رفتن به مطلب

سوال درباره استفاده همزمان از رم های با باس یکسان اما حجم متفاوت

Recommended Posts

با سلام بر روی مادربرد مبتنی بر چیپست اینتل x299  دو عدد رم 3200 مگاهرتز CL16 تیم گروپ مدل T-Force Night Hawk RGB ظرفیت 32 گیگابایت دارم .. برای جنبه زیبایی بدم نمیاد بتونم اسلاتهای رم رو لا اقل دوتای دیگش رو پر کنم 

الان این حجم 32 گیگ کاملا کفایته خواستم بپرسم که :

آیا امکان استفاده از رم های 8 گیگ با همین فرکانس و سایکل بدون اینکه سیستم کرش کنه و باگ بی افته رو دارم ؟ 

عکس رم و نمایی از سیستمم رو میفرستم 

112881950.jpg

WhatsApp Image 2019-12-25 at 12.18.02 AM.jpeg

لینک به دیدگاه

ارایش رم شما به چه صورته؟

اگه 4تا 8گیگ دارید خوب 4تا 8گیگ دیگه عین همون مدل کنارش بندازید و همون 4کاناله بمونه و 64 گیگ لذت ببرید

اگه ارایشتون 2تا 16 گیگ هست باید 2تا 16 گیگ دیگه بگیرید که تازه بشه 4کاناله

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

ارایش رم شما به چه صورته؟

اگه 4تا 8گیگ دارید خوب 4تا 8گیگ دیگه عین همون مدل کنارش بندازید و همون 4کاناله بمونه و 64 گیگ لذت ببرید

اگه ارایشتون 2تا 16 گیگ هست باید 2تا 16 گیگ دیگه بگیرید که تازه بشه 4کاناله

2 تا 16 دارم چون ملاکم فقط جنبه زیبایی بود گفتم میتونم  2 تا 8 اضافه کنم حالا از حالت دوآل در اومد هم مشکلی نیست  -  فکر نکنم با بستن 2 تا 16 دیگه یعنی در مجموعه 4 عدد ماژول 4 کاناله بشه یا منظورت از 4 کاناله کوآد Quad نیست نه ؟ یا میشه اگه مطمعینید با خرید 2 تا رم 16 دیگه  سیستم رم کوآد میشه حتما همین کارو میکنم اما فکر کنم کوآد چنل باید 8 تا ماژول رم باشه که با این قیمتها نجومی درمیاد  ممنون میشم توضیح بدید 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

2 تا 16 دارم چون ملاکم فقط جنبه زیبایی بود گفتم میتونم  2 تا 8 اضافه کنم حالا از حالت دوآل در اومد هم مشکلی نیست  -  فکر نکنم با بستن 2 تا 16 دیگه یعنی در مجموعه 4 عدد ماژول 4 کاناله بشه یا منظورت از 4 کاناله کوآد Quad نیست نه ؟ یا میشه اگه مطمعینید با خرید 2 تا رم 16 دیگه  سیستم رم کوآد میشه حتما همین کارو میکنم اما فکر کنم کوآد چنل باید 8 تا ماژول رم باشه که با این قیمتها نجومی درمیاد  ممنون میشم توضیح بدید 

خیر نیاز نیست 8تا ماژول باشه 

4تا ماژول رو یکی درمیون باید در اسلات رنگ مشابه جا بزنی مثلا فقط طوسی کمرنگ یا مثلا فقط مشکی

اون 4تای دیگه فقط برا اینه حجم بیشتری بتونی داشته باشی، اصل تعداد کانال هست که مال شما 4تا کانال(هر کانال 2اسلات رنگ متفاوت در نهایت 8اسلات) داره و برای اینکه مسیر ارتباط زیاد بشه باید اسلات با رنگ مشابه هر کانال پُر بشه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خیر نیاز نیست 8تا ماژول باشه 

4تا ماژول رو یکی درمیون باید در اسلات رنگ مشابه جا بزنی مثلا فقط طوسی کمرنگ یا مثلا فقط مشکی

اون 4تای دیگه فقط برا اینه حجم بیشتری بتونی داشته باشی، اصل تعداد کانال هست که مال شما 4تا کانال(هر کانال 2اسلات رنگ متفاوت در نهایت 8اسلات) داره و برای اینکه مسیر ارتباط زیاد بشه باید اسلات با رنگ مشابه هر کانال پُر بشه

سپاسگذارم حتما برنامه اش رو میچینم با اینکه برای سیستمهای امروزی داشتن 64 گیگ رم واقعا دلیلی نداره اما وسوسه دست یابی به Quad Chanel ارزشش رو داره    من توی ورک استیشن های مبتنی بر زنون دیدم octal Chanel هستن .. برند اچ پی بود نمیتونستم کیسش رو باز کنم ببینم چند تا رم داره توی اتاق سرور دانشگاه اصفهان بود الان یعنی اون  اوکتال 8 تا ماژول رم داشته ؟  

اسلت های مین بورد من همه مشکی هستن اما بصورت کانال های A B C D تعریف شدن حالا باید از رو دفترچش بفهمم فرضا کانال A با کدوم کانال کوآد میشه درسته ؟؟ جوری طراحیش کردن که برای زیبایی رم ها در دو طرف سی پی یو قرار بگیرن الان دوآل این هم کانال A  یه اسلت فاصله از دو طرف سی پی یو هست 

ویرایش شده توسط salehderakhshan
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

سپاسگذارم حتما برنامه اش رو میچینم با اینکه برای سیستمهای امروزی داشتن 64 گیگ رم واقعا دلیلی نداره اما وسوسه دست یابی به Quad Chanel ارزشش رو داره    من توی ورک استیشن های مبتنی بر زنون دیدم octal Chanel هستن .. برند اچ پی بود نمیتونستم کیسش رو باز کنم ببینم چند تا رم داره توی اتاق سرور دانشگاه اصفهان بود الان یعنی اون  اوکتال 8 تا ماژول رم داشته ؟  

تا اونجا که من در جریانم بیشتر از quad در رده xeon وجود نداره اگه هر 8اسلات پر بشه بازم quad هستن چون 4تا کانال 2اسلاتی هست نه 8تا کانال تک اسلاتی

البته تریدریپر رایزن رو wrx8 

8کاناله(تک اسلات برای هر کانال) هست ولی اینتل نه همون 4عه

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

داشتن 64 گیگ رم واقعا دلیلی نداره

میتونید 4تا 8گیگ تهیه کنیدو رم فعلی رو بفروشید نیاز نیست 64گیگ

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mَd گفته است :

میتونید 4تا 8گیگ تهیه کنیدو رم فعلی رو بفروشید نیاز نیست 64گیگ

مفت باید بفروشم آخه زورم میاد .. اوکتال چنل داریم من نمونش رو توی همین برنامه های بنچمارک دیدم  البته نه برای پی سی

test 5.jpg

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

اوکتال چنل داریم

میگم برای pc من ندیدم شاید مادربرد های خاص و پردازنده های خاص داشته باشن

ولی موضوع اینه کنترلر داخل سیپیو باید باشه پس اول باید سیپیو پشتیبانی کنه

به هر حال مال شما 4کاناله هست و میتونید استفاده کنید 

پهنای باندتون نزدیک 100گیگ میرسه که خوب رقم بالاییه ولی اینکه کارکرد شما از سیستم چی باشه هم مهمه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...