رفتن به مطلب

نیاز به شخصی واسه اوورکلاک کردن سی پی یو 2600k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان کارم انیمیشن هست و همه بهم میگن سی پی یوم رو اوور کنم کاراییش بالاتر میره از اونجایی که هیچ سررشته ای از اوور ندارم و کار رو باید سپر به کاردون

نیاز به کسی دارم این کار رو واسم انجام بده ترجیحآ تو تهران هم باشه و مبلغش رو لطف کنه اعلام کنه همینجا که مزاحمش بشم

سوال بعدمم اینه آیا قطعه دیگه ای نیز نیاز به اوورکلاک داره؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

قبل از هر چیز مشخصات مادر برد و رم و کولر و پاور و ..... رو اینجا بنویسید تا دوستانی که در اورکلاک حرفه ای هستند شما را راهنمایی کنند.

این سی پی یو شما قابلیت بسیار خوبی برای اورکلاک داره و با این کار میتوانید قابلیت سیستم را بخوبی افزایش بدید.

;)

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز بنده یک نفر رو سراغ دارم که می تونه پردازندتون رو براتون اور کنه . اون کسی نیست جز خودتون .

هر وقت آماده اید بگید شروع کنیم.

لینک به دیدگاه

اورکلاک کردن این پردازنده با مادربوردی که شما داری ( فکر میکنم Z68-V باشه ) کار آسونیه . البته با کمک استادان اورکلاک مثل آقا پوریا . راحت میتونید با کمک دوستان انجامش بدید . فقط وضعیت سیستم رو به طور کامل شرح بدید . کیس ، و فنهای اون به همراه فن پردازنده و نوع رم و کارت گرافیک . همه چیز رو توضیح بدید تا درست راهنمایی بگیرید .

لینک به دیدگاه

درود بر همگی

این سیستمی که بسته شد از نظر های حامد خان کمک گرفته شد جا داره از ایشون واسه این همه زحمت تشکر و قدردانی کنم خیلی این چند وقت زحمت انداختمشون از چت گرفته تا پیغام خصوصی :wub:

Cpu: core i7 2600k

Main: P8Z68 Deluxe

Ram:G-SKILL 4*4GB CL9 RIPJAWS X 1600 (16Gb

(اینجا باید بگم خواهان 32 گیگ رم بودم که خودمو کشتم هیچ جوره پیدا نشد ایشالا زمانی که اومد تو بازار و معمول شد جهت ارتقا 32 گیگش میکنم)

Vga: ATI radeon hd 5970

Case:COOLER MASTER CM 690

power هم نظرم روی enermax 620 هست ولی واقعیتش چون رو سیستم قبلی از پاور خاطره خوشی ندارم هنوز تهیه ندیدم

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز .

شما برای این گرافیک باید پاور قویتری تهیه کنید . حداقل 750 وات میخوای . برای اینکه خیالت راحت باشه .

فقط یک چیزی ، من یادم نمیاد این گرافیک رو پیشنهاد داده باشم ها ;)

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز .

شما برای این گرافیک باید پاور قویتری تهیه کنید . حداقل 750 وات میخوای . برای اینکه خیالت راحت باشه .

فقط یک چیزی ، من یادم نمیاد این گرافیک رو پیشنهاد داده باشم ها ;)

درود بر شما نه من درباره گرافیک با شما مشاوره نگرفتم اگه ضعیف هست پس بد بخت میشیم :(

این سیستم به اندازه کافی خرج گذاشت رو دستمون :D

دیگه من قطعات اصلیو فقط گفتم هارد و اینچیزا چون گفتم مهم نیست نگفتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان کارم انیمیشن هست و همه بهم میگن سی پی یوم رو اوور کنم کاراییش بالاتر میره از اونجایی که هیچ سررشته ای از اوور ندارم و کار رو باید سپر به کاردون

نیاز به کسی دارم این کار رو واسم انجام بده ترجیحآ تو تهران هم باشه و مبلغش رو لطف کنه اعلام کنه همینجا که مزاحمش بشم

سوال بعدمم اینه آیا قطعه دیگه ای نیز نیاز به اوورکلاک داره؟

فقط كافيه به پورياي عزيز مراجعه كني

دو تا حسن داره اولين و بزرگترينش اينه كه ميتوني يه دوست بسيار ارزنده خوب و مهربون داشته باشي با دانش فراوان و علم كافي

دوم اينه كه با راهنمائي همون دوست عزيز ماهيگيري رو ياد ميگيري و نيازي به ماهي فروش نخواهي داشت

لینک به دیدگاه

اتفاقا خیلی کارت پر قدرتیه . ولی کمی قدیمی شده . برای کار شما که انیمیشن هست کارتهای ورک استیشن مناسبترن . مثل کوادرو و فایرپرو . اما اگر بخوای کارتهای مخصوص گیم استفاده کنی ، برای کار شما انویدیا مناسبتر بود. ولی با این کارت هم مشکلی پیدا نمیکنی . فقط امیدوارم خیلی گرون نخریده باشی .

لینک به دیدگاه

مهمترین مساله کولر پردازنده بود که بهش اشاره نکردین چی هست!

لینک به دیدگاه

کولر ایشون استوکه . ولی با یک کولر مثل بوفالو میتونن راحت تا یک مقدار مناسب اور بکنن .

لینک به دیدگاه

فراموش کردم چرا یک عدد کولر هم تهیه دیدم

Tuniq extream 120

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی هم خوب ومناسب هست برای کار شما

لینک به دیدگاه

خیلی هم خوب ومناسب هست برای کار شما

منظورتون کولر هست دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

منظور HEX عزیز کولره . واقعا کولر خوبیه . من فکر کردم همون استوکش رو میخوای استفاده کنی . با این کولر با خیال راحت میتونی پردازنده رو اور کنی .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ابتدا کولرتون رو روی پردازنده نصب کنید. یک برنامه CPU-Z برای نمایش مشخصات CPU احتیاح دارید . یک برنامه Core Temp برای نمایش دمای پردازنده لازم دارید و یک برنامه wPirme برای اعمال فشار روی پردازنده برای تست استیبل بودن. اینها رو دانلود کنید. حجمشون کمه.

مرحله 1 : بعد از روشن شدن سیستم دکمه Delete رو بزنید برید توی بایوس .

71407682087254082945.jpg

از منوی بالا دست راست وارد بخش Advanced Mode بشید.

مرحله 2 : در سربرگ Ai Tweaker ، گزینه مورد نظر را روی Manual بگذارید.

85977204900812004766.jpg

با تغییر از Auto به Manual گزینه های بالا به گزینه های زیر تبدیل می شوند :

14819418911538040127.png

مرحله 3 : بعد از تنظیمات بالا ، بیایید پایین تر این گزینه ها رو اینجوری تنظیم کنید .

93784316587490584653.jpg

بعد از Manual کردن CPU Voltage گزینه های بالا به گزینه های زیر تغییر می کنه ، که بایستی اینجوری ست بشن .

77291628931192705327.jpg

ولتاژ CPU بستگی به پردازندتون داره ولی روی ایر کولینگ تا 1.5 هم امن هستش . بستگی داره پردازندتون برای 5000 مگاهرتز چه ولتاژی بخواد.

مرحله 4 : بیاید به سربرگ Advanced . برید داخل CPU Configuration .

99960320430193227905.jpg

بعد گزینه ها رو به شکل زیر تنظیم کنید :

07794438417028345832.jpg

مرحله 5 : برید توی ویندوز با CPU-Z فرکانس CPU رو ببینید . با CoreTemp دما رو روی حالت بیکار ببینید . با wPrime تحت فشار بگذارید و در حالی که Core Temp باز هست دما رو چک کنید . نباید بالای 80 بره . اگر رفت تست رو ببندید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همیشه اساتیدی که می خوان نحوه اور رو به دیگران بگن ، میان یک سری مسائل تئوریک رو بیان می کنند و در عمل قضیه متفاوت در میاد. من اول می گم چی کار کنید بعد توضیح تئوریک می دم . فرکانس پردازندتون حاصل ضرب دو متغییر BaseClock یا همون BCLK (که ما اینجا همون مقدار 100 اولیه رو براش در نظر گرفتیم) در متغییر MultiPlayer یا CPU Ratio (اسم فارسیش ضریب پردازنده هستش).

یعنی توی مورد شما برای رسیدن به فرکانس 5000 مگاهرتز ما 100*50=5000 رو خواهیم داشت. شما باید بیس رو 100 بگذاری ، CPU Ratio رو 50 بگذاری و ولتاژی به CPU Voltage و CPU PLL بدی تا توی این فرکانس کار کنه.

یک سری آپشن های پاور سیوینگ هستند که باعث می شن اورکلاکت پایدار نباشه و اونها رو باید Disable کنی تا بتونی راحت کارت رو بکنی.

تمام .

نکته : ممکن هست یک سری آپشن ها توی عکس های بالا نباشه و توی بایوس شما باشه ، مثل هایپر تریدینگ. برای بهتر شدن کار و اگر مشکلی بود ، عکس بگیر اینجا بگذار.یک سری گزینه ها رو من نتونستم توی عکس ها پیدا کنم ولی اشکالی نداره ، اگر مشکلی بود توی عکس های شما درستش می کنیم.

به هیچ عنوان تا وقتی فن رو نصب نکریدی این کارایی که بالا گفتم رو انجام نده.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سپاس فراوان استاد :wub:

فقط یک سوال میمونه بنده تا چه حد اصلآ نیاز هست اوور داشته باشه تا چه فرکانسی که هم کار مارو افزایش کیفیتی بده و هم پدر سی پی یو در نیادو عمرش محدود نشه :huh:

باز هم تشکر :wub:

لینک به دیدگاه

توی کار انیمیشن و کلاً رندر ، فرکانس پردازنده و رم خیلی مهم هستش. هرچی بیشتر باشه بهتر هستش. ولی روند عملکرد روی پردازنده شما تا 4.8 گیگاهرتز بسیار زیاد هستش. توی جمله ای که بالا نوشتید من یک جور نگرانی می بینم که احساس می کنم از انجام این کار کمی ترس دارید. من به شما اطمینان خاطر می دم که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. پردازنده 2600K رو ما روی ایر تا 5400 با 1.58 ولتاژ سی پی یو و 1.9 ولت PLL اور کردیم.

به علاوه این پردازنده ها یک Tj ,Max دارند که وقتی دماشون به 90 برسه خودشون اوتماتیک شات دان می کنند . دوستانی داریم که به راحتی الان دارن روی 5 گیگاهرتز 7/24 کار می کنند و هیچ مشکلی ندارند.

ما فعلاً تا جایی که می تونیم بالا می ریم ، بعد انتخاب اینکه فرکانستون چی باشه با خودتون هست و می تونید بیاریدش پایین و کارتون رو انجام بدید.

بعد از CPU می ریم سراغ رم ها و در آخر گرافیک کارتتون که تاثیر زیادی توی کارتون نداره. @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

چند روزی به نت دسترسی نداشتم و اینکه سیستمم پاور نداشت پاور تهیه کردم

http://www.newegg.co...N82E16817121040

الان با اجازه استاد پوریا خواستم اوور کنم چند مورد دیدم باید مطرح میکردم

یک سری گزینه ها متفاوت هست و نمیشد عدد وارد کرد مثل

Load-line calibration

Vrm frequency

و ...

اومدم عکس بگیرم از بایوس دیدم از بایوس عکس گرفتن رو بلد نیستم :D

لطف بفرمایید بگید چی جوری هست عکس گرفتن از بایوس که الان که سیستم کامل اوکی هست این مهم رو انجام بدیمو بریم سر وقت اوور رم و گرافیک

سپاس

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

فکر کنم باید با دوربین عکاسی ، عکس بگیرید و امکان screen shot وجود نباشه.

البته اگر راه دیگری هم هست ، دوستان بفرماییند

ممنون

@};-

لینک به دیدگاه

فکر کنم باید با دوربین عکاسی ، عکس بگیرید و امکان screen shot وجود نباشه.

البته اگر راه دیگری هم هست ، دوستان بفرماییند

ممنون

@};-

چون دیدم پوریا جان قرار دادن عکس گفتم حتمآ راه داره :huh:

حالا اومدن میفهمیم راه داره یا نه ایشالا که داشته باشه چون دوربین با کیفیت ندارم :(

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا تو دفترچه کاربر مربوط به مین بوردتون تو سایت اسوس عکسهای منوی بایوس باشه.فایلش PDF باشه احتمالا و باید عکسها رو خارج کنید ازش.

لینک به دیدگاه

تو بایوس های efi دکمه پرینت اسکرین یا بعضی بایوس ها دکمه F12 رو بزنین

یه فلش نصب کنین مسیر بدید!!

خلاص!

ویرایش شده توسط Mr. DB!
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو بایوس های efi دکمه پرینت اسکرین یا بعضی بایوس ها دکمه F12 رو بزنین

یه فلش نصب کنین مسیر بدید!!

خلاص!

چه عالی ... @};-

نمیدونستم امکانش هست.

لینک به دیدگاه

درود

چند روزی به نت دسترسی نداشتم و اینکه سیستمم پاور نداشت پاور تهیه کردم

http://www.newegg.co...N82E16817121040

الان با اجازه استاد پوریا خواستم اوور کنم چند مورد دیدم باید مطرح میکردم

یک سری گزینه ها متفاوت هست و نمیشد عدد وارد کرد مثل

Load-line calibration

Vrm frequency

و ...

اومدم عکس بگیرم از بایوس دیدم از بایوس عکس گرفتن رو بلد نیستم :D

لطف بفرمایید بگید چی جوری هست عکس گرفتن از بایوس که الان که سیستم کامل اوکی هست این مهم رو انجام بدیمو بریم سر وقت اوور رم و گرافیک

سپاس

عالیه ، فقط هر گزینه ای که نمی دونید اینجا مطرح کنید .

Load-line calibration رو بگذارید روی Extreme .

58903616896650397698.jpg

VRM Frequency رو manual بگذار :

83004507464688199016.jpg

بعد از اینکه Manual کردی یک گزینه VRM Fixed Frequency Mode میاد که بگذارش روی 350 یا 300 . برای شما زیاد فرق نمی کنه فعلاً :

73122397222088054194.jpg

Phase Control رو هم بگذار روی Extreme :

15815476239296085703.jpg

Duty Control رو دست نزن. CPU Current Capability رو هم بگذار روی 100 یا 110% . برای شما زیاد تفاوتی نمی کنه.

بقیه گزینه ها رو هم که قبلاً توضیح دادیم چه جوری تنظیم بشند.

باز هم اگر گزینه ای بود اینجا بگید.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...