رفتن به مطلب

راهنمایی در خصوص شکایت و دریافت غرامت از اداره برق

Amirhossein Azimi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 47 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

تمامی محافظ های معروف داخلی از یه lm324 و چند عدد خازن و مقاومت بیشتر نیستن

تنها دلیل افت کارایی یا بهم ریختن رفتار در برابر نوسان برمیگرده به اون خازن پلی استر درشت اول مدار که اکثرا  470nf رنج 400 ولت هست.

بدلیل استفاده از قطعات کم کیفیت پیشنهاد میشه این قطعه هر 2 سال تعویض بشه (بمرور زمان ظرفیتش میاد پایین)

دقیقا همینطور است

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در در 30 دی 1398 در 05:05، Amirhossein Azimi گفته است :

درود خدمت همه دوستان لیون

امروز صبح حدود ساعت 12 - 1 صبح برق کل منطقه قطع شد

بعد وصل شدن برق متوجه شدم سه عدد از هارد های بنده 2TB  لبتاپی -1TB اینترنال -250gb  مکستور + کارت گرافیک سیستم از کار افتادن بعد تست های مختلف متوجه حقیقت تلخ غیر قابل باور شدم که دیگه کار ار کار گذشته 

ظاهر همه قطعات تمیزه ولی همه قطعات ذکر شده سوختن

حالا از دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم بنده راهنمایی کنید که چکار کنم تا بتونم غرامت قطعات اسیب دیده از اداره برق بگیرم (بدرک قطعات -اطلاعاتشون 😪)

ناگفته نمونه هیچ وقت این اتفاق قبلا برای بنده نیفتاده وخونه نوساز و مستقیم از تیر برق  برق انشعاب گرفته شده پس خیالتون از بابت سیمکشی خونه جمع باشه 

حتی پاور سیستم بنده کوار مستر 500 وات هست و با اینکه پاور به این خوبی دارم ولی قطعات ذکر شده از گزند دوستان اداره برق در امان نمونده وحتی سیستم هم مستقیم به پریز وصله بدون واسطه محافظ برق

خلاصه ممنون میشم هرچه سریع تر بنده راهنمایی کنید تا چکار کنم خسارات وارده دریافت کنم و در زمان صحبت با ماموران اداره برق چه نکاتی رعایت کنم که براشون بهونه جهت شونه خالی کردن از غرامت خسارات نشه!!!!!!!!!!

کل هزینه خسارات وارده : 4.600.000 تومان

درود خدمت دوستان

امروز متوجه شدم که فریزر بنده هم همراه بقیه قطعات دو روز پیش سوخته با این تفاوت که فریزر محافظ استانداد داشته ولی با این حال فریزر هم به دیار باقی شتافت

امروز جدای از طرح شکایت برای دریافت غرامت قطعات کامپیوتر + فریزر از اداره برق شهرستان بم به اداره برق استان کرمان شکایت کردم و به احتمال زیاد تا اخر هفته اینده نتیجه مشخص خواهد شد

فقط نکته ای بسیار عجیب ذهن بنده درگیر خودش کرده است که از دوستانی که تخصص دارن ممنون میشم دلیلش برام شرح بدن و این نکته این است 

با این که فریزر محافظ استانداد و گران قیمتی که داشته در اثر قطعی برق سوخته ولی محافظ همچنان سالم است و هنوز کار میکند!!!!

قسمت جالبتر این است که بنده کمپرسور فریزر چک کرده ام و هیچ اثری از سوختگی در ان مشاهده نمیشود و فقط بسیار بسیار کم بوی خفیف سوختگی میدهد به طوریکه تشخیص ان بسیار سخت است

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود خدمت دوستان

امروز متوجه شدم که فریزر بنده هم همراه بقیه قطعات دو روز پیش سوخته با این تفاوت که فریزر محافظ استانداد داشته ولی با این حال فریزر هم به دیار باقی شتافت

امروز جدای از طرح شکایت برای دریافت غرامت قطعات کامپیوتر + فریزر از اداره برق شهرستان بم به اداره برق استان کرمان شکایت کردم و به احتمال زیاد تا اخر هفته اینده نتیجه مشخص خواهد شد

فقط نکته ای بسیار عجیب ذهن بنده درگیر خودش کرده است که از دوستانی که تخصص دارن ممنون میشم دلیلش برام شرح بدن و این نکته این است 

با این که فریزر محافظ استانداد و گران قیمتی که داشته در اثر قطعی برق سوخته ولی محافظ همچنان سالم است و هنوز کار میکند!!!!

قسمت جالبتر این است که بنده کمپرسور فریزر چک کرده ام و هیچ اثری از سوختگی در ان مشاهده نمیشود و فقط بسیار بسیار کم بوی خفیف سوختگی میدهد به طوریکه تشخیص ان بسیار سخت است

سلام و درود

داداش خیلی ناراحت شدم اینو هم گفتی ایشالا به نتیجه برسه و خسارتتون رو تو این اوضاع نا به سامان جبران کنن !😔

جسارتا نوع یا عکسی از محافظتون بدید ممنون میشم !

اون عزیزانی که نظر میدادن و میگفتن یه محافظ معمولیم جواب میده لطفا الان جواب بدن اگه خوب هست پس چرا خسارت چند میلیونی رو الان به این دوستمون وارد کرده ؟! :32_expressionless:

حالا میفهمم چرا چند وقته پیش که رفتم محافظ یخچال از همین فلزیا بگیرم فروشنده بهم گفت عزیز این محافظای فلزی که خوبم جا افتاده کارش عالیه و با کیفیت اصلا هیچ استانداردی نداره و اون فیوزشم بیشتر نقش دکور داره تا عمل کنه بگیر نگیر داره حتی می تونی بازش کنی ببینی توش هیچی تفاوتی با یه محافظ معمولی نیست ! من باورم نشد !

گفت حداقل اگه نمی خوای هزینه زیاد کنی یدونه صنعتیش رو بگیر که هرچند در سطح خارجی نیست اما از این فلزیا خیلی بهتره !

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.حدودای ساعت 6 امشب برقای مغازه روشن و خاموش شد تو یه لحظه  و از 5 تا سیستمی که تو مغازه داریم دوتاش خاموش شد بقیه روشن مونده بودن هنوز

نمیدونم چرا سیستم من خاموش نشد با اینکه محافظ برق دارم ، مدلش اینه؟

photo_2020-01-23_10-54-24.thumb.jpg.d9c4e4ba1a0611c9035e0bfcdcc37bd8.jpg

سیستم همکارم که محافظ هم نداشت خاموش شد نمیدونم خود پاور سیستمو خاموش کرده یا نه

میترسم دوباره این اتفاق بیفته و به سیستم من آسیب برسه

به نظرتون  به یه محافظ برق معمولی میشه اعتماد کرد؟چاره ی کار چیه؟

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

دوست عزیز اگر خوب صحبت های استارتر رو و دقت میکردید

سیستم ایشان به هیچ محافظی وصل نبوده و بعد تر هم گفتند که در موقع حادثه اپراتور گفتند اور شده ولتاژ پس یک محافظ ساده جلوگیری میکرده از این حرکت

و اینجوری که بنده دارم از حرف های شما نتیجه میگیرم تمام سیستم هایی که یو پی اس ندارن دیگه حداکثر تو قطعی برق دهم پوکیدن

نه فدات شم اینجوری هم نیست چون در این صورت ماها الان داشتیم با روح خدا بیامرز کار میکردیم

اولا" یو پی اس همینجوری که شما بگی نیست بری فرتی بخری بندازی رو سیستم باید بار مصرفی سیستمت رو بسنجی بر طبق اون بخری

مورد بعد اینکه نه هر یو پی اسی- یو پی اس ها زمان تاخیر دارند و بسته به تکنولوژی شون وارد مدار میشن که قاعدتا" اون چیزی که من واسه سیستم 10 تومنی ببندم نهایت یک تومن خرج کنم اون هم بعید میدونم به موقع وارد مدار بشه یا نه

مورد بعد نگهداری هست -  باطری اتمی که بهش وصل نیست باطری ها دائم باید چک بشه و مورد بعدی مدارهای تغذیه و خازن ها هستند که 24 ساعته دارن کار میکنند و شما نمیدونید عمر مفید اینا چقدر هست 

که کار تعمیراتشون رو انجام بدید که به درستی کار کنند

و اینکه افراد و شرکت هایی از یو پی اس استفاده میکنند که اطلاعات مهمی در حال بارگذاری هستند و یا از مدار خارج شدن اون سرویس ها کار لنگ کن هست برای قسمت های دیگه

در آخر طبق گفته های شما نبود یو پی اس در زمان قطعی برق به سیستم ضربه میزنه که خب مثال نقض زیاد داره

اگه اینجوری باشه و من انقدر نگران اتفاقات ناخواسته پیرامونم باشم پس باید سه تا مخزن 220 لیتری آب هم در منزلم تعبیه کنم که یک وقت آب قطع شد و من داشتم دوش میگرفتم آب داشته باشم استفاده کنم

یا دو تا لاستیک دیگه بگذارم تو ماشین که اگر جفت لاستیکام در جاده خراب شد یکیشو با زاپاس استفاده کنم اون یکی باقی مونده رو هم زاپاس بقیه مسیر استفاده کنم

انقدر سخت نگیرید یک محافظ ساده که 5 دقیقه دیلی داشته باشه برای وصل مجدد برق تا نوسانات ابتدایی هم فروکش کنه و بعد برق رو وصل کنه اکتفا میکنه

سخت نگیرید

سلام . خیلی زیاد نوشتی  چند خط اولو خوندم .

من نمیگم محافظ بی تاثیره ولی در موردی که برای استارتر پیش اومده میتونه بی تاثیر باشه کما اینکه فریزر ایشون هم که محافظ داشته سوخته ولی محافظ برق سالمه.

(و اینجوری که بنده دارم از حرف های شما نتیجه میگیرم تمام سیستم هایی که یو پی اس ندارن دیگه حداکثر تو قطعی برق دهم پوکیدن)

سیستمهایی که ups ندارن محافظ هم کار چندانی براشون نمیکنه چون پاورها همون سیستم محافظ برق و استایبلیزر رو توشون دارن حتی پیشرفته تر

دو اینکه وقتی برق رفت سیستم رو از برق بکش - 5 دقیقه بعد از اینکه برق اومد سیستم رو روشن کن (کار 10 تا محافظ رو میکنه)

لینک به دیدگاه

عزیز مشکل اداره برق نیست قطعات الکترونیکی حساس هستن و باید حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنی. وقتی برق میره میاد چون بیشتر مصرف کننده ها خاموش هستن ولتاژ زیاد میشه و جریان شدید وارد مدار میشه ربطی هم به ایران یا خارج نداره کل دنیا اینطوری هست. اشتباه خودت بود که از محافظ برق استفاده نکردی. حالا خواستی هارد هارد ها برام بفرست چک کنم برات ببینم سوختگی بردش در چه حد هست. 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

چه جوری بعد از ۲ روز تازه متوجه شدید که فریزر هم سوخته؟

چون دیگه قاعدتاً بعد از ۱ روز ازش آب راه میفته و بوی نا خونه رو برمی‌داره.

درود

عزیزم بنده در خانه خودم که در کنار خانه پدر مادر هست زندگی میکنم و این فریزر برای وسایل خانه مادر هست (چون خونه مادرم جا نیست و ما این فریزر پیش من گذاشتن)

بله روز اول متوجه نشدم البته بگم بنده با این فریز هم کاری ندارم که بفهمم

بعد دوروز متوجه اب جم شده زیر فریزر و کف اشپزخانه شدم همراه با بوی تعفن مواد 

احتمالا به دلیل هوای سرد اشپزخانه دیرتر یخ های فریز اب شدن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...