رفتن به مطلب

ارتباط بین تعداد فاز و قابلیت آورکلاکینگ

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

برای تست پایداری CPU میتونید از نرم افزار AIDA64 Extreme استفاده کنید با مدت زمان 15 یا 20 دقیقه و برای مانیتورینگ دمای VRM در هنگام تست هم میتونید از نرمافزار HWiNFO64 استفاده کنید (دمای VRM  رو زیر سربرگ مادربرد و در بخش VRM MOS نشون میده) البته همه مادربرد ها برای دمای VRM سنسور ندارن. پس قبل تست گرفتن چک کنید که تو نرم افزار بخش مربوط به نمایش دمای VRM موجوده یا خیر

نرم افزار ها رو دانلود کردم فقط یه موردی هست وقتی بنچمارک می گیرم سیستم خیلی کند می شه و نرم افزار هایی که دما نشون میدن انگار هنگ می کنن وهیچ دمایی نشون نمی دن ثابت می مونن

بنچمارکهای aida رو گرفتم حالا بازم اگر مواردی هست لطف کنین بگین چون تو این مورد اطلاعاتم کمه خیلی مشتاقم چیزه جدیدی یاد بگیرم

image.thumb.png.d46e66ad78d17a59a221fd3ba1227cda.png

image.thumb.png.ae73183bbd8674bb4f6fb2f71029d024.png

image.thumb.png.9b9a9646e87e51f1e5efbe36d0b69ef4.png

image.thumb.png.6a76e6b88b76cfd56f00040e269ded74.png

image.thumb.png.169311e05a44ad94fb2c46c54c66d431.png

image.thumb.png.1e42365276acb090319cae2e4dd1c516.png

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Divine گفته است :

نرم افزار ها رو دانلود کردم فقط یه موردی هست وقتی بنچمارک می گیرم سیستم خیلی کند می شه و نرم افزار هایی که دما نشون میدن انگار هنگ می کنن وهیچ دمایی نشون نمی دن ثابت می مونن

بنچمارکهای aida رو گرفتم حالا بازم اگر مواردی هست لطف کنین بگین چون تو این مورد اطلاعاتم کمه خیلی مشتاقم چیزه جدیدی یاد بگیرم

image.thumb.png.1e42365276acb090319cae2e4dd1c516.png

ظاهرا مادربردتون برای دمای VRM سنسوری نداره. پس نمیتونید دماش رو متوجه بشید مگر اینکه مادربردتون هدر سنسور جداگانه دما داشته باشه و تو جعبشم سنسور دما باشه که بتونید وصل کنید و اندازه گیری کنید.

دمای نشون داده شده در تصویر دمای چیپست هست که نرمالشم همینه و مشکلی نداره

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

19 hours ago, Persian Assassin said:

Welcome to IRAN 1f609.png

واقعا امیدوارم برات عمری کار کنه. چون آدم با این وضع بخاد درآمد چند ماهشو بده سر یچیز ساده مثل یخچال خیلی زور داره. دیگه فکر کردن به احتمال مشکل داشتنش هم اعصاب خورد کنه

فدات😘

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

ولتاژ ها سمت راست عکس مشخصه .. خدا رو شکر بعد یک ساعت زیر استرس 100 درصد لود  / استیبل هست 

,عزیز زیر استرس تست حواستون به دمای VRM خیلی باشه مخصوصا اینکه از یک کابل برای تامین پردازنده استفاده میکنید!

البته من برای خودم امتحان نکردم ولی دیدم که ۷۸۲۰ میتونه در ۴.۸ گیگاهرتز با ولتاژ ۱.۲۵ ولت حدود ۲۷۵ وات مصرف داشته باشه.

عکس از دمای پردازنده و VRM را در زیر لود قرار ندادید؟ دما پردازنده اگر از ۸۰ بالاتر میره فرکانس و ولتاژ بیارید پایین تر.

یک نکته دیگه:  از تست استرس XTU خود اینتل هم استفاده کنید که به صورت لحظه ای اگر با thermal throttling مواجه بشید در پنل تست بهتون اعلام میکنه!

در تست هایی که تا الان دیدم فکر می کنم بتونید ولتاژ  پایین تر هم بیارید. از ۱.۲ تست کنید و بعد از اون  کمترین ولتاژ پایدار را پیدا کنید!

البته شما ظاهرا حالت ولتاژ را بر روی دستی تنظیم کردین که باعث میشه چه در حالت idle و چه در حالت load ولتاژ کامل به پردازنده وارد بشه!

باید حالت adaptive یا offset در مادربردهای گیگابایت هم موجود باشه ک ولتاژ به صورت پروفایل و براساس میزان لود تغییر کنه!

الان برای من  فرکانس از ۱.۲ تا ۴.۲ گیگاهرتز متغییر هست و به دنبال این ولتاژ هم از ۰.۷۲۸ تا ۱.۰۴ ولت تغییر پیدا میکنه.

یک قسمت هم هست احتمالا بگردید پیداش میکنید که میشه دما بیشینه پردازنده را در بایوس تنظیم کنید که در صورت نزدیک شدن به اون دما به صورت خودکار پردازنده فرکانسش کاهش پیدا میکنه و اگر با کاهش فرکانس دما پایین نیومد در نهایت سیستم خاموش میشه! من برای ایمنی بیشتر و چون دما کاریم از ۶۴ درجه  بالاتر نمیره حداکثر دما را روی ۷۵ درجه ست کردم!

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

فکر کنم اوضاع خیلی خوب نیست 😈

@shadowfax

test11.jpg

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

فکر کنم اوضاع خیلی خوب نیست

اوضاع اصلا خوب نیست عزیز همونطور که میبینید پردازنده خودکار برای محافظت از خودش throttle کرده و دما با این وجود به 86 درجه رسیده!

هم کلاک هم ولتاژ بیارید پایین، اگرچه ممکنه در شرایط عادی هیچ وقت با لودی مشابه XTU مواجه نشید، ولی استفاده مستمر و سنگین با دماهایی نزدیک به این بسیار مضر هست!

مهم: از AVX افست می کنید؟ یکی از دلایل این دمای زیاد همین واحدهای AVX و AVX-512 هستند!

با افست 4 یا 5 برای هر دوتا تست بگیرید احتمالا دما میاد پایین تر.

پیشنهاد من: البته خاطرم نیست کولر پردازنده شما چه مدلی هست ولی با شرط کولینگ مناسب

- عدد multiplier را روی 44 بگذارید.

- ولتاژ پردازنده را روی 1.05ولت تنظیم کنید. (به احتمال زیاد کمه و سیستم ناپایدار میشه)

- برای افست AVX در هر دو قسمت 4 واحد افست بدید.

از XTU استرس تست پردازنده بگیرید و دمای پردازنده و VRM را زیر نظر داشته باشید.

نکته: اگر دیدید دما غیر معقول افزایش پیدا کرد از multiplier یک واحد یک واحد کم کنید تا دما در محدود نرمال قرار بگیره!

نکته: اگر دما نرمال ولی سیستم ناپایدار شد، افزایش ولتاژ را به صورت مرحله ای و هر بار به میزان 5 یا 10 میلی ولت اعمال کنید. (1.055-1.06-1.065-...)

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...