رفتن به مطلب

اورکلاک سی پی یو CPU 2700x

Recommended Posts

سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه که بتونم سی ‌ی یو ۲۷۰۰ ایکس  و روی مادربرد 

Asus x470f gaming

اورکلاک‌کنم تا فرکانس ۴/۱-۴/۲ ویا بالاتر

واگه میشه دمای مناسب برای این سی پی یو رو هم تو این فرکانس بهم بگید

ممنونم ار راهنماییتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه که بتونم سی ‌ی یو ۲۷۰۰ ایکس  و روی مادربرد 

Asus x470f gaming

اورکلاک‌کنم تا فرکانس ۴/۱-۴/۲ ویا بالاتر

واگه میشه دمای مناسب برای این سی پی یو رو هم تو این فرکانس بهم بگید

ممنونم ار راهنماییتون

درود

مهم ترین قسمت داستان رو نگفتید؛ کولرتون چیه عزیز؟

لینک به دیدگاه

واتر كولر گرين ٣٦٠ اوو

البته جلوي كيس ٣تا فن كولر مستر اضافه كردم واسه مكش بهتر

يبار اوركلاك كردم ولي نه به صورت دقيق تو همين زمستون رو فركانس ٤/١

دما موقع رندرينگ از ٥٨ بالاتر نرفت

حالا نميدونم دماي امن ٢٧٠٠ ايكس رو چنده كه ازش بالاتر نره

Just now, HeX said:

درود

مهم ترین قسمت داستان رو نگفتید؛ کولرتون چیه عزیز؟

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

واتر كولر گرين ٣٦٠ اوو

مشخصات سیستمتون دقیقا مثل مال منه

من با نرم افزار asus all suit تا 4.2 اور کردم.کولر من 120 هستش.دما تا 80 موقع رندر رفت.اما دمای امن 85 درجه میباشد.

لینک به دیدگاه

Just now, vahidsamaili63@gmail.com said:

مشخصات سیستمتون دقیقا مثل مال منه

من با نرم افزار asus all suit تا 4.2 اور کردم.کولر من 120 هستش.دما تا 80 موقع رندر رفت.اما دمای امن 85 درجه میباشد.

كلا سوالم اينه كه دماي ٨٠ واسه اين سي پي يو ويا تو زمان رندرهي طولاني مشكلي نداره؟

و اينكه امكانش هست عكس از تغييرات بايوستىن بفرستيد،ممنونم؟

لینک به دیدگاه

درود. اگه عجله نکنین اقا معین کمکتون میکنن. دمای امن برای سی پی یو زیر 70 درجه هست هرچند که تا 80 الی 90 درجه هم مشکلی پیش نمیاد ولی برای طولانی مدت توصیه نمیشه. شما بهتره ولتاژ رو بصورت دستی بدین هرچی کمتر بهتر. چون تو حالت اتوماتیک مادربورد یکم زیادی دست و دل بازه. این باعث میشه دما بره بالا.

لینک به دیدگاه

1 hour ago, ho3einsa said:

درود. اگه عجله نکنین اقا معین کمکتون میکنن. دمای امن برای سی پی یو زیر 70 درجه هست هرچند که تا 80 الی 90 درجه هم مشکلی پیش نمیاد ولی برای طولانی مدت توصیه نمیشه. شما بهتره ولتاژ رو بصورت دستی بدین هرچی کمتر بهتر. چون تو حالت اتوماتیک مادربورد یکم زیادی دست و دل بازه. این باعث میشه دما بره بالا.

سلام دوست عزیز،خیلی ممنونم

باید به خود آقا معین پیام بدم یا خودشون همینجا راهنماییم میکنن؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

كلا سوالم اينه كه دماي ٨٠ واسه اين سي پي يو ويا تو زمان رندرهي طولاني مشكلي نداره؟

و اينكه امكانش هست عكس از تغييرات بايوستىن بفرستيد،ممنونم؟

سلام

دمایی که باعث کاهش فرکانس میشه 85 درجه هست برای شما و دمای شات داون بالا 100 هست

تا 85 امنه و تا 100سال دیگم هیچ اسیبی به سیلیکون شما نمیرسه

فقط دمای vrm مادربرد رو زیر نظر داشته باشید

خنک کنندتون گیرین بود؟ باید قوی تر از این حرفا باشه 3فنش چون اصلا این سیپیو نسبت به i9 شوخی و خندست 

فن کیس به سیپیو ربط نداره برای شما چون خنک کنندتون مایعه ولی برای خنک کردن اجزای دیگه لازمه

راجب اورکلاک هم برای رایزن زیاد بلد نیستم ولی از طریق بایوس برای تمام هسته ها فرکانس رو 4.2ثبت کنید بعد ریستارت کنید ببینید اول استیبل هست یا نه بعد اقدام به افست منفی دادن ولتاژ(از عدد 0.02 ولت شروع کنیدو هی 0.01 یا 0.02 اضافه کنید) تا زمانی که مرض ناپایدری برسید

و اینکه سعی کنید ولتاژ رو فعلا دستی ندید اول یه افست منفی  بدید بهش (svid باید اتو باشه) 

بعد تو تست ها که پایداریش مشخص شد بیاید دستی ولتاژ رو بهش بدید

اگه میخواید همیشه رو 4.2 نمونه و تو بیکاری نوسان داشته باشه c state رو فعال کنید و ولتاژ هم همون  افست منفی که انجام دادید لحاظ کنید

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

سلام دوست عزیز،خیلی ممنونم

باید به خود آقا معین پیام بدم یا خودشون همینجا راهنماییم میکنن؟

خودشون میان تو تاپیک پاسخ میدن عجله نکنین. همین کاربر hex هستن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

واتر كولر گرين ٣٦٠ اوو

58 عالیه.

اول بایوستون رو بروزرسانی کنید:

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-X470-F-GAMING/HelpDesk_BIOS/

از صفحه دوم Ai Tweaker اسکرین شات بذارید. 

لینک به دیدگاه

8 hours ago, HeX said:

58 عالیه.

اول بایوستون رو بروزرسانی کنید:

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-X470-F-GAMING/HelpDesk_BIOS/

از صفحه دوم Ai Tweaker اسکرین شات بذارید. 

بروز رسانی کردم الان اسکرین میزارم،اینارو‌واسه فرکانس ۴/۱ خودم تغییر دادم.فقط یه نکنه

وقتی فرکانسو‌خواستم از ۴/۱ به ۴/۲ افزایش بدم ولتاژ رو ی ۱/۴۱۲۵ استیبل شد،دما هم از ۵۸ به ۶۳/۵ رسید

ولی تو ویری بنچمارک که رندر گرفتم اختلاف کلا ۱ثانیه بود،حالا نمیدونم بد تنشیو‌کر‌م یا ملا همینه،اختلاف سرعتش خیلی کم بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

بروز رسانی کردم الان اسکرین میزارم،اینارو‌واسه فرکانس ۴/۱ خودم تغییر دادم.فقط یه نکنه

وقتی فرکانسو‌خواستم از ۴/۱ به ۴/۲ افزایش بدم ولتاژ رو ی ۱/۴۱۲۵ استیبل شد،دما هم از ۵۸ به ۶۳/۵ رسید

ولی تو ویری بنچمارک که رندر گرفتم اختلاف کلا ۱ثانیه بود،حالا نمیدونم بد تنشیو‌کر‌م یا ملا همینه،اختلاف سرعتش خیلی کم بود

درود مجدد

ابتدا خدمتتون عرض کنم مسئولیت اورکلاک با خود کاربر هست .(جهت افزایش دقت و حساسیت بیشتر)

همیشه زمان اورکلاک دما ها رو تحت کنترل داشته باشید. مهمترین بخش پردازنده و همینطور دمای VRM که اجزای تنظیم و تغذیه ولتاژ پردازنده هستند که اطراف پردازنده و با هیت سینک بخشیش پوشیده شده.

برای اسکرین شات گرفتن در بایوس های ایسوس از دکمه F12 استفاده کنید و نیازی به دوربین و گوشی نیست.

در ابتدا با دکمه F5 تمام تنظیمات قبلی رو به حالت پیش فرض برگردونید. وارد ویندوز بشید و اون رندر مد نظرتون رو ران کنید و نتیجه رو ذخیره کنید. و سپس به بایوس برگردید.

در منوی اول گزینه AI Overclock Tuner رو میتونید روی DOCP بذارید که مثل XMP در اینتل هست و خودش فرکانس و تایمینگ ها و سابتایمینگ و ولتاژ مربوط به رم رو تنظیم می کنه.

گزینه Custom CPU Core Ratio رو روی Auto قرار بدید و CPU Core Ratio رو روی 42 بذارید.

در بخش DIGI+VRM  گزینه VDDCR CPU Load line Calibration رو روی سطح 1 یا 2 قرار بدید که در زمان لود بالا نه ولتاژ اضافی به پردازنده تزریق بشه و نه افت ولتاژ باعث ناپایداری بشه که این رو باید به تجربه و زیر فشار با نرم افزار های مانیتورینگ هنگام تست کنترل  کنید. اگر ولتاژ از مقداری که تنظیم کردید افت کرد یه سطح بالاتر و اگر ولتاژ بالا رفت یک سطح پایین تر انتخاب کنید.

میتونید برای پایداری بیشتر CPU Current Capability رو 10 درصد افزایش بدید. 110 درصد

VDDCR CPU Power Duty/Phase Control رو روی Extreme بذارید.

در قسمت ولتاژ ها پایین صفحه VDDCR CPU Voltage رو Manual کنید و در کادر زیر رقم 1.4 رو تنظیم کنید.

تنظیمات رو با F10 ذخیره کنید و در منویی که باز میشه یکبار کنترل کنید موارد رو به درستی تغییر داده باشید.

با این تنظیمات وارد ویندوز بشید در ابتدا با نرم افزارهای سبک پایداری رو کنترل و دما ها رو مانیتور کنید.

در ابتدا تست پردازنده داخل نرم افزار CPU-z یا wprime 1024 کافی هست. برای مانیتورینگ هم میتونید از نسخه کرک شده Hardware Monitor Pro یا نسخه رایگان Hardware Monitor استفاده کنید.

برای تست پهنای باند و تاخیر رم از نرم افزار کرک شده Aida64 استفاده کنید.

در مراحل بعدی برای تست پایداری بیشتر از cinebench R15 و یا prime95 استفاده کنید.

اگر با اعمال تغییرات در رندری که مدنظرتون هست دیدید تفاوت ها محسوس نیست توصیه من برگشت به تنظیمات اولیه هست.

برای این پلتفورم رم تا فرکانس 3466 مقدور هست که تفاوت محسوسی نسبت به فرکانس های پایین تر داره.

در تنظیمات Power Option ویندوز اگر به درستی درایور AMD رو نصب کرده باشید گزینه AMD Ryzen Balance رو انتخاب کنید.پ

آخرین درایور AMD نسخه  1.11.22.0454 از سایت خود AMD قابل دانلود هست.

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x470

لینک به دیدگاه

1 hour ago, HeX said:

درود مجدد

ابتدا خدمتتون عرض کنم مسئولیت اورکلاک با خود کاربر هست .(جهت افزایش دقت و حساسیت بیشتر)

همیشه زمان اورکلاک دما ها رو تحت کنترل داشته باشید. مهمترین بخش پردازنده و همینطور دمای VRM که اجزای تنظیم و تغذیه ولتاژ پردازنده هستند که اطراف پردازنده و با هیت سینک بخشیش پوشیده شده.

برای اسکرین شات گرفتن در بایوس های ایسوس از دکمه F12 استفاده کنید و نیازی به دوربین و گوشی نیست.

در ابتدا با دکمه F5 تمام تنظیمات قبلی رو به حالت پیش فرض برگردونید. وارد ویندوز بشید و اون رندر مد نظرتون رو ران کنید و نتیجه رو ذخیره کنید. و سپس به بایوس برگردید.

در منوی اول گزینه AI Overclock Tuner رو میتونید روی DOCP بذارید که مثل XMP در اینتل هست و خودش فرکانس و تایمینگ ها و سابتایمینگ و ولتاژ مربوط به رم رو تنظیم می کنه.

گزینه Custom CPU Core Ratio رو روی Auto قرار بدید و CPU Core Ratio رو روی 42 بذارید.

در بخش DIGI+VRM  گزینه VDDCR CPU Load line Calibration رو روی سطح 1 یا 2 قرار بدید که در زمان لود بالا نه ولتاژ اضافی به پردازنده تزریق بشه و نه افت ولتاژ باعث ناپایداری بشه که این رو باید به تجربه و زیر فشار با نرم افزار های مانیتورینگ هنگام تست کنترل  کنید. اگر ولتاژ از مقداری که تنظیم کردید افت کرد یه سطح بالاتر و اگر ولتاژ بالا رفت یک سطح پایین تر انتخاب کنید.

میتونید برای پایداری بیشتر CPU Current Capability رو 10 درصد افزایش بدید. 110 درصد

VDDCR CPU Power Duty/Phase Control رو روی Extreme بذارید.

در قسمت ولتاژ ها پایین صفحه VDDCR CPU Voltage رو Manual کنید و در کادر زیر رقم 1.4 رو تنظیم کنید.

تنظیمات رو با F10 ذخیره کنید و در منویی که باز میشه یکبار کنترل کنید موارد رو به درستی تغییر داده باشید.

با این تنظیمات وارد ویندوز بشید در ابتدا با نرم افزارهای سبک پایداری رو کنترل و دما ها رو مانیتور کنید.

در ابتدا تست پردازنده داخل نرم افزار CPU-z یا wprime 1024 کافی هست. برای مانیتورینگ هم میتونید از نسخه کرک شده Hardware Monitor Pro یا نسخه رایگان Hardware Monitor استفاده کنید.

برای تست پهنای باند و تاخیر رم از نرم افزار کرک شده Aida64 استفاده کنید.

در مراحل بعدی برای تست پایداری بیشتر از cinebench R15 و یا prime95 استفاده کنید.

اگر با اعمال تغییرات در رندری که مدنظرتون هست دیدید تفاوت ها محسوس نیست توصیه من برگشت به تنظیمات اولیه هست.

برای این پلتفورم رم تا فرکانس 3466 مقدور هست که تفاوت محسوسی نسبت به فرکانس های پایین تر داره.

در تنظیمات Power Option ویندوز اگر به درستی درایور AMD رو نصب کرده باشید گزینه AMD Ryzen Balance رو انتخاب کنید.پ

آخرین درایور AMD نسخه  1.11.22.0454 از سایت خود AMD قابل دانلود هست.

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x470

خیلی ممنونم دوست عزیز

اینارو‌انجام‌میدم نتیجه رو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

رو روی Extreme بذارید.

ببخشید چرا رو asus control نباشه؟ 

اینکار باعث نمیشه دماvrm الکی بره بالا؟ 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

۲تا سوال 

اگه من به جای   اکستریم  بزارم رو‌  اپتیمایز  چه اتفاقی میفته؟

و اینکه بهتره کلا سطح لول رو مثلا از (۱)ببرم رو ( ۳یا۲) بهتره یا مقدار ولتاژو یکمی افزایش بدم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، mَd گفته است :

ببخشید چرا رو asus control نباشه؟ 

اینکار باعث نمیشه دماvrm الکی بره بالا؟ 

ماکزیمم پایداری و بهره گیری از فازها Extreme هست. اینطوری میشه پتانسیل پردازنده رو فهمید که با این شرایط پردازنده 8 هسته و 16 ترید روی 4.2 فیکس میشه در غیر این صورت محدودیتی از جانب برد نباشه. در مرحله بعد اگر به پایداری رسیدیم شروع می کنیم به تغییر مقادیر برای 24/7. مثلا این گزینه رو از Extreme به optimaize تغییر میدیدم یا CCC رو به 100درصد برمیگردونیم. نهایتا روی ولتاژ پردازنده و LLC کار می کنیم تا به بهینه ترین حالت برسیم.

در 1 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

۲تا سوال 

اگه من به جای   اکستریم  بزارم رو‌  اپتیمایز  چه اتفاقی میفته؟

و اینکه بهتره کلا سطح لول رو مثلا از (۱)ببرم رو ( ۳یا۲) بهتره یا مقدار ولتاژو یکمی افزایش بدم؟

سوال اولتون که بالا جواب دادم.

برای سوال دوم چون شما میخواهید 16 رشته به فرکانس 4.2 برسید اگر ولتاژ کم باشه حتی در کارهای معمولی هم ناپایداری های گاه و بیگاه دارید که در این مورد باید ولتاژ  پردازنده بره بالا مثلا از 1.4 به 1.42 ولی اگر در لودهای سنگین افت ولتاژ دارید باید از LLC استفاده کنید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

1 hour ago, HeX said:

ماکزیمم پایداری و بهره گیری از فازها Extreme هست. اینطوری میشه پتانسیل پردازنده رو فهمید که با این شرایط پردازنده 8 هسته و 16 ترید روی 4.2 فیکس میشه در غیر این صورت محدودیتی از جانب برد نباشه. در مرحله بعد اگر به پایداری رسیدیم شروع می کنیم به تغییر مقادیر برای 24/7. مثلا این گزینه رو از Extreme به optimaize تغییر میدیدم یا CCC رو به 100درصد برمیگردونیم. نهایتا روی ولتاژ پردازنده و LLC کار می کنیم تا به بهینه ترین حالت برسیم.

سوال اولتون که بالا جواب دادم.

برای سوال دوم چون شما میخواهید 16 رشته به فرکانس 4.2 برسید اگر ولتاژ کم باشه حتی در کارهای معمولی هم ناپایداری های گاه و بیگاه دارید که در این مورد باید ولتاژ  پردازنده بره بالا مثلا از 1.4 به 1.42 ولی اگر در لودهای سنگین افت ولتاژ دارید باید از LLC استفاده کنید.

خیلی ممنونم،رو ۴/۲ دماش خیلی رفت بالا

دیگه سعی کردم رو همون ۴/۱بزا رمش ،البته از راهنماییهای شما استفاده کردم پس

میفرمایی بزارمش رو  اکستریم؟

میتونم یکار کنم

مثلا واسه فرکانس ۴/۱

اول لول رو بزارم رو‌لول۲

بعد شروع کنم به کم و زیاد کردن ولتاژ؟؟؟؟

اینجوری بهتره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

خیلی ممنونم،رو ۴/۲ دماش خیلی رفت بالا

دیگه سعی کردم رو همون ۴/۱بزا رمش ،البته از راهنماییهای شما استفاده کردم پس

میفرمایی بزارمش رو  اکستریم؟

میتونم یکار کنم

مثلا واسه فرکانس ۴/۱

اول لول رو بزارم رو‌لول۲

بعد شروع کنم به کم و زیاد کردن ولتاژ؟؟؟؟

اینجوری بهتره؟

دما چقدر شد. 

لطفا مستند عکس بذارید از عملیاتی که انجام میدید تا غیر از خودتون کارهاتون برای دیگران مشهود و تجربه باشه.

روی همون اپتیمایز هم جواب میده. تو بعضی موارد که سیلیکون بهتری بوده با 1.45 روی 4.4 هم تمام هسته و ترید های 2700X فیکس شدن. پیک دما هم زیر 80 درجه برای استفاده 24/7 امن هست. مسلما هرچی پایین تر بهتر.

قبل تر یه موردی هم دیدم در بعضی موارد فیکس کردن ولتاژ SOC هم به کمتر شدن دما کمک کرده بود و هم به پایداری بیشتر.

میتونید روی 1.05 یا 1.1 ثابت بذارید.

راستی مدل رمها، ظرفیت فرکانس و تایمینگشون چیه؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

2 hours ago, HeX said:

دما چقدر شد. 

لطفا مستند عکس بذارید از عملیاتی که انجام میدید تا غیر از خودتون کارهاتون برای دیگران مشهود و تجربه باشه.

روی همون اپتیمایز هم جواب میده. تو بعضی موارد که سیلیکون بهتری بوده با 1.45 روی 4.4 هم تمام هسته و ترید های 2700X فیکس شدن. پیک دما هم زیر 80 درجه برای استفاده 24/7 امن هست. مسلما هرچی پایین تر بهتر.

قبل تر یه موردی هم دیدم در بعضی موارد فیکس کردن ولتاژ SOC هم به کمتر شدن دما کمک کرده بود و هم به پایداری بیشتر.

میتونید روی 1.05 یا 1.1 ثابت بذارید.

راستی مدل رمها، ظرفیت فرکانس و تایمینگشون چیه؟

واسه فرکانس ۴/۱ولتاژ روی ۱/۳۱۱۲۵

و لول ۲ استیبل بود البته فک کنم ولتاژ یکم دیگه جا داره بیارم پایین

دما روی ۵۸ بود رو ای فرکانس،خوبه یا ایراد داره؟؟

رمها

2*8 gb-Gskill ripjaws v1 cl15 -3000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

واسه فرکانس ۴/۱ولتاژ روی ۱/۳۱۱۲۵

و لول ۲ استیبل بود البته فک کنم ولتاژ یکم دیگه جا داره بیارم پایین

دما روی ۵۸ بود رو ای فرکانس،خوبه یا ایراد داره؟؟

رمها

2*8 gb-Gskill ripjaws v1 cl15 -3000

دما لود یا بیکاری 58 درجه؟ اگر دمای لود هست پس بالاتر هم جا داره.اینکه در فرکانس 4.1 با 1.31 ولت پایدار هستید سیلیکون لو ولتاژ و خیلی خوبی باید باشه.

فرکانس رو به 4.2 برسونید ولتاژ رو 0.05 ولت افزایش بدید. حدود 1.36 باید پایدار باشه. با این اوصاف دما هم نباید از 65 عبور کنه.

لینک به دیدگاه

12 minutes ago, HeX said:

دما لود یا بیکاری 58 درجه؟ اگر دمای لود هست پس بالاتر هم جا داره.اینکه در فرکانس 4.1 با 1.31 ولت پایدار هستید سیلیکون لو ولتاژ و خیلی خوبی باید باشه.

فرکانس رو به 4.2 برسونید ولتاژ رو 0.05 ولت افزایش بدید. حدود 1.36 باید پایدار باشه. با این اوصاف دما هم نباید از 65 عبور کنه.

واسه۴/۲ ولتاژو حدودا ۱/۴گذاشتم تو لود دماهمون۶۵ درجه بود

ولی تاثیر آنچنانی رو سرعت نداشت،

واسه همین رو همون۴/۱ گذاشتمش،گفتم واسه یکی دو ثانیه اختلاف تو رندر یک دقیقه ای(یانی حدودا تو رندر ۳۰دقیقه اختلافش میشه ۱دقیقه)ارزش نداره ۱۰ درجه افزایش دما

حالا باز تست میگیرم واسه دما و ولتاژ،نتایج رو اعلا میکنمم

خیلی ممنونم از شما

لینک به دیدگاه

3 hours ago, HeX said:

واقعا در کل فرکانس۴/۲ نسبت به ۴/۱ تو ۱دقیقه اختلافش فقط ۲ ثانیس؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

استیبل کردن رایزن های نسل 2 رو 4.2 کار مشکلی و نیاز به ولتاژ زیاد داره(1.48)

ولی روی 4.15 با ولتاژ 1.4 استیبل هستن

4.2 با 4.15 عملا فرقی نداره شما بزار رو 4.15

اگر هم از ولتاژ میترسی بزار 4.1 ولتاژ 1.375 به LLC هم اصلا دست نزن یعنی رو اکستریم نزار که تو لود ولتاژ خیلی بالا میره

ویرایش شده توسط Daniel Stark
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...