رفتن به مطلب

تهویه سیستمم درسته؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام رفقا

میخواستم اساتید نظر بدن که آیا سیستم تهویه کیس من درست میباشد؟

اول ایکنه دوتا فن 8 سانتی گذاشتم که پایین کیس میباشد و مقابل هارد که

هوارو میده داخل کیس

q02e04fr2yh9qqftbu6u.jpg

بعد یه فن 12 سانتی گرین که هوا رو میده بیرون

80ue7rpx13qx67s64.jpg

و در آخر بازم یک فن 12 سانتی گرین که روی درب کیس و دقیقا مقابل

کارت گرافیک میباشد و هوا رو میده بیرون

0otrfiwif7an5cu1c59.jpg

در ضمن کیس MIDI2002 گرین میباشد.

آیا درست بستم؟؟

اینم نمای کلی

7mpxjjjxyvylf9ehpms.jpg

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمندگی فن 12 رو در رو به سمت داخل بذار.

لینک به دیدگاه

درود

اول یک سوال

جهت گردش فن cpu شما به صورتی هست که هوا رو از جلو میکشه و به سمت عقب کیس هدایت میکنه؟ درسته.؟

در این صورت ، به نظر من روش کار شما درسته و فن 12 سانت هم باید هوای گرم رو بهسمت بیرون کیس هدایت کنه.

اما یک نکته مهم.

شما اگر به محل نصب فن روی کیس نگاه کنی میبینی که یک سری سوراخ ریز برای عبور هوا روی بدنه کیس ایجاد شده. در چنین حالتی وقتی شما بخواهی به این طریق هوا را از اون سوراخ ها عبور بدید، راندمان بسیار پایین میاد و دبی هوای عبوری بسیار افت میکنه و صدای زوزه فن هم خیلی زیاد میشه. برای اینکه به حالت مطلوب برسی باید نوع سوراخ ها رو تغییر بدید و از فنس های استیل استفاده کنید که سطح باز خیلی زیادی داره (نمونه اش رو توی پاور ها می تونید ببینید)

این مدل از سوراخ ها که در حال حاضر بر روی کیس شما قرار داره برای شرایطی مناسب هست که جهت فن در پشت به صورتی باشه که حالت مکش داشته باشه و نه فشار.

مثال واضحترش رادیاتور ماشین هست که به دلیل فاصله کم بین فین های رادیاتور ماشین، فن رو همیشه در پشت قرار می دهند تا توربولانس هوا کمتر بشه راندمان افزایش پیدا کنه و صدا کمتر بشه.

البته این وسط یک سری تولید کننده های متعصب مثل فرانسوی ها هم هستند که فن رو جلو قرار میدهند . برای همین هست که در پژو و سیتروئن، اینقدر صدای فن ماشین زیاده (البته فرانسوی ها رو ملاک قرار نده چون کلا عجیب غریب هستند . مینویسن ر می خوانند ق. یا اینکه تو یک کلمه 10 تا حرف مینویسند ولی فقط 5 تاشو می خوانند. خلاصه کلا یک سری مشکلاتی دارند) :D :D

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر بنده هم همه فن ها ، جز فن روی درب کیس رو درست بستی .

معمولش اینه که فن روی درب که مقابل کارت گرافیک قرار می گیره ، هوا خنک بیرون رو به سمت کارت بفرسته. @};-

لینک به دیدگاه

با اجازه ی دوستان

ترتیب و نوع قرارگیری فن ها کاملا درسته ( جریان حرکت هوای کولر سی پی یو باید از جلوی کیس به سمت عقب باشه )

فن روی قسمت درب کیس هم به همین روال دسته، به این دلیل که اولا همیشه باید جریان تخلیه ی هوای کیس بیشتر ( حدود دو برابر)

از جریان ورودی باشه ( به دلیل اینکه همیشه با تخلیه بیشتر، هوای محیط برای ورود راه خودشو به داخل کیس پیدا میکنه و از طرفی

هوای گرمی که باعث بالارفتن حرارت قطعات میشه از کیس خارج میشه ) و حالتی که بنظر ما ورودی بیشتر باعث خنک کنندگی بهتر میشه

فقط باعث جمع شدن و سکون هوای گرم داخل کیس و در نتیجه بالارفتن حرارت قطعات میشه ( بصورت عملی صد در صد تستش کردم )

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

درود

اول یک سوال

جهت گردش فن cpu شما به صورتی هست که هوا رو از جلو میکشه و به سمت عقب کیس هدایت میکنه؟ درسته.؟

بله کاملا درسته هوا از پشت کولر بیرون میاد و اون فن 12 سانتی این هوای گرم رو میده بیرون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من درست ترین حالت فن ها برای این کیس اینه :

فن جلو : ورودی

فن عقب : خروجی

فن کناری : ورودی

چون فن پاور هم به صورت خروجی عمل میکنه.

و اگر فن کنار رو به شکل خروجی ببندید دمای کارت گرافیک و مین بورد حتما بالا میره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر بنده هم همه فن ها ، جز فن روی درب کیس رو درست بستی .

معمولش اینه که فن روی درب که مقابل کارت گرافیک قرار می گیره ، هوا خنک بیرون رو به سمت کارت بفرسته. @};-

ممنون بابت توجهتون

حرف شما کاملا متین ولی نظر من این بود که چون دوتا فن 8 سانتی هوا رو به داخل

هدایت میکنند من فن مقابل گرافیک رو طوری نصب کنم که هوا رو به بیرون هدایت کنه

به این ترتیب جریان هوا بوجود میاد و هوا از شمال وارد و از جنوب خارج میشود

درست مثل قسمت بالایی کیس که کولر هوا رو میگره و پشت کیس خارج میکند.

حالا اگه نظر من اشتباهه شما لطف کنید بگید

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

فقط فن روی درکیسو روبه داخل بذارید که هوای خنک مستقیما به کارت گرافیک برسه

و برای هوای خروجی فن پاور و فن پشت کولر سی پی یو کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

نظرات دوستان کاملاً درست هستش .

ببینید دو مدل برای بستن فن ها وجود داره . یکی فشار مثبت ، یکی فشار منفی .

من نظرم روی فشار مثبت هستش. (فشار مثبت یعنی فشار داخلی کیس بیشتر باشه ، یعنی تعداد ورودی بیشتر از خروجی باشه) این بحث رو قبلاً توی همین فروم و چنتا فروم خارجی مثل تامزهاردور هم کردم و در کل به یک نتیجه گیری برای خودم رسیدم. البته تجربیات عملی دوستان هم کاملاً قابل احترام هستش.

هر دو روش مزایا و معایبی دارند .

توی روش فشار مثبت ، چون کیس تون کاملاً ایزوله نیست و شیارها و منافزی داره ، یک جورایی قدرت ورودی بیشتر با قدرت خروجی کمتر برابر می شه . چون فشار داخلی بیشتر هستش ، گرد و خاک کمتر به سیستم وارد می شه ، قطعاتی مثل گرافیک و پردازنده همیشه حجم هوای مناسبی خواهند داشت ولی بدیش همونطوری که Phoenix عزیز گفت اینه که تا حدی هوا راکدتر می مونه ، ولی این میزان خیلی کم هستش .

اما روش فشار منفی . خوبیش اینه که سرعت انتقال هوا نسبت به روش قبل بالاتر هستش ولی چنتا بدی داره . 1- گردوخاک بیشتری وارد کیس می شه 2- همه قطعات همیشه حجم هوای لازم رو ممکن نداشته باشند که باعث بالارفتن دور فن ها می شه و نویز بیشتر و ... . 3- وقتی فشار منفی هستش تمام منافز کیس می خواهند که هوا رو به سمت خودشون بکشند و خروجی های هوای گرم اطراف کیس باز به چرخه داخلی بر می گردند.

البته برای کارت شما که فن توربینی نداره روش تخلیه هوا هم می تونه مفید باشه ، به علاوه فن های جلوتون 8 سانتی هستش که فشار هوای بیشتر دارند . ولی در کل روش دمندگی روی درب کیس توصیه می شه چون سیکل هوایی داخل کیس رو به هم نمی زنه .

راستش نمی دونم توی مورد شما کدوم می تونه بهتر عمل کنه ولی می تونید یک تست ساده با برنامه های FURMARK و coretemp انجام بدید و هم خودتون متوجه وضعیت بشید ، هم کلی اینجا مثبت بگیرید و هم اینکه یک خانواده رو از نگرانی دربیارید =))

لینک به دیدگاه

نظرات دوستان کاملاً درست هستش .

ببینید دو مدل برای بستن فن ها وجود داره . یکی فشار مثبت ، یکی فشار منفی .

من نظرم روی فشار مثبت هستش. (فشار مثبت یعنی فشار داخلی کیس بیشتر باشه ، یعنی تعداد ورودی بیشتر از خروجی باشه) این بحث رو قبلاً توی همین فروم و چنتا فروم خارجی مثل تامزهاردور هم کردم و در کل به یک نتیجه گیری برای خودم رسیدم. البته تجربیات عملی دوستان هم کاملاً قابل احترام هستش.

هر دو روش مزایا و معایبی دارند .

توی روش فشار مثبت ، چون کیس تون کاملاً ایزوله نیست و شیارها و منافزی داره ، یک جورایی قدرت ورودی بیشتر با قدرت خروجی کمتر برابر می شه . چون فشار داخلی بیشتر هستش ، گرد و خاک کمتر به سیستم وارد می شه ، قطعاتی مثل گرافیک و پردازنده همیشه حجم هوای مناسبی خواهند داشت ولی بدیش همونطوری که Phoenix عزیز گفت اینه که تا حدی هوا راکدتر می مونه ، ولی این میزان خیلی کم هستش .

اما روش فشار منفی . خوبیش اینه که سرعت انتقال هوا نسبت به روش قبل بالاتر هستش ولی چنتا بدی داره . 1- گردوخاک بیشتری وارد کیس می شه 2- همه قطعات همیشه حجم هوای لازم رو ممکن نداشته باشند که باعث بالارفتن دور فن ها می شه و نویز بیشتر و ... . 3- وقتی فشار منفی هستش تمام منافز کیس می خواهند که هوا رو به سمت خودشون بکشند و خروجی های هوای گرم اطراف کیس باز به چرخه داخلی بر می گردند.

البته برای کارت شما که فن توربینی نداره روش تخلیه هوا هم می تونه مفید باشه ، به علاوه فن های جلوتون 8 سانتی هستش که فشار هوای بیشتر دارند . ولی در کل روش دمندگی روی درب کیس توصیه می شه چون سیکل هوایی داخل کیس رو به هم نمی زنه .

راستش نمی دونم توی مورد شما کدوم می تونه بهتر عمل کنه ولی می تونید یک تست ساده با برنامه های FURMARK و coretemp انجام بدید و هم خودتون متوجه وضعیت بشید ، هم کلی اینجا مثبت بگیرید و هم اینکه یک خانواده رو از نگرانی دربیارید =))

ممنون واقعا بسیار کامل و مفصل بود.

خیلی خیلی متشکرم

چشم حتما انجام میدم و نتیجه اش رو اعلام میکنم.

:wub:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.

کیس بنده MAGNUM2 هستش و من فن های روی کیس رو دقیقا طبق عکسی که در سایت خود شرکت گرین بود بستم.

magnum2_pic_1_.gif

یعنی 2تا فن 12 سانتی که روی درب کیس هستش هوا رو به داخل میفرستن و همینطور یک فن 12 سانتی متری هم جلوی کیس هستش که هوا رو به سمت محفظه ی هارد دیسک میدمه.

فن های بالا و پشت کیس هم هوای گرم رو خارج میکنند.

تصور میکنم این مدل همون فشار مثبتی باشه که جناب پوریا خان اشاره فرمودند.

من با خوندن این مطالب یه تست کردم و یکی از فن های روی درب کیس رو که روبروی cpu بود رو برعکس کردم تا هوا رو به بیرون مکش کنه.

با این کار دمای CPU در حالت بیکاری حدود 9 درجه افزایش پیدا کرد!!!

وقتی هر دو تا فن روی درب کیس رو برعکس کردم،افزایش دما به 14 درجه رسید که فکر میکنم خیلی زیاده!!!

تصور میکنم همون حالت فشار مثبت خیلی کارآمد تر باشه...

ویرایش شده توسط omid_ba
لینک به دیدگاه

در اینجا هم بحث فشار مثبت هست که تاثیر داره و عامل مهمتر از مثبت بودن فشار ، هوای خنک محیط بیرون هست که شما این هوا رو توسط فن روی درب کیس، مستقیما به سمت کولر cpu هدایت میکند که در نتیجه دمای هوای بین پره های کولر کاهش پیدا میکنه . در هعمل چون گرادیان دمایی ایجاد شده توسط کولر با دور فن ثابت، تقریبا یکسان هست، با پاییین اومدن دمای ورودی به کولر ، دمای cpu هم کاهش پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

ضمن عرض سلام؛ با اجازه صاحب تاپیک من تهویه کیس خودم رو همینجا قرار بدم تا تاپیک جدیدی درست نکنم.

این از نحوه ی تهویه سیستم من که میدونم خیلی درست نیست، ممنون میشم اساتید نظر بدن:

فقط یه چند نکته:

1) اول اینکه من میخاستم کولر CPU رو به صورت عمودی قرار بدم تا هوا رو از جلو به عقب کیس راهنمایی و از اونطرف هم توسط فن پشت کیس بیرون بده. ولی متاسفانه نتوانستم کولر رو عمودی ببندم، وقتی کولر رو عمودی نصب میکنم حدود نیم سانتیمتر از سطح روی CPU خارج از کف تماس کولر قرار میگیره؛ حدود یک ماه به اون صورت کار کردم ولی دمای CPU به صورت متوسط بالا بود، به ناچار اینطوری افقی بستم. البته به نظرم افقی خیلی هم بد نیست چون پل شمالی مادر برد من خیلی داغ میکنه (همون وسط که نوشته Gigabyte)، اینقدری داغ که نمیتونم انگشتم رو بیش از 2 ثانیه روش نگه (ظاهراً طبیعیه چون در چند تا از Review ها هم به این نکته اشاره کرده بودن) برای همین پیش خودم فکر کردم شاید قرار گرفتن فن CPU به این شکل یک مقدار از گرمای پل شمالی رو بگیره.

2) دو تا فن رو سقف کیس هوای گرم رو به بیرون هدایت میکنند. یک فن کوچک 8 سانتی هم در پنل سمت راست گرمای پشت مادر برد رو به بیرون میده (توعکس معلوم نیست).

3) کارت گرافیک دو تا فن داره که باد رو به صورت درونی میزنه و وقتی دستم رو میگیرم میبینم هوا رو از عقب کیس میده به سمت جلوی کیس (سمت هارد دیسک ها) از این جهت سمت فن 14 سانتی جلوی کیس رو عوض کردم که وقتی کارت گرافیک از عقب هوا رو جلو میده - با عبور هوا از هارد ها، فن بتونه از جلوی کیس گرما رو خارج کنه. (برای همین منظور فن روی پنل شیشه ای (که پنل در عکس نیست) کیس رو هم به جوری بستم که هوا رو از بیرون به تو بده تا هوا به کارت گرافیک بخوره.)

4) یک فن 12 هم طبقه بالای فن 14، جلوی کیس گذاشتم که از بیرون هوا رو به سمت رم ها میزنه.

5) پاور اول که هوا رو از زیر به عقب کیس میده. پاور دوم هم از زیر هوا رو به جلوی کیس میده که باز هم فن جلوی کیس هوای پاور دوم رو به بیرون میده.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن عرض سلام؛ با اجازه صاحب تاپیک من تهویه کیس خودم رو همینجا قرار بدم تا تاپیک جدیدی درست نکنم.

این از نحوه ی تهویه سیستم من که میدونم خیلی درست نیست، ممنون میشم اساتید نظر بدن:

فقط یه چند نکته:

1) اول اینکه من میخاستم کولر CPU رو به صورت عمودی قرار بدم تا هوا رو از جلو به عقب کیس راهنمایی و از اونطرف هم توسط فن پشت کیس بیرون بده. ولی متاسفانه نتوانستم کولر رو عمودی ببندم، وقتی کولر رو عمودی نصب میکنم حدود نیم سانتیمتر از سطح روی CPU خارج از کف تماس کولر قرار میگیره؛ حدود یک ماه به اون صورت کار کردم ولی دمای CPU به صورت متوسط بالا بود، به ناچار اینطوری افقی بستم. البته به نظرم افقی خیلی هم بد نیست چون پل شمالی مادر برد من خیلی داغ میکنه (همون وسط که نوشته Gigabyte)، اینقدری داغ که نمیتونم انگشتم رو بیش از 2 ثانیه روش نگه (ظاهراً طبیعیه چون در چند تا از Review ها هم به این نکته اشاره کرده بودن) برای همین پیش خودم فکر کردم شاید قرار گرفتن فن CPU به این شکل یک مقدار از گرمای پل شمالی رو بگیره.

2) دو تا فن رو سقف کیس هوای گرم رو به بیرون هدایت میکنند. یک فن کوچک 8 سانتی هم در پنل سمت راست گرمای پشت مادر برد رو به بیرون میده (توعکس معلوم نیست).

3) کارت گرافیک دو تا فن داره که باد رو به صورت درونی میزنه و وقتی دستم رو میگیرم میبینم هوا رو از عقب کیس میده به سمت جلوی کیس (سمت هارد دیسک ها) از این جهت سمت فن 14 سانتی جلوی کیس رو عوض کردم که وقتی کارت گرافیک از عقب هوا رو جلو میده - با عبور هوا از هارد ها، فن بتونه از جلوی کیس گرما رو خارج کنه. (برای همین منظور فن روی پنل شیشه ای (که پنل در عکس نیست) کیس رو هم به جوری بستم که هوا رو از بیرون به تو بده تا هوا به کارت گرافیک بخوره.)

4) یک فن 12 هم طبقه بالای فن 14، جلوی کیس گذاشتم که از بیرون هوا رو به سمت رم ها میزنه.

5) پاور اول که هوا رو از زیر به عقب کیس میده. پاور دوم هم از زیر هوا رو به جلوی کیس میده که باز هم فن جلوی کیس هوای پاور دوم رو به بیرون میده.

به نظر من شما فن کف کیس رو به صورت ورودی ببندید بهتره چون کشیدن هوای گرم به پایین کار منطقی نیست.

مورد دیگه این که چون گرافیک شما External Exhaust نیست پس هوا رو از پایین میگیره و به اطراف پس میده. بنا براین شما باید ورودی پایین گرافیک رو زیاد کنید . به همین دلیل من اگه جای شما باشم فن 14 سانتی جلوی کیس رو به صورتی ورودی میبندم و فن پشت کیس رو به صورت خروجی .

یعنی در کل :

ورودی ها : جلو - پایین - کنار

خروجی ها : بالا - عقب

راستی چرا 2 تا پاور استفاده میکنید؟؟ یه پاور 800 راحت برای این سیستم جواب میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منم ازشون سوال کردم و گفتن پاورم نمیکشه و برای 10 تا فن تو سیستم یه پاور 380 بستم که من بهشون گفتم همون 650 کافیه.

http://www.thermaltake.outervision.com/Power

ببینید هرچی توی این ماشین حساب شرکت ترمال تک حساب میکنم بیشتر از 600 وات نمیخواد با 10 تا فن و 10 تا usb و 3 تا کارت PCI که تو عکس معلومه.

واقعا نیازی به اون پاور 380 وات تراست نیست....

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به نظر من شما فن کف کیس رو به صورت ورودی ببندید بهتره چون کشیدن هوای گرم به پایین کار منطقی نیست.

مورد دیگه این که چون گرافیک شما External Exhaust نیست پس هوا رو از پایین میگیره و به اطراف پس میده. بنا براین شما باید ورودی پایین گرافیک رو زیاد کنید . به همین دلیل من اگه جای شما باشم فن 14 سانتی جلوی کیس رو به صورتی ورودی میبندم و فن پشت کیس رو به صورت خروجی .

یعنی در کل :

ورودی ها : جلو - پایین - کنار

خروجی ها : بالا - عقب

راستی چرا 2 تا پاور استفاده میکنید؟؟ یه پاور 800 راحت برای این سیستم جواب میده

درود به دوست عزیز،

بله الان که فکر میکنم به نظرم بهتره فن کف کیس رو رو به داخل بزنم - حتما این تغییر رو میدم.

ولی در مورد فن جلو، اولش سمتش رو به داخل بود و هوا رو به داخل میزد ولی وقتی متوجه شدم کارت گرافیکم حجم هوای زیادی رو (تقریباً همه هوا رو) دقیقاً مستقیم به سمت جلوی کیس میفرسته - (بعدا که پاور دوم هم نصب کردم دیدم اونم هوای خروجی رو به همون سمت جلو میده) - به نظرم رسید بهتره سمتش رو خروجی کنم. البته نا گفته نماند این کارت گرافیک بسیار توپول هست و عملا جریان هوای توی کیس رو به دو طبقه ی مجزای بالا و پایین تقسیم کرده. برای همین احساس کردم میتونم دو جریان متفاوت در دو طبقه داشته باشم.

در مورد پاور، ای کاش پاور من هم 800 وات بود. اگه 800 بود قطعا نیازی به پاور دوم نبود. پاور خودم 650 وات هستش، شاید لب مرزی برای این سیستم کافی باشه ولی دیدم من که یه پاور 380 اضافه دارم که نه اونقدر قدرت داره که بشه باهاش سیستم بست نه به درد کسی میخوره. دیدم با این کار بخشی از بار پاور اصلی رو بردارم. (حقیقتش این کار به عقل ناقص خودم نمیرسید. ایده پاور دوم رو از همین فروم لیون کامپیوتر گرفتم. یادم نیست کجا و پست کدوم یکی از دوستان بود که راجع بهش صحبت شده بود. ولی خلاصه اون اول که عضو شدم راجع به "دو پاور داشتن در یک سیستم" اولین بار در همین لیون آشنا شدم و خلاصه منم گرفتارش شدم).

------

درود

منم ازشون سوال کردم و گفتن پاورم نمیکشه و برای 10 تا فن تو سیستم یه پاور 380 بستم که من بهشون گفتم همون 650 کافیه.

http://www.thermalta...ision.com/Power

ببینید هرچی توی این ماشین حساب شرکت ترمال تک حساب میکنم بیشتر از 600 وات نمیخواد با 10 تا فن و 10 تا usb و 3 تا کارت PCI که تو عکس معلومه.

واقعا نیازی به اون پاور 380 وات تراست نیست....

موفق باشید

مخلص آقا معین،

حساب شما درسته ولی آخه من همه داستان رو نگفتم که چقدر مصرف دارم. من تو همین ترمالتیک حساب کردم حداقل 700 وات سیستم میخوام. شاید چون نهایتا میخوام CPU رو تا 4 اوور کنم خودش 150 وات بیشتر از سیستم رو میگیره. 14 تا فن + 2 هارد پر سرعت 7200RPM ، + یک عدد کارت PCIe، + فن کنترولر، + تمام 14 تا USB که عملا کم و بیش به شرح زیر پر هستش: آداپتور وایرلس USB + دو سه تا موبایل (تو خونه همه موبایل هاشون رو با برق USB کیس من بدبخت شارژ میکنن) + شارژ دوربین فیلم برداری و عکاسی و برق رسانی به دو تا هارد اکسترنال و2 تا فلش مموری و آیپاد دختر همسایه هم به عهده این پاور هستش. :wacko:

ضمن اینکه شبانه روز سیستم در طول هفته روشنه. مطمئن هستم کولر مستر این پاور 650 وات رو برای یه کیس با مقاصد معمولی صلح آمیز طراحی کرده بود، نه برای منبع تامین برق قدرت. از شوخی گذشته تو بنچمارک ها این مدل پاور زیاد تعریفی نداشته، با اینکه گواهی 80Plus برنزی داره. :( ولی تو نقد ها ضعیف ظاهر شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اتفاقا پاور های خوبی هست و من چند تا بنچ مارک جالب هم ازشون دیدم که اگر پیدا کنم لینکشو اینجا میذارم.دوست من Vcore رو چنده؟

لینک به دیدگاه

Vcore رو الان رو دیفالت گذاشتم. ولی قبلاً روی 1.475 بود تا 4 اوور کرده بودم.

لینک به دیدگاه

من با یکی از دوساتم صحبت میکردم (مهندس هوافضا) که پروژه ای در همین زمینه داشت

میگفت همیشه هم انتقال هوا به شکل صحیح و ثابت نمیتونه مفید باشه

بعضی اوقات به هم ریختگی هوا نتیجه بهتری داره یعنی هوا خودش گیج بشه که از کدوم اومده و حالا باید از کجا خارج بشه

من خودم نمیدونم دقیقا علتش چیه و آیا در مورد جریان هوای داخل کیس هم صدق میکنه یا نه ولی خوب شاید نکته بدرد بخوری باشه

نظر بقیه چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موافقم.

مثلا وقتی شما دوتا فن رو به سمت داخل یک هیت سینک ایستاده میذارید در حالت بیکار خنکتره ولی در حالت فول لود جریان برعکس میشه.مثلا حالت اول برای کسایی که اور کلاک میکنند و فقط ولید میکنند مناسبه.چون برای ولید گذاشتن نیازی به لود گرفتن نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...