رفتن به مطلب

خرید فلش مناسب برای فیلم هایی با حجم بالا؟

Recommended Posts

درود

می خوام یه فلش تهیه کنم فقط برای فیلم دیدن متاسفانه سر در نمیارم الان 64گیگابایت داریم 350هزارتومن داریم مثلا 100تومن!

فیلم هایی که اخیرا دانلود کردم حجمشون 18تا 44گیگابایت هست می خوام این فیلم ها رو تو تلویزیون تمامشا کنم چون مانیتورم 24اینچه

چه فلشی و در چه رده ای باید تهیه کنم معیار و تشخیص باید بر چه اساس باشه؟

لینک به دیدگاه

درود

فلش برای فیلم دیدن ,usb 3 باشه کفایت می کنه مواردی که میگی 300 تومن به فرض سرعت رایت بالاست رنج 100 مگابایت این 100 تومنیا هم رنج 20 تا 30 مگابایت کپی می کنن به نظرم بیشتر ظرفیت بالا مهمه تا سرعت  اول باید بودجت مشخص باشه تا بشه نظر داد

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

این مدل ADATA به نظرم چیز خوبیه S102 PRO سرعت READ 200MB و سرعت WRITE 120MB   قیمتی که دیدم برای مدل 128 گیگ با گارانتی اونگ 415 تومن بود قیمتش برای این ظرفیت بالاست ولی گارانتی معتبر هست هر چند من باشم اینقد هزینه نمی کنم صرفا برای گارانتی

41gKPj7HUoL._SL500_AC_SS350_.jpg

لینک به دیدگاه

یک مدل از SANDISK دیدم این مورد جالبیه SanDisk 256GB Ultra Dual Drive M3.0  ظرفیت 256 گیگ سرعت READ 200MB هست حداقل چون بهش اشاره ای نشده و سرعت WRITE 150MB هست این مورد قیمتی که دیدم 489 هست با گارانتی میکرون که حقیقتش اولین باره در موردش میشنوم ولی قیمتش در ایران نسبت به قیمت دلاریش در خارج ارزندست

U3.jpg

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

حداقل سرعت قابل قبول برای دیدن فیلم های بلوری ریمیوکس شده که حجم 30 تا 60 گیگی برای فول اچ دی و 40 تا 80 گیگی برای فور کی دارن برای فول اچ دی 45 مگابیت بر ثانیه و برای فورکی 70 مگابیت برا ثانیه باید باشه که یو اس بی های ارزون بعد چن ثانیه داغ میکنن سرعت خیلی افت میکنه اکثر یو اس بی هایی که مشکل اف سرعت قابل توجه نداشته باشن اوکی هستن ولی خوب برای فیلم همیشه همون هارد پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود

فلش برای فیلم دیدن ,usb 3 باشه کفایت می کنه مواردی که میگی 300 تومن به فرض سرعت رایت بالاست رنج 100 مگابایت این 100 تومنیا هم رنج 20 تا 30 مگابایت کپی می کنن به نظرم بیشتر ظرفیت بالا مهمه تا سرعت  اول باید بودجت مشخص باشه تا بشه نظر داد

نهایتا همون350تومن،ولی زور داره 350بدی فلش  ! 500میدم یه ترا هارد 7200rpmمیگیرم میزنم به همون کیس .....ای خدا

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

نهایتا همون350تومن،ولی زور داره 350بدی فلش  ! 500میدم یه ترا هارد 7200rpmمیگیرم میزنم به همون کیس .....ای خدا

بهترین انتخاب به نظرم 128 گیگ مدل دومی هست که معرفی کردم قیمتم 250 تومن زور که داره داداش چیکار میشه کرد؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-accessories/usb-flash-drive/sandisk/sandisk-ultra-dual-drive-m3-0-128gb-flash-memory.html

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

یک مدل از SANDISK دیدم این مورد جالبیه SanDisk 256GB Ultra Dual Drive M3.0  ظرفیت 256 گیگ سرعت READ 200MB هست حداقل چون بهش اشاره ای نشده و سرعت WRITE 150MB هست این مورد قیمتی که دیدم 489 هست با گارانتی میکرون که حقیقتش اولین باره در موردش میشنوم ولی قیمتش در ایران نسبت به قیمت دلاریش در خارج ارزندست

U3.jpg

بنده مدل 32 گیگ این فلش رو دارم، سرعت خواندن در این فلش حدود 50-60 مگابایت در ثانیه هست. 

------

اگه سرعت فلش واقعا برات مهمه پیشنهاد من این هست، مدل 32 گیگش رو شخصا دارم و استفاده می‌کنم. 

Screenshot_20191224-180516.thumb.png.77ee8a1d26addbe2748f211ecde0b704.png

https://www.digikala.com/product/dkp-122032/فلش-مموری-usb-30-سن-دیسک-مدل-cz73-ظرفیت-128-گیگابایت

برای اینکه خیالت هم از گارانتی راحت باشه از نظر من گارانتی حافظه طلایی بهترین هست. :)

(ولی واقعا داغ می‌کنه :/) 

ویرایش شده توسط Only gamer
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

بنده مدل 32 گیگ این فلش رو دارم، سرعت خواندن در این فلش حدود 50-60 مگابایت در ثانیه هست. 

------

دوست عزیز سرعت در مدل های پایین رده پایین تر هست و طبیعی هست در مدل های گران تر و حجم بالاتر از کنترلرهای پر سرعت تر استفاده میشه داغ کردن در فلش ها طبیعی هست و شامل همشون میشه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بهترین انتخاب به نظرم 128 گیگ مدل دومی هست که معرفی کردم قیمتم 250 تومن زور که داره داداش چیکار میشه کرد؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-accessories/usb-flash-drive/sandisk/sandisk-ultra-dual-drive-m3-0-128gb-flash-memory.html

این مدل یه طرفش OTG microهست یه طرفشUSB 3یا اینکه تبدیل هم می خواد؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این مدل یه طرفش OTG microهست یه طرفشUSB 3یا اینکه تبدیل هم می خواد؟

وجود دو کانکتور OTG micro-USB و USB 3.0 بر روی حافظه های SanDisk Ultra Dual M3.0 میزان کارآیی و درصد سازگاری این محصولات را به شدت افزایش داده و امکان تبادل اطلاعات میان تمامی تجهیزات دیجیتالی را برای کاربران فراهم می آورند.

لینک به دیدگاه

دقیقا منم سوال استارتر رو دارم. می خواستم تایپیکش رو بزنم که دوستمون زحمتش رو کشید. دیگه برای اینکه تایپیک دوتا نشه همین تایپیک رو دنبال می کنم.

ضمنا مزایایی که فلش داره هارد اکستنرال نداره و اونم سبک بودن و حمل راحتش هست. حساسیت هارد های مکانیکی رو نداره.

خودم هارد اکسترنال چهارترا دارم  اما می خوام یه فلش خوب که واقعا ارزش پول دادن رو داشته باشه معرفی کنید.

با اجازه استارتر، مثل دوستمون همون محدوده قیمت باشه اما اگه واقعا ارزش داره بیشتر هزینه کنم موارد دیگه هم معرفی کنید.

واقعا انقدر تنوع فلش زیاده آدم نمی دونه کدومش ارزش پول دادن داره.

تجربه بدی هم از فلش های ارزون قیمت دارم و نمی خوام سر اینکه کم هزینه کردم جنس نامرغوب از آب دربیاد.

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...
در در 3 دی 1398 در 18:01، matrix.trixx گفته است :

اقا این چه فلشیه ؟سرعت انتقالش نهایتا 19مگابیت با USB 3هست خریدمو لفو کردم امروز

اصلا بی خیال شدم هارد اکسترنال میگیرم

لینک به دیدگاه

به هیچ عنوان سن دیسک خریداری نکنید که همش قلابیه و اصلی نیست حتی با گارانیتش

بسیار داغ میشه و سرعتش هم بعد از یک مدت به شدت افت میکنه

از برند پاتریوت و یا توشیبا خریداری کنید

در لول بعدی سلیکون پاور هم خوبه

https://meghdadit.com/product/74012/toshiba-transmemory-u365-128gb-usb3.0-flash-memory/فلش-مموری-توشیبا-مدل-transmemory-u365-ظرفیت-128-گیگابایت/

این اون مورد توشیبا فیلم هاشو تو یوتیوب میتونید ببینید البته نمیدونم این اصلیه یا نه

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اقا این چه فلشیه ؟سرعت انتقالش نهایتا 19مگابیت با USB 3هست خریدمو لفو کردم امروز

اصلا بی خیال شدم هارد اکسترنال میگیرم

سلام داداش حقیقتش این مدل رو خودم تست نکردم پس در مورد سرعتش مطمعن نبودم و فقط به داده های اینترنت اکتفا کردم یک مدل ارزون سان دیسک داشتم سرعتش هیمنه که تو میگی!!!

لینک به دیدگاه

یه SSD 120gb با یه قاب هارد اکسترنال چطوره؟  یه sata m.2 to usb میتونه حتی این روش رو قشنگ تر هم کنه 😅😅
@Coffee Addicted

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، engmrmz گفته است :

یه SSD 120gb با یه قاب هارد اکسترنال چطوره؟  یه sata m.2 to usb میتونه حتی این روش رو قشنگ تر هم کنه 1f605.png1f605.png
@Coffee Addicted

اکسترنال یه ترا میگیرم بعدا،فلش ملش به کار من نمیاد وقتی حجم فیلم هایی که میگیرم هر کدوم 40تا60گیگ هست با سرعت لاکپشتی خیلی طول میکشه ممکنه وسطش قطع شه

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اکسترنال یه ترا میگیرم بعدا،فلش ملش به کار من نمیاد وقتی حجم فیلم هایی که میگیرم هر کدوم 40تا60گیگ هست با سرعت لاکپشتی خیلی طول میکشه ممکنه وسطش قطع شه

اگه امکان استفاده از هارد اکسترنال رو دارید حتما باید هارد تهیه کنید. 

فلش برای زمانیه که یه حافظه کوچیک و سبک می خوای مثلا داخل جیب راحت جا بشه هر جا خواستی ببری.

هارد هم بزرگه و هم حساس تر هست به ضربه نسبت به فلش.

اگه فلش پر سرعت می خوای یه همچین چیزی باید بخری که خوب خیلی گرونه

https://www.digikala.com/product/dkp-1799760/فلش-مموری-کینگستون-مدل-hx-savage-ظرفیت-128-گیگابایت

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

اگه امکان استفاده از هارد اکسترنال رو دارید حتما باید هارد تهیه کنید. 

فلش برای زمانیه که یه حافظه کوچیک و سبک می خوای مثلا داخل جیب راحت جا بشه هر جا خواستی ببری.

هارد هم بزرگه و هم حساس تر هست به ضربه نسبت به فلش.

اگه فلش پر سرعت می خوای یه همچین چیزی باید بخری که خوب خیلی گرونه

https://www.digikala.com/product/dkp-1799760/فلش-مموری-کینگستون-مدل-hx-savage-ظرفیت-128-گیگابایت

نه باو می خوام چندتا فیلم توش باشه بزنم تلویزیون تو حال تماشا کنم نمی صرفه فلش بگیرم با سرعت لاکپشتی یا بیام 900تومن بدم فلش !! اینطوری باشه خونه دو تا فلش دارم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

نه باو می خوام چندتا فیلم توش باشه بزنم تلویزیون تو حال تماشا کنم نمی صرفه فلش بگیرم با سرعت لاکپشتی یا بیام 900تومن بدم فلش !! اینطوری باشه خونه دو تا فلش دارم

بله هارد اکسترنال گزینه مناسبی برای شماست.

اگه مزایای فلش ینی راحتی حمل و نقل و کوچیکی اون برای شما فاکتور مهم نیست پس دلیلی نداره فلش تهیه کنید. چون هزینه خیلی زیادی رو باید برای حجم و سرعت مورد نظرت پرداخت کنی.

لینک به دیدگاه

در در 3 دی 1398 در 16:43، matrix.trixx گفته است :

U3.jpg

درود

از این مدل فلش البته 64Gb یکی از دوستان همین تازگیا خریده بود و سریعا به مشکل خورد و سرعتش افتضاح شده بود و فایل که میخواست توش کپی کنه نصفه میرفت و تا فرمتش نمیکردی حذف هم نمیشد.

فرمت پیش فرضش exFat هست که وقتی تبدیلش می کردم به NTFS ظاهری سرعتش بالا میرفت ولی فایل دوباره با تاخیر بسیار زیادی کپی می شد و با نرم افزارهای چیپ خوان هم که تست میکردم چیپش رو ناشناخته میزد و میخواستم تبدیلش کنم به Fat 32 هم پروسه اش خیلی طول میکشید و یه بار زدم برای تبدیل تا دو ساعت به زور پروسه اش نصفه شد و منم کنسلش کردم.

در کل این مدل از Sandisk یکی از مزخرف ترین فلش هاییست که دیدم و البته مدلهایی دیگه اش رو استفاده کردم و خوب بودن و طبق تجربه این برندها رو من ازشون راضی بودم :

Patriot , Transend , king stone

HP , PNY , Siliconpower هم کم و بیش سر و کار داشتم و بد نبودن!

مدلهایی که من استفاده کردم خوشبختانه اصلی بودن و البته باید مواظب بود که فیکشون خریداری نشه؟!

لینک به دیدگاه

فیلم با این حجم رو از کجا میگیری؟

کیفیتش با فیلم 4k فشرده ای که کمتر از 10 گیگ حجم داره چقدر تفاوت داره؟

ارزش داره وقت بذاریم برا دانلودش؟

در ضمن فیلم با این حجم رو برای پخشش حتما باید یه فلش با کیفیت بخری وگرنه این ارزونا حتی اگهusb3باشن بازم میرن تو بازی و لگ میزنن

ازون ور انتقال دادنشه که کلی زمان میبره

حتما باید یه مدل با کیفیت و سرعت بالا خریداری کنی

https://www.digikala.com/product/dkp-23448/فلش-مموری-ای-دیتا-مدل-elite-ue700-ظرفیت-64-گیگابایت#/tab-params

ویرایش شده توسط Goorani___k65
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

وقت بزاری مگه خودت دانلودش میکنی xd

اسم سایت رو نمیتونم بگم چون درجا  بسته میشه،پولیه،معمولا ده یا دوازده نوع رلیز متفاوت میزاره،من 4K blurayمیگیرم حجمش از 40شروع میشه تا 70اینا هست،جوکر رو با این کیفیت ببینی دیگه سمت چرت و پرت های یکی و دو گیگابایتی نمیری

Joker_2019_2160p_x265_BluRay_UHD_REMUX_TrueHD_Atmos_7.1

46گیگ

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DPSYS گفته است :

درود

از این مدل فلش البته 64Gb یکی از دوستان همین تازگیا خریده بود و سریعا به مشکل خورد و سرعتش افتضاح شده بود و فایل که میخواست توش کپی کنه نصفه میرفت و تا فرمتش نمیکردی حذف هم نمیشد.

فرمت پیش فرضش exFat هست که وقتی تبدیلش می کردم به NTFS ظاهری سرعتش بالا میرفت ولی فایل دوباره با تاخیر بسیار زیادی کپی می شد و با نرم افزارهای چیپ خوان هم که تست میکردم چیپش رو ناشناخته میزد و میخواستم تبدیلش کنم به Fat 32 هم پروسه اش خیلی طول میکشید و یه بار زدم برای تبدیل تا دو ساعت به زور پروسه اش نصفه شد و منم کنسلش کردم.

در کل این مدل از Sandisk یکی از مزخرف ترین فلش هاییست که دیدم و البته مدلهایی دیگه اش رو استفاده کردم و خوب بودن و طبق تجربه این برندها رو من ازشون راضی بودم :

Patriot , Transend , king stone

HP , PNY , Siliconpower هم کم و بیش سر و کار داشتم و بد نبودن!

مدلهایی که من استفاده کردم خوشبختانه اصلی بودن و البته باید مواظب بود که فیکشون خریداری نشه؟!

بله حقیقتش خرید فلش مثل هندونه دربسته می مونه اکثرا چون بررسی درست حسابی ازشون نیست والا من 16 گیگ cruzer ultra خریدم 30 تومن! برای نصب ویندوز و سرعتش نسبت به قیمتش رضایت بخش بود حدود 30 مگابایت رایت و 95 مگابایت هم سرعت read گفتم ساندیس ک مغرفی کنم ظاهرا اینم مثل کارخونه ساندیس به بعضی مدلاش اب بستن!

9200000016504969.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

درود سایت 30nama هست که سروراشم به خارج منتقل شده و دیگه خبری از نابود شدن دیتاش نیست فقط پولیه رایگان بخواین بگیرین تورنت و بعضی سایتای دیگم هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...