رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد قضیه مستاجر

silvermanHHH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید

والا از کجا شروع کنم و چطوری تموم کنم!والا!

خونه ویلایی داریم که طبقه بالا دوتا واحد داره و جفتشو دادیم اجاره

حالا یکی از این مستاجرا شده بلای جون ما و همسایش

از همون اول که یکی از یارو های کوچه به ما معرفی کرد این مستاجرو که ادم خوبین و فلان و بهمان،یه پسره تقریبا ۳۰و خرده ای سن (که مثلا پسرشه) با پیرزنی و یه دختره ای ،دوسال قبل!

پدر منم اکثر مواقع تو روستاست خونه به اسم اونه ،برادرم و مادرم کارو بار مستاجرو انجام میدن

اومدن اونموقع گفتن ۵ملیون با ماهی ۱۰۰!ماهم گفتیم نمیدیم خونه رو ،که بعد دوسال دوباره پیداشون شد همین اواخر شهریور ماه صبحی اومدن در خونه و گفتن خونه خالیه به ما نمیدین؟ اول گفتیم ۱۰با ماهی ۴۰۰،که با هزار مدل چرب زبونی اونا ،گفتن فقط یه پیر زنیه و دختری ،بعدشم همش اینجا نیستیم و هی میریم شهرستان و میایم،شبم دومادم میاد تو خونه ،تا مواقب باشه دزد چیزی نبره،بیمه بگیرنو خلاصه خوب خایه مالی کردن ،من البته چون سنم از بقیه خونواده کمتره کشیدم کنار گفتم بقیه باشون حرف بزنن،گفتیم باشه ۸با ماهی ۴۰۰،بعد پسره باز گفت نه ۴۰۰تومن زیاده بکنین ۳۵۰،ما گفتیم در موردش فکر میکنیم ولی قولی نمیدیم،پیرزنه گفت من با ۴۰۰مشکلی ندارم ،بعد سریع گفتن همین عصر بریم بانگاهی که ما میشناسیم ارزون میده بریم اونجا کارو یه سره کنیم!ما هم گفتیم حالا امروز نه ،دیدیم عصری پسره باز اومد ۵۰۰ریخت به حساب،زنگ زد برادرم  گفت که خونه رو برا مانگه دار،بعد پرسید که پس قرارداد ۸ملیون با ماهی ۳۵۰؟ گفتیم ما کی گفتیم ۳۵۰؟؟؟ شروع شد با چونه زدنو فلان و بهمان ،من پیش برادرم بودم هی میگفتم بابا اینا دله دزدن میخان مفت خوری بکنن بگو اصن پشیمون شدیم همون ۱۰با ۴۰۰،برادرم خراب کاری کرد گفت ۹ با ۳۵۰،بعد  اخرش شد همون ۸با ۴۰۰ ،اونم گفت باشه همون ۴۰۰

بعدش دو سه روز بعدش رفتیم بنگاه که اشنا اونا بود ،برادرم رفت ،کارشو انجام دادن و فقط ۲ملیون دادن و کلیدو هم دادیم  گرفتن!

دو ملیون دوملیون هی میدادن تا رسید به ۷ملیون ،یه ملیون اخرو هی فس فس میکردن،برادرم زنگ زد پیرزنه که خونه هم به اسم اون قولنامه شد،گفت پ این ۱ملیونو بدین ،اونم گفت پول ندارم وام بگیرم میدم،بعد یه یک ساعت بعدش پسرکه زنگ زد به مادرم گفت اصلن قرارداد ۳۵۰بود پسرت هی تو بنگاه میگفت ۴۰۰!بعد مادرم بش گفت مگه همون شب زنگ نزدی بت گفت ۴۰۰این حرفا چیه؟؟اونم خو چرت و پرت علکی برا خودش گفت 

از همون موقه که اومدن هی زنگ میزد برادرم هی این مشکل داره هی اون مشکل داره بیا بالا درستش کن ،برادر ماهم نمیدونم هی بش میگفتم وجدانا حال داریا؟؟بگو خودشون درست کنن،با اینکه نمیدونستم وقتی قرارداد بسته میشه که از این جنس تا اون جنس خونه صحیحو سالم تحویل شده ،دیگه اگه خراب کردن باید خودشون درست کنن،اینم یه حماقت دیگه

گذشت یه یه هفته ای میرفتیم واحد بغل که تمیز کاری و رنگ بزنیم تا مستاجر بعدی بیاد متوجه شدیم یکی زده تلق های نما بالا(همون نرده که حکم دیوارو داره نمیزاره کسی بالارو ببینه)

سوراخ شده!

مادرم زنگ زد پیرزنه گفت چرا تلقو سوراخ کردین اونم قسم و فلان خورده که کار من نبوده !مادرم گفت پ نه کار خودمون بوده؟؟

مادرم گفت اگه اینطوریه خونه رو خالی کنید میخاین اول کار خراب کاری در بیارید،گفت نه بخدا دست میزارم رو قرآن کار من نبوده پول خسارتشو میزارم رو قرآن ،اگه حقیقت داره برش دارین!!!

بعد دیدیم همون روز یه ملیون اخرو واریز کردن

خلاصه اقا مستاجر بغلی اومد نشست اول بسم الله جر و بحث اونا و دعوا اونا شروع شد،پیر زنه معلوم نیست چه گهی خورده با پمپ ،پمپه ضعیف شد اب نمیکشید بالا،اومده بدون اجاز از اب مستاجرشون تو بشکه پر کرده برده خونه،اونام زنگ زدن ما که اینطور شده ما هم زنگ زدیم پیرزنه که چرا بدون اجازه اب برداشتین همسایتون شاکیه؟گفت بخدا اب قطه ،میخاستم نماز بخونم وضو بگیرم اب نبود!

دوباره یه جر و بحث دیگه پیش اومد بینشون که شبا یه پسره غریبه ای میادخونه پیرزنه تو حیاط سروصدا درمیاره و اواز میخونه و اروغ میزنه وگه زیادی میخوره و ...خلاصه بازم یه جر و بحث دیگه 

زنگ زدیم پیرزنه گفت که اره همون پسرمه که گفته بودم شب بیاد مراقب باشه،که قبلا گفته بود دومادشه!!

خلاصه یبارم بغلیشون زنگ زده که پسره یکی دونفر دیگه هم با خودش میاره خونه نصف شبی،ماهم زنگ زدیم پیرزنه گفتیم که پسره شبا نباید تنها بیاد خونه همسایه ها شاکین ابرو ما میره،اونم شروع کرد ماست مالی کردن 

دیدیم بازم جنگشون افتاد سر چیزای دیگه،دیگه ما هم دل خوشی از این پیرزنه نداشتیم زنگ زدیم که میخاین اینجور پیش برین خونه رو خالی کنین،گفت که این مستاجر منو اذیت میکنه!منم میام دنبال خونه میگردم ،حالا مارو باش که بازم فکر میکردیم میخاد خونه رو خالی کنه،نمیدونستیم که داره دست به سرمون میکنه و علکی امروز فردا میکنه

چند روزپیش رفتیم بنگاهم نتیجه درستی نگرفتیم،اونم که اشناشونه بنگا داره 

ده ها مدل جنگ و دعوا این دو مستاجر و ما و اون ستاجر پیرزنه تا حالا اتفاق افتاده مثل اینکه برو نیستن هر چی میگیم برن ،نمیرن،کل روز و شب بحث و حرف ما شده این پیرزن عن و اون پسر گوزوش،معلوم نیست پسره دزده کلاه برداره نصف شبی میاد خونه،بعد یدفی یه هفته نیستش کلا،پیرزنه هم همینطور 

من خودم فکر میکنم که پیرزنه این خونه رو کرایه کرده ،پسره هم یه خونه دیگرو ،اینا هی جابجا میشن،معلوم نیست کلاه بردارن دزدن دله دزدن بدهی دارن چطوریه،یه زنه ای هم چند وقت پیش اومد در خونه گفتش که این با فامیلی فلان اینجاست؟گفتیم بله چرا زنگ بالارو نمیزنید؟گفت که طلب کارم ازش ۱ملیون یک سال بش دادم پس نمیده ،زنگ بش میزنم جواب نمیده،اینقد پرسیدم تا جاشو اینجا پیدا کردم،خلاصه باش حرف زدیم ،بعد دیگه خبری ازش نشد

حالا من اینقد مغز و دستام جر خورد ،سوال اینه!خخخخ

چطوری از شر اینا خلاص بشیم؟

راهکار درست حسابی بدید

لینک به دیدگاه

این و میشه به عنوان سریال ساخت شب عید پخش کرد اصلا چی بود پیر زنم پیریا قدیم 😁😀

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

این و میشه به عنوان سریال ساخت شب عید پخش کرد اصلا چی بود پیر زنم پیریا قدیم 1f601.png1f600.png

از داستان کل اعضای فروم میشه سریال ساخت این که دیگه چیز عجیبی نیست

شما اگه راهکاری دارین بگین،این اسپم بازیا و ترول بازیا که کار همه هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

از داستان کل اعضای فروم میشه سریال ساخت این که دیگه چیز عجیبی نیست

شما اگه راهکاری دارین بگین،این اسپم بازیا و ترول بازیا که کار همه هست

شما میتونی شکایت کنی و حکم تخلیه رو بگیری بندازیشون بیرون . 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، morteza pc گفته است :

شما میتونی شکایت کنی و حکم تخلیه رو بگیری بندازیشون بیرون . 

خوب همین!

رفتیم بنگاه میگن کاری نمیتونی بکنی!

یعنی شکایت بکنیم بگیم راضی نیستیم از این مستاجر؟یا دلیلی داشته باشه؟

حل اختلاف شکایت کنیم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

خوب همین!

رفتیم بنگاه میگن کاری نمیتونی بکنی!

یعنی شکایت بکنیم بگیم راضی نیستیم از این مستاجر؟یا دلیلی داشته باشه؟

حل اختلاف شکایت کنیم؟

یه شرح ماجرا مینویسی میدی 4 تا همسایه با ذکر اسم و شماره تماس امضا کنن. بعد میبری دادگاه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

یه شرح ماجرا مینویسی میدی 4 تا همسایه با ذکر اسم و شماره تماس امضا کنن. بعد میبری دادگاه

حتما باید ۴نفر باشن؟دادگاه حل اختلاف ؟

در 2 دقیقه قبل، hosin گفته است :

قرار دادی که باهاشون بستین چند ماهس ؟

یه سری بند داره توش اگه اونارو رعایت نکنن میتونید شکایت کنید ازشون ولی اگه بندی چیزی توش نزاشتین باید تا سر رسید قرار داد صبر کنید و چاره ای ندارین

بله متاسفانه بنگاهم چنین حرفی زد

قرارداد ۱ساله هست و شرط و شروطی هم نداره،اینم یه حماقت دیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حتما باید ۴نفر باشن؟دادگاه حل اختلاف ؟

بله متاسفانه بنگاهم چنین حرفی زد

قرارداد ۱ساله هست و شرط و شروطی هم نداره،اینم یه حماقت دیگه

نه کلی گفتم. هرچی بیشتر بهتر.

میری دادسرای عمومی. یه دادخواست تنظیم میکنی میبری میدن معاون دادستانی رئیسی کسی. اون یا میفرسته پیش بازپرس یا نهایت شورای حل اختلاف

خلاصه راه قانونی اش همینه. هرچی شاهد بیشتر بهتر.

فقط اونجا بد و بیراه نگی بهشون.

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

نه کلی گفتم. هرچی بیشتر بهتر.

میری دادسرای عمومی. یه دادخواست تنظیم میکنی میبری میدن معاون دادستانی رئیسی کسی. اون یا میفرسته پیش بازپرس یا نهایت شورای حل اختلاف

خلاصه راه قانونی اش همینه. هرچی شاهد بیشتر بهتر.

فقط اونجا بد و بیراه نگی بهشون.

دستت درد نکنه

مثلا من که قضیه رو اینجا نوشتم بنظرتون به چه دلیل ازشون شکایت کنم بهتره؟بی آبرویی؟یا رفتار مشکوک؟اون طلب کاره هم پیداش نشد بدبختی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دستت درد نکنه

مثلا من که قضیه رو اینجا نوشتم بنظرتون به چه دلیل ازشون شکایت کنم بهتره؟بی آبرویی؟یا رفتار مشکوک؟اون طلب کاره هم پیداش نشد بدبختی

ایجاد مزاحمت برای همسایه ها، مشاجره، نارضایتی همسایه ها و این دست مسائل

خیر، شما مجاز نیستی به زندگی مردم سرک بکشی حتی مستاجر.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

ایجاد مزاحمت برای همسایه ها، مشاجره، نارضایتی همسایه ها و این دست مسائل

خیر، شما مجاز نیستی به زندگی مردم سرک بکشی حتی مستاجر.

به غیر از ما و مستاجر بالایی که از دستشون شاکیه کس دیگه ای نیست

یه چند تا همسایه دیگه هم هی سوال میپرسیدن که اینا اهل کجان ،چطور باشون معامله کردینو فلان و بهمان عجیبن و اینا ،بیشتر فضولی بوده

اینام یدفی هستن روز زنه ول میکنه میره،نصف شبی پسره میاد 

همه کاراشون زیر زیرکیه 

فقط جرو بحث با ما دارنو مستاجر

ما و مستاجر بالای کافیه؟

ویرایش شده توسط Silvermanhhh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

به غیر از ما و مستاجر بالایی که از دستشون شاکیه کس دیگه ای نیست

یه چند تا همسایه دیگه هم هی سوال میپرسیدن که اینا اهل کجان ،چطور باشون معامله کردینو فلان و بهمان عجیبن و اینا ،بیشتر فضولی بوده

اینام یدفی هستن روز زنه ول میکنه میره،نصف شبی پسره میاد 

همه کاراشون زیر زیرکیه 

فقط جرو بحث با ما دارنو مستاجر

ما و مستاجر بالای کافیه؟

یه مستاجر خیر، در این صورت میشه شکایت شخصی و این مدلی جواب نمیده

ته اش باید اون بره شکایت کنه بگه مثلا توهین کرده که اونم ته اش اگه شاهد داشته باشه و محکوم بشه، چندتا شلاق یا جریمه نقدی همین.

اگه شرایط اینجوریه، خودت فشار بیار. فشار روانی نه درگیری

هر روز هههههههرررررررر روز برو سر وقتشون جمع کنید برید و...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

خایه مالی کردن

چه گهی خورده

پسر گوزوش

@ARMIN @Hamed  ادب و غیره هم که حکم خاصی نداره اینجا

لطفا رسیدگی بشه

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mَd گفته است :

@ARMIN @Hamed اینجا شبیه نی نی سایت داره میشه! ادب و غیره هم که حکم خاصی نداره اینجا

لطفا رسیدگی بشه

شما هنوز اون اب  بعد رفتنتون خشک نشده عزیز 

فحشارم به شما ندادم ناراحت میشی،سرتم تو کار خودت باشه کلانتر

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل مشابه برای یکی ازآپارتمان های ما پیش اومده بود رفتم مامور گرفتم با حکم تخلیه گفتم فردا رفتی رفتی نرفتی تو کوچه ای که بعد اینکه رفت دیدیم نصف خونه رو به فنا داده مجبور شدیم بازسازیش کنیم 😑

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

یه مستاجر خیر، در این صورت میشه شکایت شخصی و این مدلی جواب نمیده

ته اش باید اون بره شکایت کنه بگه مثلا توهین کرده که اونم ته اش اگه شاهد داشته باشه و محکوم بشه، چندتا شلاق یا جریمه نقدی همین.

اگه شرایط اینجوریه، خودت فشار بیار. فشار روانی نه درگیری

هر روز هههههههرررررررر روز برو سر وقتشون جمع کنید برید و...

خودمم فکرشو کردم دیدم فایده نداره حق با شماست

در مورد اون قضیه ی روانی هم یه برنامه هایی داریم خخخ

ولی اینا از رو نمیرن !خیلی جرو بحث داشتیم باشون ،حتی مستاجر بالایی توهین علنی کرد به پیرزنه(پیرزنه هم ادم بیشعوریه تهمت میزنه)ولی در تعجبم چرا هیچ تهدید به شکایت یا حتی،پسره نیومد سر مادرش جنگ راه بندازه ..

بازم دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

مشکل مشابه برای یکی ازآپارتمان های ما پیش اومده بود رفتم مامور گرفتم با حکم تخلیه گفتم فردا رفتی رفتی نرفتی تو کوچه ای که بعد اینکه رفت دیدیم نصف خونه رو به فنا داده مجبور شدیم بازسازیش کنیم 😑

سلام پول پیش رو حتما کامل گرفتن ،وگرنه حداقل یه مقداری گرو میگرفتید،تا خونه رو چک کنین،از این غلطا نمیکردن

ولی این قضیه ی ما به قول دوستمون فقط از طریق روانی حل میشه خخخ

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

دادا اگه ویلایی دارین بوم گردیش بکنین خیلی بهتره

سلام متوجه نشدم داداش،یعنی اشنا و فامیل بزاریم؟

لینک به دیدگاه

ببین،وقتی اول معامله دبه میکنن حالا هرچی می خواد باشه نباید قبول کنید

،اجاره،فروش،خرید هر چی که هست

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام متوجه نشدم داداش،یعنی اشنا و فامیل بزاریم؟

نه بوم گردی

یه چیز بین هتل و تجربه زندگی روستایی هستش

هم پول خوبی داره هم از این مشکلات نداره

تو اینترنت هم شرچ کنی مطالب و نمونه ها رو بخونی و ببینی عالیه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Coffee Addicted گفته است :

ببین،وقتی اول معامله دبه میکنن حالا هرچی می خواد باشه نباید قبول کنید

،اجاره،فروش،خرید هر چی که هست

من هر چقدر بشون اونشب گفتم نه نه نه نه ،مگه قبول میکردن؟مثلا فکر میکردن که کار خیر میکنن یه پیرزن بدبختیه پول نداره،کمکش بکنن

الانم هی بشون میگم یادتون هست چی بتون گفتم اونشب؟؟یادتون هست؟

بابا مردم این دوره زمونه جونورن !نه جونور نه!جونورا بازم یه قوانین غریزه ای  دارن ،حداقل عقلشون نمیرسه 

بنظرم بدترین صفتی که به انسان میشه داد همین «انسان» هست 

این بشه تجربه ای نه برا من،من که به اندازه کافی چه قبل خدمت چه حین خدمت از بقیه خوردم(چقدر هم خوب شد که درسی شد برام)،برای خونوادم بشه که دوره زمونه مثل قبل نیست،هر کی زیاد میخنده زیاد احترام میزاره سریع پسرخاله میشه،ادم باید سفت و سخت کیسشو بپاد نبرنش

لینک به دیدگاه

اینجایی که ما هستیم،یه حیاط بزرگه سه تا ساختمون 3 تا مستاجر هیچکدوم اذیت نمیکنن،همشون بچه دارن صدا یکیشون در نمیاد خیلی هم خوش اخلاق کلی هم کمک میکنن برای سرویس کولر طرف شلنگ اون دستگاهش نمیرسید از خونه بقلی کشیدیم خیلی هم خوش برخورد با اینکه یه بچه کوچولو داره اون یکی هم دو تا، یکی دیگه هم یه بچه داره که میره مدرسه،تنها بدبختی و مکافات ما مسجد روبروی خونه است که هر روز یکی میمیره ما هم اتوماتیک وار عزاردار میشیم انواع اقسام ملودی و نوحه هم پخش میکنن یعنی این مملکن سنی بود روزی 5بار اذان میگفت که دیگه شخصا convertمیکردم به یهودیت،شخصا دوبار رفتم خدمتشون گفتم صداشو کم کنید یکی از آشناهای ما تو مسجد یه بار بهش گفتم میگه مسئولش من نیستم موندم چه خریه صبح تا شب تو مسجد جرات نداره حرفی بزنه،به فکر اینم یه جورایی پولی چیزی گیرمون بیاد از دست مسجد فرار کنیم بریم دهات خیلی بهتره،سر و صداش خیلی زیاده بعضی روزا دیگه گندشو در میارن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اینجایی که ما هستیم،یه حیاط بزرگه سه تا ساختمون 3 تا مستاجر هیچکدوم اذیت نمیکنن،همشون بچه دارن صدا یکیشون در نمیاد خیلی هم خوش اخلاق کلی هم کمک میکنن برای سرویس کولر طرف شلنگ اون دستگاهش نمیرسید از خونه بقلی کشیدیم خیلی هم خوش برخورد با اینکه یه بچه کوچولو داره اون یکی هم دو تا، یکی دیگه هم یه بچه داره که میره مدرسه،تنها بدبختی و مکافات ما مسجد روبروی خونه است که هر روز یکی میمیره ما هم اتوماتیک وار عزاردار میشیم انواع اقسام ملودی و نوحه هم پخش میکنن یعنی این مملکن سنی بود روزی 5بار اذان میگفت که دیگه شخصا convertمیکردم به یهودیت،شخصا دوبار رفتم خدمتشون گفتم صداشو کم کنید یکی از آشناهای ما تو مسجد یه بار بهش گفتم میگه مسئولش من نیستم موندم چه خریه صبح تا شب تو مسجد جرات نداره حرفی بزنه،به فکر اینم یه جورایی پولی چیزی گیرمون بیاد از دست مسجد فرار کنیم بریم دهات خیلی بهتره،سر و صداش خیلی زیاده بعضی روزا دیگه گندشو در میارن

باز خوبه پیش  شما الودگی صوتی زیاده 

ما همسایه ها از دم فضول ،زیرآب زن 

بچه قرتی سر نبش ،سروصدا بچه مچه ها تو خیابون

یکیشونم هست برادرم خودش دیدش یبار خونه بغلمونه،هر وقت یکی دستی به خونش میکشه،طبقه بالا میزنه،درشو درست میکنه،سنگ میکنه یا هرچی،نصف شب میاد در خونه طرف خرابکاری میکنه،در خونه یکی تخم مرغ میزنه،در یکی خش میندازه ،در یکی ادامس میزنه در ایفون ،برا ماهم درخت در خونه کاشتیم هی میشکوند،ما فکر میکردیم کار بچه مچه هاست،دیدیم نه ،کار پیرمرد خر پیره بغلیمونه 

در عوض تنها خوبی محله اینه که دزد نداره

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...