رفتن به مطلب

مشاوره سریع برای سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

سقف خریدم نهایتا 13 بیشترم برا گیم میخوام

سیستمی که خودم مد نظرمه اینه

Vga: msi rx580 armor

Cpu: intel 9400f

Ram: gskill aegis 16g 3000mhz

Motherboard: asus b360m- a

HDD: wd blue 1T +SSD  wd green 240g

Power: green gp600b-hp

Case: green z4 astiak

Monitor: benq gw2270h

همه قطعاتو میخوام از لیون و نو بردارم

با سپاس

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

سلام 

برا گرافیک اگه میخای rx 580 بگیری بنظرم دست دو بگیر که از اونور راه برا i5 9400f باز بشه ،چهار هسته نگیر،دیگه فایده نداره

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام 

برا گرافیک اگه میخای rx 580 بگیری بنظرم دست دو بگیر که از اونور راه برا i5 9400f باز بشه ،چهار هسته نگیر،دیگه فایده نداره

دست دوم گرفتم با چه برنامه های درخواست تست بدم؟؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است :

دست دوم گرفتم با چه برنامه های درخواست تست بدم؟؟؟

برنامه های 3d mark و furmark(البته فور مارک نهایت ۵دقیقه چون فشار زیاد میاره)

تست گیم بگیره

بره تو برنامه gpuz ،مشخصات کارکردش رو اسکرین شات بگیره حالت بیکار ،و لود در بازی ،ببینی مصرف برق ،نمودار درصد لود چطوریه

البته اگه شما از یه فرد قابل اعتماد و شناخته شده از فروم بخرید مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

اگر قصد خرید نو دارین 1660s به 580 میارزه خیلی قدرت بیشتری داره 

پاور رو به 500 تغییر بده و بعد هارد 1 ترابایت رو هم حذف کن و سعی کن که یه اس اس دی 500 یا 1 ترابایت بخری راحت کنی خودت رو و دنبال اس اس دی مثل سامسونگ نباش ارزون ترین اس اس دی 1 ترابایت یا 500 رو بخر 

پیشنهاد میکنم کیس رو هم اینقدر گرون برنداری قیافه به اندازه قدرت مهم نیست 

سی پی یو هم مشخصه که 9400 بهتره نسبت به 9100

ویرایش شده توسط The.13east
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

برنامه های 3d mark و furmark(البته فور مارک نهایت ۵دقیقه چون فشار زیاد میاره)

تست گیم بگیره

بره تو برنامه gpuz ،مشخصات کارکردش رو اسکرین شات بگیره حالت بیکار ،و لود در بازی ،ببینی مصرف برق ،نمودار درصد لود چطوریه

البته اگه شما از یه فرد قابل اعتماد و شناخته شده از فروم بخرید مشکلی پیش نمیاد

3dmark مشکلی نداره دوست عزیز میتونید 24 ساعت بزارید بره furmark هست که خطر ناکه و نامناسب 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

اگر قصد خرید نو دارین 1660s به 580 میارزه خیلی قدرت بیشتری داره 

پاور رو به 500 تغییر بده و بعد هارد 1 ترابایت رو هم حذف کن و سعی کن که یه اس اس دی 500 یا 1 ترابایت بخری راحت کنی خودت رو و دنبال اس اس دی مثل سامسونگ نباش ارزون ترین اس اس دی 1 ترابایت یا 500 رو بخر 

پیشنهاد میکنم کیس رو هم اینقدر گرون برنداری قیافه به اندازه قدرت مهم نیست 

سی پی یو هم مشخصه که 9400 بهتره نسبت به 9100

ممنون ولی متاسفانه بودجم نمیرسه و مجبورم rx580 بردارم

این پاورای جدید گرین که مخصوص گیم چطوره؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

ممنون ولی متاسفانه بودجم نمیرسه و مجبورم rx580 بردارم

این پاورای جدید گرین که مخصوص گیم چطوره؟

خوبه ولی سری قدیمی هم اوکی هست 

اگر بودجه کیس رو هم به گرافیک بدید متونید 1660s بردارید ! z4 در حال حاضر شدیدا گرون هست و کیس 200 تومن هم برای شما اوکیه ! 

به خاطر یکمی قیافه سیستم رو داغون نکنین بهتره ! 

کیس پیشنهادی master eco 107

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام 

RX 580دست دوم=صد در صد ماین شده

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

خوبه ولی سری قدیمی هم اوکی هست 

اگر بودجه کیس رو هم به گرافیک بدید متونید 1660s بردارید ! z4 در حال حاضر شدیدا گرون هست و کیس 200 تومن هم برای شما اوکیه ! 

به خاطر یکمی قیافه سیستم رو داغون نکنین بهتره ! 

کیس پیشنهادی master eco 107

برند داغونیه احتمال خیلی زیادم غیر استاندارد

فعلا با این گرافیک سر میکنم زیادم به فریم حساس نیستم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

برند داغونیه احتمال خیلی زیادم غیر استاندارد

فعلا با این گرافیک سر میکنم زیادم به فریم حساس نیستم 

کیس ava از خود گرین تهیه کنید 

من کیس مسترتک رو امروز استفاده کردم و کاملا اوکی بود 

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

RX 580دست دوم=صد در صد ماین شده

طبیعیه که ماین شده،منم 570 خریدم چند ماه ماین شده بود 

ولی به قیمتش میارزه

گارانتی داشته باشه حداقل ۱سال مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

طبیعیه که ماین شده،منم 570 خریدم چند ماه ماین شده بود 

ولی به قیمتش میارزه

گارانتی داشته باشه حداقل ۱سال مشکلی نداره

خو این چه وضع استفاده کردن آدم یه کارت میخره بی دردسر چندسال استفاده کنه نه اینکه منتظر مرگ زودرس کارتش باشه چند میلیون هم هزینه بکنه ! دست دوم 2تا3تومن هست،نو 4200هم گیر میاد با 2سال گارانتی

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

درود

سقف خریدم نهایتا 13 بیشترم برا گیم میخوام

سیستمی که خودم مد نظرمه اینه

همه قطعاتو میخوام از لیون و نو بردارم

با سپاس

درود من جای شما باشم بودجه بیشتر رو برای کارت گرافیک میزارم چون اصل در سیستم کارت گرافیک هست برای بازی و بقیه قطعات در درجه اهمیت بعد هستن

قطعات خوب هستن در کل ولی با اینکه الان دارم از rx 580 strix top استفاده می کنم خریدش رو توصیه نمی کنم چون در بعضی بازی ها توان اجرای 60 فریم رو نداره نمونه این بازی ها به عنوان مثال control و assasins creed جدید هست کارتی که الان پا به سن گذاشته و هنوز خیلی حرف داره کارت وگا 64 هست که اتفاقا لیون هم قیمت خوبی براش گذاشته با گارانتی 3 ساله این کارت در اصل برای رزلوشن 1440 توصیه میشه ولی شما حتی با بالاترین تنظیمات در رزلوشن 1080 60 فریم برات تضمین هست حداقل تا چند سال اما اینکه این مورد 5 میلیون هست و شاید کمی باعث بشه از 13 میلیون هزینه بره بالا توصیم این هست که این کیس مضحک z4 رو با یک کیس ازرانتر تعویض کنید فقط این رو بگم من عید برای داداشم 500 خریدم فک کردم سرم کلاه گذاشتن اصلا کیفیت نسبت به قیمت نمی خوره الان که ماشالا کردنش 1250!!! مورد بعد پاور رو 650uk plus بردارین جدیدتر هست و به نظرم کیفیت ساخت بهتری داری سری hp+ قبلا با 700 واتش کار کردم و به نظرم کیفیت ساخت متوسطی داشت

چند نکته ریز کارت وگا مصرفش در حالت عادی بدون اورکلاک 220 وات هست که حدود 50 وات از 580 بیشتر هست ولی در عوض طبق تست های خودم در بازی gears 5 و shadow of tomb raider متوسط فریم 95 رو میده در مقایسه با متوسط فریم 65 توی اون بازیا برای کارت rx 580 هر چند اینجا شاید بگین خوب مانیتور من 60 هرتزه و همونم کافیه منتها طبق گفته های قبلیم در بازی control و assasins creed دیگه شرایط اینطور نیست به نظرم  هزینه 1 میلیون بیشتر برای vega 64 یک اینده نگری هست که سال های بعد خودش رو بیشترم نشون میده

این کارت قدرتش برابر با کارت gtx 1080 و rtx 2060 6gb هست و شما گول قیمت پایینش در بازار ایران رو نخور کارت قابلی هست و به هیچ عنوان کارت های سری 1660 توان رقابت با این کارت رو در پرفورمنس ندارن هر چند که اون کارتا کم مصرف هستن و مصرفشون خیلی زیاد باشه حدود 140 وات هست

در اخر موفق باشید و فارغ از انتخابتون امیدوارم از سیستمتون نهایت لذت رو ببرید

vega.PNG

psu.PNG

لینک به دیدگاه

هفته پیش این سیستم رو بستیم، حدود 13.5 شد.
شما میتونی یکم اینور اونور کنی قطعاتشو، برسونی به بودجت. مثلا رم رو یه برند ارزونتر بگیری.
منم اول با شما هم نظر بودم که کیس مسترتک مزخرف و به درد نخوره، اما وقتی توش اسمبل کردم، دیدم به نسبت قیمتش، کیس بدی نیست.برای مثال در مقایسه با کیس گرین MAC1 که قبلا توش اسمبل کرده بودم و الان قیمتی حدود 400 تومن داره، فالکون از همه جهت ارزشمندتره.

CPU: intel core i5-9400f
motherboard: Asus B360 Plus
RAM: 2xCorsair Vengence 8GB 2400MHz
VGA: Asus TUF GTX 1660Ti-o6g
SSD: 240GB WD Green SATA
Power: Cooler Master 650w Bronze
Case: Master Tech Falkon
Monitor: Asus VP228HE

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

پاور رو 650uk plus بردارین جدیدتر هست و به نظرم کیفیت ساخت بهتری داری سری hp+ قبلا با 700 واتش کار کردم و به نظرم کیفیت ساخت متوسطی داشت

من اینو اضافه کنم که vega 64 با پاور750 پلاتینیوم گرین داشتم که پاور متاسفانه (برای استفاده بیشتر از 90درصد گرافیک 250 وات) کم میاورد و کلی بلک اسکرین میداد پاور رو به 1000 وات کولرمستر ارتقا دادم و دیگه مشکلی نداره برای این کارت پاور وات بالا باید بردارین گرین پلاتینیوم 850 حداقل... 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

من اینو اضافه کنم که vega 64 با پاور750 پلاتینیوم گرین داشتم که پاور متاسفانه (برای استفاده بیشتر از 90درصد گرافیک 250 وات) کم میاورد و کلی بلک اسکرین میداد پاور رو به 1000 وات کولرمستر ارتقا دادم و دیگه مشکلی نداره برای این کارت پاور وات بالا باید بردارین گرین پلاتینیوم 850 حداقل... 

درود شما فک کنم پاورقبلیتون مشکل داشت و در گذر زمان افت توان پیدا کرده بود  من روی پاور نوی 700 وات هم استفاده کردم دوست عزیز هر چند پاور 750 وات بهتر هست ولی ایشون با پاور 650 وات هم می تونن استفاده کنن ولی لب مرزی جسارتا شما چه طوری مصرفتون به 250 وات رسید؟ پاور لیمیت رو دستی بالا بردین حتما

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود شما فک کنم پاورقبلیتون مشکل داشت و در گذر زمان افت توان پیدا کرده بود

حتما همینطور بوده بعد 3 سال کارکرد

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

لب مرزی جسارتا شما چه طوری مصرفتون به 250 وات رسید؟ پاور لیمیت رو دستی بالا بردین حتما

والا میرفت تا 250 وات توی لود 95 درصد 😅

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

حتما همینطور بوده بعد 3 سال کارکرد

والا میرفت تا 250 وات توی لود 95 درصد 1f605.png

شما که ماشالا معلوماتت خوبه یک اندرولت مشتی بکن و یک تاپیک هم بزن دوستان مستفیض بشن تا 30 درصد مصرف رو می تونی بیاری پایین و پرفورمنس هم تا 10 درصد بعضا اضافه میشه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

------------

اگه قصد خرید این مدل مانیتور رو دارین. benq gw2270h

بنده تعدادی آکبند موجود دارم واسه اینکه بودجه شما محدوده پیشنهاد خوبی میتونه باشه.

لینک فروش در سایت لیون.

https://www.lioncomputer.com/used/benq-gw2270h-new-100245.html

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود من جای شما باشم بودجه بیشتر رو برای کارت گرافیک میزارم چون اصل در سیستم کارت گرافیک هست برای بازی و بقیه قطعات در درجه اهمیت بعد هستن

قطعات خوب هستن در کل ولی با اینکه الان دارم از rx 580 strix top استفاده می کنم خریدش رو توصیه نمی کنم چون در بعضی بازی ها توان اجرای 60 فریم رو نداره نمونه این بازی ها به عنوان مثال control و assasins creed جدید هست کارتی که الان پا به سن گذاشته و هنوز خیلی حرف داره کارت وگا 64 هست که اتفاقا لیون هم قیمت خوبی براش گذاشته با گارانتی 3 ساله این کارت در اصل برای رزلوشن 1440 توصیه میشه ولی شما حتی با بالاترین تنظیمات در رزلوشن 1080 60 فریم برات تضمین هست حداقل تا چند سال اما اینکه این مورد 5 میلیون هست و شاید کمی باعث بشه از 13 میلیون هزینه بره بالا توصیم این هست که این کیس مضحک z4 رو با یک کیس ازرانتر تعویض کنید فقط این رو بگم من عید برای داداشم 500 خریدم فک کردم سرم کلاه گذاشتن اصلا کیفیت نسبت به قیمت نمی خوره الان که ماشالا کردنش 1250!!! مورد بعد پاور رو 650uk plus بردارین جدیدتر هست و به نظرم کیفیت ساخت بهتری داری سری hp+ قبلا با 700 واتش کار کردم و به نظرم کیفیت ساخت متوسطی داشت

چند نکته ریز کارت وگا مصرفش در حالت عادی بدون اورکلاک 220 وات هست که حدود 50 وات از 580 بیشتر هست ولی در عوض طبق تست های خودم در بازی gears 5 و shadow of tomb raider متوسط فریم 95 رو میده در مقایسه با متوسط فریم 65 توی اون بازیا برای کارت rx 580 هر چند اینجا شاید بگین خوب مانیتور من 60 هرتزه و همونم کافیه منتها طبق گفته های قبلیم در بازی control و assasins creed دیگه شرایط اینطور نیست به نظرم  هزینه 1 میلیون بیشتر برای vega 64 یک اینده نگری هست که سال های بعد خودش رو بیشترم نشون میده

این کارت قدرتش برابر با کارت gtx 1080 و rtx 2060 6gb هست و شما گول قیمت پایینش در بازار ایران رو نخور کارت قابلی هست و به هیچ عنوان کارت های سری 1660 توان رقابت با این کارت رو در پرفورمنس ندارن هر چند که اون کارتا کم مصرف هستن و مصرفشون خیلی زیاد باشه حدود 140 وات هست

در اخر موفق باشید و فارغ از انتخابتون امیدوارم از سیستمتون نهایت لذت رو ببرید

خیلی ممنون از پیشنهادتون ولی متاسفانه بودجم نمیرسه و اینکه مصرف و دماش خیلی بالاس

کارت zotac 1660s amp چطوره؟؟؟

در 46 دقیقه قبل، engmrmz گفته است :

هفته پیش این سیستم رو بستیم، حدود 13.5 شد.
شما میتونی یکم اینور اونور کنی قطعاتشو، برسونی به بودجت. مثلا رم رو یه برند ارزونتر بگیری.
منم اول با شما هم نظر بودم که کیس مسترتک مزخرف و به درد نخوره، اما وقتی توش اسمبل کردم، دیدم به نسبت قیمتش، کیس بدی نیست.برای مثال در مقایسه با کیس گرین MAC1 که قبلا توش اسمبل کرده بودم و الان قیمتی حدود 400 تومن داره، فالکون از همه جهت ارزشمندتره.

CPU: intel core i5-9400f
motherboard: Asus B360 Plus
RAM: 2xCorsair Vengence 8GB 2400MHz
VGA: Asus TUF GTX 1660Ti-o6g
SSD: 240GB WD Green SATA
Power: Cooler Master 650w Bronze
Case: Master Tech Falkon
Monitor: Asus VP228HE

ورقه کیس چطوره؟ میتونید چند تا عکس بفرست ممنون میشم

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

------------

اگه قصد خرید این مدل مانیتور رو دارین. benq gw2270h

بنده تعدادی آکبند موجود دارم واسه اینکه بودجه شما محدوده پیشنهاد خوبی میتونه باشه.

لینک فروش در سایت لیون.

https://www.lioncomputer.com/used/benq-gw2270h-new-100245.html

دوست عزیز به نظرتون یه کم قیمت زیاد نیست با توجه به اینکه گارانتی نداره؟؟ تفاوت قیمتشم ۳۵۰ تومن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

دوست عزیز به نظرتون یه کم قیمت زیاد نیست با توجه به اینکه گارانتی نداره؟؟ تفاوت قیمتشم ۳۵۰ تومن

این مانیتور 2 سری داره !

یه سری قیمت خرید پایینتر و یه سری قیمت خرید بالاتر.

مدلی که بنده موجود کردم از سری جدید هستش با قیمت خرید بالاتر.

---------------------------------------------------

بازم نظره خودتونه دوست عزیز / درکل مانیتور های بنکیو فاقد گارانتیش هم ارزششون بیشتر از برند های دیگه اس !

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

خیلی ممنون از پیشنهادتون ولی متاسفانه بودجم برا کارت نمیرسه و باید حدود ۲ سالی با کارت سر کنم

کارت zotac 1660s amp چطوره؟؟؟

باز هم قویا پیشنهاد می کنم اون 800 تومن رو سعی کنید  از قطعات دیگه بزنید و این کارت رو بردارید چون هم 8 گیگ حافظه بافر رو داره برخلاف 1660 که 6 گیگ هست و هم به صورت متوسط 30 درصد قوی تر هست ولی اگر قرار به خرید کارت از انویدیا باشه همین مورد ارزنده ترین هست ولی به نظرم خرید کارت 6 گیگ وقتی کنسول های نسل اینده کم تر از یک سال دیگه عرضه میشن اشتباه هست الان حداقل استاندارد از نظر من 8 گیگ هست که کارت در طول زمان از کمبود حافظه رنج نبره خیلی موارد خریدارن کارت های انویدیا از همین مورد رنج بردن در گذشته و ظاهرا ادامه داره 

لینک به دیدگاه

باندل زیر برای فروش موجوده 

اگه به دردتون میخوره درخدمتم

تخفیف جزئی هم پای معامله میدم

ویرایش شده توسط MR OXYGEN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...