رفتن به مطلب

برسی مودم 4G E8372 + پینگ تایم در بازی ها + تست با دو سیمکارت+ برسی Nat Type

Cyu0k
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام امروز بعد از استفاده چند هفته ای از این مودم خواستم برای شما عزیزان برسی کنم تا شماام دقت لازم رو داشته باشین هنگام خرید

نکته اول که برای من خیلی مهم بود می خواستم مودم 4.5G بگیرم  چون یکی از دوستان می گفت پینگ تایم کمتری داره که البته درسته 

من بعد از کلی فکر و .. در آخر این مودم رو با گارانتی IDH خریداری کردم

برسی ظاهری  و کیفیت  مودم:

مودم بسیار با کیفیت و هنگام خرید من کاملا پلمپ و بدون هیچ گونه خط و خش رنگ مشکی کاملا به شکل زیر

چیزی که بنده خریداری کردم مارک خودم شرکت Huawei بود چون بعضی این مودم ها ماله شرکت ها مختلف مثل ایرانسل و ... هستش ماله من برای خود Huawei هستش

و این که در استفاده طولانی مدت یه مقداری داغ می کنه که چیز مهمی نیست

در کل کیفیت مودم  بالاتر از چیزی هست که فکرشو می کنین

E8372.png

تست دانلود و آپلود سیمکارت:

بنده از دونوع سیمکارت ایرانسل و همراه اول استفاده کردم

همراه اول:

8978755514.png

نکته: در آخر شب از ساعت 1 بامداد سرعت به بالا 60 مگابیت هم میرسه

ایرانسل:

8978769832.png

نکته: ایرانسل کلا همینه سرعتش شب و صبح فرقی نداره

نکته: هردو با سه خط آنتن 4G تست شده

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تست پینگ تایم  و نت تایپ  در بازی های آنلاین:

همیشه بهمون میگفتن که ADSL بهترین گزینه برای بازی های آنلاین هست که من این رو به شخصه رد می کن

علتش رو الان بهتون توضیح میدم

اول بیاییم نت تایپ هارو تست بگیریم که از قبل من تست کردم

نت تایپ همراه اول : 2  (مناسب برای آنلاین بازی کردن و پیدا کردن مچ و بدون مشکل در Voice)

نت تایپ ایرانسل : 3  (بسته)

حالا بیاییم داخل  گیم تست کنیم

همراه اول بازی رینبو سرور weu

در همراه اول در بازی رینبو پینگ بین  74-86 متغیر می باشد خیلی کم پیش اومده  بالا 84 بره

Tom_Clancy_s_Rainbow_Six_Siege2020_1_24_20_23_2.jpg

Tom_Clancy_s_Rainbow_Six_Siege2020_1_24_16_35_20.jpg

همراه اول  سرور خاورمیانه

2020_01_25_15_26.png

2020_01_25_15_25.png

همراه اول Call of Duty: Modern Warfare سرور اروپا

پینگ بین 86-94 هستش البته پایین ترم میاد

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ایرانسل:

برای ایرانسل داخل گیم عکس ندارم اما خب تست گرفتم میدونم 

تست های زیر رو باهم ببینیم

سرور خاورمیانه Fortnite 

2020_01_25_17_11.png

اینم دوتا تست دیگه با ایرانسل

2020_01_25_17_11_01.png

2020_01_25_17_11_02.png

در بازی رینبو با ایرانسل پینگ بین 94-98 هستش ولی به خاطر  بسته بودن نت تایپ مشکلاتی به وجود میاره مخصوصا در بازی مثل کالاف

نتیجه کلی بهترین پینگ تایم و نت تایپ مربوط میشه به همراه اول در همه منطقه ها می تونم بگم در اکثر منطقه ها همراه اول پینگ خیلی پایینی میده در بازی ها 

هردو اپراتور بدون Packet loss بودن

دوستان فراموش نکنین این تست ها در منطقه ما بوده و امکانش هست در منطقه شماها تفاوت هایی وجود داشته  باشه با توجه به دوستانم که همین مودم رو دارن اکثرا همین پینگ تایم رو دارن

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امکانات مودم :

مودم ار لحاظ امکانت واقعا کم نداره تو این رنج قیمت

دارای پنل SmS که می تونین ارسال کنین و دریافت کنین

دارای سه چراغ led روی مودم که وقتی SmS میاد چراغ روشن میشه

دارای WIFI با قابلیت لیمیت کردن آی پی  بلوک کردن و فیلتر کردن MAC

قبلیت خاموش روشن کردن WAPS از داخل پنل آِی پی مودم

قابلیت Only4G - Only3G -Only2G

از ussd پشتیبانی نمی کنه که بعضی جاها نوشتن پشتیبانی می کنه

قابلیت خاموش کردن دیتا از داخل آدرس آی پی مودم

و برنامه ای برای گوشی داره که اونجام می تونین همین کار هارو اکثرشو انجام بدین

و نکته دیگه  قابلیت اینم داره که رم بندازین روش و به عنوان فلش ازش استفاده کنین

نکات منفی:

من نکته منفی ندیدم تنها نکته که میشه گفت اینه وقتی وصل کنین به پورت USB دوتا جا روش اشغال می کنه یکی که  خود مودم وصل میشه و اون یکی که  کنارش باشه رو نمی تونین استفاده کنین چون انتهای سر مودم  بزرگ هستش

رنج قیمت :

من به قیمت 589 هزار تومان خریداری کردم که البته خیلی سایتا به قیمت 615 تا 650 گزاشتن

بازم سوالی داشتین من در خدمت هستم 

موفق باشین😘

ویرایش شده توسط Cyu0k
لینک به دیدگاه

پینگ و این مسائل بستگی به منطقه داره تو مودم های سیمکارتی.

لینک به دیدگاه

بسیار عالی

---------

یه نکته ای که این مودم ها شدیدا" روش تاثییر گذاره اونم منطقه اس !

اگه تو محدوده پوشش 4G باشی این مودم میتونه گزینه خوبی باشه اگه نباشی بجز گرفتاری چیزی نداره ...

لینک به دیدگاه

سلام

Ussd رو باید پشتیبانی کنه،اگه تو منوی 192.168.8.1 نیست

فکر کنم باید web ui یا فریمور رو اپدیت کنی ،اگه بازم نشه،مودم یه مشکلی داره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، invoker گفته است :

بسیار عالی

---------

اگه تو محدوده پوشش 4G باشی این مودم میتونه گزینه خوبی باشه اگه نباشی بجز گرفتاری چیزی نداره ...

در هم اکنون، invoker گفته است :

بسیار عالی

---------

درود در تاپیک ذکر شده این عنوان ولی به طور کلی همراه اول پینگ تایم پایین تری داره و نت تایپ کلا 2 هستش دوستانم در شمال و تهران و بابل سر همین نتایج رو داشتن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

Ussd رو باید پشتیبانی کنه،اگه تو منوی 192.168.8.1 نیست

فکر کنم باید web ui یا فریمور رو اپدیت کنی ،اگه بازم نشه،مودم یه مشکلی داره

درود تا جایی که من دیدم نبوده و حتی سرچ هم کردم گفتن پشتیبانی نمی کنه داخل سایتم من چیزی از پشتیبانی ussd ندیدم آپدیتم زدم میگه که آخرین آپدیت هست

Current version  
Software version: 21.328.03.00.00
Web UI version: 17.100.19.00.03

بازم دوستان اطلاعی دارن راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

همراه اول با استور استیم اختلال داره فقط این مشکلش باید برطرف بشه که هیچوقت نمیشه

لینک به دیدگاه

بهترین مودم و سیمکارت برای بازی آنلاین تو ایران با توجه به ثبات ،پینگ،سرعت آپلود همینE8372وهمراه اول هست که Nattype openهم داره،رو کنسول من تست نکردم هیچوقت،الان دو روزه مودم و کامپیوتر روشنه نه تایم اوت داره نه قطع شده کلی هم دیشب دانلود کردم  هر بازی ای که با ADSLاختلال داره رو این نداره مثل PUBG,insurgency

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

4 ساله نت خونه رو به کلی کنار گذاشتم فقط 4 جی

جالب اینکه طبق تجربه من مودم دی لینک از همه بهتر بود.

یه دی لینک دارم این 3 4 سال تقریبا هیچ وقت خاموش نشده.

----------

مستقیم نزن به مادربرد. با کابل افزاینده وصل کن که هم پرتارو اشغال نکنه هم ارتفاع بالاتر بزاری سیگنال بهتر بگیره.

اینجوری خنک تر هم میمونه شانس خرابی کمتر

ترجیحا جلو پنجره پشت شیشه بزاره بهتر سیگنال میگیره+ خنک تر

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

دوستان این کوچولو علی رغم کوچیکیش انتن خارجی هم میخوره

یه انتن omni بگیرید یکمی وقت بزارید دقیق تنظیم کنید

50 100 درصد افزایش سیگنال سرعت و و ثابت بودم کانکشن رو میگیرید :)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، avalanint گفته است :

دوستان این کوچولو علی رغم کوچیکیش انتن خارجی هم میخوره

یه انتن omni بگیرید یکمی وقت بزارید دقیق تنظیم کنید

50 100 درصد افزایش سیگنال سرعت و و ثابت بودم کانکشن رو میگیرید :)

موفق باشید

درود سپاس از شما اگر واقعا تاثیری در سرعت دانلود داره لینک آنتن رو برای خرید ارسال کنین لطفا ممنون از شما و این که چقدر تاثیر داره دقیقا

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Cyu0k گفته است :

درود سپاس از شما اگر واقعا تاثیری در سرعت دانلود داره لینک آنتن رو برای خرید ارسال کنین لطفا ممنون از شما و این که چقدر تاثیر داره دقیقا

من اینو خریدم خیلی وقت پیش برای e3372 که قبلن داشتم

https://digik.ir/product/آنتن-تقویتی-رومیزی-35db-مودم-های-همراه-4g-lte/

این انتن های تقویتی که میفروشن جالب نیستن،قدرت ها شون که نوشته علکیه

اگه بتونی خلاقیت بخرج بدی و یه انتن دستی درست کنی ،نتیجه ی خیلی خوبی میگیری

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=723514

این لینک فروم همسایست ،یه نگاهی بنداز

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

من اینو خریدم خیلی وقت پیش برای e3372 که قبلن داشتم

https://digik.ir/product/آنتن-تقویتی-رومیزی-35db-مودم-های-همراه-4g-lte/

این انتن های تقویتی که میفروشن جالب نیستن،قدرت ها شون که نوشته علکیه

اگه بتونی خلاقیت بخرج بدی و یه انتن دستی درست کنی ،نتیجه ی خیلی خوبی میگیری

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=723514

این لینک فروم همسایست ،یه نگاهی بنداز

درود من E3372  دارم چی رو پیشنهاد میدید؟  

لینک به دیدگاه

44 minutes ago, Cyu0k said:

بله دوست عزیز بالا که ذکر شده اگر درست تنظیم بشه تا دوبرابر سرعت قابل افزایش هست

این مبحث که مقدار زیاد هست  .فقط توجه کنید انتها 2 نوع هستند داخلی و خارجی

داخلی برای کاربران اماتور با کارایی کم هست و خارجی ها نیاز به نصف حرفه ای داره و افزایش 80 تا 100 درصد میتونید داشته باشه

ویدیو و مطالب زیادی در اپارات و سایتهای دیگه میتونید پیدا کنید

https://modemmart.com/cat/other-product/modem-accessories/signal-booster-antanna/antenna-outdoor/

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Mosio]Sadeq] گفته است :

درود من E3372  دارم چی رو پیشنهاد میدید؟  

سلام

یک نمونه رادیو وایرلس هست ساخت میکروتیک به نام sxt lte جایی که هیچ مودمی با انتن سیگنال نده،این دستگاه با سرعت خوب سیگنال میده ،عین انتن روی لوله نصب میکنی و جهت دکل میزاری

چیزی حدود ۲ملیون به بالاست ،قبلا ۵۰۰تومن بود 

غیر اون انتن های تقویتی ارزش قیمت بالاشونو ندارن،مودم رومیزی گزینه بهتریه

لینک به دیدگاه

بنده همین مودم رو دارم. و USSD هم داره.  بسیار مودم خوبیه. باید با زدن 192.168.8.1 وارد صفحه تنظیمات مودم شید. میبینید که گزینه ussd کنار sms مشاهده میشه.

ddd.thumb.JPG.c8a0a481661a07f1b83dab2d4bf44b3a.JPGCapture.thumb.JPG.89be982afd64fb568fe57152fdc7985f.JPG 

لینک به دیدگاه

مودم 4.5 مد نظرت چی بود اگر میخاستی 4.5 بگیری؟

یک نکته ی  بگم پینگ خوب زیاد ربطی به آنتن نداره(مگر یک خط آنتن اون که هیچی دیگه...) عملا من 46DBM میگیرم روی آنتن ولی اگر قرار باشه پینگ خراب باشه اون روز فرقی نمیکنه...

پینگ همراه اول خیلی وقته دارم کار میکنم ممکنه چند هفته یی خراب باشه ولی بعدش دوباره درست میشه. فقط مشکلی که داره قیمتش و حجم پایینش هست(هی باید بسته تمدید کنی ) مثلا ماهی 50 گیگ نداره.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، infinityy گفته است :

بنده همین مودم رو دارم. و USSD هم داره.  بسیار مودم خوبیه. باید با زدن 192.168.8.1 وارد صفحه تنظیمات مودم شید. میبینید که گزینه ussd کنار sms مشاهده میشه.

ddd.thumb.JPG.c8a0a481661a07f1b83dab2d4bf44b3a.JPGCapture.thumb.JPG.89be982afd64fb568fe57152fdc7985f.JPG 

درود خیر ماله من نداره و زبان فارسی ام نداره نمیدونم برای شما برای شرکت خاصی هستش مثل ایرانسل یا همراه اول؟ چون شما زبانتونم فارسیه و این که اپدیت اخرتون  چنده برای من که میزنه اخرین اپدیت

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

مودم 4.5 مد نظرت چی بود اگر میخاستی 4.5 بگیری؟

یک نکته ی  بگم پینگ خوب زیاد ربطی به آنتن نداره(مگر یک خط آنتن اون که هیچی دیگه...) عملا من 46DBM میگیرم روی آنتن ولی اگر قرار باشه پینگ خراب باشه اون روز فرقی نمیکنه...

پینگ همراه اول خیلی وقته دارم کار میکنم ممکنه چند هفته یی خراب باشه ولی بعدش دوباره درست میشه. فقط مشکلی که داره قیمتش و حجم پایینش هست(هی باید بسته تمدید کنی ) مثلا ماهی 50 گیگ نداره.

سلام سعید جان برای 4.5 من b612 رو مد نظر داشتم در مورد پینگم برای من همیشه همینه  فقط رو خاورمیانه پینگ بین 140-150 بود که چند روز پیش یهو دیدم رو اروپا پینگم 400 فهمیدم داره یه کارایی می کنن بعد از اون روز رو خاورمیانه پینگم اومد رو 60-64

لینک به دیدگاه

منم با مودم ایرانسل بدون مشکل کانتر آنلاین بازی میکنم پینگمم بین 50تا70 برای  سرورهای داخلی

اما با LTE ثابت پینگم خیلی بالاتر میره شاید تا 100 هم بره

نمیدونم منطقه ی ما اینطوری هست یا کلا LTE ثابت پینگش بالاتر از 4G هست

در کل تا اونجایی که میدونم یکی از مهمترین برتری های اینترنت ثابت به 4G پینگ پایین تر هست اما برای من مثل اینکه برعکسه

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Cyu0k گفته است :

درود خیر ماله من نداره و زبان فارسی ام نداره نمیدونم برای شما برای شرکت خاصی هستش مثل ایرانسل یا همراه اول؟ چون شما زبانتونم فارسیه و این که اپدیت اخرتون  چنده برای من که میزنه اخرین اپدیت

برای من واسه شرکت telenor هست.  روش که اینو نوشته. پس احتمالا بابرای شما یه فرقایی داره.  اپدیت هم همون ورژنی هست که واسه شماهم هست.

Unlocked-lte-usb-modem-wifi-Telenor-E8372h.jpg_350x350.jpg

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، arvin40 گفته است :

منم با مودم ایرانسل بدون مشکل کانتر آنلاین بازی میکنم پینگمم بین 50تا70 برای  سرورهای داخلی

اما با LTE ثابت پینگم خیلی بالاتر میره شاید تا 100 هم بره

نمیدونم منطقه ی ما اینطوری هست یا کلا LTE ثابت پینگش بالاتر از 4G هست

در کل تا اونجایی که میدونم یکی از مهمترین برتری های اینترنت ثابت به 4G پینگ پایین تر هست اما برای من مثل اینکه برعکسه

LTEثابت به هیچ دردی نمیخوره من فقط برای استفاده از یوتیوب گرفتمش سرعتش بالاست ولی پینگش افتضاح با خیلی بازی ها رو 160و180هست با گوگل رو60هست معمولا

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

LTEثابت به هیچ دردی نمیخوره من فقط برای استفاده از یوتیوب گرفتمش سرعتش بالاست ولی پینگش افتضاح با خیلی بازی ها رو 160و180هست با گوگل رو60هست معمولا

اینترنت lte از اینترنت مخابرات ارزونتر در میاد ، دیگه مشکل نویز خط و قطعی رو نداره

https://divar.ir/v/سیم-کارت-tdlte-بهمراه-۴۸۰-گیگ-اینترنت-یک-ساله_مودم-و-تجهیزات-شبکه_تهران_میدان-انقلاب_دیوار/gXMI7y9O

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اینترنت lte از اینترنت مخابرات ارزونتر در میاد ، دیگه مشکل نویز خط و قطعی رو نداره

https://divar.ir/v/سیم-کارت-tdlte-بهمراه-۴۸۰-گیگ-اینترنت-یک-ساله_مودم-و-تجهیزات-شبکه_تهران_میدان-انقلاب_دیوار/gXMI7y9O

خودم LTE ایرانسل دارم فقط سرعتش خوبه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Cyu0k گفته است :

سلام سعید جان برای 4.5 من b612 رو مد نظر داشتم در مورد پینگم برای من همیشه همینه  فقط رو خاورمیانه پینگ بین 140-150 بود که چند روز پیش یهو دیدم رو اروپا پینگم 400 فهمیدم داره یه کارایی می کنن بعد از اون روز رو خاورمیانه پینگم اومد رو 60-64

هوووم. گرون نیست یه مقدار؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...