رفتن به مطلب

راهنمای انتخاب هدست مناسب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام - من یه هدست میخوام تقریبا برای تمام کار ها، از بحث ضبط آموزش گرفته تا گیم و آهنگ و فیلم ( کل کارام فک کنم همین 4 تا باشه - کاربرد دیگه ای هم داره؟ خخخ )

اوج کیفیتی که داشتم همین هنذفری های موبایل های 1200 هستش، صدا رو هم با موبایل ضبط میکنم برا آموزش هام،

من الان صدا رو با موبایل ضبط میکنم - تو adobe audition  نویزشو میگرم - کیفیتش عالی میشه.

چیزی هم بخوام بشنوم هنذفری هستش.

نظرتون چیه؟ هدست بخرم؟  پا پول حروم کردن هستش؟ موردی مد نظر دارید بفرمایید ( موردی که خودتون دوس دارید داشته باشید ) 

فعلا بحث قیمت مطرح نی، فقط میخوام اوضاع دستم بیاد ببینم دنیا دس کیه! حالا بعدا خواستم بخرم از بین گزینه ها یکی رو طبق بودجم انتخاب میکنم.

لینک به دیدگاه

A4tech bloody g500 

Asus tuf h5

قیمت و مشخصاتشو سرچ کن 

هر کدوم تو بازه ی قیمتیشون بهترینن

لینک به دیدگاه

• اگر زیر 500 هزار تومن بودجه دارین چیزی نخرین بهتره
  • اگر بین 500 هزار تومن تا یک میلیون بودجه دارین رپو VH200 بخرین.
  • اگر بین 1 میلیون تا 2 میلیون بودجه دارین لاجیتک G633 بخرین.
  • اگر 2 میلیون به بالا بودجه دارین بیرداینامیک DT990 PRO
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :
  • اگر زیر 500 هزار تومن بودجه دارین چیزی نخرین بهتره
  • اگر بین 500 هزار تومن تا یک میلیون بودجه دارین رپو VH200 بخرین.
  • اگر بین 1 میلیون تا 2 میلیون بودجه دارین لاجیتک G633 بخرین.
  • اگر 2 میلیون به بالا بودجه دارین بیرداینامیک DT990 PRO

اینا چی دارن که اینقدر قیمت دارن؟ مثلا همین DT990 PRO

مثلا "DT990 PRO" با "رپو VH200" چه فرقی دارن؟ نسبت به امکانات - ارزش خرید داره؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

اینا چی دارن که اینقدر قیمت دارن؟ مثلا همین DT990 PRO

مثلا "DT990 PRO" با "رپو VH200" چه فرقی دارن؟ نسبت به امکانات - ارزش خرید داره؟

عملا میشه گفت همه چیزشون متفاوته و از زمین تا اسمون فرق میکنن شاید خیلی مجال بیان دقیق اصطلاحات نباشه ولی بنده بصورت تیتر وار چند مورد رو میگم شما با سرچ کردن قطعا میتونید اطلاعات  جامع تری به دست بیارید اگر هم هر کدوم  رو بعد از سرچ متوجه نشدید بفرمایید خدمتتون توضیه بدم.

1.  سانداتیج خیلی بیشتر
  2. بازه فرکانس کاور شده بیشتر
  3. نداشتن harsh و distortion
  4. بیس عمیق تر
  5. راحتی بیشتر در زمان استفاده
  6. و چندین و چند مورد دیگه ...
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

عملا میشه گفت همه چیزشون متفاوته و از زمین تا اسمون فرق میکنن شاید خیلی مجال بیان دقیق اصطلاحات نباشه ولی بنده بصورت تیتر وار چند مورد رو میگم شما با سرچ کردن قطعا میتونید اطلاعات  جامع تری به دست بیارید اگر هم هر کدوم  رو بعد از سرچ متوجه نشدید بفرمایید خدمتتون توضیه بدم.

1.  سانداتیج خیلی بیشتر
  2. بازه فرکانس کاور شده بیشتر
  3. نداشتن harsh و distortion
  4. بیس عمیق تر
  5. راحتی بیشتر در زمان استفاده
  6. و چندین و چند مورد دیگه ...

عذر میخوام ولی امکانش هستش اصطلاح انگلیسی "سانداتیج " رو بنویسید برام/؟🙄

نقل قول

اگر 2 میلیون به بالا بودجه دارین بیرداینامیک DT990 PRO

این هدفون نی؟ ( منظروم اینه که هدست نیستش و هدفون هستش  )

https://www.amazon.com/beyerdynamic-Over-Ear-Studio-Headphones-construction/dp/B010IJ9W1U?th=1

https://www.digikala.com/product/dkp-177626/هدفون-استودیویی-250-اهمی-بیرداینامیک-مدل-dt-990-pro

تو دیجی یکی در نقد این هدفون نوشته بود :  این هدفن برای کار میکس و مستر فوق العاده س، چون پشت هدفن بازه و به صدا عمق میده، برای کسی که تو اتاق و در سکوت مجبوره موزیک‌گوش بده مناسب نیست چون هدفن پشت بازه و صداش تو محیط پخش میشه.

با این حال فک نکنم مناسب من باشه، من هدست با کیفیتش، جزو نیازهای اصلیم هستش.

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

عذر میخوام ولی امکانش هستش اصطلاح انگلیسی "سانداتیج " رو بنویسید برام/؟1f644.png

این هدفون نی؟ ( منظروم اینه که هدست نیستش و هدفون هستش  )

https://www.amazon.com/beyerdynamic-Over-Ear-Studio-Headphones-construction/dp/B010IJ9W1U?th=1

https://www.digikala.com/product/dkp-177626/هدفون-استودیویی-250-اهمی-بیرداینامیک-مدل-dt-990-pro

تو دیجی یکی در نقد این هدفون نوشته بود :  این هدفن برای کار میکس و مستر فوق العاده س، چون پشت هدفن بازه و به صدا عمق میده، برای کسی که تو اتاق و در سکوت مجبوره موزیک‌گوش بده مناسب نیست چون هدفن پشت بازه و صداش تو محیط پخش میشه.

با این حال فک نکنم مناسب من باشه، من هدست با کیفیتش، جزو نیازهای اصلیم هستش.

soundstage

اینطور که متوجه شدم یعنی شما هدفتون از خرید صرفا پخش صدا و نیست میخواین با همین هدست ضبط هم کنید؟!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

soundstage

اینطور که متوجه شدم یعنی شما هدفتون از خرید صرفا پخش صدا و نیست میخواین با همین هدست ضبط هم کنید؟!

بله - میخوام آموزش تهیه کنم - پست اول گفتم - تقریبا برا هر کاری غیر از خوانندگی نیازش دارم 😁

گوش دادن موزیک-فیلم-بازی-تهیه فیلم آموزشی و... 

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

بله - میخوام آموزش تهیه کنم - پست اول گفتم - تقریبا برا هر کاری غیر از خوانندگی نیازش دارم 😁

گوش دادن موزیک-فیلم-بازی-تهیه فیلم آموزشی و... 

خوب در اینصورت

اون دو گزینه ارزون تر که گفتم همچنان همون رو نگه دارین

ولی برای بالای دو میلیون یا DT990 PRO بگیرین با یه میکروفون اکسترنال یا اینکه اگر میخواین یه هدست با کیفیت داشته باشین که در عین حال میکروفون خیلی خوبی هم داره برین سراغ سنهایزر GSP600

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

1) نوع رابط جک 3.5 میلی‌متری صدا / USB ---> کدومش بهتره؟

2) ارتباط بی سیم : مهمه؟ یعنی نوع بیسیمش در کیفیت کار ممکنه تاثیر منفی بزاره؟ یه وقت بخوای با سیم باهاش کار کنی میشه؟ در کیفیت کار که تاثیر منفی نمیزاره؟

3) پاسخ فرکانسی هدفون : 20Hz-20kHz ---> هر هدستی که ببینی همینو نوشته ( از مدل 400 تومنی تا 4 تومنی )، فرکاس شنوایی انسان هم تو همین رنج باید باشه فک کنم - پس تفاوت در چیه؟

4) حساسیت هدفون : 93 dB ---> چه حساستی مورد نیازم هستش؟ چطور میشه فهمید؟

5) امپدانس هدفون : 39 اهمی ---> الان فرق حساسسیت و امپدانس رو قاطی کردم!!!!!!

6) قطر بلندگو : 50میلی‌متر ---> 3 نوع 30 و 40 و 50 شو من تا الان دیدم، مهمه اندازش؟

7) آکوستیک : پشت بسته نیاز دارم ( نمیخوام صدا تو محیط پخش بشه و دیگران اذیت بشن )

8 )  پاسخ فرکانسی میکروفون : ....

9) حساسیت میکروفون : ....

10) نسبت سیگنال به نویز میکروفون : ...

11) ميکروفن قابل جدا شدن : مهمه؟

11.1) Condenser Vs Dynamic

12) 7.1 Dolby Surround Sound

13) پشتیبانی از DTS

14) سازگاری با PlayStation و XBOX و PC و MAC و Nintendo Switch و Mobile device

15) میکروفون دارای قابلیت حذف نویز (Noise Cancelling)

16) soundstage

17) TESLA TECHNOLOGY

کل موارد مهم در خرید هدست همیناس؟ یا بازم هستش؟ 🤪 سروقت باید بشینم درباره تک تکشون مطالعه کنم - فروشگاه ها هم که اطلاعات درست و درمونی درباره هدست ها ندادن - باید به کاتالوگ خود محصول ها مراجعه کنم تازه اگه درست نوشته باشن مشخصات هدستشون رو!!!

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

خوب در اینصورت

اون دو گزینه ارزون تر که گفتم همچنان همون رو نگه دارین

ولی برای بالای دو میلیون یا DT990 PRO بگیرین با یه میکروفون اکسترنال یا اینکه اگر میخواین یه هدست با کیفیت داشته باشین که در عین حال میکروفون خیلی خوبی هم داره برین سراغ سنهایزر GSP600

DT990 PRO رو که نمیگیرم - مشکلشو گفتم ( صداش تو محیط پخش میشه ) - فک کن داری بازی میکنی - یهو طرف یه فهش ناموسی میده - کل خونه میشنون! 😐🙄

راستی یه سوال : نظرت چیه یه هدفون و یه سیستم ضبط صدا بگیرم؟ اینطوری کیفیت کار بهتر نمیشه؟ و همچنین قیمت.

یه لحظه حس کردم هدست بخرم انگار لبتاب خریدم و اگه "میکروفون+سیستم ضبط صدا" بخرم، pc خریدم ( قابلیت update دارم ) 😄

یه دونه از اینا ( عکس زیر ) و یه هدفون ----- نظرت چیه؟🤨

original-audio-technica-atr2500-usb-cardioid-condenser-usb-microphone-vicnity-1705-07-VICNITY@4.thumb.jpg.8c12c65a6393dd9a3cc0f2febbccd654.jpg

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

DT990 PRO رو که نمیگیرم - مشکلشو گفتم ( صداش تو محیط پخش میشه ) - فک کن داری بازی میکنی - یهو طرف یه فهش ناموسی میده - کل خونه میشنون! 1f610.png1f644.png

راستی یه سوال : نظرت چیه یه هدفون و یه سیستم ضبط صدا بگیرم؟ اینطوری کیفیت کار بهتر نمیشه؟ و همچنین قیمت.

یه لحظه حس کردم هدست بخرم انگار لبتاب خریدم و اگه "میکروفون+سیستم ضبط صدا" بخرم، pc خریدم ( قابلیت update دارم ) 1f604.png

به طور کلی جداکردن سیستم ضبط و پخش به نفعتون هست و کیفیت بیشتری بهتون میده ولی این نکته رو هم در نظر بگیرید که به همین نسبت شما راحتی داشتن یه هدست تنها رو ندارین و دنگ فنگ بیشتری داره براتون

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

یه دونه از اینا ( عکس زیر ) و یه هدفون ----- نظرت چیه؟🤨

خوب حالا قصد تهیه مجزا میکروفون و هدست دارید اول از همه باید تعیین کنین میخواین یه کارت صدا هم بخرین یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

خوب حالا قصد تهیه مجزا میکروفون و هدست دارید اول از همه باید تعیین کنین میخواین یه کارت صدا هم بخرین یا خیر؟

داستان جنایی داره میشه کم کم 😅

خب کارت صدا برا چی بخرم؟ چه کارت صدایی مورد نیازمه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

داستان جنایی داره میشه کم کم 1f605.png

خب کارت صدا برا چی بخرم؟ چه کارت صدایی مورد نیازمه؟

خوب بسم الله الرحمن الرحیم اینطور که معلومه حالا حالا ها درگیر این قضیه شما خواهیم بود😃

ببینین بستگی به سطح کارتون داره و البته بودجتون شما اول این دو مورد رو مشخص کنید دقیق که ببینیم باید براتون چی خرید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

خوب بسم الله الرحمن الرحیم اینطور که معلومه حالا حالا ها درگیر این قضیه شما خواهیم بود😃

ببینین بستگی به سطح کارتون داره و البته بودجتون شما اول این دو مورد رو مشخص کنید دقیق که ببینیم باید براتون چی خرید

سطح کار : تهیه آموزش! / آهنگ . فیلم / بازی!

بودجه : نامشخص! - نمیخوام هزینه الکی کنم ولی اگه بدونم با فلان دستگاه - کیفیت کار بهتر میشه - میتونم پولامو جمع کنم! و یه خوبشو بخرم/!!

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

سطح کار : تهیه آموزش! / آهنگ . فیلم / بازی!

بودجه : نامشخص! - نمیخوام هزینه الکی کنم ولی اگه بدونم با فلان دستگاه - کیفیت کار بهتر میشه - میتونم پولامو جمع کنم! و یه خوبشو بخرم/!!

وسیله ضبطتون چیه ؟!

با چه وسیله ای قرار هست ضبط کنید؟ و مدل دقیقش

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

وسیله ضبطتون چیه ؟!

با چه وسیله ای قرار هست ضبط کنید؟ و مدل دقیقش

PC دارم و یه موبایل و یه هنذفری معملی.

تا الان فیلما رو با موبایل صدا رو ضبط میکردم و با Adobe Audition رفع نویز / نمونه فیلم ها تو آپارات هستش / با همین نام md3848

صدا رو هم که با همین هنذفری میشنیدم.

این یه نمونه فیلم که ضبط کردم https://www.aparat.com/v/wE462 ( با صدای آروم یکم حرف زدم - خونه کوچیکه نخواستم بقیه اذیت بشن )

اینم یه فیلم دیگه یکم بلند تر ( معمولی ) صحبت کردم : https://www.aparat.com/v/W2iLv

نمیدونم جوابتونو دادم یا نه.

وسیله؟ چیزی ندارم ولی نیتشو دارم یه وسیله مناسب بخرم!😄

با چه وسیله ای؟ نمیدونم -_-

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

خوب اگر بخواین میکروفون و هدفون جدا بخرین

ترکیب  Rode nt usb + beyerdynamic nt990 pro 80 ohm ترکیب بی نظیریه

و هدست هم بخواین سنهایزر gsp600

ولی به چیزی که من از سطح توقع شما حدس میزنم شما نیازی به این همه هزینه و کیفیت ندارین و خرید یه هدست تنها رو از جهت صرفه بیشتر اقتصادی بهتون توصیه میکنم سنهایزر GSP350 رو تهیه کنین که هم کیفیت مطلوبی رو دریافت کنین هم هزینه خیلی زیادی نکنین هم دردسر میکروفون اکسترنال رو نداشته باشین

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

خوب اگر بخواین میکروفون و هدفون جدا بخرین

ترکیب  Rode nt usb + beyerdynamic nt990 pro 80 ohm ترکیب بی نظیریه

و هدست هم بخواین سنهایزر gsp600

ولی به چیزی که من از سطح توقع شما حدس میزنم شما نیازی به این همه هزینه و کیفیت ندارین و خرید یه هدست تنها رو از جهت صرفه بیشتر اقتصادی بهتون توصیه میکنم سنهایزر GSP350 رو تهیه کنین که هم کیفیت مطلوبی رو دریافت کنین هم هزینه خیلی زیادی نکنین هم دردسر میکروفون اکسترنال رو نداشته باشین

خب برا این که نتیجه گیری کنیم، برا بحث هدست : بین gsp600 و Logitech G635 کدومش بنظرت بهتره؟ چرا؟ تو رنج 0 تا 3 تومن بهترین مدل چیه؟ ( فک نکنم بیشتر از این هزینه کردن برا هدست ارزش داشته باشه واقعا )

برا بحث هدفون+میکروفون : باید برم تحقیق کنم / آخر ببینم چیکار باس کارد.

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

خب برا این که نتیجه گیری کنیم، برا بحث هدست : بین gsp600 و Logitech G635 کدومش بنظرت بهتره؟ چرا؟ تو رنج 0 تا 3 تومن بهترین مدل چیه؟ ( فک نکنم بیشتر از این هزینه کردن برا هدست ارزش داشته باشه واقعا )

برا بحث هدفون+میکروفون : باید برم تحقیق کنم / آخر ببینم چیکار باس کارد.

بین  GSP 600 و لاجیتک G635 که بی برو برگرد GSP600 هزاران برابر بهتره

که GSP 600 رو اگر بخواین تهیه کنین تقریبا 3.2 آب میخوره.

ولی اگر منظورتون از GSP600 همون GSP 350 بوده که رقیب لاجیتک G635 هست در اینصورت شخصا صدای لاجیتک رو بیشتر دوست دارم ولی چون شما میکروفون هم نیاز دارید اینجا GSP 350 براتون برتری پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بین  GSP 600 و لاجیتک G635 که بی برو برگرد GSP600 هزاران برابر بهتره

که GSP 600 رو اگر بخواین تهیه کنین تقریبا 3.2 آب میخوره.

ولی اگر منظورتون از GSP600 همون GSP 350 بوده که رقیب لاجیتک G635 هست در اینصورت شخصا صدای لاجیتک رو بیشتر دوست دارم ولی چون شما میکروفون هم نیاز دارید اینجا GSP 350 براتون برتری پیدا میکنه.

https://versus.com/en/logitech-g633-vs-sennheiser-gsp-300

نظرت؟

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

راستی کیفیت صدای اون فیمایی که گزاشتم در چه حدیه؟ خوبه بده معمولیه؟

https://www.aparat.com/v/W2iLv

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

شما هدست PC 350 رو با لاجیتک G433 مقایسه کردی بنده گفتم GSP 350 که اصلا ازنظر کیفیت با G433 قابل مقایسه نیست.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

راستی کیفیت صدای اون فیمایی که گزاشتم در چه حدیه؟ خوبه بده معمولیه؟

https://www.aparat.com/v/W2iLv

کیفیت عالی نداره ولی آزار دهنده هم نیست یه کلیپ معمولی که میشه راحت بهش گوش کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...