رفتن به مطلب

مشکل بسیار عجیب سیستم

Nsm1000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان لیونی  نیازمند یاری سبزتان هستم.

یه سیستم هست با مشخصات زیر:

Intel g640

Biostar b75 hifi

Ram 6gb

Ssd 120 kingstone

Hdd 1tb

Power: deepcool 530

Xfx 9600 gso

مشکل اینجا بود که سیستم تو بازی gta هنگ میکرد  و من فکر کردم که مشکل از کارت گرافیکه

و اومدم کارت گرافیک رو جدا کردم و از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنم متاسفانه سیستم

بالا نمیومد و هی بوب ممتد میز اولش فکر کردم مشکل از رمه رم ها رو تمیز کردم گذاشتم سرجاشون

تکی و جفتی تست کردم بازهم درست نشد بعدش به وسیله جامپر بایوس رو ریست کردم سیستم بوت

شد ولی بعد از گذشتن از لودینگ ویندوز ۱۰ بلواسکرین داد و سیستم ریست میشد.

یه سیستم دیگه هم داشتم رم های سیستم رو تست کردم تماما سالم بود تا رسید به پردازنده

اونو گذاشتم رو سیستم جدید باز هم با بوق ممتد رو به رو شدم بعد گفتم شاید از پردازنده هستش

پردازنده اون سیستم دیگه رو گذاشتم رو همون مادربرد اولی با کمال تعجب باز هم بوت نشد و ازهمه

عجیبتر پردازنده سیستم سالم دیگه رو مادربرد خودشم جواب نداد و اون سیستم سالم هم مثه سیستم 

خراب اولی شد دقیقا با همون نشونه ها.

یه سیستم سوم هم بود که تست کردم هر دو تا پردازنده رو بوت نمیشدن و فقط داغ میشدن

به نظر شما مشکل از چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

سلام دوستان لیونی  نیازمند یاری سبزتان هستم.

یه سیستم هست با مشخصات زیر:

Intel g640

Biostar b75 hifi

Ram 6gb

Ssd 120 kingstone

Hdd 1tb

Power: deepcool 530

Xfx 9600 gso

مشکل اینجا بود که سیستم تو بازی gta هنگ میکرد  و من فکر کردم که مشکل از کارت گرافیکه

و اومدم کارت گرافیک رو جدا کردم و از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنم متاسفانه سیستم

بالا نمیومد و هی بوب ممتد میز اولش فکر کردم مشکل از رمه رم ها رو تمیز کردم گذاشتم سرجاشون

تکی و جفتی تست کردم بازهم درست نشد بعدش به وسیله جامپر بایوس رو ریست کردم سیستم بوت

درود به دوست عزیزم نعیم

احتمالا با ریست بایوس مود ساتا از AHCI به IDE تغییر پیدا کرده و قبل از ورود به ویندوز بلو اسکرین داشتین.

موارد بعدی مقداری عجیب شد. این مورد رو تست کنید ببینید مشکل برای سیستم اول مرتفع میشه یا خیر.

اگر پردازنده های قبلی  اصلا دیگه تصویر نمیدن امکان مشکل در VRM مادربرد اول و اسیب زدن به پردازنده با ولتاژ بیش از حد وجود داره.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

یه سیستم دیگه هم داشتم رم های سیستم رو تست کردم تماما سالم بود تا رسید به پردازنده

اونو گذاشتم رو سیستم جدید باز هم با بوق ممتد رو به رو شدم بعد گفتم شاید از پردازنده هستش

پردازنده اون سیستم دیگه رو گذاشتم رو همون مادربرد اولی با کمال تعجب باز هم بوت نشد و ازهمه

عجیبتر پردازنده سیستم سالم دیگه رو مادربرد خودشم جواب نداد و اون سیستم سالم هم مثه سیستم 

خراب اولی شد دقیقا با همون نشونه ها.

یه سیستم سوم هم بود که تست کردم هر دو تا پردازنده رو بوت نمیشدن و فقط داغ میشدن

به نظر شما مشکل از چیه؟

با توجه به اینکه میفرمایید پردازنده سیستم دوم که سالم بوده بعد از تست با سیستم اول ، اونهم مشکل پیدا کرده لذا من یه این مساله مشکوک هستم که خدای ناکرده نکنه پاور سیستم اولتون خراب بوده و ولتاژ غیرمجاز به پردازنده ها وارد کرده و اونها رو از کار انداخته باشه ...

پاور رو بدهید تست بشه ...

اگر پاور سیستم اول سالم باشه اونوقت ممکنه یه مشکلی توی مین بورد سیستم اولتون باشه که پردازنده ها رو خراب میکنه !

بهرحال تا مطمئن نشدید ، دیگه هیچ پردازنده ای رو روی سیستم اول تست نکنید که ممکنه پردازنده های بعدی رو هم خراب کنه !

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود به دوست عزیزم نعیم

احتمالا با ریست بایوس مود ساتا از AHCI به IDE تغییر پیدا کرده و قبل از ورود به ویندوز بلو اسکرین داشتین.

موارد بعدی مقداری عجیب شد. این مورد رو تست کنید ببینید مشکل برای سیستم اول مرتفع میشه یا خیر.

اگر پردازنده های قبلی  اصلا دیگه تصویر نمیدن امکان مشکل در VRM مادربرد اول و اسیب زدن به پردازنده با ولتاژ بیش از حد وجود داره.

درود معین جان مورد اول رو زمانی که یکبار بوت شد چک کردم. نه دیگه موفق نشدیم تصویر بگیریم فقط داغ میشدن.

در 9 ساعت قبل، saeedx گفته است :

با توجه به اینکه میفرمایید پردازنده سیستم دوم که سالم بوده بعد از تست با سیستم اول ، اونهم مشکل پیدا کرده لذا من یه این مساله مشکوک هستم که خدای ناکرده نکنه پاور سیستم اولتون خراب بوده و ولتاژ غیرمجاز به پردازنده ها وارد کرده و اونها رو از کار انداخته باشه ...

پاور رو بدهید تست بشه ...

اگر پاور سیستم اول سالم باشه اونوقت ممکنه یه مشکلی توی مین بورد سیستم اولتون باشه که پردازنده ها رو خراب میکنه !

بهرحال تا مطمئن نشدید ، دیگه هیچ پردازنده ای رو روی سیستم اول تست نکنید که ممکنه پردازنده های بعدی رو هم خراب کنه !

خیلی ممنون مهندس

لینک به دیدگاه

سلام احتمال زیاد مین بورد اول مشکل داشته مین بورد بدین یه تعمیرکار بررسیکنه مدار vrm براتون ولتاز گیری کنه اون وقت مشخص میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

مشکلی شبیه به مشکل شما ( قسمت آخر ) رو داشتم که ایراد از پاور بود !

در مورد شما هم میتونه از برد و پاور باشه .

......................

این دوستمون :

@derakulla

از جمله بهترین تعمیرکاران لیون هستند . شاید ایشون بتونن کمک کنند !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 42 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

مشکلی شبیه به مشکل شما ( قسمت آخر ) رو داشتم که ایراد از پاور بود !

در مورد شما هم میتونه از برد و پاور باشه .

......................

مورد پاور رو هم میتونید بررسی کنید نعیم جان.

لینک به دیدگاه

در در 6 بهمن 1398 در 12:24، HeX گفته است :

مورد پاور رو هم میتونید بررسی کنید نعیم جان.

این مورد رو هم باید بررسی کنم مهندس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

این مورد رو هم باید بررسی کنم مهندس

والا با مواردی که در تلگرام فرمودید بیشتر میخوره خود برد معیوب باشه.

ولی به هر حال چاره ای جز آزمون و خطا نمونده. اول رم رو با یک مدل دیگه به صورت تکی تست کنید.

در وهله بعد پاور و در مرحله بعد میمونه مشکل خود مادربرد که بسته به نوع و قسمتی که مشکل داره شاید تعمیرش هم ممکن نباشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. 

سوکت سی پی یو بردها  وضعیتشون چطوریه؟ 

سی پی یو های قبلی رویه برد اولی بوق ممتد میزنن هنوز؟ 

بایک ماژول رم ۲ گیگ تک تک اسلاتها رو تست کنید

در مرحله ی اول از سالم و تمیز بودن اسلاتها و سوکت سی پی یو مطمعن بشین. بعد بایوس مادربردها رو پروگرام کنین.

ولتاژ سیم بنفش و سیم زرد پاورتون رو چک کنین. و همچنین پاورتون نباید زمانی که به برق هست سوت یا نویزی از خودش داشته باشه. 

در کل اگر مادربردتون هنوز بوق رم میزنه و علایم حیاطی از خودش نشون میده نباید مشکل خیلی حادی باشه

ویرایش شده توسط derakulla
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...