رفتن به مطلب

هم فکری برای انتخاب ویندوز

amirafshar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بله، بدتر شده واقعا. بدتر و سنگینتر. اینقدری سنگین که اگه اورجینال نداشته باشید و از compatibility اون بی بهره باشید، واقعا ویندوز کندی رو تجربه خواهید کرد.

من از دو سال پیش که 1707 نصب کرده بودم دیگه دست بهش نزدم، همینجوری خودش آپدیت میشد و خلاص ... تا اینکه در بیلد 1909 یه ویروس مهلکی گریبانگیرم شد به طوریکه درایور های usb سیستم و کارت شبکه برای سیستم قابل شناسایی نبودن |:

مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم، منتهی چون کارت شبکه هم شناسایی نمیشد مجبور بودم از همون فایل 1707 استفاده کنم. منتهی، پارتیشن های هاردم gpt نبودن بلکه mbr بودن و مجبور شدم یه بکاپ اضطراری بگیرم و هارد رو ریست کنم

هارد رو ریست کردم و یه 1707 ریختم. میخواستم enterprise 1909 معمولی دانلود کنم دوباره، منتهی دیدم همین آش و کاسه میشه، همیشه درایو سیستمم پره و کلی چیز چرت و پرت و سنگینی و سرعت بوت پائین و ...

تصمیم گرفتم که ltsc رو امتحان کنم، و حقیقتا پشیمون نیستم. البته الان دیگه بازی نمیکنم متاسفانه به علت مشغله های زندگی، ولی همچنان مولتی مدیای سنگین انجام میدم با سیستم، در حد 100 تا تب موزیلا و پخش زنده یوتیوب و موزیک و پاورپوینت 100 اسلایدی باز و تلگرام و واتساپ و اسکایپ اکتیو و همه همزمان، نه بهم نمیگه. سرعت نتم هم بالاتره و راحت بالای 250 کیلوبایت بر ثانیه دارم سرعت میگیرم، ولی قبلا 1909 حداقل 300 مگابیت از پهنای باندمو میدزدید که الان دیگه خبری نیست ازشون (پهنای بادم 2048 عه)

توصیه میکنم حتما مهاجرت کنید. ltcs یه پلتفرم قابل اعتماد واقعیه و یه service به قول خود مایکروسافت نیست. طرح نیازش هم خیلی حرفه ای بوده؛ مخصوص مراکز نظامی و پزشکی و صنعتی. لایسنسش هم اصلا راحت فروخته نمیشه؛ حتما مایکروسافت باید از طریق نماینده محلیش verify کنه که شما واقعا میخواید مثلا برای ماشین سی تی اسکن تون ltcs بریزید و تا تائید نشه، لایسنسی بهتون فروخته نمیشه

قشنگ منو یاد روونی win xp میندازه که چقدر سبک و قابل اعتماد بود. حتی 7 و بیلد های ابتدایی 10 هم همین مدلی بودن، ولی از وقتی که مایکروسافت تصمیم گرفت که 10 یه پلتفرم همه گیر بشه، دیگه یه پلتفرم نبود، بلکه برای خودش یه دنیا بود. انگاری که دیگه 10 مسئول بهره برداری از کامپیوتر شما نمیشد، بلکه صاحب کامپیوتر شما میشد! اون بود که تصمیم میگرفت شما چجوری بازی کنید، چه نرم افزاری نصب کنید، چطوری چت کنید، وب گردی کنید، و ... دیگه شما نبودید که برای کامپیوترتون تصمیم میگرفتید، بلکه ویندوز 10 بود

اما ltcs اینجوری نیست. همه هدف این نسخه اینه که تا قطره آخر توان کامپیوتر شما صرف انجام کارهای شما بشه، نه پیشبرد اهداف پولساز مایکروسافت.

بیخیال این بشید که بیلدش پائینه و اینا، انصافا کوچ به 1909 چه تغییر شگرفی توی بهره برداری کاربر میده؟ چیزی به جز سنگین شدن سیستم و موش آزمایشگاهی مایکروسافت بودن برای کاربر داره؟ دو سال دیگه هم دوباره بر پایه بیلد جدید اون موقع، ltcs بروز رسانی میشه. (در واقع هر سه سال یک بار ltcs بر پایه بیلد جدید عرضه میشه)

من از p30download گرفتم، ولی soft98 هم خیلی خوبه

بله ویندوز که همینه، اینترپرایز ltcs بر پایه بیلد 1809

خیلی خیلی ممنون از شما دوست عزیز باعث افتخار وقت گذاشتن شما بابت این پست منم میگم LTSC خیلی خوبه 

فک کنم دو مورد داره درسته LTSC LTSB اگه اشتباه نکنم فرقشونو نمیدونم

لینک به دیدگاه

من نمیگم از پرو و اینترپرایز بهتره! من گفتم برای کاربر معمولی همین هوم هم کافیه. دلایلشم اینه: یکی سبک بودنش دومیشم اینه که میتونی بدون هزینه یه ویندوز اورجینال داشته باشی.  من که راضیم و هرکسی هم باید نسبت به کاربردی که داره ویندوزشو انتخاب کنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirafshar گفته است :

فک کنم دو مورد داره درسته LTSC LTSB اگه اشتباه نکنم فرقشونو نمیدونم

تا قبل از 2018، این نسخه از ویندوز از نظر کاربری به نام LTSB شناخته میشد

اما با انتقال پلتفرم به بیلد 1809، اسمش هم به LTSC تغییر یافت

به بیان دیگه، الان فقط یک نسخه LTCS بر پایه بیلد 1809 قابل دانلوده و LTSB دیگه منسوخ محسوب میشه

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

به بیان دیگه، الان فقط یک نسخه LTCS بر پایه بیلد 1809 قابل دانلوده و LTSB دیگه منسوخ محسوب میشه

ممنون بسیار عالی لینک مستقیم از مایکروسافت رو داری اخرین نسخه ؟

در 52 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

من نمیگم از پرو و اینترپرایز بهتره! من گفتم برای کاربر معمولی همین هوم هم کافیه. دلایلشم اینه: یکی سبک بودنش دومیشم اینه که میتونی بدون هزینه یه ویندوز اورجینال داشته باشی.  من که راضیم و هرکسی هم باید نسبت به کاربردی که داره ویندوزشو انتخاب کنه.

ممنون از نظر دهی شما دوست عزیز

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

ممنونم از توضیحاتتون و استفاده کردم از تجربه اتون 

چیزی رو گفتین که من خودم تا الان ندیده بودم و نشنیده بودم و خیلی هم کاربرد داشت برام 

این نسخه LTSC برای گیم هم خوبه ؟

ویرایش شده توسط Pooria3000
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amirafshar گفته است :

ممنون بسیار عالی لینک مستقیم از مایکروسافت رو داری اخرین نسخه ؟

من خودم از p30download گرفتم، خوب هم بود منتهی یه 300 مگ حدودا بعد نصب اپدیت شد

https://p30download.com/tag/windows 10 enterprise ltsc 2019

این الان بیلد 17763.437 ولی اپدیت شد به 17763.914

لینکی که مایکروسافت بهتون میده، لینک دموی این ویندوزه و نسخه کامل نیست؛ چراکه نسخه اصلیش به عوام الناس داده نمیشه و تعریف کردم که چه داستانی داره

ولی سایتهای وطنی خودمون نسخه ای که دارن کامله و فقط آخرین بیلد نیست، که با خرج 300 مگ اضافه تر حل میشه، من که راضی بودم از این ویندوزی که p30download داشت.

soft98 هم قابل اعتماده میتونید از اون هم دانلود بکنید

در 2 ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

ممنونم از توضیحاتتون و استفاده کردم از تجربه اتون 

چیزی رو گفتین که من خودم تا الان ندیده بودم و نشنیده بودم و خیلی هم کاربرد داشت برام 

این نسخه LTSC برای گیم هم خوبه ؟

اگه تحت ایکس باکس بازی نمیکنید، فوق العاده ست و بهترین نسخه تحت سرویس ویندوز برای بازی کردنه

چونکه دیگه metro app ها مثل کورتانا و استور و اینا، نه از پهنای باندتون میدزدن نه پرفورمنس سیستمتون رو میگیرن، که غیر فعالشون هم نمیتونید بکنید. چراکه دیگه ویندوز اپدیت نمیشه و شما ممکنه افزونه امنیتی از دست بدید که اول مشکلاته خودش

ولی نبود این سرویس ها باعث میشه که هم پینگتون بهبود داشته باشه هم فریم ریت تون

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

لینکی که مایکروسافت بهتون میده، لینک دموی این ویندوزه و نسخه کامل نیست؛ چراکه نسخه اصلیش به عوام الناس داده نمیشه و تعریف کردم که چه داستانی داره

ولی سایتهای وطنی خودمون نسخه ای که دارن کامله و فقط آخرین بیلد نیست، که با خرج 300 مگ اضافه تر حل میشه، من که راضی بودم از این ویندوزی که p30download داشت.

اگه تحت ایکس باکس بازی نمیکنید، فوق العاده ست

چونکه دیگه metro app ها مثل کورتانا و استور و اینا، نه از پهنای باندتون میدزدن نه پرفورمنس سیستمتون رو میگیرن، که غیر فعالشون هم نمیتونید بکنید. چراکه دیگه ویندوز اپدیت نمیشه و شما ممکنه افزونه امنیتی از دست بدید که اول مشکلاته خودش

عجب

من 4 گیگ از خود مایکروسافت دانلود کردم فرقی داره واقعا نصب نکنمش ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirafshar گفته است :

عجب

من 4 گیگ از خود مایکروسافت دانلود کردم فرقی داره واقعا نصب نکنمش ؟

والا نمیدونم، من توی گیت هاب خوندم که دموش روی سایت مایکروسافته، و اگه خوشتون بیاد ازش، با مایکروسافت قرارداد میبندید و فایل اصلی رو میگیرید

فایل اصلی رو اصلا به یوزر های عادی نمیدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اگه تحت ایکس باکس بازی نمیکنید، فوق العاده ست و بهترین نسخه تحت سرویس ویندوز برای بازی کردنه

ممنونم از اینکه این اطلاعات مفیدتونو در اختیار ما گذاشتین 

واقعا این اپدیت های ویندوز و استور و دیگر اپ هایی در وین 10 که من تاحالا 1 بارم ازشون استفاده نمیکردن اذیت میکردن از شرشون خلاص میشم 

بازم ممنونم

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

والا نمیدونم، من توی گیت هاب خوندم که دموش روی سایت مایکروسافته، و اگه خوشتون بیاد ازش، با مایکروسافت قرارداد میبندید و فایل اصلی رو میگیرید

فایل اصلی رو اصلا به یوزر های عادی نمیدن

پس یه 4 گیگ دیگه افتادم 😄

ممنون بازم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

ممنونم از اینکه این اطلاعات مفیدتونو در اختیار ما گذاشتین 

واقعا این اپدیت های ویندوز و استور و دیگر اپ هایی در وین 10 که من تاحالا 1 بارم ازشون استفاده نمیکردن اذیت میکردن از شرشون خلاص میشم 

بازم ممنونم

خواهش میکنم؛ اتفاقا قصدم این بود که یه چند ماهی بگذره از استفادم، تا شب عید یه تایپیک بنویسم در موردش توی فروم

ولی خب دیگه توفیق اجباری شد :))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...