رفتن به مطلب

خبر خوب یا بد / مراکز تبادل ترافیک داده در شیراز فعال شد !

invoker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت همه عزیزان !

الخصوص دوتا باز های حرفه ای ...

خب خبر رسیده که ...

به تازگی مرکز تبادل ترافیک داده در شیراز راه اندازی شده !!!
---------------------------------------------

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/internet-operator/26806-shiraz-new-ixp-center

****************************************************************************************

https://shiraz-ix.ir/

مجددا" به تازگی مشکلات پکت لاس و پینگ و ... به گوش میرسه که شاید بی ربط با این خبر نیست !!!

حال نظره شما دوستان (جنوبی های عزیز) رو میخواستم بدونم ! به تازگی چنین مشکلاتی داشتین !؟

-----------------------------------------------------------------------

واسه من که خداروشکر خوب بوده ! پینگ 8.8.8.8 فیکس رو 60 تا 65 وایستاده ! ولی پینگ 4.2.2.4 ام تغییر خاصی نکرده 100 تا 110 هستش !

تو دستور Tracert 4.2.2.4 به طرز کاملا عجیبی تعداد روتر ها از 10 تا شده 20 تااااا !!! و بعضی هاش هم تایم اوت میده !!!

test ping.jpg

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

برای من که داغوننه. مجبور شدم زنگ بزنم پشتیبانی  کاهش پینگ رو برام خاموش کنن تا یکمی پاکت لاستم کمتر بشه.

در کل افتضاح هست تا الان. شابد طول بکشه تنظیمش کنن؟ نمیدونم. ولی تا اون موقع تا میشه باید شکایت کرد. مدیر ایرانی اگر ببینه دوروبرش داره آتیش میگیره ولی کسی شکایتی نداره سوت بلبلی میزنه و بیخیالش میشه.

باید تا میشه شکایت کرد (اگر مشکل دارید البته نه الکی برید شکایت کنید خ خ خ) تا مثل موتور جستجوگر های داخلی تو زرد از آب در نیاد...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

برای من که داغوننه. مجبور شدم زنگ بزنم پشتیبانی  کاهش پینگ رو برام خاموش کنن تا یکمی پاکت لاستم کمتر بشه.

در کل افتضاح هست تا الان. شابد طول بکشه تنظیمش کنن؟ نمیدونم. ولی تا اون موقع تا میشه باید شکایت کرد. مدیر ایرانی اگر ببینه دوروبرش داره آتیش میگیره ولی کسی شکایتی نداره سوت بلبلی میزنه و بیخیالش میشه.

باید تا میشه شکایت کرد (اگر مشکل دارید البته نه الکی برید شکایت کنید خ خ خ) تا مثل موتور جستجوگر های داخلی تو زرد از آب در نیاد...

من از زمان برگزرای مسابقات TI دوتا مشکل پکت لاس رو احساس کردم !!!

------------------------------------------------------

حتی اون زمان هم خوده خارجی ها / این موضوع رو تایید کردن !!!

----------------------------------------------

و جدیدا" همین چند روز پیش مسابقه تیم Nigma هم همین مشکل پکت لاس رو داشت ! ( اگه اشتباه نکنم سرور دبی هاست بودن ! )

واسه همین میگم این مشکل خیلی از سمت ایران نیست !

و اما موضوع اصلی تاپیک !

--------------------

واسه من که تغییر خاص و چشمگیری ایجاد نشده ! نت ام خداروشکر فیکس بوده و فیکس هستش !

فقط پینگ 8.8.8.8 ام اندکی کاهش پیدا کرده شده 60 تا 65 که قبلش بین 85 تا 90 بوده ! isp شاتل !!!

ویرایش شده توسط invoker
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، invoker گفته است :

TesT TracerT

8.8.8.8 / 4.2.2.4

TracerT 4.2.2.4.jpg

TracerT 8.8.8.8.jpg

به نظر میرسه شما در ارتباطات  داخلی مشکلی نداشته باشین. برای من که داغونه...

efg.jpg.24d202586b1c9d955e0d812121ae0ea8.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

درود دوست عزیز

گویا شما هم مشکل مارو دارین !!! پیگیر نشدین بفهمین دلیل این تایم اوت ها چیه ؟!

-------------------------------------------------------------

isp شا چیه ؟!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

درکت میکنم. این اینترنتو به دوشمن هم بدی میره ســـازمان مــــلل شکایت میکنه. بعد زنگ میزنی میگن همه چیز گل و بلبله خ خ خ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

به نظر میرسه شما در ارتباطات  داخلی مشکلی نداشته باشین. برای من که داغونه...

efg.jpg.24d202586b1c9d955e0d812121ae0ea8.jpg

خوبه بد هم که نیست ؟! ساکن کجایی ؟! isp چیه ؟!
-------------------------------------

تعرفه نویز خط و خیلی چیزا هم تو این مشکلات دخیله !

منی که میبینی همه چیز ام فیکسه بیش از 10 ساله گیمر ام :D

رس ام کشیده شده تا تونستم 5 سال نت رو فیکس نگهدارم !!!

و الانم خداروشکار ام که نت ام به بهترین شکل ممکن فیکس هستش و تا الان تو گیم نبوده اذیت ام کنه !!!

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، invoker گفته است :

خوبه بد هم که نیست ؟! ساکن کجایی ؟! isp چیه ؟!
-------------------------------------

تعرفه نویز خط و خیلی چیزا هم تو این مشکلات دخیله !

منی که میبینی همه چیز ام فیکسه بیش از 10 ساله گیمر ام :D

رس ام کشیده شده تا تونستم 5 سال نت رو فیکس نگهدارم !!!

و الانم خداروشکار ام که نت ام به بهترین شکل ممکن فیکس هستش و تا الان تو گیم نبوده اذیت ام کنه !!!

خوزستان. فعلا روی مخابراتم (گرفتم برای تست که این ماه تموم بشه تخلیه...)

نویز  هم نداره خط تا 22 مگ تست شده سرعت دانلود تا 2.55 هم داشتم (آسیاتک).

مشکل همین هاب ها گیت وی ها و روتر های بین راه هست (داخلی) دقت کنید یا اور لود شدن یا سوختن یا مشکل دارن. معلوم نیست . به یوزر جماعت هم چیزی نمیگن. استاد مخفی کاری هستن. به هیچ عنوان هم به مشکل اعتراف نمیکنن مگر این که کاملا دقیق با سند و مدرک و تاریخ دقیــــق یا این که گندش در ابعاد وسیع در بیاد کلی شاکی بشن  میگن کوسه کابلا رو خورده. یا مشکل سراسریه.بعد اگر هم متهم بشن یک کارمند جزعی رو قربانی میکنن.اصلا از ریشه مشکل داره خوزستان.فــــاســـدن میدارش.

ویرایش شده توسط saeed0c
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خوزستان. فعلا روی مخابراتم (گرفتم برای تست که این ماه تموم بشه تخلیه...)

نویز  هم نداره خط تا 22 مگ تست شده سرعت دانلود تا 2.55 هم داشتم (آسیاتک).

مشکل همین هاب ها گیت وی ها و روتر های بین راه هست (داخلی) دقت کنید یا اور لود شدن یا سوختن یا مشکل دارن. معلوم نیست . به یوزر جماعت هم چیزی نمیگن. استاد مخفی کاری هستن. به هیچ عنوان هم به مشکل اعتراف نمیکنن مگر این که کاملا دقیق با سند و مدرک و تاریخ دقیــــق یا این که گندش در ابعاد وسیع در بیاد کلی شاکی بشن  میگن کوسه کابلا رو خورده. یا مشکل سراسریه.بعد اگر هم متهم بشن یک کارمند جزعی رو قربانی میکنن.اصلا از ریشه مشکل داره خوزستان.فــــاســـدن میدارش.

من خیلی هارو دیدم که از مخابرات شاکی بودن و هستن ! کلا یجورایی اصلا بدرد کاربرد گیم نمیخوره !!!

-------------------------------------------------------------------------

منکه شاتل دارم واقعا" هم ازش راضی ام البته به لطف پیگیری های خودمه !!! از دم همه چیز رو خودم فیکس کردم و گفتم چیکار کنن واسم:D

اینا خودشون که سواد درست حسابی ندارن ...

راستی اگه مشکل پکت لاس هم داشته باشم راحت میرم تو حساب کاربریم از اونجا چک میکنم ببینم مشکل از سمت ISP هست یا سرور بازی ...

که تا الان 98% مشکل از سرور دوتا بوده !

------------------------------

• لایک 1
لینک به دیدگاه

فوری از منبع معتبر ...

-----------------

مشکلات پکت لاس از سوی دوتا تایید شد و در حال پیگیری هست !

------------------------------------------------

در حال حاظر بیشترین مشکل پکت لاس در سرور Dubai گزارش شده !

---------------------------------------------------

سرور های اروپا هم بدلیل حجوم بالای گیمر ها دچار تداخل ( پکت لاس ) شده !
--------------------------------------------------------

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من بوشهرم 

به قول معروف با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه

حالا منم خبرشو تازه شنیدم ولی راسته حرفا؟😶

مال من تغییر نکرده البته جایی که من زندگی میکنم یکی از کور ترین نقطه  بوشهر هست😀😶😀

یه مقدارم بدتر تازه شده 

کاریش نمیشه کرد 

خدایا چه میشد چشمام رو میبستم و وقتی جلو مانیتورم باز میکردم تو بازی پینگ 10میگرفتم 

شاید بعد از 1444 این اتفاق افتاد به امید اون سال ولی دیگه پیر شدم و اون موقع بجای بازی با کامپیوتر دارم با نوه هام بازی میکنم😉

لینک به دیدگاه

بی حرف پیش

اینترنت مخابرات داشتم مشکل سرعت پینگ بالا زنگ می زدم جواب درست نمی دادن خلاصه بگم یکبار یکیشون گفت موارد اتصالات و نویز خط برطرف بکنید یک سیم از دم در تا مودم وصل بکنید .من از قبل کلا یک خط گرفتم برا اینترنت بدونه هیچ تلفنی یا بین اتصالاتی یک تیکه سیم تا مودم 

مخابرات پنل پشتیبانی داره می تونید مشکلتونو بگید خلاصه من هر دفعه یک پست تکراری براشون می فرستادم تا 2 روز درست بود اینترنتم پست من به شرح زیر بود

درود چراق لینک ثابت هستش
من مشکل قعطو وصلی اینترنت دارم با پشتیبانی صحبت کردم که این موارد چک شد 
تست داخله انجام شد تمام وسایل و اتصالات بین کابل اینترنت  جدا شد و فقط یک کابل مستقیم از دم در تا پشت مودم کشیده شده بدون هیچ وسایل اتصالاتی بین را نیست

همش این پست می دادم درست می کردن تا 2 روز باز خراب میشد خلاصه یکبار یکیشون اعلام خرابی کرد یک کارشناس از مخابرات امد دم خونه گفتم رفیق شیرینی شما ما می دیم مشکل من منو حل کن گفت کاربرید چیه گفتم گیم گفت فقط گیم گفتم اره رفت بالا دکل مخابرات زنگ زد به همکارشون گفت از رو pdf برشدار خطشو بالا ببند اپلود بزار بالا دانلودو بزار بالا سیمش چکش شد .به من گفت برو تست بکن تست کردم عالی الا 1 هفتس دارم کیف می کنم

گفتم از تجربیاتم بگم براتون

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، invoker گفته است :

من خیلی هارو دیدم که از مخابرات شاکی بودن و هستن ! کلا یجورایی اصلا بدرد کاربرد گیم نمیخوره !!!

-------------------------------------------------------------------------

منکه شاتل دارم واقعا" هم ازش راضی ام البته به لطف پیگیری های خودمه !!! از دم همه چیز رو خودم فیکس کردم و گفتم چیکار کنن واسم:D

اینا خودشون که سواد درست حسابی ندارن ...

راستی اگه مشکل پکت لاس هم داشته باشم راحت میرم تو حساب کاربریم از اونجا چک میکنم ببینم مشکل از سمت ISP هست یا سرور بازی ...

که تا الان 98% مشکل از سرور دوتا بوده !

------------------------------

البته ببین من مشکل سرعتی با مخابرات نداشتم(در این 10 روز که گرفتمش). دقت کنی تعداد هاب های مسیر تا رسید به مقصد مورد نظر هم در کمترین حالت ممکنه به صورت تعوری باید بهترین پینگو داشته باشه.یعنی دقت کنی بدون کوچکترین دخلی از زیر ساخت دارن سرویس میدن به مشتری. ولی قطعی تا دلت بخاد تجربه کردم.هیمن فوروم یوزرهست تهران تشریف دارند بهترین پینگو با سرور اروپ دوتا میگیره(زیر 100) مخابرات هم داره!! مشکل اصلی خوزستان هست!! ما میگیم کسی جدی نمیگیره چون دیگه لوس شده از بس گفتیم و عمل نکردن.گوششون از شکایات پر شده.

من همه رو تجربه کردم. یکی پینگش خوبه پک لاس داره. یکی حجمش بالاست پینگشم بالاست. یکی همه چیزش متوسطه. کی قطعی داره و .....

با کیفیت ترین  نتی که داشتم و لغوش هم کردم(اشتباه کردم) پارس آنلاین بود اونم به خاطر کاهش حجم شدید افزایش قیمت ها و قطعی گاه و بی گاه  خود شبکه پارس آنلاین بود.

فعلا FTTH مخابرات رفتم پیش ثبت نام کردم به امیدی که بیاد(3 سال پیش!) ولی نامید شدم امسال دیگه. به همین علتی که گفتم اینجا خوزستانه( بودجه توصعه میاد همش غیب میشه یه شبه!! هزینه ی 20 هزار پورت FTTH به خوزستان دادن تنها شهرستانی که خرج اینترنت و پیشرفتش کرد دزفول بود!!!! بقیه همشو خوردن رفت.)

الان دنبال دکل و وایرلس اشتراکی یا اختصاصی هستم(اگر بدن). آسیاتک هم دکل زده من چک میکردم منطقه من آنتن میده. سرعت 50 مگابیت. حجم بالا ماهی 900 تومن.

ویرایش شده توسط saeed0c
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، invoker گفته است :

فوری از منبع معتبر ...

-----------------

مشکلات پکت لاس از سوی دوتا تایید شد و در حال پیگیری هست !

------------------------------------------------

در حال حاظر بیشترین مشکل پکت لاس در سرور Dubai گزارش شده !

---------------------------------------------------

سرور های اروپا هم بدلیل حجوم بالای گیمر ها دچار تداخل ( پکت لاس ) شده !
--------------------------------------------------------

درسته ولی این پک لاس که ما داریم کاملا مشخصه از داخله. من اصلا نمیتونم چیزی واچ کنم همش لگه.... 

مثلا با همراه اول یا ایرانسل میرم نوشته در قسمت نتورک اینفورمیشن که شما پک لاس دارید این مقدار... ولی اصلا چیزی حس نمیشه...(یعنی اگر کنسول رو در دوتا باز کنید براتون ارور آبی نیلی رنگ ظاهر نمیشه که بگه فلان مقدار پک لاست ثبت شده.)

ولی با ADSL این ارور در کنسول ظاهر میشه و کاملا لگی هست.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ali lotfi گفته است :

بی حرف پیش

اینترنت مخابرات داشتم مشکل سرعت پینگ بالا زنگ می زدم جواب درست نمی دادن خلاصه بگم یکبار یکیشون گفت موارد اتصالات و نویز خط برطرف بکنید یک سیم از دم در تا مودم وصل بکنید .من از قبل کلا یک خط گرفتم برا اینترنت بدونه هیچ تلفنی یا بین اتصالاتی یک تیکه سیم تا مودم 

مخابرات پنل پشتیبانی داره می تونید مشکلتونو بگید خلاصه من هر دفعه یک پست تکراری براشون می فرستادم تا 2 روز درست بود اینترنتم پست من به شرح زیر بود

درود چراق لینک ثابت هستش
من مشکل قعطو وصلی اینترنت دارم با پشتیبانی صحبت کردم که این موارد چک شد 
تست داخله انجام شد تمام وسایل و اتصالات بین کابل اینترنت  جدا شد و فقط یک کابل مستقیم از دم در تا پشت مودم کشیده شده بدون هیچ وسایل اتصالاتی بین را نیست

همش این پست می دادم درست می کردن تا 2 روز باز خراب میشد خلاصه یکبار یکیشون اعلام خرابی کرد یک کارشناس از مخابرات امد دم خونه گفتم رفیق شیرینی شما ما می دیم مشکل من منو حل کن گفت کاربرید چیه گفتم گیم گفت فقط گیم گفتم اره رفت بالا دکل مخابرات زنگ زد به همکارشون گفت از رو pdf برشدار خطشو بالا ببند اپلود بزار بالا دانلودو بزار بالا سیمش چکش شد .به من گفت برو تست بکن تست کردم عالی الا 1 هفتس دارم کیف می کنم

گفتم از تجربیاتم بگم براتون

جالب بود ممنون از اشتراک گزاشتن تجربتون.

شاید شما مشکل خرابی پورت داشتید . توام با چیزای دیگه. چیزی که من دستگیرم شد البته.

پروفایل بازی آنلاین اصطلاحا دیگه اکثرا isp ها دارن و اراعه میدن حتی آسیاتک درون پنلش این گزینه رو میشه فعال کرد نیازی به پشتیبانی هم نداره ولی مخابرات  این آپشن رو نداره مگر آشنا داشته باشید.

من که فقط برای تست گرفتم هزینه ی نصبم ازم نگرفتن فقط بسته رو پول دادم چند روز بعد وصل شد.بسته تموم شد سریع تخلیه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

البته ببین من مشکل سرعتی با مخابرات نداشتم(در این 10 روز که گرفتمش). دقت کنی تعداد هاب های مسیر تا رسید به مقصد مورد نظر هم در کمترین حالت ممکنه به صورت تعوری باید بهترین پینگو داشته باشه.یعنی دقت کنی بدون کوچکترین دخلی از زیر ساخت دارن سرویس میدن به مشتری. ولی قطعی تا دلت بخاد تجربه کردم.هیمن فوروم هست تهران تشریف دارند بهترین پینگو با سرور اروپ دوتا میگیره(زیر 100) مخابرات هم داره!! مشکل اصلی خوزستان هست!! ما میگیم کسی جدی نمیگیره چون دیگه لوس شده از بس گفتیم و عمل نکردن.گوششون از شکایات پر شده.

من همه رو تجربه کردم. یکی پینگش خوبه پک لاس داره. یکی حجمش بالاست پینگشم بالاست. یکی همه چیزش متوسطه. کی قطعی داره و .....

با کیفیت ترین  نتی که داشتم و لغوش هم کردم(اشتباه کردم) پارس آنلاین بود اونم به خاطر کاهش حجم شدید افزایش قیمت ها و قطعی گاه و بی گاه  خود شبکه پارس آنلاین بود.

فعلا FTTH مخابرات رفتم پیش ثبت نام کردم به امیدی که بیاد(3 سال پیش!) ولی نامید شدم امسال دیگه. به همین علتی که گفتم اینجا خوزستانه( بودجه توصیه میاد همش غیب میشه یه شبه!! هزینه ی 20 هزار پورت FTTH به خوزستان دادن تنها استانی که خرج اینترنت و پیشرفتش کرد دزفول بود!!!! بقیه همشو خوردن رفت.)

الان دنبال دکل و وایرلس اشتراکی یا اختصاصی هستم(اگر بدن). آسیاتک هم دکل زده من چک میکردم منطقه من آنتن میده. سرعت 50 مگابیت. حجم بالا ماهی 900 تومن.

از دست (دولت مردان) چه بگویم گله ای نیست  /  اگر هست دگر حوصله ای نیست ...

سمت خوزستان خیلی ها دیدم پارس انلاین دارن و کاملا راضی هستن. بهتره برگردین به همین پارس  انلاین !

نت وایرلس (PTP) زادیویی اگه منظورتونه من داشتم ! اصلا بدرد گیم نمیخوره همه چی فیکسه و عالی ولی Dly میندازه !!!

درکل بهتره بفکر زندگی جدید باشیم ! این زندگی که تلف شد رفت !!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

گویا شما هم مشکل مارو دارین !!! پیگیر نشدین بفهمین دلیل این تایم اوت ها چیه ؟!

isp شا چیه ؟!

بنده مبین نت هستم
راستش تمام استفاده من داخلیه و بازی خارجی ندارم به همین دلیل تا حالا به مشکل نخوردم😅

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درکت میکنم. این اینترنتو به دوشمن هم بدی میره ســـازمان مــــلل شکایت میکنه. بعد زنگ میزنی میگن همه چیز گل و بلبله خ خ خ

😂 همینو هم میزنن تو سرمون با کلی منت میدن😂

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

1f602.png همینو هم میزنن تو سرمون با کلی منت میدن1f602.png

این نتو به تهرانی ها بدن 2 روزه مدیر مبین نت + معاون وزیـــر ارتباطات رو اخراج میکنن .🤣

لینک به دیدگاه

به من گفتن خط خونه شما خیلی قدیمیه(مال 60سال پیشه😁ساخت خونه)

گفتن باید بودجه بدن که بتونیم کل شهرک رو براتون فیبر نوری کنیم تا اینترنتتون خوب بشه یا قابل استفاده vdslباشه(بودجه هم که معلومه از جیب خودمونه )دولت بودجه کافی نداره فقط برای اقا زاده هاشون و فک و فامیل هست که اختلاص کنن اون طرف آب هم تقسیم میکنن 😉

Screenshot (90).png

لینک به دیدگاه

حاجی از دیروز تا حالا درسته پینگ کم شده ولی اصلا ثبات نداره. میبینی یهو 50 میده بعد میره 300 بعد میاد 60. با چیز شکن هم وصل شدنی افتضاح درافتضاح. کاش یه فکری به حالش کنن.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...