رفتن به مطلب

10 سی پی یو اقتصادی و ارزون بازار ایران برای اپگرید - همین حالا اپگرید کن - 1 دی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

داشتم دنبال سی پی یو رایزن می گشتم برای اپگرید دیدم بالاخره ارزونی و فراوونی نسل 1 و 2 رایزن تو بازار جهانی خصوصا چین رو ایران تاثیر گذاشته و وارد کننده هارو ترقیب کرده که برای یه سود حسابی رایزن وارد کنن

با این واردات انبوه رایزن قیمت سی پی یو هایه دیگه هم سقوط کرده

فقط دقت کنید کسی که رانت واردات سی پی یو دست دو داشته تصمیم گرفته یه حالی به خودشو ما بده و وارد کنه

بردار عزیزی که رانت واردات سی پی یو نو داره هنوز عشق نکرده یه واردات درست حسابی با قیمت مناسب داشته باشه

الان فقط حال کرده قطره چکونی و قیمت بالا بفروشه

ولی بر حال میریم بالا سلامتی قاچاقچی ها و کسی که رانت واردات دست دو داشت و لوتی گری کرد وارد کرد بالاخره

سی پی یو های خوبی که من الان پیدا کردم اینه

برای پلتفرم هایه دیگه هم اگه کسی سی پیو با ارزش خرید بالایی سراغ داره معرفی کنه به بچه ها

ترتیب از پلتفرم قدیم به جدیده

LGA775 : قدیمی و شیر  128 هزار تومن

الان می تونید یه چهار هسته ارزون براش بگیرید و با اورکلاک شدید و ولتاژ بالا خروجی عالی ازش بگیرید

https://emalls.ir/مشخصات_INTEL-Core-2-Quad-Q8200~id~136014

این سی پی یو 4 هسته داره و 4 مگ کش

فرکانس 2.33

اگه مادربورد خوب دارید می تونید تا نزدیک 4 گیگا هرتز اورکلاکش کنید بسته به شانستون

اگه مادربورد داقون دارید راحت بین 3 تا 3.5 گیگاهرتز می تونید اورکلاکش کنید

برای این پلتفرم زعون های ارزون قیمت تر و با کش بیشتر و کیفیت سلیکون بالاتر هم هست ولی باید بایوس ادیت کنید و از این داستانا تو  ایسام میتونید بخرید سی پی یو هاشو

LGA1155 : تنها اپشن با ارزش خرید شما i5 هست  418 هزار تومن

طبق معمول i7 همیشه گرونه مهم نیست که قدرتش چقدره یا چقدر قدیمیه برای همین شما روی این پلتفرم فقط i5 رو میتونید با قیمت مناسب بخرید

اگه الان i5 دارید و میخواید اپگرید کنید بهتره از این پلتفرم مرده کوچ کنید چون رم DDR3 الان هم قیمت DDR4 هست تنها اپشن اپگریدتون هم ارزش خرید نداره

ولی اگه ندارید و 4 هسته کارتون رو راه میندازه یه پیشنهادی براتون دارم

https://emalls.ir/مشخصات_Intel-Core-i5-2500~id~125567

4  هسته با بوست 3.7

اپشن خیلی خوبیه و ارزش خرید داره

LGA1151 با چیپست های سری 300 : فقط 4 هسته ! 1.130میلیون تومن

شما می تونید یه H310  اشغال و ارزون بخرید بعد یه 4 هسته خوب بندازید روش خوبه نه ؟

اما یه جای کار یه مشکلی هست

مشکل این پلتفرم اینکه فقط 4 هسته معمولی رو می تونید با قیمت مناسب بگیرید و بعدا هیچ جایی برای اپگرید ندارید چون i5 ها و i7 های این پلتفرم تو ایران خیلی گرونن و هیچ وقت هم قرار نیست ارزون بشن

این یه پلتفرم مردست با 4 هسته قیمت مناسب همین

بهتره بجاش رایزن ببندید که اینده داره

به هرحال بعضی ها فقط اینتل دوست دارن اینم تنها اپشن قیمت مناسبیه که با اینتل  هست

https://emalls.ir/مشخصات_CPU-Intel-Core-i3-9100~id~2548591

4 هسته با بوست 4.2 گیگاهرتز

AM4 : گنج مخفی 570 هزار تومن - 1.780 میلیون تومن -  2.295 میلیون تومن

و الماس واقعی اینجاست

بهترین و به صرفه ترین پلتفرم حال حاضر با اینده خیلی روشن

پلتفرمی که هرگز نمی میره

برای شروع می تونید با 780 یه مادربورد بگیرید

https://emalls.ir/مشخصات_ASUS-PRIME-A320M-K-Motherboard~id~671162

بعد فقط با 570 صاحب یه سی پی یو 2C/4T بشید و بعد یه اینده خوب برای اپگرید دارید فعلا تا 8 هسته 16 ترد قیمت ها مناسبه و بعدا حتی تا 12 هسته و 16 هسته میتونید برید فقط یه فن باید رو مدار تغذیه بذارید

https://emalls.ir/مشخصات_AMD-ATHLON-200GE-3-2GHz-5MB-BOX-CPU-پردازنده-3-2گیگاهرتز-AMD-مدل-ATHLON-200GE~id~2191214

2 هسته 4 ترد  با قیمت 570

https://emalls.ir/مشخصات_AMD-Ryzen-5-2600~id~1933199

6 هسته 12 ترد با قیمت 1.780

https://emalls.ir/مشخصات_AMD-Ryzen-7-2700-CPU~id~1597190

8 هسته 16 ترد با قیمت 2.295

هرچی دارید بفروشید و برید سراغ رایزن

نگران هم نباشید این سی پی یو ها گرون نمی شن

یه دنیا از نسل 2 رایزن تو چین ریخته

و یه دنیا هم نسل 1 و 2 تو امریکا و اروپا و ژاپن و تایوان یخته

تا عید پولاتون و عیدی هاتون رو جمع کنید و یه 8 هسته 16 ترد ارزون بزنید بر بدن

یه اورکلاک مشتی هم تا 4.2 بزنید

دوستان اینا فقط سی پی یو ها و پلتفرم های با ارزش بود

اونایی که مادربورد گرون و نایاب دارن یا سی پی یو با ارزشی برای خرید ندارن نیستن توش

اگه تا اینجا خوندید و از تاپیک من لذت بردید و مارو قابل دونستید می تونید منو دنبال کنید که از تاپیک های خوب من با خبر بشید ممنون از شما

:)

OVERCLOCK HERO

ویرایش شده توسط HESAM OVERCLOCK HERO
لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مشکل این پلتفرم اینکه فقط 4 هسته معمولی رو می تونید با قیمت مناسب بگیرید و بعدا هیچ جایی برای اپگرید ندارید

این یعنی چی؟ منظور از هسته معمولی چیه؟ یعنی نمیشه روش دیگه سی پی یوهای بهتری گذاشت؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

مشکل این پلتفرم اینکه فقط 4 هسته معمولی رو می تونید با قیمت مناسب بگیرید و بعدا هیچ جایی برای اپگرید ندارید

این یعنی چی؟ منظور از هسته معمولی چیه؟ یعنی نمیشه روش دیگه سی پی یوهای بهتری گذاشت؟

منظور استارتر اینکه باندل i3 9100 با H310 فقط در همون حد i3 هست و بعدا نمیتونین i5 یا i7 ارتقا بدین

چون برد کشش نداره و در همون حد و اندازه همون i3  کار میکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

منظور استارتر اینکه باندل i3 9100 با H310 فقط در همون حد i3 هست و بعدا نمیتونین i5 یا i7 ارتقا بدین

سلام 

رو اچ۳۱۰. 

۸۴۰۰ نصب کردم هیچ مشکلی نداشته ده روز هست نصبه با گرافیک۱۰۷۰ 

از نظر امتیاز تو  بنچمارک  سی پی یو و گرافیک  cine benchو .......

فرق خاصی با زد۳۷۰ نداشت 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، indianboy گفته است :

بنظر منم حرف درستی نیست وقتی تو خوده سایت سازنده نوشته ساپورت تمام i7,i5,i3,pentium ,celeron حتما جواب میده دیگه،z370برای اورکلاکر هاست نه برای اونایی که بخان فقط پردازنده قیمت بالا ببندند

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، indianboy گفته است :

کشش نداره یعنی چی . راهنمایی اشتباه نکن .تفاوت  مادربورد h310 با z370 فقط تو تعدادکانال رم و اورکلاک و یه چند تا چیز جزئی دیگس . وگر نه اگه کسی نخواد اورکلاک کنه و پردازنده i7 هم حتی بندازه هیچ تفاوتی توی عملکرد کلی  بین مادربورد ها نداره 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

متشکر از شما 

اره منظورم همینه فقط با یه تفاوت 

دلیل که نمی تونید ارتقا بدید قیمت خیلی بالای i5 و i7 هاییه که کلا با این پلتفرم سازگارن

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، siampour گفته است :

کشش نداره یعنی چی . راهنمایی اشتباه نکن .تفاوت  مادربورد h310 با z370 فقط تو تعدادکانال رم و اورکلاک و یه چند تا چیز جزئی دیگس . وگر نه اگه کسی نخواد اورکلاک کنه و پردازنده i7 هم حتی بندازه هیچ تفاوتی توی عملکرد کلی  بین مادربورد ها نداره 

در 33 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

بنظر منم حرف درستی نیست وقتی تو خوده سایت سازنده نوشته ساپورت تمام i7,i5,i3,pentium ,celeron حتما جواب میده دیگه،z370برای اورکلاکر هاست نه برای اونایی که بخان فقط پردازنده قیمت بالا ببندند

در ۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

رو اچ۳۱۰. 

فرق خاصی با زد۳۷۰ نداشت 

در 2 ساعت قبل، indianboy گفته است :

دوستان سوتفاهم شده 

منظورم قیمت بالای سی پی یو های قوی تر از i3 این پلتفرم بود

اگه مادربورد کشش نداشت که توی تاپیک می نوشتم مادربورد کشش نداره یا میگفتم مادربورد مدل بالاتر بگیرید 

تو ایران الان فقط i3 9100 قیمت منطقی داره

بقیه به شدت قیمت غیر منطقی دارن و گرونن

هیچ وقت هم ارزون نمی شن همون طور که i7 نسل یک هیچ وقت نشد

وگرنه پایین ترین h310 هم تا 6 هسته رو باید بدون افت فرکانس و قدرت هندل کنه

لینک به دیدگاه

برای من جای سواله

میشه مثلا سی پی یوی i5 9400f رو با هم قیمتهاش از amd مقایسه کنید (بدون در نظر گرفتن قیمت بورد) خصوصا توی گیمینگ تا ببینیم ارزش خرید اینتل چقدر پایین تر هستش؟!

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

برای من جای سواله

میشه مثلا سی پی یوی i5 9400f رو با هم قیمتهاش از amd مقایسه کنید (بدون در نظر گرفتن قیمت بورد) خصوصا توی گیمینگ تا ببینیم ارزش خرید اینتل چقدر پایین تر هستش؟!

با پول 9400f  توی ایران الان میشه 2600 try خرید یک کولر خوب 400 تومنی هم انداخت روش در بازی اگر پردازنده 2600 اورکلاک نشه کمی از 9400f  عقب تر هست ولی اگر 2600 اورکلاک بشه میشه شبیه 2600x  و در بازی هم شبیه هم عمل می کنن در کل خرید اینتل توصیه نمیشه چون تا چند ماه دیگه سوکت جدید 1200 میاد و این نسل از پردازنده ها هم جایی برای ارتقا ندارن

لینک به دیدگاه

سوکت بعدی اینتل سال دیگه آخر فروردین ماه عرضه میشه، با پردازنده های جدید سری 10000. خوبی سوکت 1200 اینتل اینه که نسل بعدی پردازنده هایی که سال 2021 خواهند اومد رو هم پشتیبانی می کنه.

لینک به دیدگاه

سوای همه این حرفها . تو بازار جهانی فروش سیستم های رایزن از اینتل پیشی گرفته و این الکی نیست . به نظر بنده هم رایزن خیلی خوب عمل کرده و قابل ستایش هست . اینتل هم که در سری جدیدش میخواد راه همین رایزن رو پیش بگیره تا شاید بتونه مشتریهایی که از دست داده رو پس بگیره 

برای ما ایرانیها که حالا سوای بقیه کشورهای پیشرفته هستیم . پشتیبانی از یه سوکت خیلی برامون ارزشمنده . بنده به شخصه سوکتی برام ارزشمند هست که برای ارتقاء کمتر بهم فشار بیاره . مثلا همین ارزونترین چیپست رایزن که a320 هست تا الان 3 نسل پشتیبانی خوب داشته و برای افرادی مثل خود من که نمیتونیم زیاد هزینه کنیم مثل طلا میمونه 

البته تا جایی که اطلاع دارم در نسل بعدی رایزن سوکت تعقیر پیدا خواهد کرد ولی اگر مثل این دوره بتونه همین مسیر رو ادامه بده برای پشتیبانی بسیار عالی خواهد شد 

دوستان خداییش خود من اصلا آدم تعصبی نیستم ولی در حال حاضر پشتیبانی amd هم برای سی پی یوهاش و هم برای گرافیک هاش خیلی بهتر از انودیا و اینتل هست . فکر نمیکنم هیچ آدمی باشه که از قدرت بیشتر سیستمش لذت نبره و بنده هم اصلا منکر قدرت گرافیک های انودیا نیستم ولی با پشتیبانی این شرکت واقعا مشکل دارم که با ورود کارتهای جدیدش به بازار نسل قبل رو کلا فراموش میکنه و برعکس درایورهاش باعث افت کارتهای قدیمیش میشن 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

رو اچ۳۱۰. 

فرق خاصی با زد۳۷۰ نداشت 

بله استاد 

میدونم میشه حتی i7 هم مشکلی نداره براش 

ولی اولین چیزی که توی این برد ها محدوده فرکانس رم ها هستن که حداکثر 2400-2666 هستن

لینک به دیدگاه

ممنون از مقاله خوبتون.

AM4توی Roadmap آخری که از طرف AMD آمده بیرون تا Zen3 ساپورت میکنه.یعنی شما با خرید یک مادربورد که 3-4 سال پیش میخریدی تا سال دیگه که سری 4000 بیاد این پشتیبانی میشه  و حرف AMD که گفت 5 سال حداقل پشتیبانی میشه کاملا راست بود :)

در ضمن استارتر عزیز سری A320 اکثرشون Zen2 رو ساپورت نمی کنن و فقط Zen+ و Zen رو ساپورت می کنن ، شاید چندتا مستثنا باشه فقط که این 3000 هارو هم ساپورت میکنن.

یعنی اگر می خواین Zen3 رو هم وقتی آمد بتونین استفاده کنید ، کف Motherboard که باید داشته باشین میشه B350 که بهتره حواستون به VRM هم باشه.

ویرایش شده توسط angel of death
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، angel of death گفته است :

ممنون از مقاله خوبتون.

AM4توی Roadmap آخری که از طرف AMD آمده بیرون تا Zen3 ساپورت میکنه.یعنی شما با خرید یک مادربورد که 3-4 سال پیش میخریدی تا سال دیگه که سری 4000 بیاد این پشتیبانی میشه  و حرف AMD که گفت 5 سال حداقل پشتیبانی میشه کاملا راست بود :)

در ضمن استارتر عزیز سری A320 اکثرشون Zen2 رو ساپورت نمی کنن و فقط Zen+ و Zen رو ساپورت می کنن ، شاید چندتا مستثنا باشه فقط که این 3000 هارو هم ساپورت میکنن.

یعنی اگر می خواین Zen3 رو هم وقتی آمد بتونین استفاده کنید ، کف Motherboard که باید داشته باشین میشه B350 که بهتره حواستون به VRM هم باشه.

ممنون از اینکه خوندید

باز هم از این تاپیک ها می نویسم اگه دوست دارید میتونید دنبالم کنید 

اره درسته همشون ساپورت نمی کنن ولی اکثر مدل ها خصوصا اونایی که تو ایران موجوده ساپورت می کنن

منم مثل شما فکر نکنم نسل 4 رو دیگه ساپورت کنن 

ولی برای شروع و وارد شدن به پلتفرم رایزن خیلی خوبن

اره درسته همون طور که تو تاپیک گفتم حتما یه فن روی مدار تغذیه برد بزارید

اگه فن قوی بزارید 3950X رو هم بدون مشکل میتونید استفاده کنید

خدا رو شکر دیگه این پلتفرم کلی سی پیو ساپورت می‌کنه همه هم میخوان توش ارتقا بدن برای همین سی پی یو هاش ارزون و فراوونه و از این هم ارزون تر و فراوون تر میشه

همین الان پرچمدار نسل قبل رو یعنی ryzen 2700 رو با 2.295 هزار تومن میشه خرید

اگه این وضع دلار و این داستانا پیش نمی اومد الان با 700 هزار تومن می شد خریدش 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

با پول 9400f  توی ایران الان میشه 2600 try خرید یک کولر خوب 400 تومنی هم انداخت روش در بازی اگر پردازنده 2600 اورکلاک نشه کمی از 9400f  عقب تر هست ولی اگر 2600 اورکلاک بشه میشه شبیه 2600x  و در بازی هم شبیه هم عمل می کنن در کل خرید اینتل توصیه نمیشه چون تا چند ماه دیگه سوکت جدید 1200 میاد و این نسل از پردازنده ها هم جایی برای ارتقا ندارن

پس در بحث کارایی به هزینه در گیمینگ i5 9400f از amd 2600 جلوتر هست. برای یه کاربر معمولی که اطلاعات خیلی بالا و تجربه ای هم در اورکلاک نداره بحث اور هم مطرح نیست. 

بله در بحث کنار رفتن سریع سوکت پردازنده، ورق به نفع amd برمیگرده.  اما هر کدوم یه مشکلاتی هم دارند. مثلا amd یه مقدار با فرکانس ها و مدل های رم مشکل داره و حساسه روش. به همین خاطر خیلی از کاربرای معمولی ریسک نمیکنن و اینتل میخرن که خیالشون ازین بابت راحت باشه...

در نتیجه: به نظر من برای یه کاربر حرفه ای که علاقه به اورکلاک کردن و ارتقای زیادی داره و اطلاعاتش بالاست amd مناسب هست ولی برای یه کاربر معمولی که نه اورکلاک میکنه و نه اهل ارتقاهای متعدد هست و فقط یه سیستم میخواد که بهترین کارایی رو بهش بده اینتل هنوز حرفهای زیادی برای گفتن داره...

پ ن: چیزی به اسم مادربرد آشغال h310 یا مادربرد عالی z370 برای یه کاربر عادی مطرح نیست و در عمل براش هیچ تفاوتی نمیکنه که h310 داشته باشه یا z370.

لینک به دیدگاه

پس در بحث کارایی به هزینه در گیمینگ i5 9400f از amd 2600 جلوتر هست. برای یه کاربر معمولی که اطلاعات خیلی بالا و تجربه ای هم در اورکلاک نداره بحث اور هم مطرح نیست. 

بله در بحث کنار رفتن سریع سوکت پردازنده، ورق به نفع amd برمیگرده.  اما هر کدوم یه مشکلاتی هم دارند. مثلا amd یه مقدار با فرکانس ها و مدل های رم مشکل داره و حساسه روش. به همین خاطر خیلی از کاربرای معمولی ریسک نمیکنن و اینتل میخرن که خیالشون ازین بابت راحت باشه...

در نتیجه: به نظر من برای یه کاربر حرفه ای که علاقه به اورکلاک کردن و ارتقای زیادی داره و اطلاعاتش بالاست amd مناسب هست ولی برای یه کاربر معمولی که نه اورکلاک میکنه و نه اهل ارتقاهای متعدد هست و فقط یه سیستم میخواد که بهترین کارایی رو بهش بده اینتل هنوز حرفهای زیادی برای گفتن داره...

پ ن: چیزی به اسم مادربرد آشغال h310 یا مادربرد عالی z370 برای یه کاربر عادی مطرح نیست و در عمل براش هیچ تفاوتی نمیکنه که h310 داشته باشه یا z370.

دوست عزیز بنده صرفا مثال زدم وگرنه الان میشه با قیمت خیلی پایینی حتی 2700 هم خرید شما خودت باشی از بین این پردازنده های توی عکس کدوم رو برمیداری؟ در ضمن اون کاربر معمولی که شما میگی لابد مانیتورش 60 هرتزه و بهتره بره سراغ i3  تنها پردازنده هایی که از اینتل به نظر من هنوز ارزش خرید دارن یکی i3 9100f هست یکی هم 9900ks که دومی تو ایران موجود نشده خرید سری i5 الان شبیه جوک می مونه و هیچ توجیهی نداره به نظر شخصی من

2700try.PNG

لینک به دیدگاه

نقل قول

توی کشوری مثل ایران ، بله ! چونکه اینتل بدون گارانتی وارد ایران میشه و در مقابل شرکت قرمز با گارانتی ماتریس ، سره همین AMD ها گرونترن از اینتل در ایران در صورتی که توی کشوری مثل آمریکا یا کانادا صرف اقتصادی هم با AMD هستش.

توی CPU ها الان در حال حاضر بهترین به نظرم (نسبت به قیمت در ایران) ) 9100F هست.بعد از اون 9400F و بعد از اون سری رایزن ها ... بستگی به شرایط و کارایی.

ویرایش شده توسط angel of death
لینک به دیدگاه

تا سازگاری رم مال 3 سال پیش بود که نسل یک رایزن تازه لانچ شده بود و تا دو سه ماه با بعضی رم ها مشکل داشت

بعد 2-3 ماه با آپدیت بایوس تمام مشکلات حل شد

حالا هر کی هرچی دوست داره می بنده دیگه  اگه کسی اینتل بست مبارکش باشه کسی ای ام دی بست مبارکش باشه

کاربری که دیگه انقدر عادیه که مادربورد داغون h310 با مادربورد پرچمدار z390 براش فرق نمی کنه قطعا تو انجمن لیون چرخ نمیزنه اگه یک درصد بزنه هم به این قسمت ها سر نمی زنه

من خودم معتقدم هرکی هرچی حال می کنه ببنده

برای همین 4 هسته اینتل رو که به نظرم برای استفاده معمولی و بازی فوتبال و شبیه ساز های کنسول های قدیمی ارزشمند بود و ارزش خرید داشت رو هم تو تاپیک آوردم

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز بنده صرفا مثال زدم وگرنه الان میشه با قیمت خیلی پایینی حتی 2700 هم خرید شما خودت باشی از بین این پردازنده های توی عکس کدوم رو برمیداری؟ در ضمن اون کاربر معمولی که شما میگی لابد مانیتورش 60 هرتزه و بهتره بره سراغ i3  تنها پردازنده هایی که از اینتل به نظر من هنوز ارزش خرید دارن یکی i3 9100f هست یکی هم 9900ks که دومی تو ایران موجود نشده خرید سری i5 الان شبیه جوک می مونه و هیچ توجیهی نداره به نظر شخصی من

2700try.PNG

اره به نکته خوبی اشاره کردید 

تو ایران بخواطر اینکه کسی که رانت واردات مانیتور رو داره عشق کرده که قیمت هارو 4 برابر قیمت جهانی کنه همه از این مانیتور 60 هرتز دارن یا از اون 75 هرتز های 5:4

فریم ریت باید بره بالای 120 که تازه معماری اینتل نم نم تاخیر کمترش رو نشون بده و 5-6 درصد فریم ریت بیشتر بده

البته تو فریم ریت بالای 120 دیگه رم خیلی برای ای ام دی مهم میشه و تک تک تامینگ ها تاثیر میزارن

زن 2 اگه رمش خوب و حرفه ای  تیون بشه دیگه اینتل رو 5 گیگاهرتز هم‌ در بهترین حالت 3 درصد فریم بیشتر بده

لینک به دیدگاه

دوستان من هنوز دارم از نسل 4 اینتل یعنی  i7 4790k  استفاده میکنم و پول الکی هم ندارم خرج کنم بنظرتون الان موقع مناسبی هست برای تعویض   سیستم یا نه؟

خیلی نمیخوام هزینه کنم یعنی دنبالش هستم یجورایی سر به سر دربیاد و با این شرایط بعید هست دیگه بتونم  i7 بگیرم.و باید با یه i5 رده پایین بگیرم.

سوالم اینه چه  cpu  ای باید بگیرم که فرقش رو نسبت به  cpu  خودم متوجه بشم. و خیلی هم هزینه نداشته باشه.

کارت گرافیک هم الان که 570 دستمه ولی به زودی با 1070 عوض میکنم.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، MEHR_1993 گفته است :

دوستان من هنوز دارم از نسل 4 اینتل یعنی  i7 4790k  استفاده میکنم و پول الکی هم ندارم خرج کنم بنظرتون الان موقع مناسبی هست برای تعویض   سیستم یا نه؟

خیلی نمیخوام هزینه کنم یعنی دنبالش هستم یجورایی سر به سر دربیاد و با این شرایط بعید هست دیگه بتونم  i7 بگیرم.و باید با یه i5 رده پایین بگیرم.

سوالم اینه چه  cpu  ای باید بگیرم که فرقش رو نسبت به  cpu  خودم متوجه بشم. و خیلی هم هزینه نداشته باشه.

کارت گرافیک هم الان که 570 دستمه ولی به زودی با 1070 عوض میکنم.

سلام داداش منم پردازندم از نسل هازول اکسترم هست شما اگر اورکلاک کنی نیاز به تعویض نیست فعلا برای 1070 من 1080ti رو هم با پردازندم بدون گلوگاه در حالت اورکلاک استفاده کردم ولی 1080ti برای پردازنده 4 هسته ای شما در بعضی بازی های خاص گلوگاه میشه شما بودجت رو بزار برای خرید گرافیک قوی تر و فعلا حداقل تا یک سال دیگه کاری به باندلت نداشته باش

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

کاربری که دیگه انقدر عادیه که مادربورد داغون h310 با مادربورد پرچمدار z390 براش فرق نمی کنه قطعا تو انجمن لیون چرخ نمیزنه اگه یک درصد بزنه هم به این قسمت ها سر نمی زنه

من نگفتم طرف متوجه نیست. منظورم این بود که در عمل براش  فرقی نمیکنه...

کسی که میخواد یه سیستم ببنده و نهایت کارایی به هزینه رو براش داشته باشه بدون اورکلاک به نظر شما h310 و z370 چه فرقی براش داره؟

درسته که اکثر کسایی که زیاد اطلاعات ندارن اینجا چرخ نمیزنن ولی همین کسایی که کاربر عادی هستند معمولا از کسایی که توی این انجمن ها چرخ میزنن مشاوره میگیرن و ازشون میپرسن که برای کسی مثل اونها که کاربر عادی هستند یا گیمر هستند و معمولا بودجه محدودی دارن چه سیستمی مناسب هست؟!

در ۱ ساعت قبل، angel of death گفته است :

توی کشوری مثل ایران ، بله ! چونکه اینتل بدون گارانتی وارد ایران میشه و در مقابل شرکت قرمز با گارانتی ماتریس ، سره همین AMD ها گرونترن از اینتل در ایران در صورتی که توی کشوری مثل آمریکا یا کانادا صرف اقتصادی هم با AMD هستش.

بله بازار با بازار فرق میکنه درصد کارایی به قیمت و به همین خاطره که توی بعضی بازارها amd فروش بالایی داشته.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود وقت بخیر با اجازه سلطان

اگه قرارراهنمایی کنم ومطالبی نوشته شود بد نیست یک طرفه قضاوت نکنیم  وبدون تعصب قضاوت کنیم

چون سیستم گیم مطرحه هست بنده هم روی این موضوع بحث می کنم

در 20 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

LGA775 : قدیمی و شیر  128 هزار تومن

الان می تونید یه چهار هسته ارزون براش بگیرید و با اورکلاک شدید و ولتاژ بالا خروجی عالی ازش بگیرید

به نظر بنده پردازنده مطرح شده سوسک نیست چه برسد به شیر

image.thumb.png.ba4263c0b452809ab0e6b8ea5a59366d.png

کاش حداقل از پردازنده 9550 شروع می کردید حداقل 12 مگ کش دارد به راحتی بدون اعمال ولتاژ  با اورکلاک ساده حداقل روی فرکانس 3.2 پایدار می مانند

در 20 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

این سی پی یو 4 هسته داره و 4 مگ کش

فرکانس 2.33

اگه مادربورد خوب دارید می تونید تا نزدیک 4 گیگا هرتز اورکلاکش کنید بسته به شانستون

اگه مادربورد داقون دارید راحت بین 3 تا 3.5 گیگاهرتز می تونید اورکلاکش کنید

اگه بحث رکورد گیری برای چند ثانیه هست بحث فرق می کنند  .

اما با این اورکلاک گمان نکنم  هیچ مادربرد با  کارکرد حداقل 8-10 سال توان مقاومت دربرابر این فشارداشته باشه برای چند ساعت  توی فول کار کنند.

پس خواهشمندم سخنان منطقی مطرح شود. گمان نکنم منظور شما این باشد از فردا برای سیستم گیم یک کپسول نیتروژن  مایع خریداری بکنیم چون فرکانس 4000 با نیتروژن مایع مقدوره با شرایط زیر

در ادامه فرکانس اورکلاک جهانی این پردازنده در با مین حرفه ایی می آورم . تا بدانید رسیدن به این فرکانس آنقدر هم راحت نیست ممکنه در کسری از ثانیه مین یا پردازنده نابود شود چون خودم این خسارت ها دادم

6jn9vj.png

2088290.jpg

با ایر کولر

INTEL CORE 2 QUAD Q8200

Default clock: 2333MHz.

3068MHZ حداکثر فرکانس پایدار این عدد بود. البته هم پدر مادربرد در می آید هم پردازنده زیر فشار اعمال ولتاژ

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

عزیزم قیمت هایی که گذاشتی برای رایزن تری! هست که معلوم نیست از کجا و چطوری میاد و هیچ حسابی هم روش نیست چون اصولا چیزی به اسم تری رایزن نداریم برخلاف اینتل

بهتره یکبار درست هزینه بشه و cpu box با گارانتی خریداری بشه

در مورد 9400 هم بهتره یکبار دوباره به تست ها نگاه بندازید! اینتل فقط در بازی های قدیمی با موتور قدیمی خوب عمل میکنه مثل بازی های(افتضاح های) یوبی سافت

و در بازی های جدید عملا به 2600 باخته.3600 که بماند!

نکته اخر.2600 1600 3600 اینتل 9400 9600 باهم هیچ فرقی نمیکنند وقتی شما از یک کارتی مثل 580 یا 1070 استفاده میکنی برای گیم! وقتی تفاوتش معلوم میشه که با 2080 تست بشه که اونم تو ایران...فرقش اینکه اینتل به دلیل رشته های کمتر ضعف شدیدی در فعالیت غیر گیم داره و رایزن تا دوبرابر سریع تره حالا میخواد وینرر باشه یا رندرینگ

ویرایش شده توسط Daniel Stark
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...