رفتن به مطلب

مشــــکل در مدت کارکرد هارد(مــهم است)

Hamed.Madadi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان اکثر ما برای خرید یا فروش هارد ، تست سلامت و کارکرد هارد رو با برنامه Hard Disk Sentinel و HD Tune Pro می بینیم و اگر هارد مشکل داشته باشه این برنامه ها به ما نشون میدن ، امروز تو سایت دیوار آگهی فروش یه هارد دو ترا سیگیت مدل ST2000DM001 رو دیدم ، خواستم 24 ساعت مهلت تست بگیرم که فروشنده مهلت تست نداد و گفت احتمال داره تو این مدت زمان هارد ضربه بخوره بیایید منزل حضوری تست کنید ، روی لیبل هارد سال ساخت 2014 بود ، بعد با برنامه Hard Disk Sentinel کارکرد هارد رو 0 روز و 0 ساعت میزد ، عجیب بود توی این چند سال هنوز کارکردش 0 ساعت بود ! آقای فروشنده گفت این هارد رو برای آرشیو خریده بوده که کنسل شده و چند روز روی سیستم بوده ، من فکر کردم احتمالا روشن بودن هارد 1 ساعت نبوده به این خاطر کارکردش هنوز 0 ساعته ، که بهم گفت تست بدسکتور هم گرفتم بدسکتور نداشت ، گفتم با چه برنامه ی گفت ویکتوریا که من نشنیدم اسم این برنامه رو ، گفت صبح زدم تا شب گذاشتم موند ، یه یهو برق از چشمام پرید ! گفتم پس چرا کارکرد هاردتون 0 ساعت هنوز ، تو لحظات آخر منصرف شدم و هارد رو بهشون پس دادم ، احتمالا اسمارت هارد مشکل داشت زمان نمینداخت یه مشکل داشت 100 درصد که زمان رو ثبت نمیکرد،  اولین بارم بود با همچین چیزی برخورد میکردم ،گفتم تجربه امروزم رو در اختیارتون بزارم شاید بدردتون خورد      

x21c_img-20191224-wa0000.jpg           

لینک به دیدگاه

سلام با برنامه hd tune هم تست زدین؟

اگر از هارد ذکر شده تصویری دارین پیوست کنید لطفا.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، masooyan گفته است :

سلام با برنامه hd tune هم تست زدین؟

اگر از هارد ذکر شده تصویری دارین پیوست کنید لطفا.

با hd tune  تست نکردم ، احتمالا اونم 0 ساعت رو نشون میداده ، از لیبل هارد عکس ندارم ولی سریال روی هارد سریال زیر هست

ST2000DM001-1ER164[242169SJ]

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوستان اکثر ما برای خرید یا فروش هارد ، تست سلامت و کارکرد هارد رو با برنامه Hard Disk Sentinel و HD Tune Pro می بینیم و اگر هارد مشکل داشته باشه این برنامه ها به ما نشون میدن ، امروز تو سایت دیوار آگهی فروش یه هارد دو ترا سیگیت مدل ST2000DM001 رو دیدم ، خواستم 24 ساعت مهلت تست بگیرم که فروشنده مهلت تست نداد و گفت احتمال داره تو این مدت زمان هارد ضربه بخوره بیایید منزل حضوری تست کنید ، روی لیبل هارد سال ساخت 2014 بود ، بعد با برنامه Hard Disk Sentinel کارکرد هارد رو 0 روز و 0 ساعت میزد ، عجیب بود توی این چند سال هنوز کارکردش 0 ساعت بود ! آقای فروشنده گفت این هارد رو برای آرشیو خریده بوده که کنسل شده و چند روز روی سیستم بوده ، من فکر کردم احتمالا روشن بودن هارد 1 ساعت نبوده به این خاطر کارکردش هنوز 0 ساعته ، که بهم گفت تست بدسکتور هم گرفتم بدسکتور نداشت ، گفتم با چه برنامه ی گفت ویکتوریا که من نشنیدم اسم این برنامه رو ، گفت صبح زدم تا شب گذاشتم موند ، یه یهو برق از چشمام پرید ! گفتم پس چرا کارکرد هاردتون 0 ساعت هنوز ، تو لحظات آخر منصرف شدم و هارد رو بهشون پس دادم ، احتمالا اسمارت هارد مشکل داشت زمان نمینداخت یه مشکل داشت 100 درصد که زمان رو ثبت نمیکرد،  اولین بارم بود با همچین چیزی برخورد میکردم ،گفتم تجربه امروزم رو در اختیارتون بزارم شاید بدردتون خورد      

من یه بار یه هارد خریدم از یکی از مغازه های شهرمون که میخواستم توش ویندوز بریزم که هارد اصلیم الکی درگیر نباشه

بهش گفتم از کجا بدونم مشکل داره یا نه همین برنامه رو باز کرد اونم زده بود صفر روز استفاده شده در حالی که دسته دو بودش.

البته ظاهرا مغازه کامپیوتری که رفته بودم تخصص تو زمینه هارددیسک هم داشتن ولی درکل ظاهرا میشه اطلاعاتی مثل چند روز استفاده شده یا مثلا ارور های خاصی رو عوض کرد.

این هاردی که من خریده بودم رسما بعد یه هفته وا داد کلا کند شد فایلا بعضی وقتا پاک میشد، آخر سر هم انداختمش دور.

مطمعنم برای شما هم همین کار رو کردن ، ظاهرا هم فقط میتونن پاک کنن کل اطلاعات هاردو که مثل نو بشه نمیتونن مثلا سی روز از زمان شروع هارد کم کنن.

شاید این اطلاعات روی یه چیپ ذخیره میشه که اونو عوض میکنن. در کل همون چه بهتر که نخریدید اگه مثل هاردی که من خریدم میشد زیر یه هفته کلا باید مینداختیش دور.

نظر منو میخواین کلا هارد دسته دو نخرین مگر از اشنا اونم تازه باید کلی استرس داشته باشین خراب نشه!

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ARMAN - H گفته است :

من یه بار یه هارد خریدم از یکی از مغازه های شهرمون که میخواستم توش ویندوز بریزم که هارد اصلیم الکی درگیر نباشه

بهش گفتم از کجا بدونم مشکل داره یا نه همین برنامه رو باز کرد اونم زده بود صفر روز استفاده شده در حالی که دسته دو بودش.

البته ظاهرا مغازه کامپیوتری که رفته بودم تخصص تو زمینه هارددیسک هم داشتن ولی درکل ظاهرا میشه اطلاعاتی مثل چند روز استفاده شده یا مثلا ارور های خاصی رو عوض کرد.

این هاردی که من خریده بودم رسما بعد یه هفته وا داد کلا کند شد فایلا بعضی وقتا پاک میشد، آخر سر هم انداختمش دور.

مطمعنم برای شما هم همین کار رو کردن ، ظاهرا هم فقط میتونن پاک کنن کل اطلاعات هاردو که مثل نو بشه نمیتونن مثلا سی روز از زمان شروع هارد کم کنن.

شاید این اطلاعات روی یه چیپ ذخیره میشه که اونو عوض میکنن. در کل همون چه بهتر که نخریدید اگه مثل هاردی که من خریدم میشد زیر یه هفته کلا باید مینداختیش دور.

نظر منو میخواین کلا هارد دسته دو نخرین مگر از اشنا اونم تازه باید کلی استرس داشته باشین خراب نشه!

سال پیش هارد دو ترای وسترن سبزم دچار بدسکتور شده بود و خیلی کند شده بود ، هارد رو بردم شرکت مرکز هارد ایران تو تهران ، بعداز چند روز اعلام کردن هارد قابل تعمیر نیست بیایید هارد رو ببرین ، بعداز اینکه هارد رو اوردم وقتی تست کردم دیدم کارکرد هارد 0 روز و 0 ساعت شده ، اونا دستگاهای خاصی دارن مثل PC3000 که اسمارت هارد رو میتونن دست کاری کنن

لینک به دیدگاه

دوستان بخاطر این صفر نشون میده که تعمیر شده هارد

برای اینکه بدسکتوراشو درست کنن برمیگردونن به حالت اولیه کارخانه

پیشنهاد من اینه که نخرید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

کلا هارد دست دو نخرید چون در مواردی حتی ممکنه به مشکلات بسیار جدی تری برخورد کنید

بر فرض یه بنده خدایی یه عکسی فیلمی چیزی تو هارد داشته و پاک کرده و حالا بعد مدتی به طریقی اون عکس و فیلم پخش میشه

به اولین کسی که مضنون میشن شما هستید و احتمال میدن اطلاعات رو ریکاوری و پخش کردید

این احتمالی که گفتم حتی کمتر از یک درصد هست ولی متاسفانه یه نفرو میشناختم که اتفاق مشابهی براش افتاده بود و چند وقتی گیر بود

خواستید بخرید هم از فروشنده ای بگیرید که کارش اینه و مشتریاش زیادن و اصلا ندونه از کی خریده و به کی فروخته

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

میدونم که تاپیک زیرخاکیه ولی شایدیکی با سرچ اومد اینجا به دردش خورد:

گاهی مواقع دیده شده است که با استفاده از نرم افزار های پاکسازی اطلاعات فیرمور هارد دیسک، پیامهای خطا و یا مدت زمان کارکرد هارد دیسک را صفر می کنند. در چنین حالتی همانطور که در بخش قبل توضیح داده شد، باید به تاریخ تولید درج شده روی لیبل هارد دیسک و تطابق آن از طریق بررسی مدت زمان گارانتی از داخل سایت وسترن توجه داشت. همچنین اگرچه ممکن است مدت زمان کارکرد با تعویض فیرمور صفر شود اما اگر هارد دیسک دارای خطا بوده باشد، بازهم مجددا خطاها رخ خواهند داد و پس از مدتی همه ی خطاها مجددا نمایان خواهند شد.

منبع: https://www.sakhtafzarmag.com/تجهیزات-ذخیره-سازی/35196/نحوه-تشخیص-اصالت-هارد-دیسک-های-وسترن-دیجیتال

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...