رفتن به مطلب

شکایت به خاطر کیس دست دوم

agh620
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظرم کسی که سیستم رو جمع کرده مهارت کافی نداشته یا حتی اون کسی که بردید و گفت مشکل از رمه 

گه فک میکنید بابرداشتن رم درست شده ، اشتباه میکنید دستش خورده و فن سی پی یو نشسته سرجاش

در نهایت اگه دوست داشتین من رایگان  رمهاتون رو برمیدارم و دوتا یه مدل میدم بهتون ارزش وقت گذاشتن نداره 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، eci g20 گفته است :

دوست عزیز خراب رم فقط بلو اسکرین داره و هنگ با تصویر(موس حرکت نمیکنه ولی تصویر رو مانیتور میبینی ) 

امکان خاموش شدن سیستم با رم وجود نداره

نگاه کن ببین پایه های فن سی پی یو کامل لز پشت مادربرد اومده بیرون به این معنی که فن کامل نشسته باشه روسی پی یو . اگه درست بود یه خمیر عوض کن ازش اخه مغازه داره خمیر کیلویی میزنن ، البته که سی پی یو شما خنکه و احتمال داره در صورتی که حتی فن روش نباشه هم ساعاتی کار کنه ،

و یه گرد و خاک سیستم روبگیر 

ونگاه کن ببین فن پاور کامل و درست میچرخه لنگ نمیزنه یا نچرخه

اگه بردت روشن میکنی موقه بالا اومدن ویندوز چندبار ریسیت میشه از تغذیه مادربرد هست باید مادربرد رو بدی تعمیرکار 

اون خاموش شدنی که میگی رو سیستمهای دیگه ،  چندثانیه بعد روشن کردن تو اون حالت سیستم هنوز تصویر نداده و بیشتر روبردهای دوال بایوس اونجوری میشه اون حالت نرمال اون بردهاست ربطی به مشکل شما نداره

سلام - نه مشکل ۱۰۰ درصد به خاطر رم بنده هستش - چون رم ۱۳۳۳ رو که میزارم مشکل خاموش و روشن شدن داره - رم ۱۶۰۰ که میزارم همچین مشکلی نداره - دوباره عوض میکنم مشکل برمیگرده - در واقع یه تعمیرکار عیب یابی کرده واسم

لینک به دیدگاه

به نظرم کسی که سیستم رو جمع کرده مهارت کافی نداشته یا حتی اون کسی که بردید و گفت مشکل از رمه 

گه فک میکنید بابرداشتن رم درست شده ، اشتباه میکنید دستش خورده و فن سی پی یو نشسته سرجاش

در نهایت اگه دوست داشتین من رایگان  رمهاتون رو برمیدارم و دوتا یه مدل میدم بهتون ارزش وقت گذاشتن نداره 

شاید باورتون نشه ولی اون موقع که عیب یابی میکرد من اونجا بودم - با ۳ تا پاور با وات های متفاوت تست کرد - cpu دیگه ای گذاشت و تست کرده - مادربورد رو به کل عوض کرد و با مادربورد خودش تست کرد - همه اوکی بودند - تو حالتی هم تست کرد که نه موس و نه کیبورد و هیچ چیزی وصل نبود و خاموش روشن ایجاد میشد - رفتیم سراغ رم ها و جفت رم رو در اورد و یه رم از خودش گذاشت روش و اوکی بود بعدش یکی یکی رم ها رو گذاشت که یکیش مشکل داشت ولی یکیش خاموش روشن نمیشد و مشکل نداشت که معلوم بود به خاطر رم - هارد رو هم ۲ بار عوض کردیم - حتی اون اواخر دیگه تعمیرکار شروع کرد به خندیدن و گفت من همه چی این کامپیوتر تست کردم مگه میشه مشکل از هیچ کدوم قطعات نباشه - یک درصد هم شک ندارم به خاطر رم ۱۳۳۳ هست - یا خراب یا این که به مادربورد من نمیخوره - سی پی یو من core i5 2400 هستش و سوکت 1155 چهار هسته - گرافیک من هم nvidia gtx 550 ti - شاید هم با این قطعات جور در نمیاد

لینک به دیدگاه

مادربرد شما امکان تنظیم دستی فرکانس و تایمینگ رم رو داره یا نه؟ اگه داشته باشه میتونید خودتون یه مقدار یکسان (مطابق با رم ضعیف تر) رو برای هر دو ماژول در نظر بگیرید و مشکلتون حل میشه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

مادربرد شما امکان تنظیم دستی فرکانس و تایمینگ رم رو داره یا نه؟ اگه داشته باشه میتونید خودتون یه مقدار یکسان (مطابق با رم ضعیف تر) رو برای هر دو ماژول در نظر بگیرید و مشکلتون حل میشه.

والا نمیدونم - از کجا باید ببینم امکان دستی داره یا نه؟
یه توضیحی بدید
بعدش
بگم که زمانی که من رم (که خاموش و روشن میشه) رو به صورت تنها روی سیستم قرار میدم خاموش و روشن میشه و هیچ رم دیگه ای روی مادربورد نیست که بخوان متچ بشن با هم
احیانا اون مقداری که میگید برای ماژول باید ست کنیم
مال رم با مادربورد نیست؟ یا حتما مال تنظیم دو تا رم؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، agh620 گفته است :

core i5 2400

این  cpu حداکثر باس رمی که ساپورت میکنه تو حالت نرمال و بدونه اورکلاک 1333 هست پس مشکل باس نیست چون 1600 شما هم در اصل سیستم 1333 میشناسه 

من حدود 22 ساله کارسخت افزار میکنم یه همچین چیزی ندیدم که رم سیستم رو ریست یا خاموش بکنه 

تنها احتمالی که میتونم از رم بدم اگه مشکل از رم باشه شاید شاید خرابی فیزیکی و اتصالی در سطح رم هست در نقطه ای که بعضی اوقات از طرف سیستم مورد خوندن قرار میگیره .البته این حرفی که دارم میزنم رو خودم بهش ایمان ندارم

کا ر رم توسیستم طوری نیست که ادم توقع ریسیت داشته باشه ازش چون پردازشی نمیکنه فقط یه واسطه است 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

بگم که زمانی که من رم (که خاموش و روشن میشه) رو به صورت تنها روی سیستم قرار میدم خاموش و روشن میشه و هیچ رم دیگه ای روی مادربورد نیست که بخوان متچ بشن با هم
احیانا اون مقداری که میگید برای ماژول باید ست کنیم
مال رم با مادربورد نیست؟ یا حتما مال تنظیم دو تا رم؟

اگه مطمئنین که با تعویض رم درست میشه مشکل از تایمینگ رم نیست قطعا cpu به یه دلیلی از این رم چیزی میگیره که سیستم رو ریسیت میکنه بهتره رم رو عوض کنید این رم رو رو ی سیستم دیگه تست کنید اگه سالمه بفروشید یه رم شبیه رم دیگه ای که دارین بخرین ، اگه رمتون خراب بود یه عکس از رم سالم دیگه که دارین بفرستین من یه رم مناسب باهاش بهتون میدم تو قطعاتی که فروش نرفته زیاد هست لازم ندارم

ویرایش شده توسط eci g20
لینک به دیدگاه

سلام برو بچ

عجب دستانی شد داستان این رم😂

دوست من خودتو خلاص کن رم خراب بفرس گرانتی(اگه گارانتی داره) رم سالمم بفروش یه جفت رم با باس  یکسان و باس سازگار با مادربودت بگیر و حالشو ببر

ارزش وقتت و اعصابت خیلی بشتر از اینیه که بخای دنبال یه را حل برا همین رما باشی

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mehrxad گفته است :

سلام برو بچ

عجب دستانی شد داستان این رم1f602.png

دوست من خودتو خلاص کن رم خراب بفرس گرانتی(اگه گارانتی داره) رم سالمم بفروش یه جفت رم با باس  یکسان و باس سازگار با مادربودت بگیر و حالشو ببر

ارزش وقتت و اعصابت خیلی بشتر از اینیه که بخای دنبال یه را حل برا همین رما باشی

منم میخوام همینکارو بکنم - منتها میخوام ببینم وقتی رم فرستاد گارانتی و اورد و گفت گارانتی نداره و مسعولیتش رو قبول نکرد باید چه کار کنم (که احتمال بسیار زیاد قبول نمیکنه مسعولیت رم رو این ادمی که تو این یک سال من شناخت روش پیدا کردم - فروشنده انقدر اب زیر کار که من تابستون رفتم بهش گفتم این مشکل رو داره کامپیوتری که بستی واسم حلش کن , گفته مادربورد رو برات عوض میکنم , 3 روز بعد تر که میرفتم کیس رو بگیرم , به شاگردش میگفته که بگو مادربورد رو عوض کردم بعد چک که میکردم همون مادربورد قبلی بسته واسم! و کیس رو تحویل من داده - واقعا اینجور افراد تو کارشون وارد)

ویرایش شده توسط agh620
لینک به دیدگاه

اگه مطمئنین که با تعویض رم درست میشه مشکل از تایمینگ رم نیست قطعا cpu به یه دلیلی از این رم چیزی میگیره که سیستم رو ریسیت میکنه بهتره رم رو عوض کنید این رم رو رو ی سیستم دیگه تست کنید اگه سالمه بفروشید یه رم شبیه رم دیگه ای که دارین بخرین ، اگه رمتون خراب بود یه عکس از رم سالم دیگه که دارین بفرستین من یه رم مناسب باهاش بهتون میدم تو قطعاتی که فروش نرفته زیاد هست لازم ندارم

صبر کنید الان من از این رمی که الان رو سیستم و روش نوشته 12800 یه شات میزارم نگاه کنید
مشکل ریسیت اصلا نداره!

لینک به دیدگاه

این الان رم سالم که مشکلی با کامپیوتر نداره

20200119_153250.jpg

ویرایش شده توسط agh620
لینک به دیدگاه

این اطلاعات cpu z هستش
رم یه چیزی نوشته 665.1 مگاهرتز - نمیدونم چیه اون
اون وری هم cpu

110.png

112.png

لینک به دیدگاه

کاش لااقل مشکل ریسیتش جوری بود که میشد باهاش کنار اومد
اون رم که مشکل داشت
ریستش به این صورت :
مثلا یه شب تا صبح کامپیوتر خاموش
صبح بلند میشیم میخوایم روشن کنیم کامپیوتر رو
دکمه استارت رو که فشار میدم
کامپیوتر 2 ثانیه اول زور میزنه که روشن بشه و چراغ جلو کیس روشن میشه
بعد مثل این که یه دفعه ای برق بره - خاموش میشه - انگار کابل پشت کیس یه دفعه ای بکشیم بیرون

این کار تا 5 یا 6 بار تکرار میشه و بعدش روشن میشه و میره تو سیستم

تو اون 5 یا 6 باری که یه دفعه ای برق از تو کیس میره میترسم بزنه یه گرافیکی چیزی رو بسوزونه یا نیم سوز کنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، agh620 گفته است :

کاش لااقل مشکل ریسیتش جوری بود که میشد باهاش کنار اومد
اون رم که مشکل داشت
ریستش به این صورت :
مثلا یه شب تا صبح کامپیوتر خاموش
صبح بلند میشیم میخوایم روشن کنیم کامپیوتر رو
دکمه استارت رو که فشار میدم
کامپیوتر 2 ثانیه اول زور میزنه که روشن بشه و چراغ جلو کیس روشن میشه
بعد مثل این که یه دفعه ای برق بره - خاموش میشه - انگار کابل پشت کیس یه دفعه ای بکشیم بیرون

این کار تا 5 یا 6 بار تکرار میشه و بعدش روشن میشه و میره تو سیستم

تو اون 5 یا 6 باری که یه دفعه ای برق از تو کیس میره میترسم بزنه یه گرافیکی چیزی رو بسوزونه یا نیم سوز کنه

چند حالت داره باید بررسی کنی چون سیستم منم همینطوری شده بود

یا باس رم ها یکی نیست

یا رو حالت دو کاناله مشکل داره رو تک کاناله جفت رم ها رو بزارقاعدتا باید بیاد بالا

یا اینکه پین های CPU کنده شده یا کج شده همین اتفاق برای من افتاده بود سه تا از پین ها کنده شده من رم ها رو وارد slot 1,2کردم از حالت دو کاناله خارج شد ولی سیستم کار میکنه هنوزم ندادم مادربرد رو درست کنن

ممکنه فن رو محکم بسته باشی CPUتحت فشار باشه

یکی از رم ها رو کلا بردار و به صورت تک رم استفاده کن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 29 دی 1398 در 00:03، mehrxad گفته است :

با نرم افزار Memtest

سلام
من رمی که مشکل ریسیت داره رو رفتم پس گرفتم از فروشنده و هی امروز و فردا میکرد و معلومه کاری نمیکنه کلا بیخیالش شدم
با نرم افزاری که گفتید حدود 5 ساعت زمان برد و رم رو به صورت تکی گذاشتم رو سیستم تا فقط همین رمی که مشکل داره را رو تست کنه تو حالت بوت با ممتست
ولی هیچ اروری پیدا نکرد و 4 تا pass رو رفت کامل
عکسش رو میزارم یه چکی بکنید
خب اگه اروری نمیده , برای چی ریسیت میشه و بعد 5 بار ریسیت شدن  روشن میشه؟
یه اروری هم نرم افزار ممتست داده تو عکس مشخصه فکر کنم به خاطر فرکانس ارور نمیدونم چیه اون :
ram may be vulnerable to high frequency row hammer bit flips
این اروره رو میگم

فکر کنم با اون رم 1600 این ارور رو نمیده
یه چیز دیگه هم هست اینه اونجا نوشته که رم 1332 مگاهرتز - چرا ننوشته 1333 مگاهرتز؟
شاید این رم چون 1333 مگاهرتز زورش نمیرسه یه فرکانسی چیزی رو رد کنه و ریسیت میشه
ولی خب اگه زورش نرسه رد کنه و ریسیت میشه - پس چرا روشن میشه اصن کامپیوتر من؟
باید تو همون حالت ریسیت بمونه

003.jpg

002.jpg

001.jpg

لینک به دیدگاه

در در 29 دی 1398 در 08:57، Persian Assassin گفته است :

رفیق این الان عکسی که زمیمه کردم یعنی من میتونم مقدار رو به صورت دستی وارد کنم؟

در در 29 دی 1398 در 11:31، eci g20 گفته است :

این  cpu حداکثر باس رمی که ساپورت میکنه تو حالت نرمال و بدونه اورکلاک 1333 هست پس مشکل باس نیست چون 1600 شما هم در اصل سیستم 1333 میشناسه  

رفیق شما میشه بگید از کجا میتونم بخونم سی پی یو من حداکثر باسی که پشتیبانی میکنه چند؟ (یه چیزی نوشته بود min speed 1600 مگاهرتز و max speed هم یه 3000 و خورده ای مگاهرتز بود) همونه آیا یا چیز دیگه ای هست؟
یه توضیحی اگه میشه بدید مختصر یه مقداری ما هم چیز یاد بگیریم

004.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

رفیق این الان عکسی که زمیمه کردم یعنی من میتونم مقدار رو به صورت دستی وارد کنم؟

رفیق شما میشه بگید از کجا میتونم بخونم سی پی یو من حداکثر باسی که پشتیبانی میکنه چند؟ (یه چیزی نوشته بود min speed 1600 مگاهرتز و max speed هم یه 3000 و خورده ای مگاهرتز بود) همونه آیا یا چیز دیگه ای هست؟
یه توضیحی اگه میشه بدید مختصر یه مقداری ما هم چیز یاد بگیریم

004.jpg

از این لیست میتونید یکی از مقادیر رو انتخاب کنید. نمیتونید دستی تایپ کنید هر چقدر که بخاید. برای شروع جفتشون رو روی 1067 ست کنید و ببینید سیستمتون استیبل هست یا خیر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

از این لیست میتونید یکی از مقادیر رو انتخاب کنید. نمیتونید دستی تایپ کنید هر چقدر که بخاید. برای شروع جفتشون رو روی 1067 ست کنید و ببینید سیستمتون استیبل هست یا خیر

خب گذینه های پایینش رو دست نزارم؟
مشکلی پیش نمیاد؟
اصن نمیدونم اونا رو میشه دست گذاشت یا نه :) باید ببینم
بعد این 1067 بزارم بعد cpu مشکلی براش پیش نمیاد؟
یا رم ها معیوب نمیشه؟ یا مشکلی برای رم ها پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

خب گذینه های پایینش رو دست نزارم؟
مشکلی پیش نمیاد؟
اصن نمیدونم اونا رو میشه دست گذاشت یا نه :) باید ببینم
بعد این 1067 بزارم بعد cpu مشکلی براش پیش نمیاد؟
یا رم ها معیوب نمیشه؟ یا مشکلی برای رم ها پیش نمیاد؟

با تغییر این آپشن هیچ مشکلی پیش نمیاد. بهتره تایمینگ هر دو رم هم یکسان بزاری ولی چون اونو بلد نیستم تو بایوستون چجوریه بهتره یکی وارد تر تو بایوس بیاد نظر بده. 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

با تغییر این آپشن هیچ مشکلی پیش نمیاد. بهتره تایمینگ هر دو رم هم یکسان بزاری ولی چون اونو بلد نیستم تو بایوستون چجوریه بهتره یکی وارد تر تو بایوس بیاد نظر بده. 

رفیق رم رو به صورت تکی گذاشتم - و رو هر سه حالت ریسیت میشه متاسفانه - همون رمی که مشکل داره رو میگم - حالا یا مادربورد پشتیبانی نمیکنه یا cpu با این سازگار نیست - کلا این رم خیلی عجیب - با اسلات دومم میزارم واسه همیشه ریسیت میشه تو اسلات اول میزارم یه بار ریسیت میشه و روشن میشه کامپیوتر! - اون یه رمم همچین مشکلی با اسلات ها نداره - تو ممتست هم که ارور نداد این رم - تکلیف ما رو روشن نمیکنه این که سالم یا نه تا حداقل بفروشمش اگه سالمه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

رفیق رم رو به صورت تکی گذاشتم - و رو هر سه حالت ریسیت میشه متاسفانه - همون رمی که مشکل داره رو میگم - حالا یا مادربورد پشتیبانی نمیکنه یا cpu با این سازگار نیست - کلا این رم خیلی عجیب - با اسلات دومم میزارم واسه همیشه ریسیت میشه تو اسلات اول میزارم یه بار ریسیت میشه و روشن میشه کامپیوتر! - اون یه رمم همچین مشکلی با اسلات ها نداره - تو ممتست هم که ارور نداد این رم - تکلیف ما رو روشن نمیکنه این که سالم یا نه تا حداقل بفروشمش اگه سالمه

تا الان زیاد شنیدم که مثلا هم کارت گرافیک سالمه و هم مادربرد. ولی اون کارت گرافیک خاص با اون مادربرد خاص کار نمیکنه. شاید اینم از اون دست مشکلات باشه. حتما دلیلی داره. ولی فهمیدن دلیلش شاید کار من و شما نباشه. و حتی اگه دلیلشم بفهمی شاید راهی برای حلش جز عوض کردن رم نباشه. اگه اونیکی 4 گیگه کار میکنه فعلا با اون سر کن و اعصابت رو سر این خورد نکن. اینم اگه یه بار ریست میشه و بعد بدون هیچگونه دستکاری روشتن میشه و روشن هم میمونه مشکلی نداره و میتونی باهاش کار کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...