رفتن به مطلب

زنان دستکش سفید(کمک به موسسات خیریه) ؟

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود،لطفا این تاپیک رو نبندین فقط یه سوال دارم و جهت اطلاع رسانی تاپیک زدم

الان مدتی مثلا هر دو ماه یکبار میان دم خونه پول میگیرن واسه کمک به فلان موسسه خیریه یا کودک سرطانی،هر دفعه یه خانومی با دستکش سفید میاد بار اول لطف کردم 30تومن دادم همون روز رفتم برای خرید شیرآلات منزل ، در طی مسیر با گوشی صبحت میکردم که  یه دستکش سفید دیگه اومدطرفم سلام کرد من اعتنایی نکردم و مسیرم رو ادامه دادم

MarioSMBW.png.3f359298e9925d4f038ffd516007fdb9.png

امروز باز یه سوپر ماریو دیگه اومد زنگ خونه رو زد🙄سالی چندبار پول میگیرند؟جالب اینجاست وقتی میگفت برای کمک به کودک سه ساله خودش خندش گرفته بود

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

هرگز به این افراد کمک نکنید

دو حالت داره یا واقعا فقیر نیستن که کلا کمک کردن بهشون غلطه

یا واقعا فقیرن که در اینصورت وقتی بهشون اینطوری پول میدین مفت خور بار میان و هیچ وقت دنبال کار نمیرن

نتیجه اخلاقی کلا بهشون کمک نکنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

هرگز به این افراد کمک نکنید

دو حالت داره یا واقعا فقیر نیستن که کلا کمک کردن بهشون غلطه

یا واقعا فقیرن که در اینصورت وقتی بهشون اینطوری پول میدین مفت خور بار میان و هیچ وقت دنبال کار نمیرن

نتیجه اخلاقی کلا بهشون کمک نکنید

فکر کنم متوجه مطلب نشدید

اینها فقیر و مستمند نیستن که شما میگی بهشون کمک نکن چون تنبل میشن

اینا نماینده موسسه خیریه هستن

که حالا یا برای معلولین یا بیماران سرطانی و امثال اون کمک جمع می کنن که بسیار کار درستی هست 

ولی چون در ایران نظارت درستی نیست (همونطور که در لینک های بالا مشاهده می کنید)گفته میشه اگر بطور مستقیم و نزدیک با کار موسسه اشنایی ندارید به هیچ وجه کمک نکنید چون ممکنه مقاصد دیگری از جمله پولشویی هدف اصلی این خیریه ها باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

فکر کنم متوجه مطلب نشدید

اینها فقیر و مستمند نیستن که شما میگی بهشون کمک نکن چون تنبل میشن

اینا نماینده موسسه خیریه هستن

که حالا یا برای معلولین یا بیماران سرطانی و امثال اون کمک جمع می کنن که بسیار کار درستی هست 

ولی چون در ایران نظارت درستی نیست (همونطور که در لینک های بالا مشاهده می کنید)گفته میشه اگر بطور مستقیم و نزدیک با کار موسسه اشنایی ندارید به هیچ وجه کمک نکنید چون ممکنه مقاصد دیگری از جمله پولشویی هدف اصلی این خیریه ها باشه

درست میفرمایید برداشتم اشتباه بود

ولی اگر این موردی که شما گفتید هم باشه باز هم دلیلی نداره به این افراد که نمیشناسیم کمک کنیم

موسسات معتبر و شناخته شده وجود دارن

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Alirezatha گفته است :

دلیلی نداره به این افراد که نمیشناسیم کمک کنیم

بله دقیقا

یه مدت داشت تعدادشون کم می شد ولی تازگیا دم به ساعت دم در سبز میشن

لینک به دیدگاه

هیچ وقت موسسات خیریه به این صورت کمک جمع نمیکنن چون این کار گداییه 

حتی اگر فاکتور و قبض رسمی هم داشتن کمک نکنین همشون دزدن و قصد خوبی هم ندارن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا همیشه یکی دو دسته از این کمک جمع کن های خیریه😅 اطراف میدان ولیعصر هستند و چند تا خانم با چرب زبانی سعی بر جمع آوری کمک های نقدی مردمی دارند...

میز پلاستیکی مزین به چند تکه کاغذ رنگی حاوی نوشته های خوب از کمک و همدلی و حمایت از بیماران خاص به انضمام چندی از اشعار و چند  کاور هم بر تن و چند کارت مثلا شناسایی هم بر گردن!

یه قبض هم گرفتند دستشون که بیشتر یاد برادران خدوم راهور میافتم😂

کل وسایلشون هم با کمتر از 100 تومان قابل تهیه هست! نمیشه تشخیص داد واقعا مرتبط به جایی هستند و یا همینطوری دارن ملت رو تیغ میزنن و کسی هم نیست جلوشون رو بگیره چون اسمش خیریه هست.

ویرایش شده توسط HeX
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

من خودم تو موسسه خیریه کار میکردم ، صاحب موسسه اکثر پول ها رو برای خودش برمیداشت و یه درصد کمی رو به آدمهای واقعا نیازمند میداد ، اون آدمهای که برای درخواست کمک میومدن خیلی نیازمند بودن اون زمان که حقوق وزارت کار در ماه 400 تومان بود به هر خانواده ی نهایت 30 تومان در ماه میدادن خرج دو روزشون هم نبود ، بعد صاحب موسسه اون زمان ماشین ماکسیما داشت و میخواست گاوداری بزنه ، همه پول هل رو خودشون میخوردن خودم شاهدش بودم

• لایک 6
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

سلام.

درصورتی که قصد انجام کار خیر دارین نیازی نیست راه دور برین یا حتی هزینه ای پرداخت کنید. همین الان اگر از خانواده دور هستین تماس بگیرین و به پدر و مادرتون بگین چقدر دوستشون دارین و قدرشونو میدونین.

یه هفته با خواهر و برادرتون مهربون تر باشین. به مادر بزرگ و پدربزرگتون که چشمشون خشکید از بس به در خیره شدن بلکه یکی در خونشونو بزنه سر بزنین.بشینین پای صحبت عزیزانتون و از مشکلاتشون بپرسین و هم دردی کنین باهاشون.گاهی اوقات بهترین کار خیر و پسندیده همینه که حداقل دل عزیزانمونو نشکنیم و باهاشون مهربون تر باشیم و بشینیم پای صحبت و درد دلشون.

درهرصورت اگر قصد کمک مالی دارین اول از اقوام و فامیل و آشناهای خودتون شروع کنین. نیازی نیست راه دور برین تو همین کوچه ی خودتون شاید خیلی ها هستند که به کمک احتیاج دارن. حتی دوستان بالانشین هم نیازی نیست راه دوری برن همون عزیز رفتگری که صبح زود مشغول نظافت کوچتون هست و با زحمت دنبال روزیه بجای تکدی گری و دست دراز کردن خیلی ثواب کمک کردن بهش بیشتره.اگه یکم زمان دارین یروز وقت بزارین برین یکی از زندان ها ببینین چه بزرگ مردان با عزت و احترام و آبروداری بخاطر یه بدشانسی الان افتادن پشت میله های زندون و خونوادشون چه مشقتی میکشن.حتی سر مسجد محلتون شاید بتونین با کمی پرس و جو پیدا کنین کسایی رو که واقعا به همون مبلغ کم و ناچیزی که کنار گذاشتین احتیاج دارن.میتونین بجای پول دادن مستقیم مخارج بیمارستان یه نیازمندو مستقیم پرداخت کنین. میتونین وقتی رفتین رستوران یه پرس غذا هم برای کارگر سر کوچتون تهیه کنین که یه شب یه غذای گرم و خوشمزه خورده باشه و خیلی کارای دیگه.

درحالت کلی اگه قصد انجام کار خیر دارین سراغ واسطه ها نرین.میدونین همین موسسه های بزرگ و به اصطلاح با اعتبار و اسم و رسم که اینهمه هم هزینه ی تبلیغات میکنن چه هزینه ای داره نگه داریشون ؟ فکر میکنین چه بخشی از کمک های شما واقعا بدست نیازمندان واقعی میرسه؟ یا پول هایی که وارد صندوق های حرم ها میشه اگه همشون بدست نیازمندان واقعی میرسید الان چند نفر بودن که شب با شکم گرسنه میخوابیدن؟

کلام آخر : بهترین کاری که یه انسان میتونه انجام بده در مرحله ی اول بد نبودنه و اینکه دل عزیزانشو نشکنه و باهاشون مهربون تر باشه که گاهی یک لبخند شما میتونه بکلی مسیر زندگیشونو عوض کنه.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
  • لایک 6
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

والا ... یه خانمی بود یه مدت، ماهی دوبار میومد در خونه ما

تصمیم گرفتم یه کم از حافظه خودم استفاده کنم و این شد نتیجه:

روز اول اومد گفت: به خدا گدا نیستم، شوهرم فوت کرده بچه مریض دارم ...

روز دوم اومد گفت: به خدا گدا نیستم، شوهرم مریضه چهارتا بچه دارم ...

من دفعه دوم برگشتم بش گفتم: خانم یادمه که دفعه قبلی شوهرتون فوت کرده بود، الان مریض شده؟؟؟ :)))

دیگه بنده خدا رو هیچ وقت ندیدمش

---------------------------------------------------------------

خلاصه اینکه خیریه قابل اعتماد کم نیست، آدم آشنای صاحب خیریه هم ماشالا اطراف همه مون هست. بگردید دنبال معتبرش، که هم خدا راضی باشه هم بنده خدا ...

در 4 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

من خودم تو موسسه خیریه کار میکردم ، صاحب موسسه اکثر پول ها رو برای خودش برمیداشت و یه درصد کمی رو به آدمهای واقعا نیازمند میداد ، اون آدمهای که برای درخواست کمک میومدن خیلی نیازمند بودن اون زمان که حقوق وزارت کار در ماه 400 تومان بود به هر خانواده ی نهایت 30 تومان در ماه میدادن خرج دو روزشون هم نبود ، بعد صاحب موسسه اون زمان ماشین ماکسیما داشت و میخواست گاوداری بزنه ، همه پول هل رو خودشون میخوردن خودم شاهدش بودم

یا خدا ... !

ویرایش شده توسط ali_8114
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

درود 

این بنده خدا ه ها این قبضه ها رو از موسسات مختلفی خریداری میکنند، مثلا قبض دویست برگی دویست تومن بعد رو هر برگ یک مبلغی می کشن و به ملت میفروشن.

اگر قصد کمک به کسی دارید به محله های پایین شهر خودتون مراجعه کنید راحت افراد نیازمند رو پیدا میکنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام 

به نظر من که اصلا نمیشه بهشون اطمینان کرد یکی از بستگانم بنده خدا شوهرش تو تصادف میمیره . دوتا پسر هم داشت که با هزار بدبختی بزرگشون کرد

بنیاد خیریه  قبل عید بهشون میگفت برای دریافت کالاهای ضروری لباس و پوشاک برای بچهاش برن اونجا اما هیچ وقت چیز درست حسابی بهشون نمیدادن 

به گفته خودش لباسها و وسایلی که برای اهدا اومده بود روی زمین میچیدن تا هرکسی انتخاب کنه برای خودش چی برداره .  اما  اول اجازه نمیدادن  نیازمندها و فقرا وارد بشن و لباسها و وسایل بردارن اول کارمندهای خیریه خودشون میرفتن میچرخیدن هرچی خوب بود خودشون برمیداشتن اخرسر اجازه میدادن نیازمندها  وارد بشن  سراخر فقط وسایل بدرنخور میموند برای این بنده خداها

جالب اینجاست که میگفت جلوی چشمشون هم اینکارو میکردن 

ویرایش شده توسط Abolfazl.Ganji
لینک به دیدگاه

دادا موسسه خیریه که به اینصورت نیست !

در واقع پول شما و شاید صدها و بیشتر رو دزدیدند

در آمدش اینا کلان هست از بازار بیشتر نون داره.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

بار اول لطف کردم 30تومن دادم همون روز رفتم برای خرید 1f644.png

خیلی شاد شدم گفتی ( لطف کردم بهش پول دادم ) 😂

در 4 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

وقتی بهشون اینطوری پول میدین مفت خور بار میان و هیچ وقت دنبال کار نمیرن

دادش مگه بچه کوچولو تربیت میکنی 🤣

نتیجه اخلاقی جملت رو هم اشتباه گفتی درستش اینه : هر موقع فقیر دیدین بگیرینش زیر مشت و لگد تا بره دنبال کار

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به اینا میگن گدا اجاره ای، یا گدا پلاستیکی، شوخی نمیکنم🤣 ، یه جایی میگه ما نیاز به کمک مردمی داریم برای راه اندازه یک پروژه، یک پیمان کار میاد خیلی تر و تمیز آدم التماس کننده استخدام میکنه برن در خونه های مردم برای جمع آوری کمک، تازه آخرش هم میبینی برای کمک مستقیم به مردم نیازمند هم نبوده، یه طرحی از شهرداری یا همچین چیزی بوده واسه تاسیس پارکینگ یا پارک یا چیزای این شکلی :| 

• لایک 2
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

ماهم دوتا صندوق کمک بمون دادن هر دوماهی میان جمع میکنن یدونه تازه میدن،ماهم پول خورده ها سکه ای،پول پاره ای چیزی نیاز نداریم میندازیم داخل

ایشالا برسه به دست صاحبش ،یدونه ماشین اروندی باش بخره صفا کنه

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

ماهم دوتا صندوق کمک بمون دادن هر دوماهی میان جمع میکنن یدونه تازه میدن،ماهم پول خورده ها سکه ای،پول پاره ای چیزی نیاز نداریم میندازیم داخل

ایشالا برسه به دست صاحبش ،یدونه ماشین اروندی باش بخره صفا کنه

از اونا که به ما هم دادن پر تحویلشون دادیم ولی مثل اینکه اینا هر دو ماه میان مالیات میگیرن،تعداد موسسات خیریه از افراد نیازمند بیشتر شده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

BUMP

دوباره شروع شد ! 

حالا من چند سالی هست مازندران نیستم خدا رو شکر ! میرفتی سر کوچه یکی بود دم خونه یکی دیگه ! همشون برای دختر 4 ساله سرطانی پول می خوان این دختر 4 ساله چرا رشد نمیکنه همیشه 4 سالش ؟!؟!؟

استانی که 80 درصدشون جز پولدارای کشورن و اصلا کار نمیکنن فقط مشاور املاکی دارن افتادن دنبال بزینسس جدید ! مهر ورزی و محبت ! موسسه خیریه ! از زمانی که از این به اصطلاح استان و شهر زدم بیرون تازه معنی زندگی و روابط و کار رو فهمیدم

خدا شاهده یه خیابون کوچیک تو یکی از شهرستانهای شمال میشناسم یه سوپری ، سبزی فروش ، جیگرکی ، آرایشگر ، هر چهارتاشون مشاوراملاکی دارن همه دلال 

هنوز خط مازندران رو دارم از شونزده سالگی داشتشمش دوباره زنگ میزنن پول بده واسه دختر 4 ساله سرطانی....خواستم حساب بانکیمو واسش بفرستم خودش ببینه خجالت بکشه تازه اونم با 4 برابر شدن همه چیز ! اما اینا اصلا در جریان نیستن میدونی به چه علت ؟!؟!؟

چون اونجا کف خیابون و فقیر ترین فرد 207 اتوماتیک داره ! فکر میکنن چون من اونجا بودم الان چهارتا بوگاتی تو پارکینگم دارم...من تو پارکینگ GTA دوچرخه هم نداریم ، احتمالا دانشگوه مورد نظر شماره ی همه رو فروخته اینور و اونور !

خیلی چیزا هست نمی خوام بگم که بریزن رو سرم ! فقط باید دهنتو ببندی و بگی بدترین شهر کشور پایتختِ ، این حرفو بزنی کسی چیزی بهت نمیگه !کسیم غیرتی نمیشه !!!!کسی هم تهدیدت نمیکنه !😶

• قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

BUMP

دوباره شروع شد ! 

حالا من چند سالی هست مازندران نیستم خدا رو شکر ! میرفتی سر کوچه یکی بود دم خونه یکی دیگه ! همشون برای دختر 4 ساله سرطانی پول می خوان این دختر 4 ساله چرا رشد نمیکنه همیشه 4 سالش ؟!؟!؟

استانی که 80 درصدشون جز پولدارای کشورن و اصلا کار نمیکنن فقط مشاور املاکی دارن افتادن دنبال بزینسس جدید ! مهر ورزی و محبت ! موسسه خیریه ! از زمانی که از این به اصطلاح استان و شهر زدم بیرون تازه معنی زندگی و روابط و کار رو فهمیدم

خدا شاهده یه خیابون کوچیک تو یکی از شهرستانهای شمال میشناسم یه سوپری ، سبزی فروش ، جیگرکی ، آرایشگر ، هر چهارتاشون مشاوراملاکی دارن همه دلال 

هنوز خط مازندران رو دارم از شونزده سالگی داشتشمش دوباره زنگ میزنن پول بده واسه دختر 4 ساله سرطانی....خواستم حساب بانکیمو واسش بفرستم خودش ببینه خجالت بکشه تازه اونم با 4 برابر شدن همه چیز ! اما اینا اصلا در جریان نیستن میدونی به چه علت ؟!؟!؟

چون اونجا کف خیابون و فقیر ترین فرد 207 اتوماتیک داره ! فکر میکنن چون من اونجا بودم الان چهارتا بوگاتی تو پارکینگم دارم...من تو پارکینگ GTA دوچرخه هم نداریم ، احتمالا دانشگوه مورد نظر شماره ی همه رو فروخته اینور و اونور !

خیلی چیزا هست نمی خوام بگم که بریزن رو سرم ! فقط باید دهنتو ببندی و بگی بدترین شهر کشور پایتختِ ، این حرفو بزنی کسی چیزی بهت نمیگه !کسیم غیرتی نمیشه !!!!کسی هم تهدیدت نمیکنه !😶

دستکش سفیدا دوست دارن اینو بفهم مهم نیست کجا باشی

51T2GGJaJHL._AC_SL1170_.jpg

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

BUMP

دوباره شروع شد ! 

حالا چهارتا بوگاتی نه ولی اسکین های pubg رو بده یکیو نصفی شیرون بخر، عکس بزاری اینجا کیف کنیم. 🥲

• لایک 1
لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

دستکش سفیدا دوست دارن اینو بفهم مهم نیست کجا باشی

51T2GGJaJHL._AC_SL1170_.jpg

دو ساله تهران کسی نیومده در خونه بگه پول بده واسه خیریه ولی چپ و راست زنگ میزنن به خط 0911 ، شماره کارت میفرستن تو واتس اپ ، اکثرا هم تابستون با دستکش سفید میومدن جلو در ، سر خیابونم بودن، یعنی تبدیل شدن به یه کابوس جدید ، این همه مامور و خبرنگار کسی نمیوفته دنبال اینا

امروز اومدم واتس اپ دیدم یهو عضوم کردن چندتا گروه دادگستری و خیریه شهرای شمال کشور مثلا دادگستری نور !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!، حالا جالب اینجاست من اصلا شماره به کسی نمیدم تنها جایی که میشه بهش فکر کرد همون دانشگاه هست خودشون تیم درست کردن واسه اینکارا

تا سه سال همکلاسیام زنگ میزدن واسه شرکت هرمی با دو ساعت توصیف که بگن هرمی نیست😶

من خودم سرطان مغز و عصاب دارم کَنسر گرفتم با اینا ، به یه پسر بچه 4 ساله سرطانی کمک کنید

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

تا سه سال همکلاسیام زنگ میزدن واسه شرکت هرمی با دو ساعت توصیف که بگن هرمی نیست😶

از آشناها شنیدم یکی رو از صبح ساعت ۹بردنش جلسه توجیحی(یا بقول خودشون فالو) که بش بگن بادران چقد خوبه و میتونی پولدار بشیو اینا 

طرف تاشب پیششون موند،دیگه گفتن این حتما میاد توی لیگ بش گفتن حالا میخای پولدار بشی سوار مازراتی بشی ؟ویژنت چیه 

اخر سر چی گفت؟

گفت«من یه مشت گندمم راضیم»

حالا همینو بشون بگو شاید جواب بده 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

تازه این تاپیک رو دیدم 

با این اسم مرموز و خفنی که اینا دارن نمیشه بهشون اعتماد کرد🤣

زنان دستکش سفید🙃

لینک به دیدگاه

واقعیتش اینه دوستان به هر کسی که احساس کردین نیاز داره کمک کنید، حتی همین متقلب ها. مانع کمک کردن دیگران هم نشین. دیگه روزگار طوری نیست که بشه تشخیص داد واقعا چه کسی نیازمنده چه کسی نیست. نمیشه مانع خیر شد و نمیشه اونقدر تو زندگی مردم ورود کرد که صد در صد مطمئن شد اون آدم نیازمند بوده یا نه.

اگر به آخرت اعتقاد داشته باشین که خدا نفس عمل رو میبینه که شما کمک کردین (کاری به اون سمت قضیه ندارند که واقعا طرف نیازمند بوده یا نه) - قرار بر اینه کمک کنید در راه خدا، صحبتی از اینکه برید تحقیق کنید نکردند.

اگر هم به آخرت اعتقاد نداشته باشین، بازهم کائنات و انرژی مثبتی که از انجام این عمل نصیبتون میشه کاری به این نداره که طرف واقعا نیازمند بوده یا نه، خودش میاد و از انرژی مثبت فیض می برین.

در روزگاری هستیم که کار درست و حسابی نیست، آقایون که هیچی کار درست و حسابی واسشون نیست. خیلی از خانمها هم نمیتونن شغل و کار درست و حسابی داشته باشند چون هر جا کار هست (99% بازار کار - خانم میخوان) چون هزار تا انتظار دیگه هم ازشون دارند. اگر هم کار نکنند نون از کجا بخورن.

اگر تواناییش رو دارید، به هر بهانه ای کمک کنید.

ویرایش شده توسط ARMIN
فحش به مسئولین مملکت وییرایش شد.
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...