رفتن به مطلب

بوفالوای جدید برای سوکتی جدید Buffalo 100

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

برای بهره گیری از خلاصه خبر کافی است به قسمت های Bold شده (برجسته) توجه نمایید!

احتمالا شما هم تا کنون از حضور ارزان ترین کولر جدید شرکت GREEN برای سوکت 2011 خبر دار شده اید!

این کولر هم اکنون در بازار موجود میباشد شما میتوانید با پرداخت 31/000 هزار تومان آن را خریداری نمایید!

ادامه توضیحات به نقل از سایت مجله سخت افزار:

شرکت سیاره سبز GREEN ویرایش جدید کولر پردازنده BUFFALO 100 را با قابلیت پشتیبانی از سوکت LGA 2011 معرفی کرد.

rqb185z7ao4n1pekamnb_thumb.jpg

این CPU COOLER با وزن 500 گرمی خود، دارای دو زوج لوله انتقال دما (HEAT-PIPE) از جنس مس است که در قسمت کف به صورت مستقیم (Core-Contact) با سطح پردازنده در تماس هستند.

pnikxl230nenbc4n1k4k_thumb.jpg

کولر بوفالو100 گرین، دارای یک عدد فن 100mm قرمز بدون قاب با چرخش حداکثر 1800 دور در دقیقه است که هوا را روی 55 ردیف رادیاتور آلومینیومی می دمد. این کولر پردازنده، به همراه سرنگ 3ml خمیر سیلیکون EVERCOOL عرضه می شود که دارای ضریب انتقال دمای 8.5W/mk است.

01ztdjv5zffkagemisef_thumb.jpg

بوفالو 100 گرین، دارای پایه های مختلف جهت نصب روی تمامی سوکت های متداول پردازنده اینتل و ای ام دی است که این کولر را قادر به پشتیبانی از انواع سوکت ها نظیر LGA2011 ،LGA1366 ،LGA1156 ،LGA1155 ،AM3+ ،FM1 ،AM3 ،AM2+ ،AM2 و دیگر پورت ها کرده است. در ادامه توجه شما را به خصوصیات این کولر پردازنده گرین، جلب می کنیم:

sq2cihh0bev41nmrp9z.png

کولر BUFFALO 100 گرین با قیمتی در حدود 31.000 تومان توسط کلیه نمایندگان شرکت سیاره سبز عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است، این کولر جزو ارزانترین کولرهای پردازنده با قابلیت پشتیبانی از سوکت LGA2011 به شمار می رود و قیمت جهانی این کولر (البته بدون قابلیت پشتیبانی از تمامی سوکت ها) و به صورت تک سوکت مخصوص پردازنده AMD ، معادل 17 دلار (تقریبا 34.000 تومان) در سایت اینترنتی Newegg ارزش گذاری شده است.

ضمن تشکر از مجله سخت افزار میتوانید به لینک های مرجع هم مراجعه نمایید!

مجله سخت افزار

Green-Case

فروشگاه لیون کامپیوتر

پیروز و سربلند باشید!

در پی بحث تخصصی و توضیحات تکمیلی حتما پست 8 را مطالعه نمایید با تشکر از جناب پوریای عزیز!

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• ارسال 57
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود

عکس مشخصات کامل از گرین!

4f6ns3cb3f9o28jmpkw_thumb.gif

حجم : 750 کیلوبایت

پسوند : GIF

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبترين قسمتش اينه كه دلار رو با 2000 تومن محاسبه كرده بعيد ميدونم اين با دلار 2000 تومن وارد شده باشه اين همن كولر 19 تومني

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و بعد از ظهر بخیر

ممنون میشم اگه کسانی که تجربه استفاده رو داشتند حتما اینجا پی نوشتی داشته باشند!

هنوز فقط یک نظر بوده بنظر بنده موضوع جالب تر از اینی هست که به یک نظر ختم بشه!

موفق باشید!

لینک به دیدگاه

همونطور که آقای شعبانی گفتن ، این همون مدل قبلیه که قابلیت نصب روی سوکت 2011 رو داره که به نظر من کلا بی فایده هستش . این کولر برای پردازنده های 2011 مثل اسباب بازی میمونه . به نظر من اضافه کردن این ویژگی فقط برای بالا بردن قیمت بوده . این کولر در صورتی به درد 2011 میخوره که کولر استوکش خراب شده باشه و بخوای برای کارهای عادی ازش استفاده کنی . همونطور هم که همه میدونن پردازنده های 2011 به اندازه ای گرون هستن که کسی برای کارهای عادی اونها رو نمیخره . کسانی هم که این پردازنده رو تهیه میکنن از یک کولر خیلی خوب برای اون استفاده میکنن . به هر حال آقا هومن این کولر رو روی 2500K نصب کرده و داره استفاده میکنه . میتونی از ایشون بپرسی .

لینک به دیدگاه

من از نتیجه کار راضی بوده و هستم . در حال حاضر cpu توسط نرم افزار مادر برد ایسوس به 4236 مگا هرتز اور شده. قبل از نصب این فن، دمای cpu در تست با برنامه 7zip یا برنامه های که استرس زیادی به cpu وارد میکردند به 78 الی 80 درجه رسید که من اصلا ریسک ادامه تست رو نپذیرفتم . پس از نصب فن دما در حد اکثر لود ، به 64 درجه رسید که میشه نتیجه گرفت که حداقل 16 درجه کاهش دما داشتم.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته ولی در حال حاضر اگه با توجه به کاهش دمای جناب گرجی در نظر بگیریم کارامد ترین کولر برای 2011 نسبت به قیمتش هست البته برای کار حرفه ای که توصیه نمیشه مگر بودجه ی کم که خود 2011 هم در این صورت پدید نمیاد!

درسته جمع بندی کلی فقط میشه اضافه شدن براکت 2011 !

لینک به دیدگاه

بوفالوی جدید تغییراتی داشته که می شه به کورکنتاک شدنش و اضافه شدن بست های سوکت 2011 اشاره کرد.

نمونه ای که جناب گرجی روی سیستمشون دارند این هستش :

63227159236743005394.jpg

اما توی نسخه جدید همونطور که می بینید هیت پایپ ها به صورت مستقیم با IHS تماس دارند. بعضی از اساتید معتقدند این روش برای انتقال حرارت بهتر هستش ولی من تا چیزی رو تست نکنم قبولش نمی کنم. این نسخه بهبود یافتش هستش :

lga2011_buffalo100_cpu_cooler.jpg

لینکی که از newegg گذاشته شده فقط مدلی هستش که با بست AMD عرضه می شه و 17 دلار هستش. من که هرچی توی نت گشتم هیچ سایت فروشی این کولر رو با بست های کامل و سوکت 2011 نگذاشته بودند تا به قیمت دلاریش برسیم ولی اعمال این تغییرات برای یک برند حدود 3 دلار هزینه بردار هستش که اگر با همون 17 دلار جمع کنید می شه 20 دلار و 20 رو ضرب در 1700 تومن دلار روز کنیم می شه 34000 تومان. (بدون پول شیپر و گمرک و حواله و انبار و خواب پول و 4% مالیات برارزش افزوده و سود شرکت گرین و سود نماینده ها و پول کارکنان گرین و ...) حالا گیریم این کولر رو گرین با دلار 1400 تومان خریده که می شه 28000 تومان . که باز هم قیمت 31000 تومان واقعاً برای این کولر خوب هستش.

همونطور که می دونید CPU ها 2011 اینتل بدون خنک کنند عرضه می شوند :

91360738179731488658.jpg

ولی البته اینتل کولر استوک رو به صورت جداگانه عرضه می کنه که قیمتی کمتر از 20 دلار خواهد داشت و مسلماً عملکرد ضعیف تری نسبت به این کولر خواهد داشت :

36743844541274740600.jpg

حالا سوال من اینجاست که با 31000 تومان در داخل ایران چه کولری می توان با این عملکرد تهیه کرد ؟؟؟

انشاءالله در آینده نزدیک تست گروهی خنک کننده های موجود در بازار رو روی پلت فورم 2011 انجام خواهیم داد.

لینک به دیدگاه

این مورد رو که پردازنده های 2011 بدون کولر عرضه میشن نمیدونستم . اگر انطوریه ، با توجه به توضیحات آقا پوریا ، اگر کسی یک کولر نرمال بخواد این بهترین انتخابش میتونه باشه . ولی اگر کسی با این پردازنده هوس پرواز به سرش بزنه باید به فکر یک کولر خیلی قویتر باشه ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر به خاطر کور کانتکت شدنش و همینطور سطح تماس کاملا سیقلی شدش 3 درجه از بوفالو معمولی بهتر عمل کنه(البته تو لود)بهترین انتخاب خواهد بود.تازه کسی هم که بخواد اور کنه میتونه یه 12سانتی بذاره اونطرف کولر واقعا تفاوت چشمگیری داره با حالت تک فنه دیگه میشه یه کولر کامل!

لینک به دیدگاه

اگر به خاطر کور کانتکت شدنش و همینطور سطح تماس کاملا سیقلی شدش 3 درجه از بوفالو معمولی بهتر عمل کنه(البته تو لود)بهترین انتخاب خواهد بود.تازه کسی هم که بخواد اور کنه میتونه یه 12سانتی بذاره اونطرف کولر واقعا تفاوت چشمگیری داره با حالت تک فنه دیگه میشه یه کولر کامل!

نه اصلاً شما فکر کن دماش بهتر نشده باشه . سوال من اینه که با 31000 تومان چی می شه خرید؟!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونطور که آقای شعبانی گفتن ، این همون مدل قبلیه که قابلیت نصب روی سوکت 2011 رو داره که به نظر من کلا بی فایده هستش . این کولر برای پردازنده های 2011 مثل اسباب بازی میمونه . به نظر من اضافه کردن این ویژگی فقط برای بالا بردن قیمت بوده . این کولر در صورتی به درد 2011 میخوره که کولر استوکش خراب شده باشه و بخوای برای کارهای عادی ازش استفاده کنی . همونطور هم که همه میدونن پردازنده های 2011 به اندازه ای گرون هستن که کسی برای کارهای عادی اونها رو نمیخره . کسانی هم که این پردازنده رو تهیه میکنن از یک کولر خیلی خوب برای اون استفاده میکنن . به هر حال آقا هومن این کولر رو روی 2500K نصب کرده و داره استفاده میکنه . میتونی از ایشون بپرسی .

اونموقع كه قيمتش زير 20 تومن همه خريداي من همين كولر بود هر كي يه كولر ميخواست يه دونه از اينا زير بغلش ميذاشتم اصلا به كولراي ديگه فكر نميكردم

اگر كولر هم بياد بازار كسي براي 2011 نميگيره مگه تو آينده...

من آقا پوريا رو دوست دارم

نه اصلاً شما فکر کن دماش بهتر نشده باشه . سوال من اینه که با 31000 تومان چی می شه خرید؟!!!

با 31 تومن ميشه با كمك آقاي آگاه ((هموني كه تو تلويزيون تبليغ بورس رو ميكنه))

تو بورس سرمايه گذاري كرد خدا رو چه ديدي شايد سهام دار اينتل شديم

لینک به دیدگاه

با 31 تومن ميشه با كمك آقاي آگاه ((هموني كه تو تلويزيون تبليغ بورس رو ميكنه))

تو بورس سرمايه گذاري كرد خدا رو چه ديدي شايد سهام دار اينتل شديم

آخرشه rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من حدود یک سال پیش این کولر رو خریدم تا الان که عالی عمل کرده البته اون موقع اصلاح شده نبود. :D اونموقع 19 بود و Hyper TX3 هم 27 بود.دوتاشو امتحان کردم.با اینکه TX3 سه تا هیت پایپ داره و کور کانتکت هست بوفالو توی لود 1 درجه بهتر عمل میکرد.(شرایط تست هم سعی کردم که کاملا یکسان باشه)حالا با اصلاحاتی که رو این کولر انجام شده و یه گیره 2011 که بهش اضافه شده(فکر کنم حدود 10هزار اگر پیدا کنید تو بازار باید پولشو بدید) و با این وضعیت دلار خداییش نمیارزه. :Not Worthy:

من طرفداری هیچ چیز و هیچ شخصی رو نمیکنم ولی خدایش منصف باشید و از حق دور نشید.

البته نقصش رو هم بگم که یه وقت دوستان فکر نکن من مدیر تبلیغات و بازاریابی گرین هستم.اونم اینه که چون فن کنترل نداره و ازاول روی 1800-2000 دور میچرخه و تقعر خواص پره هاش صداش کاملا محسوسه.ولی اگر روصدا حساس نباشید بهترین گزینه هست.البته کم کردن دور فن توی حالت بیکاری هم راه حل داره تو بایوس همه مادربورد ها.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر بنده اگه تهیویه داخل کیس مناسب باشه (یه ورود قوی و یک خروج ملایم کافی است) 1800 یا 2000 دور کاملا مناسب هست!

البته حائز اهمیت است که همینطور که جناب HEX در پست بالا فرمودند حساسیت روی صدا هم هست که یه مدتی هست فن های گرین صدای زیادی تولید میکنند!

لینک به دیدگاه

بنظر بنده اگه تهیویه داخل کیس مناسب باشه (یه ورود قوی و یک خروج ملایم کافی است) 1800 یا 2000 دور کاملا مناسب هست!

البته حائز اهمیت است که همینطور که جناب HEX در پست بالا فرمودند حساسیت روی صدا هم هست که یه مدتی هست فن های گرین صدای زیادی تولید میکنند!

منظورشون این نبود که 1800-2000 کمه . منظورشون این بود که چون فن کنترلر نداره ، همیشه داره روی همین دور کار میکنه . حتی مواقعی که نیاز نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از لحاظ کلی نظرم بود مگرنه بله کنترولر نداره!

این ها رو از داخل بایوس میشه دورشون رو کم زیاد کرد درسته؟

لینک به دیدگاه

دقیقا ، میشه از تو بایوس کم و زیاد کرد . ولی به صورت دستی ، نمیشه خیلی خوب باهاش مانور داد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لازم دیدم اینو اینجا بذارم :

post-7048-0-00389200-1327783575_thumb.jpg

همونطور که میبینید دما در حالت بیکار 26 درجه هست و فن هم با دور 1045 میچرخه.

با بالا رفتن لود به وسیله برنامه LINX که به نقل از یکی از دوستان اشک سیستم رو در میاره دما به 49درجه افزایش پیدا کرده و دور فن هم متناسب با اون با 2133 افزایش پیدا کرده.با این وضعیت که اکثر بازیها که لود نصفه و نیمه از پردازنده میگیرن دما به 42-3 درجه میرسه و دور فن هم رو 1400-1600 هست که کاملا سایلنته تو اون دور.

نمیدونم واضح بیان کردم! ;)

لینک به دیدگاه

بوفالوی جدید تغییراتی داشته که می شه به کورکنتاک شدنش و اضافه شدن بست های سوکت 2011 اشاره کرد.

نمونه ای که جناب گرجی روی سیستمشون دارند این هستش :

63227159236743005394.jpg

اما توی نسخه جدید همونطور که می بینید هیت پایپ ها به صورت مستقیم با IHS تماس دارند. بعضی از اساتید معتقدند این روش برای انتقال حرارت بهتر هستش ولی من تا چیزی رو تست نکنم قبولش نمی کنم. این نسخه بهبود یافتش هستش :

lga2011_buffalo100_cpu_cooler.jpg

لینکی که از newegg گذاشته شده فقط مدلی هستش که با بست AMD عرضه می شه و 17 دلار هستش. من که هرچی توی نت گشتم هیچ سایت فروشی این کولر رو با بست های کامل و سوکت 2011 نگذاشته بودند تا به قیمت دلاریش برسیم ولی اعمال این تغییرات برای یک برند حدود 3 دلار هزینه بردار هستش که اگر با همون 17 دلار جمع کنید می شه 20 دلار و 20 رو ضرب در 1700 تومن دلار روز کنیم می شه 34000 تومان. (بدون پول شیپر و گمرک و حواله و انبار و خواب پول و 4% مالیات برارزش افزوده و سود شرکت گرین و سود نماینده ها و پول کارکنان گرین و ...) حالا گیریم این کولر رو گرین با دلار 1400 تومان خریده که می شه 28000 تومان . که باز هم قیمت 31000 تومان واقعاً برای این کولر خوب هستش.

همونطور که می دونید CPU ها 2011 اینتل بدون خنک کنند عرضه می شوند :

91360738179731488658.jpg

ولی البته اینتل کولر استوک رو به صورت جداگانه عرضه می کنه که قیمتی کمتر از 20 دلار خواهد داشت و مسلماً عملکرد ضعیف تری نسبت به این کولر خواهد داشت :

36743844541274740600.jpg

حالا سوال من اینجاست که با 31000 تومان در داخل ایران چه کولری می توان با این عملکرد تهیه کرد ؟؟؟

انشاءالله در آینده نزدیک تست گروهی خنک کننده های موجود در بازار رو روی پلت فورم 2011 انجام خواهیم داد.

درود با 29000 هزار تومان فن کولر مستر هایپر tx3 گرفتم دور فنش 3000 تو حالت دیفالت پردازندم رو هم اور کردم به 3300 دمام شده 45 درجه

ویرایش شده توسط indust
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود با 29000 هزار تومان فن کولر مستر هایپر tx3 گرفتم دور فنش 3000 تو حالت دیفالت پردازندم رو هم اور کردم به 4200 دمام شده 45 درجه

تو این پست که تا 3.3 اور کرده بودی حالا شده 4.2.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11027

لینک به دیدگاه

تو این پست که تا 3.3 اور کرده بودی حالا شده 4.2.

http://lioncomputer....showtopic=11027

اشتباه شده آقای hex کنم این 4.2 برا پردازده دگه و کولر دیگه ای بود

لینک به دیدگاه

درود با 29000 هزار تومان فن کولر مستر هایپر tx3 گرفتم دور فنش 3000 تو حالت دیفالت پردازندم رو هم اور کردم به 3300 دمام شده 45 درجه

درود. من 5 تا می خوام . روی هر کدومم 5000+29000 به شما می دم . خوبه ؟

والا گرفتم رو خدا بیامرزه . بایستی بگیم ، الان چند باید بگیرم .

بله اون موقع که بوفالو 19000 بود ، Hyper TX3 هم 29000 تومان بود.

قیمت روز Hyper TX3=40000T . شماره تلفن دریا کامپیوتر : 88938961 .

بعد یک سوال ، من پلت فورم 2011 دارم ، می شه از این استفاده کنم ؟ یا مثلاً روی سیستم 1366 برادرم ببندمش ؟

دوستان اگر پیشنهاد دیگه توی رنج 31000 تومان دارند بگن.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ببینین راست میگه کولر مستر بهتره لااقل من 212 پلاس دارم خیلی خوبه هر چی میگیری بگیر بوفالو نگیر

و اما این سوکت جدید رو بر سایت کول مستر ببین چیزی هست یا نه که اونو ساپورت کنه

آدم باید منطقی باشه توی پست قبلیم هم گفتم که قیاس این دو فن گرین با کول مستر اشتباهه

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...