدار فازی gpu قوی تر باشه احتمال لرزش سیم پیچ های چوک بیشتره و به نحوه پیچیده شدن سیم پیچ هم بستگی داره

به طور کلی گارانتی از تعویض کارت کول واین دار شونه خالی میکنه  

من اون صدا خازن را نمیگم ولی یکی از علت های صدای چوک خازن هست. خازن صداش فرق داره اونو میدونم. 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، *ghost* گفته است :

دوست عزیز نظر شخصی من اینه که کیفیت ربطی به کویل واین نداره.حداقل تجربه شخصی من با کارتهای یالا رده اینطوری بوده.

کویل واین در اکثر مدارات الکتریکی وجود داره.

من شغلم توی نیروگاه کنترل و تعمیرات الکتریک هستش.

کلیه  تابلوهای الکترونیکی و الکتریکی به صورت آکبند از آلمان اومده.همه مدارات الکترونیکی هم کویل واین دارن.

داخل تمامی مدارک تجهزات نوشته شده که لرزش و صدای سوت مدارات یه امر کاملا طبیعی هستش

لینک به دیدگاه

ولی در کل اگه صدا خیلی زیاد هست بفرست گارانتی البته خودت حضوری بری بهتر هست تا بفرستی. یکی از راه های کاهش کویل واین استفاده از  چسب سیلیکونی هست. 

لینک به دیدگاه

دلیلش ساده هست........لرزش هسته ی القاگر و برخوردش با سیم پیچ اطراف دلیلشه........ولی برطرف کردنش ساده تر هست هست....راحت میشه با چسب خاصی این دو رو به هم چسبوند....که همچین مشکلی به وجود نیاد....برام سواله این شرکتا با این طول و عرض چطور مشکل به این سادگی رو برطرف نمیکنند!

لینک به دیدگاه

به نظرم جنس های دست دوم در بعضی موارد از جنس نو هم بهتر هستن...چرا؟

خطاهای هنگام ساخت همیشه وجود داره 

چون جنس دست دوم امتحان خودش رو پس داده و شما میتونی مطمین باشی به اندازه گفته شده عمر می‌کنه....ولی جنس نو هر چند احتمال پایین ممکنه به دلیل خطاهای هنگام ساخت دچار مشکل بشه.....به نظرم خرید گرافیک های ماینی اصلا ریسکی نداره اگه بتونه بعد یه مدت ماین بدون هیچ مشکلی کار کنه نشان از کیفیتش میده و عمر اسمیش رو خواهد داشت....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...