رفتن به مطلب

قیمت بالاو کارایی پایین فن های سی پیو گرین در مقایسه با کولر مستر

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز ، قصد دارم توضیحاتی در مورد فن های جدید گرین بدم

دوستان مدتی پیش قبل اینکه سال 2012 شروع بشه من میخواستم فن سی پیو بخرم از نوع گرین بوفالو 100 ، از آقای حسینی سوال کردم گفتن باید تا سال 2012 صبر کنی تو شرکت موجود نداریم من فن سی پییو coolermaster hyper tx3 با قیمت 29000 خریدم در ضمن بگم cpu من اینتل e7300 بود دماش بالا بود حدود 60 درجه

این فن سیپیو گرین transformer در حقیقت تقلید شده همین hypertx3 با قیمت بالاتر از اونه من این فن و بستم تو حالت دیفالت 3000 دور میچرخه دمای سی پیو رو آورده رو 35 حتی کور سی پیو رو اور میکنم رو 3.3 دمام میشه 45 به خدا قسم فوق العادست

چند روز پیش دوستم از این فن سی پیو transformer خرید ه سی پیو اونم intel core 2 با کور 2.9 دمای سی پیوش 49 با این فن تازه دور فن تو حالت دیفالت 2400

خودتون قضاوت کنید گرین با قیمت بالا تر مشابه کولر مستر hyper tx3 زده تازه کارایشم پایین تر

ولی ایرادی که کولر مستر من داره صداش کمی از گرین بیشتر

به دوستان پیشنهاد میکنم وقتی میخوان فن سی پیو بخرن یه مگاهی به فن hypertx3 هم بندازن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

1-دوست من اگر شرایط تست مشابه باشه بوفالو هم از TX3 خنکتره.من خودم تست کردم سال گذشته هردو رو تو شرایط مساوی.

http://lioncomputer....pic=10946&st=10

تو آخرین پست من نتیجه بوفالو رو گذاشتم.شما با همون کولرت رو یه پردازنده مشابه پردازنده من تست بگیر ببین کدون بهتر عمل میکنه.

درضمن پردازنده تا پردازنده فرق میکنه.اینطور نیست بگی دوستم یه دوال کور داره اینقدره دماش من E7300 دارم اینقدره دماش.رقم دما حتی بین پردازنده های مشابه با بچ نامبر های متفاوت تا حد کمی میتونه تفاوت داشته باشه چه برسه دو مدل کاملا متفاوت.

2-ترنسفورمر برای شرکت تایوانی ایور کول هست و به هیچ وجه از اون مدلی که شما فرمودید کپی برداری نشده.اینم لینک محصول :

http://www.evercool....ansformer3.html

درضمن به جرئت میشه گفت ترنسفورمر 3 یکی از بهترین گزینه ها هست.

3-برای ثابت کردن گفته ها تون میتونید دو فن رو ، رو سیستمتون تست کنید نتیجه رو در حالت بیکار و درحالت لود کامل با برنامه های استرس مثل OCCT و LINX اسکرین شات بگیید و اینجا بگذارید.

4-نتیجه گیری به اینصورت کلی اصلا درست نیست.ساختار مادربورد.تهویه کیس.مدل پردازنده .دمای محیط و ... همه از شرایط تست هستند که ممکنه تا چندین درجه تفاوت باشه بین دو مدل.

5-دور بالای فن نمیتونه نشونه برتری اون فن باشه.معیار مناسب برای مقایسه دو فن دمندگی اون فن تو ماکزیمم دورش هست که با CFM نمایش میدن.بالا رفتم دور فن در بیشتر مواقع باعث صدای زیاد میشه که اکثر کاربرا نمیتونن با این صدا کنار بیان.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوست گلم برو hyper tx3 رو نگاه کن حرفی از بوفالو 100 نزنید که خیلی ضعیف تر از transformer قسم میخورم وقتی بوفالو بسته بودم رو پردازنده خودم تست گرفتم رو اور کلاک رفته دمای سی پیوم رو 59 درجه با intelburn test گرفتم حالا روی پردازنده خودم خدای با ترنسفورمر تست نگرفتم ولی میتونی نگاه کنی این ترنسفورمر یه تقلیدی از کولر مستره جای یه فن که اضافه میشه و شکل و شمایل هت سینک ها البته به قول شما خیلی از محصولات مثل دیپ کول هم مثل کولر مستر زدن شکل هت سینک هاشو ولی این کار که یک فن یدکی اضافی بشه ایده کولر مستره

حتما این کار رو رو پردازنده خودم خواهم کرد یعنی با ترنسفورمر تست خواهم گرفت

ولی خداییش گرین تو فن سی پیو حرفی نداره برا گفتن ، پاوراش فوق العادست با قیمت فوق العاده مناسب و گارانتی تعویض مدت دار

من حاضرم از زنجان بیام تهران بوفالو رو تست بگیریم باور کن قسم میخورم از هاپر خیلی ضعیف عمل میکنه چیزی رو که خودم رو پردازندم با بوفالو تست کردم میگم البته او بوفالو قبل 2012 رو جدیدشو تست نکردم

ویرایش شده توسط indust
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گلم برو hyper tx3 رو نگاه کن حرفی از بوفالو 100 نزنید که خیلی ضعیف تر از transformer

دوست من شما تنها زمانی میتونید گفتتون رو اثبات کنید که این آزمایش رو تو شرایط مساوی انجام بدید برای هردو و یه شات بذارید اینجا.

قسم میخورم وقتی بوفالو بسته بودم رو پردازنده خودم تست گرفتم رو اور کلاک رفته دمای سی پیوم رو 59 درجه با intelburn test گرفتم

کلا با قسم خوردن موافق نیستم اینقدر قسم نخور! [-X فکر کنم شما هم مثل اون دوستمون اون پلاستیک محافظ کف کولر رو نکنده بودید که اینقدر تفاوت فاحش دما داشتید. =))

حالا روی پردازنده خودم خدای با ترنسفورمر تست نگرفتم ولی میتونی نگاه کنی این ترنسفورمر یه تقلیدی از کولر مستره جای یه فن که اضافه میشه و شکل و شمایل هت سینک ها البته به قول شما خیلی از محصولات مثل دیپ کول هم مثل کولر مستر زدن شکل هت سینک هاشو ولی این کار که یک فن یدکی اضافی بشه ایده کولر مستره

دوست من آخه این چه حرفیه شما میزنید.اینهمه شرکت تولید کننده انواع کولر میرن از رو کولر مستر تقلید میکنن؟

حتما این کار رو رو پردازنده خودم خواهم کرد یعنی با ترنسفورمر تست خواهم گرفت

خوشحال میشم این کاررو انجام بدی و نتیجه رو اینجا بذاری.شاید شما درست میگی و ما باخریدن فن پردازنده گرین داریم پولمون رو دور میریزیم... :-w

ولی خداییش گرین تو فن سی پیو حرفی نداره برا گفتن ،

گرین تولید کننده نیست.دراصل یه جور وارد کننده هست.تو اکثر موارد بهترین کارایی محصول با توجه به قیمت(Best P/P) رو n تعداد وارد میکنه و باقیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار میده.

پاوراش فوق العادست با قیمت فوق العاده مناسب و گارانتی تعویض مدت دار

دقیقا الان برعکس حرفتون اتفاق افتاده و پاوراش اینقدر قیمتش بالا رفته که اون صرفه خرید رومثل قبل نداره ولی باید اعتراف کرد که کیفیتش رو بالاتر برده .

لینک به دیدگاه

جناب آقای hex من یه مهندس صنایع هستم دوره های ایزو رو تو شرکت توفنورد آلمان گذرندوم اگه باور نمیکنی میلتو بده تمام مدارکمو برات میل کنم تا باورت بشه ببین عزیزم من نمیگم گرین بده گرین از نوفنورد ایزو گرفته رو جعبه هاش آرم توفنورد هست کلیه الزاماتی که تو بند بندهای ایزو9001 اومده از جمله الزامات برآورده سازی نیازهای مشتری رو براورده کرده تو پاور خیلی سرتر از برندهای دیگه است

توی ایران هیچ شرکتی وجود نداره که اینطور گارانتی بده شما درست میگی

اینو در نظر بگیر من به عنوان خریدار اگه بخوام یه پاور بخرم مثلا 700 کولر مستر با قیمت خیلی بالا میرم یه گرین میخرم با گارانتی بهتر و تضمینی و با قیمت پایین و کم صدا و کارایی بهتر

من قسم نمیخورم یه روز میام با هم تست میکنیم وقتی من میگم هاپر مناسبه یعنی هم قیمتش پایینه و هم کاراییش مطلوبتر

متاسفانه شما خیلی با تاسف به قضییه نگا میکنی یادمه دوستان قبلا در مورد بعضی از پاور های گرین که فنشون کمی صدا میداد گلایه میکردن شما ناراحت میشدید

کولر مستر شک نکن یه برند جهانی و معتبره و سابقه زیادی تو کولینگ داره

البته من زیاد به حاشیه رفتم شما باور نکن بگین این فن گرین خوبه من اشتباه میکنم حرفمو پس میگیرم

ویرایش شده توسط indust
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تست کولر باید در شرایط یکسان باشه و تست دمایی که در روز گرفته میشه با شب ممکنه 10 درجه تفاوت کنه . در ضمن اون TX3 که شما گرفتی 29 تومن دیگه با این قیمت گیر نمیاد . در ضمن Hyper tx3 در نوع خودش عالیه . مدل ترانسفورمر هم از evercool قدرت خوبی داره و کلا محصولات evercool قیمت بالاتری داره به خاطر کیفیت برتر و فن های خاصش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلیل نمیشه خیلی از دوستان تحصیلاتی غیر از کامپیوتر دارند و یا سطح تحصیلات پایینی دارند ولی خیلی درزمینه کامپیونتر اطلاعات مفیدی دارند و بعضا حرفه ای هستند.

دوست من هم مهندس کامپیوتر هست(البته نرم افزار) =))

ولی وقتی میخواد قطعه بخره میاد میگه یکم راهنماییم کن.

بحث مدرک نیست.من چندروز پیش هم اعلام کردم و دوباره هم اعلام میکنم من مسئول بازاریابی شرکت گرین نیستم که بخوام جانبدارانه نظر بدم و فقط اونچیزی که تجربه کردم دارم میگم.

درکل چندتا بنچ مارک پیدا میکنم از دو فن مذکور و اینجا قرار میدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
جناب آقای hex من یه مهندس صنایع هستم دوره های ایزو رو تو شرکت توفنورد آلمان گذرندوم اگه باور نمیکنی میلتو بده تمام مدارکمو برات میل کنم تا باورت بشه ببین عزیزم من نمیگم گرین بده گرین از نوفنورد ایزو گرفته رو جعبه هاش آرم توفنورد هست کلیه الزاماتی که تو بند بندهای ایزو9001 اومده از جمله الزامات برآورده سازی نیازهای مشتری رو براورده کرده تو پاور خیلی سرتر از برندهای دیگه است

:D

چه ربطی به بوفالو داره تایید میکنه یا رد؟

اگر اینطوره من سر ممیز ایزو بودم و هستم ;) 9001 و TS دوره هام رو 12 سال پیش پیش دکتر کامران رضایی تو توف رفتم :D

بوفالو رو همه جوره تست کردم و ریویو های مختلف رو هم گرفتم و فن های دیگه رو هم تست کردم بوفالو 100 یکی از بهترین فن هاست به نسبت قیمت ریویو های خوبی هم ازش هست یه تاپیک داشتیم که در مورد بوفالو خیلی بحث شد بگردی پیدا میکنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای اینکه ثابت کنم من رو گرین تعصب ندارم تو این رده قیمت Fan DeepCool Iceedge 300U رو پیشنهاد میدم.حدود 36 هست و هایپر XT3 هم الان حدود 36 هست.

d814f8012c7ce20e411b940f765368182011071417253843.jpg

خیلی عالیه.راستی یرای حدود 50 هم Deep Cool ICE WIND FS پیشنهاد میدم.

اینم لینک قیمت :

لینک

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

خواهشا بحث رو به حاشیه نبرید . فکر کنم کاربر HEX به صورت کامل توضیح دادن.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

آقایون این بنده خدا راست میگه این بوفالو 100 خیلی ضعیفه اولا سه پینه کانکتورش و کنترل سرعت نداره و مهمتر از همه لوله های u شکلش که کار انتقال گرما رو انجام میدن 2 تاست من حق رو به indust میدم هایپر هم 4 پینه هم دور فنش بالاست من قبلا از بوفالو استفاده میکردم الان پردازنده amd دارم از 212 پلاس استفاده میکنم اصلا آقا hex مقایسه این دو فن گرین با هایپر کولر مستر اشتباهه منطقی باشین این کولر مستر خیلی خیلی با فن 9 سانتیش هیولاست پیش بوفالو وحتی اگر هم قیمتش با ترنسفورمر برابر باشه باز هایپر ارجح تره

کولر مستر یه برندی معتبر و معروفه ولی گرین یه چیز سفارشی

ایشون بحث در مورد پاور رو گفت راست میگه من که خودم تحصیلاتم تو زمینه الکترونیکه پاور های ترمالتک کمی مثلا 10 درصد کیفیتشون از گرین بالاتره اما دقت کنید همونطور که گفت اون گارانتی که گرین میده اون ده درصد کیفیت رو جبران میکنه وباعث میشه حرف اول رو بزنه

اما بحث بین کارایی و قیمته که به نظرم این دو فن هم گرونن و هم کاراییشون با کولر مستر برابرن (ترنسفورمر) یا پایین ترن (بوفالو )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله این نداشتن کنترل سرعت روی بوفالو یه عیب هست توی همون تاپیک قبلی که در موردش بحث بود اشاره شد.

قصد ما دفاع یا در کامل محصول نیست بلکه اشاره صحیح و مستند به توانایی و معایب هست.

یه شات ازعملکرد hyper tx3 و بوفالو روی یه cpu و یه کیس با شرایط یکسان لازم هست.

لینک به دیدگاه

سلام بحث خیلی خوبی شده

به نظر من گرین تو بوفالو 100 و ترنسفورمر پول زیبایی محصولش رو هم روش کشیده کاملا منطقی ولی ولی ولی همونطور که فرمودن من الان تو دریا کامپیوتر و سایت مرجع دید میزدم این کولر مستر سه تا لوله مسی داره انصافا دور فنشم بالاست به نظر من حتی کار به مقایسه هم بکشه با تمام احترام به گرین چیا کولر مستر کلشو میخوابونه

ولی از طرفی هم گرین تجربه ای از سکوته فن های خوشگل و بی صدا داره ولی حدس منم اینه خنک کنندگی کولر مستر بهتره

حتی تو سایت مرجع دو تا مدل x6 و x6 Elite دیدم که واقعا اگه تو ایران باشه کل کولرمستر میشه

واقعا عجب چیزی زده کولر مستر

لینک به دیدگاه

سلام

آقایون این بنده خدا راست میگه این بوفالو 100 خیلی ضعیفه اولا سه پینه کانکتورش و کنترل سرعت نداره و مهمتر از همه لوله های u شکلش که کار انتقال گرما رو انجام میدن 2 تاست من حق رو به indust میدم هایپر هم 4 پینه هم دور فنش بالاست من قبلا از بوفالو استفاده میکردم الان پردازنده amd دارم از 212 پلاس استفاده میکنم اصلا آقا hex مقایسه این دو فن گرین با هایپر کولر مستر اشتباهه منطقی باشین این کولر مستر خیلی خیلی با فن 9 سانتیش هیولاست پیش بوفالو وحتی اگر هم قیمتش با ترنسفورمر برابر باشه باز هایپر ارجح تره

کولر مستر یه برندی معتبر و معروفه ولی گرین یه چیز سفارشی

ایشون بحث در مورد پاور رو گفت راست میگه من که خودم تحصیلاتم تو زمینه الکترونیکه پاور های ترمالتک کمی مثلا 10 درصد کیفیتشون از گرین بالاتره اما دقت کنید همونطور که گفت اون گارانتی که گرین میده اون ده درصد کیفیت رو جبران میکنه وباعث میشه حرف اول رو بزنه

اما بحث بین کارایی و قیمته که به نظرم این دو فن هم گرونن و هم کاراییشون با کولر مستر برابرن (ترنسفورمر) یا پایین ترن (بوفالو )

عزیزم شما می دونی آی پیت برای مدیران نمایش داده می شه ؟

من همون جور که خوش اخلاقم ، رک هم هستم ، فقط بدیم اینه که دست به بن کردنم خوب نیست. تاریخ عضویت و تعداد پست که دیگه هیچ !!!

توی پروفایلمم اخطار داده بودم اینجا جو سازی کنید مثل بقیه فروم ها نیست و برخورد می کنم !!!

مثل همیشه با مدرک حرف می زنم ، قضاوت با بقیه دوستان .

98098072646377185839.jpg

عزیز دلم به خدا ، به دین ، به پیغمبر اگر بیاین از مزایای یک محصول بگید تبلیغ بهتری هستش تا اینکه بیاید رقیبتون رو تخریب کنید. آخه نه دفعه اولتونه ، نه دفعه آخر.

بیا از V6 تعریف کن ، اگه کسی بهت گیر داد !!! محصول به اون خوبی و با کیفیتی . 4 تا ریویو ازش بگذار ، فنی و با مدرک صحبت کن ، اگه کسی بهت گیر داد با من طرفه !!!

چرا تخریب می کنید ، اونم یک برند ایرانی رو !!!

اون از قیمت های فضایی دریا ، اون از اخلاق قشنگ فروشنده فروشگاه 403 و ... به خدا به احترام میلاد مهدویان و امید بهادر (که چند وقته توی نت پیداش نیست) تا حالا چیزی نگفتم !!!

بخدا تو بیای بگی اون بده 1% هم از فروشش کم نمی شه ! مگه نمی گین این گرین بده ، پس چرا هرچی از کولرمستر دم دستتون میاد با گرین مقایسه می کنید !!!

اونام دارن کالاشون رو می فروشن ، شمام بفروشید !!! قیمتاتون رو بیارید پایین ، قیمت ها رو رقابتی تر کنید ، اگر من خودم کولرمستر پیشنهاد ندادم بیا تف کن تو صورتم . خوب و بد فقط با قیمت معنی می شه. الانشم می گم Hyper TX3 بهتر از بوفالو ، اگه قیمتش 5000 تومن کمتر از بوفالو باشه . حق و وجدان رو هم آدم باید در نظر بگیره دیگه برادر من .

سلام ما رو هم به دریا چیا برسونید.

لینک به دیدگاه

این پستم شاید بوی اسپم بده اما یک هشدار به بچه های دریا کامپیوتر است اگه بخوان از این شیوه های ... استفاده کنند؟!

کولر مستر اول بهتر است تکلیف خودش را در دو مدل V8 و V10 با اون قیمت های کذایی روشن کند، چون در برابر کولرهایی مثل Termalright Ultra 120 قدیمی هم قیمت بالایی دارد و هم کارایی پایینتر! *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

آقای Mebik یا همون javad taghiloo یا همون indust این حرکت خوبی نیست که برای صحه گذاشتن به حرفهای خودتون با چندتا نام کاربری مختلف ثبت نام کردید و حرفهای خودتون رو تایید کردید!

کاشکی یه مقدار فنی تر صحبت میکردید آدم دلش نمیسوخت.اینکه شما میفرمایید مهندس صنایع هستم با این گفته های غیر فنی و استفاده از چند نام کاربری فقط بار گناهتون رو سنگین تر میکنه.

پوریا جان من الا از سرکار اومدم تازه به تاپیک رسیدم وجالبتر قبل از اینکه به پست شما برسم خودم متوجه این دوستمون شدم و میخواستم به شما پخ بدم که مشکوک نیست....

جاش بود پوریا جان ده بیستا مثبت بهت بدم....

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

خیلی کنجکاو شدم ببینم نحوه استفاده از کولر توسط مهندس صنایع ما چجوری هستش؟! :-?

هر لحظه که به نوشته های ایشون نگاه میکنم بیشتر از پیش مجذوب شخصیتشون میشم ، مشتاقم در کنار ایشان تستی از کولرهای فوق داشته باشم ;)

آیا امکان ملاقات و تست با ایشان مقدور هست،شما بگین...

با سپاس @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

indust :blink:

در مورد بوفالو من موقع خرید فن دنبال یه فن برای کارکرد تو لود بالا با نویز پایین و کارایی بالا بودم این چارت رو پیدا کردم یکمقدار قدیمی هست ولی چارت کاملی از نزدیک 70 فن هست خودتون چارت رو ببینید.

امروز که به لینک سر زدم یه تبلیغ جالب توش دیدم:

main_img.jpg

یه سیستم کاملا بدون فن .

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

javad taghiloo

mbeik

indust

ماشاالله به این اشتها .... 3 تا یوزر ساخته .... :blink:

لینک به دیدگاه

اسپم با اجازه .

حقیقتا دمه مدیریت گرم . ای ولا . البته شما از بس با این جماعت سر و کار داشتین که براتون تازگی نداره ولی برای ما تازه کارا خیلی جالب بود. به حق که مدیریت در خور شماست . ای ولا ای ولا

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...