رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم کاری

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده خیلی وقته پیگیر قطعات پی سی نیستم در نتیجه نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم.

بودجه بنده حدودا ده تومن هست. هر چقدر کمتر بشه بهتره اما کمی بالای ده تومن هم باشه مشکلی نیست.

سیستم رو برای مقاصد کاری می گیرم. شاید در آینده خواستم گیم بزنم اما الان نه قصدش رو دارم نه وقتش.

چند مورد هست که خیلی مهمه باید بگم.

۱- حتما اس اس دی یه ترابایت باشه و نیازی به هارد ندارم.

۲- نیاز به گرافیک ندارم و گرافیک مجتمع پردازنده برای من کافی هست.

۳- حتما رم ۳۲ گیگ باشه. سرعت رم مهم نیست اما ۳۲ گیگ رم نیاز دارم. نه کمتر نه بیشتر.

۴- هماهنگی قطعات مهمه و نگیرم بلواسکرین بده. ینی شب زدم کارم انجام بشه صبح پاشدم سیستم کرش نکرده باشه.

۵- به مانیتور هم نیاز دارم مانیتور فقط برای تصویر هست اما خوب ارزش پولی که میدم داشته باشه.

۶- تعداد رشته های پردازشی حداقل ۸ باشه بیشتر باشه مثلا ۱۲ عالیه اما نمی دونم با این بودجه بشه یا نه. (اگه نیاز باشه یکم هم بیشتر می تونم هزینه کنم برای ۱۲ رشته)

۷- در نهایت سیستم قراره شب جایی که می خوابم کار کنه در نتیجه کیفیت کیس و فن ها بالا باشه و صدای آزاردهنده نداشته باشه.

به هیچ وجه قطعات دست دوم نمی خوام بگیرم.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما مهمترین مورد رو نگفتین کاربری قرار چی باشه گفتین سیستم کاری ولی خب چه کاری چه نرم افزاری 

این طور که شما فرمودید نمیشه کمکی کرد فقط میشه همین مواردی که گفتین رو از سایت پایین ترین قیمت گزینش کرد 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

دوست عزیز شما مهمترین مورد رو نگفتین کاربری قرار چی باشه گفتین سیستم کاری ولی خب چه کاری چه نرم افزاری 

این طور که شما فرمودید نمیشه کمکی کرد فقط میشه همین مواردی که گفتین رو از سایت پایین ترین قیمت گزینش کرد 

نرم افزار lammps و شبیه ساز لینوکس رو ویندوز، شاید دو شبیه ساز همزمان باهم باز کنم. بخاطر این نیاز به مقدار زیادی رم دارم.

عرض کردم.

تمرکز روی قدرت پردازنده و حجم رم هست. گرافیک در حد اینکه کارم راه بیوفته. مثلا گرافیک مجتمع اینتل برام کافیه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

بهترین سیستم 8 هسته ای که به بودجه شما بخوره این هست. با یه کیس و مانیتور درمیاد 12 تومن .البته بنظر بنده مانیتور را دسته دو بخر.

image.thumb.png.ea86c69e233935634d4676b044390723.png

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، zen گفته است :

بهترین سیستم 8 هسته ای که به بودجه شما بخوره این هست. با یه کیس و مانیتور درمیاد 12 تومن .البته بنظر بنده مانیتور را دسته دو بخر.

image.thumb.png.ea86c69e233935634d4676b044390723.png

ممنون

قوطی کیس نداره. فکر نکنم نیاز به ۸ هسته داشته باشم برام کافیه ۶ هسته.

کولر خود پردازنده مناسب نیست؟

گرافیک خیلی قدیمی نیست. می خوام قطعات هماهنگ باشن ۱۰۳۰ فکر کنم مناسب باشه.

پاور زیادی قوی نیست یا با توجه به اینکه مشخصات خوبی داره پیشنهاد دادید.

رید و رایت زیاد انجام میدم فکر کنم سری evo بهتر باشه.

آیا نمیشه مادربرد از این ۷۰۰ الی ۹۰۰ تومنی ها بست. حتما باید این مدل باشه؟

نهایتا فرق خاصی داره سری پردازنده ای ام دی ۳۰۰۰ با ۲۰۰۰ .

اگه هماهنگی خوبی داره سری و پایدارتره از سری ۳۰۰۰ بخرم.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

ممنون

قوطی کیس نداره. فکر نکنم نیاز به ۸ هسته داشته باشم برام کافیه ۶ هسته.

کولر خود پردازنده مناسب نیست؟

گرافیک خیلی قدیمی نیست. می خوام قطعات هماهنگ باشن ۱۰۳۰ فکر کنم مناسب باشه.

پاور زیادی قوی نیست یا با توجه به اینکه مشخصات خوبی داره پیشنهاد دادید.

رید و رایت زیاد انجام میدم فکر کنم سری evo بهتر باشه.

آیا نمیشه مادربرد از این ۷۰۰ الی ۹۰۰ تومنی ها بست. حتما باید این مدل باشه؟

نهایتا فرق خاصی داره سری پردازنده ای ام دی ۳۰۰۰ با ۲۰۰۰ .

اگه هماهنگی خوبی داره سری و پایدارتره از سری ۳۰۰۰ بخرم.

Ssd که مشکل خواصی نداره با خیال راحت همین مدل را بردارید. 

چون شما گفت در اینده سیستم را ارتقا بدید بهتر پاور وات بالاتر بخرید. 

سی پی یو که اول گفتید 8 هسته ای میتونید جای سی پی یو 3600 بردارید. 

چون گفتید سیستم برای کار میخواین و شب ها هم روشن هست بهتر برای سی پی یو کولر خوب تهیه کنید یا ایر کول یا واتر کول. 

مورد بعدی اینکه سیستم زیاد روشن هست مادربرد 800 تا 900 بدرد شما نمیخوره. 

بعدش خودتون گفتین نیاز به گرافیک ندارم و گرافیک اینتلی هم کافی هست من این گرافیک پیشنهاد دادم فقط برای تصویر گرفتن. 

کیس هم که یه چیز 700 تا 800 تومنی تهیه کنید. 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، zen گفته است :

Ssd که مشکل خواصی نداره با خیال راحت همین مدل را بردارید. 

چون شما گفت در اینده سیستم را ارتقا بدید بهتر پاور وات بالاتر بخرید. 

سی پی یو که اول گفتید 8 هسته ای میتونید جای سی پی یو 3600 بردارید. 

چون گفتید سیستم برای کار میخواین و شب ها هم روشن هست بهتر برای سی پی یو کولر خوب تهیه کنید یا ایر کول یا واتر کول. 

مورد بعدی اینکه سیستم زیاد روشن هست مادربرد 800 تا 900 بدرد شما نمیخوره. 

بعدش خودتون گفتین نیاز به گرافیک ندارم و گرافیک اینتلی هم کافی هست من این گرافیک پیشنهاد دادم فقط برای تصویر گرفتن. 

کیس هم که یه چیز 700 تا 800 تومنی تهیه کنید. 

ممنون بین نسل دو و سه ای ام دی خیلی فرقه ینی بین پردازنده ۲۶۰۰ و ۳۶۰۰ فرق زیاده.

باید مادربرد رو آپدیت کنم حتما؟

کیس پیشنهاد شما چیه تو رنجای مختلف تا یه تومن چندتا مدل پیشنهاد بدید با توجه به قیمت مناسب باشه.

گرافیک گفتم قدیمیه. می خوام جدید باشه تا کلا هماهنگ تر باشه با دیگر قطعات و نرم افزارهای روز.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

ممنون بین نسل دو و سه ای ام دی خیلی فرقه ینی بین پردازنده ۲۶۰۰ و ۳۶۰۰ فرق زیاده.

کیس پیشنهاد شما چیه تو رنجای مختلف تا یه تومن چندتا مدل پیشنهاد بدید با توجه به قیمت مناسب باشه.

گرافیک گفتم قدیمیه. می خوام جدید باشه تا کلا هماهنگ تر باشه با دیگر قطعات و نرم افزارهای روز.

Capture.PNG

Capture1.PNG

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

قطعات زیر کاملا باهم هماهنگ و مچ هستن ، پاور 750 وات نیاز نیست 

پردازنده R5 3600

رم 32 گیگابایت 3000 یا 3200‌ مگاهرتز

کولر Wraith Stealth

مادربورد B450

کارت گراف GT 1030

پاور 500-550 وات 

اس اس دی Samsung 860 Evo Plus 1000GB  

کیس Z2+ HERO 

مانیتور  LG 22MK400H-B 22 Inch

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed110 گفته است :

پردازنده های سری 3000 رایزن به لطف فناوری 7 نانومتری و بهینه سازی های گسترده از سری 2000 بهتر هستند .

3600 یکی از ارزشمندترین پردازنده های بازار جهانیه .

شما که قصد چند تومن هزینه دارید بهتره قبلش بنچمارکهای 3600 رو ببینید :

پردازنده 3600 شاید جانشین 2600 باشه اما در تعداد زیادی ازتستها با 2700 رقابت میکنه .

قدیمی بودن گرافیک نباید مشکل خاصی ایجاد کنه . البته اگر بودجه اجازه بده چرا که نه . هرچه فناوری به روزتر بهتر !

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

پردازنده های سری 3000 رایزن به لطف فناوری 7 نانومتری و بهینه سازی های گسترده از سری 2000 بهتر هستند .

3600 یکی از ارزشمندترین پردازنده های بازار جهانیه .

شما که قصد چند تومن هزینه دارید بهتره قبلش بنچمارکهای 3600 رو ببینید :

پردازنده 3600 شاید جانشین 2600 باشه اما در تعداد زیادی ازتستها با 2700 رقابت میکنه .

قدیمی بودن گرافیک نباید مشکل خاصی ایجاد کنه . البته اگر بودجه اجازه بده چرا که نه . هرچه فناوری به روزتر بهتر !

پس توصیه اکید شما اینه من ۳۶۰۰ بخرم؟ متاسفانه این پردازنده رو با مادربردهای 570 باندل کردن. چطوری این پردازنده رو با یه مادربرد ارزونتر بخرم. مادربردای ۵۷۰ واقعا گرونن.

محدودیت خاصی برای افزایش بودجه ندارم. اما برای پولم زحمت کشیدم نمی خوام الکی خرجش کنم.

من همیشه با آخرین آپدیت نرم افزارها کار می کنم و فکر کنم کارتای جدیدتر ریسک کرش کمتری داشته باشن. نمی دونم فقط حدس میزنم. چون سیستم رو ده ساعتی رها می کنم می خوام تو پایدارترین حالت خودش باشه. برای پایداری هزینه بیشتر اگه واقعا لازم باشه می کنم.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، zen گفته است :

ممنون

اما فکر کنم فافا این پردازنده رو با مادربردای چیپ 570 باندل کرده. مادربردی که پیشنهاد دادید چیپ ۴۵۰ هست. آیا امکان داره با این مادربرد بخرم؟

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

سلام دوست عزیز 

پردازنده R5 3600

کولر Wraith Stealth

مادربورد B450

کارت گراف GT 1030

پاور 500-550 وات 

کیس Z2+ HERO 

ممنون

لطف کنید مدل دقیق بگید.

من در نهایت برآیند نظرات رو برای خرید در نظر می گیرم.

لینک به دیدگاه

ممنون

اما فکر کنم فافا پردازنده ها رو با مادربردای چیپ 570 باندل کرده. مادربردی که پیشنهاد دادید چیپ ۴۵۰ هست. آیا امکان داره با این مادربرد بخرم؟

فردا زنگ بزنید فکر نکنم مشکلی باشه. 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، zen گفته است :

فردا زنگ بزنید فکر نکنم مشکلی باشه. 

چون تو توضیحات نوشته قابل فروش با مادربرد ۵۷۰

اگه با این مادربرد بشه همین پردازنده رو می خرم.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

پس توصیه اکید شما اینه من ۳۶۰۰ بخرم؟ متاسفانه این پردازنده رو با مادربردهای 570 باندل کردن. چطوری این پردازنده رو با یه مادربرد ارزونتر بخرم. مادربردای ۵۷۰ واقعا گرونن.

محدودیت خاصی برای افزایش بودجه ندارم. اما برای پولم زحمت کشیدم نمی خوام الکی خرجش کنم.

من همیشه با آخرین آپدیت نرم افزارها کار می کنم و فکر کنم کارتای جدیدتر ریسک کرش کمتری داشته باشن. نمی دونم فقط حدس میزنم. چون سیستم رو ده ساعتی رها می کنم می خوام تو پایدارترین حالت خودش باشه. برای پایداری هزینه بیشتر اگه واقعا لازم باشه می کنم.

خیر

3600 در برابر 2600 وقتی ارزش خرید بالاتر داره که قیمتشون برابر باشه !!!! یا حداقل اختلاف چشمگیرنباشه . به عبارت دیگه حرف من اینه که با وجود 3600 پردازنده 2600 ارزش خرید نداره مگر ارزونتر باشه .

.....

صحبت در مورد اینه که ای ام دی پردازنده های خودش رو ارزونتر کرده :

اون وقت ما باید به زور باهاشون مادربرد X570 بخریم .

شما همون 2600 رو هم که بخری خوبه . البته من اگر جای شما بودم میگشتم دنبال یه 3600 دسته 2 . پردازنده مثل هارد و ... نیست که زود مستهلک بشه و پردازنده های سری 3000 هم مدت زیادی نیست که وارد بازار شدن . یه پردازنده دسته دو 3600 مشکل شما رو هم برای خرید مادربرد X570 حل میکنه هم قیمت بهتری داره .

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

سلام دوست عزیز 

پردازنده R5 3600

کولر Wraith Stealth

مادربورد B450

کارت گراف GT 1030

پاور 500-550 وات 

کیس Z2+ HERO 

عزیز ایشون در آینده انگار میخوان کارت اضافه کنن. بخاطر همین بهتر 750 بردارن. کیس پیشنهادی بنده از هر نظر از گرین سرتر هست. بعدش چون سیستم ایشون زیاد قرار هست روشن بمونه بهتره یه واتر یا ایر کول تهیه کنن. 

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خیر

3600 در برابر 2600 وقتی ارزش خرید بالاتر داره که قیمتشون برابر باشه !!!! یا حداقل اختلاف چشمگیرنباشه . به عبارت دیگه حرف من اینه که با وجود 3600 پردازنده 2600 ارزش خرید نداره مگر ارزونتر باشه .

.....

صحبت در مورد اینه که ای ام دی پردازنده های خودش رو ارزونتر کرده :

اون وقت ما باید به زور باهاشون مادربرد X570 بخریم .

شما همون 2600 رو هم که بخری خوبه . البته من اگر جای شما بودم میگشتم دنبال یه 3600 دسته 2 . پردازنده مثل هارد و ... نیست که زود مستهلک بشه و پردازنده های سری 3000 هم مدت زیادی نیست که وارد بازار شدن . یه پردازنده دسته دو 3600 مشکل شما رو هم برای خرید مادربرد X570 حل میکنه هم قیمت بهتری داره .

ببینید من زود تهیه کردنش خیلی مهمتره تا یه تومن ارزون تر بخرم.

من اگه کار مورد نظرم ردیف بشه باید تا دو هفته دیگه سیستمم آماده باشه. سر اینه دنبال دست دو نیستم. وگرنه دست دو باشه می خرم. کل بازارچه رو نگاه کردم چیزی ندیدم.

نگاه کردم دیدم از هر نظر ۳۶۰۰ از ۲۶۰۰ سره. مخصوصا قدرت تک هسته که خیلی مهمه. فکر کنم این رو باید تهیه کنم.

پردازنده tray این مدل رو میشه به تنهایی خرید. از نظر شما اوکی هست؟

بعد ۳۶۰۰ دو مدل داره بدون ایکس بخرم خوبه؟

اهل اورکلاک و اینا نیستم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، zen گفته است :

عزیز ایشون در آینده انگار میخوان کارت اضافه کنن. بخاطر همین بهتر 750 بردارن. کیس پیشنهادی بنده از هر نظر از گرین سرتر هست. 

در آینده tdp کارت ها از حال کمتر خواهد بود و نیازی به پاور با توان بالا نیست، کیس پیشنهادی گرین قیمت پایین تری داره و جدید تر هست. کار ایشون رو راه میندازه

کارت Rtx 2080 در حال حاضر با پاور 650 وات اوکیه 

لینک به دیدگاه

بنظرم شما که داری اینقدر هزینه میکنی مانیتور آی پی اس بگیر.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

در آینده tdp کارت ها از حال کمتر خواهد بود و نیازی به پاور با توان بالا نیست، کیس پیشنهادی گرین قیمت پایین تری داره و جدید تر هست. کار ایشون رو راه میندازه

ولی پاور 750 که بشون پیشنهاد دادم قیمت مناسبی داره در مورد کیس هم کیس Z2 فن های خوبی روش نیس بعد چند روز شروع به سر و صدا میکنن. 

لینک به دیدگاه

ببینید من زود تهیه کردنش خیلی مهمتره تا یه تومن ارزون تر بخرم.

من اگه کار مورد نظرم ردیف بشه باید تا دو هفته دیگه سیستمم آماده باشه. سر اینه دنبال دست دو نیستم. وگرنه دست دو باشه می خرم. کل بازارچه رو نگاه کردم چیزی ندیدم.

نگاه کردم دیدم از هر نظر ۳۶۰۰ از ۲۶۰۰ سره. مخصوصا قدرت تک هسته که خیلی مهمه. فکر کنم این رو باید تهیه کنم.

پردازنده tray این مدل رو میشه به تنهایی خرید. از نظر شما اوکی هست؟

بعد ۳۶۰۰ دو مدل داره بدون ایکس بخرم خوبه؟

اهل اورکلاک و اینا نیستم.

از نظر من خوبه .

..............

3600 کمی ( فقط کمی ) ارزش خریدش از 3600X بالاتره .

با این وجود اگر بودجه اجازه میده 3600X هم خوبه .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

از نظر من خوبه .

..............

3600 کمی ( فقط کمی ) ارزش خریدش از 3600X بالاتره .

با این وجود اگر بودجه اجازه میده 3600X هم خوبه .

فردا زنگ میزن فافا اگه مدل مورد نظر رو با چیپ b450 داد می خرم نداد. همین مدل tray رو می گیرم.

بله بودجه اجازه میده. اما کلا نمی خوام هزینه الکی بکنم.

پس ۳۶۰۰ هر مدل شد تهیه می کنم.

اما واقعا نامردیه مجبور می کنن فلان پردازنده رو با فلان مادربرد بخری. عملا اجازه ارتقا به ملت نمی دن. زور چپونی می خوان بهت بندازن.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، irajshop گفته است :

مورد قرمز رو نمیشه با اطمینان گفت .

شاید انویدیا خواست 3080 رو با 300 وات مصرف و 3 برابر قدرت بیشتر نسبت به 2080 لانچ کنه !

کارتهای جدیدتر به نسبت قدرت پردازشیشون مصرف کمتری خواهند داشت ( البته همین هم صد در صد نیست هرچند باید این شکلی باشه ) اما مقدار افزایش پرفورمنس هم در مصرف پاورمهمه .

چنانچه مصرف 980 برابر با 165 وات هستش . مصرف 1080 که جانشین 980 شده 180 وات هستش و مصرف 2080 که این کارت هم جانشین 1080 شده 215 وات هستش . پس بعید نیست مصرف 3080 بره روی 250 وات ( البته بنده فکر نمی کنم 3080 مصرفش از 2080 بیشتر بشه )

لینک به دیدگاه

فردا زنگ میزن فافا اگه مدل مورد نظر رو با چیپ b450 داد می خرم نداد. همین مدل tray رو می گیرم.

بله بودجه اجازه میده. اما کلا نمی خوام هزینه الکی بکنم.

پس ۳۶۰۰ هر مدل شد تهیه می کنم.

اما واقعا نامردیه مجبور می کنن فلان پردازنده رو با فلان مادربرد بخری. عملا اجازه ارتقا به ملت نمی دن. زور چپونی می خوان بهت بندازن.

دقیقا مثل من فکر می کنید !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...