رفتن به مطلب

مشاوره جهت ارتقا از نسل 4 به نسل 9

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
سیستم فعلی من اینه:
Intel core i5-4460
Asus H97-plus
Avexir 1*8gb@1600MHz

میخواستم به سیستم زیر ارتقا بدمش:
Intel Core i5-9400f
Asus TUF H370-Pro Gaming
Team Group T-Force Delta TUF RGB 2×8GB 3200MHz CL16

کارت گرافیکم Asus GTX 1060 OC Dual 6GB هست و بعیده عوضش کنم.

سوالات:

1. الان زمان مناسبی برای ارتقا هست؟ (از این نظر که نسل جدید بیاد و قیمت این نسل پایین بیاد و ...)
  2. این قطعات مناسبن یا قطعه ای رو میشه با قطعه دیگه ای با قیمت مشابه و کارایی بالاتر تعویض کرد؟
  3. روی این CPU/Motherboard فرکانس رم 3200MHz ست میشه یا بالاتر از 2666 نمیره و خرید رم 3200 اورکیل هست؟
  4. رم 2*8 بهتره یا 4*4؟
  5. فرق 9400f با 9400 معمولی فقط نداشتن iGPU هست یا تفاوت دیگه ای هم دارن؟
  6. تاثیر کولری مثل ThermalRight True Spirit  روی دما چقدره؟ نیاز به کولر داره یا کولر استوک اینتل جوابگو هست؟
  7. ارتقا کارت گرافیک (مثلا به 1660super یا 1660Ti) تاثیر چشمگیری روی فریم ریت میذاره؟
  8. یه قیمت هم روی باندل فعلیم بذارید ممنون میشم
  9. حرفی؟ سخنی؟ نکته ای؟ :4_joy:🌹
لینک به دیدگاه

درود

1- نه - چون قراره سوکت جدید بیاد بهتره سوکت جدید بخرین مگر اینکه بودجه برای سوکت جدید نداشته باشین. این نظر شخصی منه.

2-  9400f چون  6 هست هست و هایپر تردینگ نداره به نظر من میتونه گزینه پایین تری نسبت به همتای رایزنیش باشه. میتونین با همین قیمت یه پردازنده 6 هسته 12 ترد بخرین که خیالتون از بابت پردازنده کاملا راحت باشه.

3- فرکانس بالا به نظر من توی بازی مهم نیس مگه اینکه نرم افزار تخصصی داشته باشین. البته فرکانس تو اینتل زیاد تاثیر گزار نیس ولی رو رایزن بیشتر موثره.

4-دوتا هشت بهتره چون درصورت نیاز میتونین دوتا هشت دیگه بندازین کنارش.

7- 1060 همین الانشم کمه ارتقا به گزینه های ذکر شده میتونه تاثیر بسیار مناسبی داشته باشه. البته نظر من انتخاب کارت گرافیکی با وی رم بالای 8 گیگه. یا میتونین یه 1070 بخرین تا اومدن نسل بعدی کارت گرافیکا باهاش سر کنین. 1070 قیمتش خیلی مناسب تر از یه 1660 هست.

لینک به دیدگاه

اگه برای بازی میخوای چندتا چیز گولت نزنه

1-هایپر تیریدینگ یه فناوری برای رندر و پردازش های ترد محور هست و هیچوقتم 2ترد برای هر هسته به معنی 2برابر بودن پرفورمنس نیست چون همون 1 هسته هست 

2-سیپیو های 4هسته امروزی برای 60تا 90 فریم کافی هستن اگه دنبال 120 فریم هستی باید هم مانیتورش باشه هم گرافیکش (حداقل 1080) پس الکی سمت i7 نرو. i3 وi5 کافیه

3-سری f فقط گرافیک داخلیش معیوب بوده و غیرفعالش کردن همین

4-رم 2تا 8 بهتره ما کوادچنل برای خانواده xeonداریم نه خانواده core i ها

با تغیر به اون سیستم و موندگاری 1060 هیچ افزایش فریمی رو تقریبا شاهد نیستید شاید شاید فقَط ثبات فریم داشته باشی در بعضی بازی های خاص پردازنده محور

اگه i5 میخوای نیاز به 370 نیست یه b360 کاملا کافیه رم هم نیاز به فرکانس بالا نیست 2666 16 گیگ کافیه

لینک به دیدگاه

ممنون از هر دو عزیز بابت راهنمایی هاشون

در در 20 دی 1398 در 22:22، ho3einsa گفته است :

درود

1- نه - چون قراره سوکت جدید بیاد بهتره سوکت جدید بخرین مگر اینکه بودجه برای سوکت جدید نداشته باشین. این نظر شخصی منه.

2-  9400f چون  6 هست هست و هایپر تردینگ نداره به نظر من میتونه گزینه پایین تری نسبت به همتای رایزنیش باشه. میتونین با همین قیمت یه پردازنده 6 هسته 12 ترد بخرین که خیالتون از بابت پردازنده کاملا راحت باشه.

3- فرکانس بالا به نظر من توی بازی مهم نیس مگه اینکه نرم افزار تخصصی داشته باشین. البته فرکانس تو اینتل زیاد تاثیر گزار نیس ولی رو رایزن بیشتر موثره.

4-دوتا هشت بهتره چون درصورت نیاز میتونین دوتا هشت دیگه بندازین کنارش.

7- 1060 همین الانشم کمه ارتقا به گزینه های ذکر شده میتونه تاثیر بسیار مناسبی داشته باشه. البته نظر من انتخاب کارت گرافیکی با وی رم بالای 8 گیگه. یا میتونین یه 1070 بخرین تا اومدن نسل بعدی کارت گرافیکا باهاش سر کنین. 1070 قیمتش خیلی مناسب تر از یه 1660 هست.

درود
1. سوکت جدید معمولا با قیمت فضایی وارد میشه و بعد از عید قیمتا معلوم نیست چطور بشن. به نظرم قبل عید بخرم بهتر باشه.
2. سیستم رو باید بر پایه اینتل ببندم.
7. 1660tiقویتر از 1660super هست. درسته؟

در در 20 دی 1398 در 22:38، mَd گفته است :

اگه برای بازی میخوای چندتا چیز گولت نزنه

1-هایپر تیریدینگ یه فناوری برای رندر و پردازش های ترد محور هست و هیچوقتم 2ترد برای هر هسته به معنی 2برابر بودن پرفورمنس نیست چون همون 1 هسته هست 

2-سیپیو های 4هسته امروزی برای 60تا 90 فریم کافی هستن اگه دنبال 120 فریم هستی باید هم مانیتورش باشه هم گرافیکش (حداقل 1080) پس الکی سمت i7 نرو. i3 وi5 کافیه

3-سری f فقط گرافیک داخلیش معیوب بوده و غیرفعالش کردن همین

4-رم 2تا 8 بهتره ما کوادچنل برای خانواده xeonداریم نه خانواده core i ها

با تغیر به اون سیستم و موندگاری 1060 هیچ افزایش فریمی رو تقریبا شاهد نیستید شاید شاید فقَط ثبات فریم داشته باشی در بعضی بازی های خاص پردازنده محور

اگه i5 میخوای نیاز به 370 نیست یه b360 کاملا کافیه رم هم نیاز به فرکانس بالا نیست 2666 16 گیگ کافیه

1 و 2. بله در جریان این موضوع هستم.
3. خراب بوده یا کلا نداشته؟
برای گرافیک بین 1660ti و 1660super کدوم رو پیشنهاد میدین؟ ti قویتره، درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

ممنون از هر دو عزیز بابت راهنمایی هاشون

درود
1. سوکت جدید معمولا با قیمت فضایی وارد میشه و بعد از عید قیمتا معلوم نیست چطور بشن. به نظرم قبل عید بخرم بهتر باشه.
2. سیستم رو باید بر پایه اینتل ببندم.
7. 1660tiقویتر از 1660super هست. درسته؟

1 و 2. بله در جریان این موضوع هستم.
3. خراب بوده یا کلا نداشته؟

سلام

1- معمولا اینطوریه تا انبارها از سری قبل خالی نشن سری جدید قیمتشون فضایی میشه که با توان خرید الان مردم حالا حالا خالی نمیشن

2-چرا اینتل ؟ میتونید رایزن هم بگیرید که سری 3 هزار عملکردش خیلی خوبه

7- مدل تی آی قویتره ، مدل سوپر بعضی جاها نزدیک تی آی رفرنس میشه که کاستومهای تی آی قدرتشون مابین 1070 و 1070ti هستش که رفته رفته نزدیک 1070ti و شاید اونو هم پشت سر بزاره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

خراب بوده یا کلا نداشته؟

تا اونجا که میدونم در فرایند لیتو گرافی اون قسمت گرافیکی معیوب درمیاد و به جای اینکه بازتولید بشه با قیمت کمتر و برچسب بدون پردازنده گرافیکی و البته دستکاری برای غیرفعال کردن این واحد به فروش میرسه

در 4 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

بین این دو 1660ti قویتره درحد بسیار کم 

ولی اگه 1660 سوپر تهیه کنید فک کنم چند صد تومنی پول ذخیره میکنید

کلا این 2 گرافیک در همون بازه 1070 و 1070ti با مصرف کمتر قرار میگیرن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

میتونید رایزن هم بگیرید که سری 3 هزار عملکردش خیلی خوبه

قیمتش اینجا فضاییه

لینک به دیدگاه

دوستان بین این دو مورد کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga1151/gigabyte-b360m-aorus-gaming-3-mainboard-222314.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1151/asus-tuf-b360-plus-gaming-lga1151-b360-8th-gen-mainboard.html

برای گرافیک ارزش داره که 1میلیون بیشتر خرج کنم و به جای 1660ti یه 2060 بگیرم؟ سری  ASUS TUF خوبه؟

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...