رفتن به مطلب

لطفا در مورد خرید این رمها راهنماییم کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.من میخوام سیستم ببندم یه مقدار جمعش کردم تو انتخاب رم موندم دوتا رم ۸ دارم ولی کداشون سری نیست . مدلشم هست
جی اسکیل Ripjaws V DDR4 2400MHz cl17 - 16GB
که به  قیمت ۹۴۰۰۰۰ تومن گارانتی مادام العمر خریدم

دوتا رم به پستم خورده میخواستم ببینم این دوتا رو رد کنم بره اونا رو بخرم یا نه مازاد پولش اندازه یه رم دیگه از همین میشه بزارم روش. این فرکانسش ۲۴۰۰ هست اون دوتا  ۳۲۰۰ . یعنی ۳ تا ۸ گیگ ۲۴۰۰ بهتر و قوی تره یا دوتا ۳۲۰۰ ۸ گیگ؟ممنون

یکیش اینه:مشخصات فنی G.SKILL Trident Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB
به مبلغ ۱۴۰۰۰۰۰ تومان گارانتی شرکتی

یکیشم این: رم کامپیوتر 16گیگابایت مارک G.Skill مدل RIPJAWS V F4-3200C16S-16GVK
قیمت ۱۳۰۰۰۰۰ تومان گارانتی شرکتی

مادربردم b250f gaming هست

گرافیکم وگا ۵۶

سی پی یو ryzen 5 3600

پاور ۸۵۰ وات ماژولار گرین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، شما حتما باید رمهای زوج داشته باشید، یعنی 2 تا 8 گیگ، یا 4 تا 8 گیگ، اینطوری سیستم دو کاناله کار خواهد کرد.

به نظر من بهترین گزینه تهیه G.SKILL Trident Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 2X8GB  هستش،

فقط مدل مادربردتون که نوشتید اصلا سازگار با پردازنده نیست، b250f gaming  به 3600 نمیخوره، اون اینتله، این AMD، اصلا سازگاری ندارن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

ببخشید b350f gaming بود. پس نظر شما رد کردن اون دوتا رم و جایگزین کردن این دوتاست؟ یعنی فرکانس ۲۴۰۰ جواب نمیده؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Atlas1370 گفته است :

ببخشید b350f gaming بود. پس نظر شما رد کردن اون دوتا رم و جایگزین کردن این دوتاست؟ یعنی فرکانس ۲۴۰۰ جواب نمیده؟

جواب میده نه اینکه نده، اگر میخواین ارتقا بدین من عرض کردم وگرنه مشکلی نخواهید داشت.

لینک به دیدگاه

منظورم تفاوتش تو گیم با توجه به بقیه قطعاتم خیلی تفاوت داره ؟ ارزش ۴۰۰ تومنو داره؟

لینک به دیدگاه

شما مانیتورت 60 هرتز هست عزیز؟ اگر 60 هرتز باشه خیر ارزش هزینه نداره چون پردازنده برای رسیدن به فریم ریت 60 انچنان تحت فشار قرار نمی گیره و همون رم 2400 کفایت می کنه اما اگر هدفتون فریم ریت بالای 100 هست بهتر هست برین سراغ فرکانس 3200 چون در فریم ریت بالای 100 هست که تازه پردازنده نیاز به پهنای باند بیشتر پیدا می کنه هر چند تایمینگ هم مهم هست برای سری رایزن و صرفا به فرکانس کاری بسنده نکنید موفق باشید

لینک به دیدگاه

@ARMIN مخلصم استاد یک پک رم کورس ایر گارانتی شرکتی خریدم رو برچسب حروف p g بود شما اصلا اطلاعی داری کین و کجان که لیون اعلام کرده گارانتی مادام العمر! مورد بعد این رما تا فرکانس 2600 باهام راه میان روی rampage v extreme فک کنم کنترلر پردازنده برای 3000 ضعیف باشه منتها شما تجربت بیشتر هست اگر پیشنهادی داری ممنون میشم بگی

ven.PNG

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما مانیتورت 60 هرتز هست عزیز؟ اگر 60 هرتز باشه خیر ارزش هزینه نداره چون پردازنده برای رسیدن به فریم ریت 60 انچنان تحت فشار قرار نمی گیره و همون رم 2400 کفایت می کنه اما اگر هدفتون فریم ریت بالای 100 هست بهتر هست برین سراغ فرکانس 3200 چون در فریم ریت بالای 100 هست که تازه پردازنده نیاز به پهنای باند بیشتر پیدا می کنه هر چند تایمینگ هم مهم هست برای سری رایزن و صرفا به فرکانس کاری بسنده نکنید موفق باشید

بله ۶۰ هست. ممنون از راهنماییتون🙏

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Atlas1370 گفته است :

منظورم تفاوتش تو گیم با توجه به بقیه قطعاتم خیلی تفاوت داره ؟ ارزش ۴۰۰ تومنو داره؟

خیلی تفاوت نداره، کلا رم تو بحث گیم زیر 10 فریم تاثیر داره.

ولی خوب، بگیری هم ارتقا حساب میشه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خیلی تفاوت نداره، کلا رم تو بحث گیم زیر 10 فریم تاثیر داره.

ولی خوب، بگیری هم ارتقا حساب میشه.

ممنون ففط یه چیز دیگه. من شماره سریالای رمام یکی نیست ولی فرکانسشون و مقدار حافظه اشون و مدت تاخیرشون یکیه. پشت هم نبودن سریشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

@ARMIN مخلصم استاد یک پک رم کورس ایر گارانتی شرکتی خریدم رو برچسب حروف p g بود شما اصلا اطلاعی داری کین و کجان که لیون اعلام کرده گارانتی مادام العمر! مورد بعد این رما تا فرکانس 2600 باهام راه میان روی rampage v extreme فک کنم کنترلر پردازنده برای 3000 ضعیف باشه منتها شما تجربت بیشتر هست اگر پیشنهادی داری ممنون میشم بگی

ven.PNG

گارانتی PG رو اگر یه درصد به مشکل خوردین به خود لیون مراجعه کنید اونها راهنمایی می کنند.

برای سوکت 2011 همون 2666 کافیه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Atlas1370 گفته است :

ممنون ففط یه چیز دیگه. من شماره سریالای رمام یکی نیست ولی فرکانسشون و مقدار حافظه اشون و مدت تاخیرشون یکیه. پشت هم نبودن سریشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

نه مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Atlas1370 گفته است :

سلام.من میخوام سیستم ببندم یه مقدار جمعش کردم تو انتخاب رم موندم دوتا رم ۸ دارم ولی کداشون سری نیست . مدلشم هست
جی اسکیل Ripjaws V DDR4 2400MHz cl17 - 16GB
که به  قیمت ۹۴۰۰۰۰ تومن گارانتی مادام العمر خریدم

دوتا رم به پستم خورده میخواستم ببینم این دوتا رو رد کنم بره اونا رو بخرم یا نه مازاد پولش اندازه یه رم دیگه از همین میشه بزارم روش. این فرکانسش ۲۴۰۰ هست اون دوتا  ۳۲۰۰ . یعنی ۳ تا ۸ گیگ ۲۴۰۰ بهتر و قوی تره یا دوتا ۳۲۰۰ ۸ گیگ؟ممنون

یکیش اینه:مشخصات فنی G.SKILL Trident Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB
به مبلغ ۱۴۰۰۰۰۰ تومان گارانتی شرکتی

یکیشم این: رم کامپیوتر 16گیگابایت مارک G.Skill مدل RIPJAWS V F4-3200C16S-16GVK
قیمت ۱۳۰۰۰۰۰ تومان گارانتی شرکتی

مادربردم b250f gaming هست

گرافیکم وگا ۵۶

سی پی یو ryzen 5 3600

پاور ۸۵۰ وات ماژولار گرین

رم های خودتون کافین نیاز به اون دو گزینه ندارین.رم های خودتون رو میتونی 3200 cl16 اوورکنید با ولتاژ 1.38 حدودا نیاز به ضرر و هزینه اضافه نیست

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

رم های خودتون کافین نیاز به اون دو گزینه ندارین.رم های خودتون رو میتونی 3200 cl16 اوورکنید با ولتاژ 1.38 حدودا نیاز به ضرر و هزینه اضافه نیست

مشکلی که برای رما به وجود نمیاد؟؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نه مشکلی نداره.

جناب یه سوال داشتم فکر کنم خارج از موضوع باشه. وگا ۵۶ من یه سال گارانتی داره. دسته دو خریدم از غیر آشنا. میخواستم تست پایداری بگیرم ببینم سالمه یا نه. با چه برنامه ای و چطور تست بگیرم؟ و جواب تستو با کجا مقایسه کنم. رنج سالم بودنش تو چه عددی باید باشه؟خواهشن یه توضیح بدید ممنون میشم. چون من نه سر رشته ای دارم به اون صورت از اینکار میخوام آسیبی نبینه گرافیکم. بازم ممنون از شما و سایر اساتید🙏 

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

فکر کنم مادررردم نهایتا ۳۲۰۰ ساپرت کنه و من اوور کنم این رمارو فکر کنم به گفته شما دیگه مشکلی نباشه. فقط اینکه رو حالت اوور دایما که هست مشکلی از لحاظ عمر مفید رم پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Atlas1370 گفته است :

فکر کنم مادررردم نهایتا ۳۲۰۰ ساپرت کنه و من اوور کنم این رمارو فکر کنم به گفته شما دیگه مشکلی نباشه. فقط اینکه رو حالت اوور دایما که هست مشکلی از لحاظ عمر مفید رم پیش نمیاد؟

خیر رم ها در حالت xmp ولتاژ 1.35 دارن و تا 1.4 safe هست.شما 1.38 به احتمال 90 درصد اوکی میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Atlas1370 گفته است :

جناب یه سوال داشتم فکر کنم خارج از موضوع باشه. وگا ۵۶ من یه سال گارانتی داره. دسته دو خریدم از غیر آشنا. میخواستم تست پایداری بگیرم ببینم سالمه یا نه. با چه برنامه ای و چطور تست بگیرم؟ و جواب تستو با کجا مقایسه کنم. رنج سالم بودنش تو چه عددی باید باشه؟خواهشن یه توضیح بدید ممنون میشم. چون من نه سر رشته ای دارم به اون صورت از اینکار میخوام آسیبی نبینه گرافیکم. بازم ممنون از شما و سایر اساتید1f64f.png 

تست Time Spy رو از نرم افزار https://www.softgozar.com/futuremark-3dmark

بگیر، اگر امتیاز Graphics Score حدود 5700 بود امتیازش درسته.

حین انجام تست GPUZ رو باز نگه دار، از تب Sensors، دمای GPU رو چند بار دبل کلیک کن تا MAX بشه و بعد دمای این بخش رو پس از تست اعلام کن.

Capture.thumb.PNG.192882b56363a9f7e2f6931deec78d06.PNG

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Atlas1370 گفته است :

خیلی لطف کردید ممنون.1f64f.png

استاد حالا وگا ۵۶ کارت خوبیه برا گیم؟

وگا 56 خیلی گرافیک قویه نگران نباش توی dx12 قوی تر هم میشه. فقط تستهارو زود تر بزار . ممن.ن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hype گفته است :

وگا 56 خیلی گرافیک قویه نگران نباش توی dx12 قوی تر هم میشه. فقط تستهارو زود تر بزار . ممن.ن

فقط یه سوال. تو تست cpu خیلی موثره یا مهم نیست فقط تست خود گرافیک مهمه؟؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Atlas1370 گفته است :

فقط یه سوال. تو تست cpu خیلی موثره یا مهم نیست فقط تست خود گرافیک مهمه؟؟

اینو باید اقای ناظز(آرمیم) بگن.

ولی فکر کنم در Time Spy  فقط gpu تحت dx12 زیر فشاذ قرار میگیره

لینک به دیدگاه

اکی

در ۱ ساعت قبل، Hype گفته است :

اینو باید اقای ناظز(آرمیم) بگن.

ولی فکر کنم در Time Spy  فقط gpu تحت dx12 زیر فشاذ قرار میگیره

لینک به دیدگاه

در در 3 دی 1398 در 13:39، Hype گفته است :

سلام در مورد تست وگا. من سفر کاری بودم چند روز دیگه میرسم به برادرم گفتم گرافیکمو رو سیستم خودش اجرا کرد ولی چون directx12 نتونست نصب کنه به خاطر ویندوز ۷ بودنش رو ۱۱ احرا کرد فقط time spy اجرا نشده بود firestrike  سه بار اجرا کرده بود اولین عکس دما ۸۵ دوتای دیگه دمای ماکسیممش ۸۶ بود با furmark هم با توجه به دما که بالا نره و اسیب نخوره حدودا چند دقیه گرفته بود که الان میزارم. خودم برگردم با دایرکت ایکس ۱۲ میزارم. فقط نظراتو لطف کنید بدونم گرافیک چطوره.ممنون

IMG_20191226_105039_433.jpg

IMG_20191226_105041_790.jpg

IMG_20191226_105044_810.jpg

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...