رفتن به مطلب

مژده! کیس های کولر مستر بالاخره موجود شد

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

آیا میدونستید کارت گرافیک از سری ای که شما دارید تنها موردی بود که با اینکه خیلی دنبالش بودم ولی آخر سر مجبور شدم برای قیمت عجیب و غریب حدود 40 میلیون تومن که داشت قیدش رو بزنم. (منظورم نسل جدیدشه یعنی 2080Ti Lightning Z. واقعا عکس رو دیدم لذت بردم. 1f60d.png1f60d.png1f60d.png1f60d.png همون موقع هم لیمیتد ادیشن بود و اگه اشتباه نکنم فقط 40 تا ازش از طریق مجاری رسمی و با گارانتی وارد کشور شد.

خیلی ممنون🥰🥰  ایشالا یه مادربرد و یه سی پی یو مثه شما بگیرم تکمیل می شه اما خب قیمت 40 میل خیلی زیاده با اون قیمت می شه 1080ti kudan گرفت که خیلی خاص تره

این گارانتی داره حالامنظورتون این بود 1080ti  ازش 40 تا وارد شده ؟! 

لینک به دیدگاه

• ارسال 135
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

آیا میدونستید کارت گرافیک از سری ای که شما دارید تنها موردی بود که با اینکه خیلی دنبالش بودم ولی آخر سر مجبور شدم برای قیمت عجیب و غریب حدود 40 میلیون تومن که داشت قیدش رو بزنم. (منظورم نسل جدیدشه یعنی 2080Ti Lightning Z. واقعا عکس رو دیدم لذت بردم. 1f60d.png1f60d.png1f60d.png1f60d.png همون موقع هم لیمیتد ادیشن بود و اگه اشتباه نکنم فقط 40 تا ازش از طریق مجاری رسمی و با گارانتی وارد کشور شد.

اصلا لایتنینگ MSI کارتهایی هستن که مگه میشه عاشقشون نشی :)))))

سنگینترین ایرکولر در بین کارتهای پاسکال رو داره این مدل و همچنین فکر کنم با اختلاف پرملاط ترین مدار تغذیه ...

یه چیز حدود 40 تا از مجموع 3000 تای تولید شده وارد ایران شده. که من فکر میکنم حس باحالیه که یکی از سه هزار رو مالک باشی اونم در ایران. در طول دو سالی که معرفی و عرضه شده، فقط یک عدد در فروم دیدم برای فروش که فکر کنم زیر 12 ساعت فروش رفت ... !

البته خود شما هم کم جنس آنتیکی خریداری نکردی ها ... ارزشش بعدا مشخص میشه.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

اصلا لایتنینگ MSI کارتهایی هستن که مگه میشه عاشقشون نشی :)))))

سری لایتنینگ بهترین در هر سری بوده

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Divine گفته است :

خیلی ممنون🥰🥰  ایشالا یه مادربرد و یه سی پی یو مثه شما بگیرم تکمیل می شه اما خب قیمت 40 میل خیلی زیاده با اون قیمت می شه 1080ti kudan گرفت که خیلی خاص تره

این گارانتی داره حالامنظورتون این بود 1080ti  ازش 40 تا وارد شده ؟! 

از سری پاسکال مدل لایتنینگ کلا 40 تا وارد ایران شد که خوشبختانه یکیش نصیب شما شد. ولی از سری تورینگش هیچی به صورت رسمی و با گارانتی وارد نشد. از سری ویژه تولد 10 سالگی این مدل کارتم هیچی وارد ایران نشد. خیلی وایسادم تا رسما وارد بشه و مادربرد همرده ی اینم (Godlike) به صورت خیلی محدود وارد بازار شد و تونستم تهیش کنم. ولی این کارت نیمد که نیمد. شما هم اگه نگهش داری 10 سال دیگه میشه مدل کلکسیونی وکلی قیمتش میشه. من گزارش رونمایی از این مدل و بقیه ی محصولات MSI تو ایران که تو یکی از هتل های تهران برگزار شد و کلی سرو صدا کرد رو هنوز یادمه. ولی نسل جدید محصولات MSI خیلی بی سر و صدا وارد کشور شد که متاستفانه کارت های MSI Lightning Z هم بینشون نبود. قدر این اثر هنری رو بدون 😉

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

از سری پاسکال مدل لایتنینگ کلا 40 تا وارد ایران شد که خوشبختانه یکیش نصیب شما شد. ولی از سری تورینگش هیچی به صورت رسمی و با گارانتی وارد نشد. از سری ویژه تولد 10 سالگی این مدل کارتم هیچی وارد ایران نشد. خیلی وایسادم تا رسما وارد بشه و مادربرد همرده ی اینم (Godlike) به صورت خیلی محدود وارد بازار شد و تونستم تهیش کنم. ولی این کارت نیمد که نیمد. شما هم اگه نگهش داری 10 سال دیگه میشه مدل کلکسیونی وکلی قیمتش میشه. من گزارش رونمایی از این مدل و بقیه ی محصولات MSI تو ایران که تو یکی از هتل های تهران برگزار شد و کلی سرو صدا کرد رو هنوز یادمه. ولی نسل جدید محصولات MSI خیلی بی سر و صدا وارد کشور شد که متاستفانه کارت های MSI Lightning Z هم بینشون نبود. قدر این اثر هنری رو بدون 1f609.png

نمی دونستم دمت گرم گفتی و چشم حواسم جمعه جمعه ایشالا که 2080ti نصیبت بشه و این سیستم جدیدت حالا حالا ها برات کارکنه 

لینک به دیدگاه

در در 17 بهمن 1398 در 00:53، Divine گفته است :

اگر سیستم rgb نداشته باشه جالب نیست چیزی دیده نمی شه اما اگر rgb داشته باشه فوق العادس ! سیستم منم ماشالا پر Rgb هست البته کار من خرید و فروش قطعاته درب شیشه ایش رو برداشتم اما از لحاظ Rgb سیستم کم نداره فقط منتظر یه کولر ایر Rgb هستم بیاد و سیستم کامل شه رم های جی اسکیلم هم هنوز از اونور نیامده البته خدا بخواد تا اخر ماه میرسه 

1392671993_IMG_20200204_110936(Copy).thumb.jpg.c7d97f59f897c837c78533cca0899923.jpg

درود

دوست گرامی یه سوال برام پیش اومده ؟ شما ایرکولر رو بر عکس نصب کردی و در واقع هوا رو از پشت به جلو مکش میکنه ، آیا این کار عمدی بوده یا نه به این موضوع دقت نکردید و اشتباها نصب شده؟

چون اگه بقیه فن های کیس تو حالت استاندارد خودشون نصب شده باشن نصب ایر کولر تو این حالت توی تهویه کیس و راندمان ایرکولرتون تاثیر منفی میزاره؟!

--------------------

یه توصیه هم به بقیه دوستان

سعی کنید به هیچ وجه کیستون رو مستقیما روی فرش قرار ندید و حتی اگه شده یه تکه تخته MDF یا چنین چیزی زیرش بزارید چون سوای از بحث جذب گرد و غبار بیشتر و پرز فرش ، بحث الکتریسیته ساکن هم مطرحه و میتونه آسیب زننده باشه؟!

ویرایش شده توسط DPSYS
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

سعی کنید به هیچ وجه کیستون رو مستقیما روی فرش قرار ندید و حتی اگه شده یه تکه تخته MDF یا چنین چیزی زیرش بزارید چون سوای از بحث جذب گرد و غبار بیشتر و پرز فرش ، بحث الکتریسیته ساکن هم مطرحه و میتونه آسیب زننده باشه؟!

ممنون بابت تذکر. فقط یه نکته ای: میدونید کاربرد اون دو شاخه که تو برقه چیه دیگه؟ برای چیزی که به گراند وصله الکتریسیته ساکن معنی نداره. 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

ممنون بابت تذکر. فقط یه نکته ای: میدونید کاربرد اون دو شاخه که تو برقه چیه دیگه؟ برای چیزی که به گراند وصله الکتریسیته ساکن معنی نداره. 

درود

بابت اینکه به دوستان توصیه کردم پوزش میطلبم؟!

فکر کنم بهتر باشه برم اول کاربرد اون دو شاخه رو یاد بگیرم و از روش چند بار بنویسم بعد بیام پست خیر خواهانه بدم؟!

ظاهرا جو منفی که تو تاپیک ایجاد شد روی برخورد شما دوست عزیز هم سریعا تاثیر گذاشت!

همگی ما بهتره قبل از اینکه به فکر اصلاح رفتار دیگران و انتقاد از اون ها باشیم اول نگاهی به خودمون بنداریم و بعد دیگران رو مورد انتقاد قرار بدیم.

شما دوست عزیزی که از برخورد چند تا از کاربران ناراحت شدید و به همراه دیگر دوستان اون ها رو مورد خطاب قرار دادید و نوع برخوردشون رو با موضوع تاپیکتون نپسندید ، بهتره که در مورد برخورد خودتون با دیگران هم همونطور باشید؟!

در آخر هم خدمتتون عرض کنم که حتما نیاز نیست تو چاله بیافتیم تا تجربه کسب کنیم و بعضی مواقع میشه از تجربیات دیگران هم استفاده مفید کرد.

براتون آرزوی موفقیت میکنم ، شاد باشید.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

بابت اینکه به دوستان توصیه کردم پوزش میطلبم؟!

من بابت تیکه ی اول کامنتتون ازتون تشکر کردم.اینکه کیس روی فرشه موقتی هست. تا زمانی که میزم رو عوض کنم و بزارمش روی میز. هر چند الان هم با سطح فرش 5 سانت فاصله داره.  منتها از اونجایی که این یک فروم تخصصیه و باید تا حد امکان جلوی انتشار مطالب اشتباه گرفته بشه، گفتم که الکتریسیطه ی ساکن وجود نداره وقتی چیزی به گراند وصله. اگه بهتون بر خورد عذر میخام. اون سه تا پینی که پشت پاوره یکیش فازه، یکیش نوله و آخریشم گرانده. 

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

من بابت تیکه ی اول کامنتتون ازتون تشکر کردم.اینکه کیس روی فرشه موقتی هست. تا زمانی که میزم رو عوض کنم و بزارمش روی میز. هر چند الان هم با سطح فرش 5 سانت فاصله داره.  منتها از اونجایی که این یک فروم تخصصیه و باید تا حد امکان جلوی انتشار مطالب اشتباه گرفته بشه، گفتم که الکتریسیطه ی ساکن وجود نداره وقتی چیزی به گراند وصله. اگه بهتون بر خورد عذر میخام. اون سه تا پینی که پشت پاوره یکیش فازه، یکیش نوله و آخریشم گرانده. 

خواهش میکنم دوست عزیز من منظورم کلی و برای همه دوستان بود نه شخص شما...

ولی اون پین سوم که گراند یا همون ارت محسوب میشه زمانی کاربرد داره که شما سیم کشی خونتون از داری سیم ارت باشه و در ساختمان شما چاه ارت بدرستی حفر و آماده سازی شده باشه!

شاید ساختمان شما دارای  سیم کشی ارت باشه ولی بدون شک خیلی از دوستانی که تو این فروم هستند سیم کشی منزلشون دارای سیم ارت نیست و اون موقع این موضوع اهمیت پیدا میکنه!

همه ما معمولا این اتفاق رو تجربه کردیم که بعضا وقتی به یه جسم فلزی دست زدیم دچار یه شوک الکتریکی خفیف شدیم که این از همون الکتریسیته ساکن بدن نشات میگیره که یکی از منشاء های اون همون راه رفتن یا نشستن روی فرش هست که باعث جذب الکترو ن ها در بدن میشه و این مورد هم توی زمستون بیشتر اتفاق میافته و حالا اگه این الکترون ها جذب کیس بشن و بر اثر یه برخورد این  الکتریسیته توی سیستم تخلیه بشه فکر نمی کنم نتیجه خوبی داشته باشه؟!

لینک به دیدگاه

چه خبر خوبی چقدرم ارزون 4 ماه کار کنم و هیچی نخورم و روزه بگیرم میتونم یکی از این کیس ها بگیرم 

تشکر از خبر

ویرایش شده توسط naderblue
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، naderblue گفته است :

چه خبر خوبی چقدرم ارزون 4 ماه کار کنم و هیچی نخورم و روزه بگیرم میتونم یکی از این کیس ها بگیرم 

تشکر از خبر

🤣🤣🤣🤣🤣

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، naderblue گفته است :

تشکر از خبر

مگه فقط همین یه مدله؟ الان کیس 1400 تومنیش رو بورو با بقیه مقایسه کن. نیاز به چهار ماه کارم نداره. اگه حقوق کارگریم حساب کنی میشه 14 روز.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

که یکی از منشاء های اون همون راه رفتن یا نشستن

الکتریسیته ساکن از سایش بوجود میاد 

کیس راه نمیره! ثابته!

فقط زمانی مشکل سازه که شما الکتریسیته ساکن بدنت به قطعات الکترونیکی برخورد کنه 🙂

که بهتره قبل از انجام هر کاری بار بدنتو خنثی کنی که میتونه با دست زدن به یه چیز فلزی خنثی بشه

خود کیس بعید بدونم الکتریسیته ساکن بگیره!

حالا اگه خونه سیم ارث داره میشه یه قسمت از کیس رو با سیم به ارث وصل کرد! اگه ارث به پیریز وصل باشه که سرایه کار خودشو انجام میده

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در در 23 بهمن 1398 در 00:50، DPSYS گفته است :

درود

دوست گرامی یه سوال برام پیش اومده ؟ شما ایرکولر رو بر عکس نصب کردی و در واقع هوا رو از پشت به جلو مکش میکنه ، آیا این کار عمدی بوده یا نه به این موضوع دقت نکردید و اشتباها نصب شده؟

چون اگه بقیه فن های کیس تو حالت استاندارد خودشون نصب شده باشن نصب ایر کولر تو این حالت توی تهویه کیس و راندمان ایرکولرتون تاثیر منفی میزاره؟!

--------------------

یه توصیه هم به بقیه دوستان

سلام عمدی بود به خاطر اینکه میامد رو رما رخ رما دیده نمیشد😁😁 تو گیم و روزمره مشکلی بابت دما ندارم اما سی پی یو تو لود کامل دماش بسیار زیاده که مشکل از خنک کننده نیست سی پی یو نیاز به دیلاید داره یه انتک 3 فن هم دارم به خاطر اینکه از واتر می ترسم نمی زارم روسیستم اما با اون هم تست کردم مشکل دما برطرف نشد

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

دورد بر شما

ایا این کیس نرم افزار کنترل RGB داره؟؟

و اینکه تنظیمات شخصی سازی نرم افزار در چه حدی است.

اگه نرم افزار داره لطفا لینکش هم قرا  بدید

هچنین تیرگی شیشه بغل در چه حدی است. ایا نورپردازی قطعات و خود قطعات واضح هست؟

تشکر از حسن توجه شما

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

دورد بر شما

ایا این کیس نرم افزار کنترل RGB داره؟؟

و اینکه تنظیمات شخصی سازی نرم افزار در چه حدی است.

اگه نرم افزار داره لطفا لینکش هم قرا  بدید

هچنین تیرگی شیشه بغل در چه حدی است. ایا نورپردازی قطعات و خود قطعات واضح هست؟

تشکر از حسن توجه شما

سلام

خیر نرم افزار نداره ولی هدری داره که به مادربرد وصل میشه و میتونید با نرم افزار RGB مادربرد سینک و کنترلش کنید. علاوه بر اون روش دکمه ای وجود داره برای انتخاب حالت نور پردازی که یکیش همونطور که گفتم سینک با مادربرده و بقیشم یه سری افکت پیشفرضه که به نظرم مجموعه ی کاملیه.

ظمنا مدل C700P شیشه ی کنارش دودیه. ولی C700M تمپرد گلس کاملا شفاف داره که فقط دور تا دورش رو سیاه کردن و تو عکس ها کاملا مشخصه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

استارتر یه هشدار بدم بهت

کابل اسلیو رو به نظر من جدا کن اگه از pc mod خریدی دوست بنده با سیستم کانفیگ پایینتر از شما رو (2070) بعد 6ماه استفاده دچار ذوب شدن  خفیف سوکت مادگی کابل اسلیو شد مربوط به 8پین گرافیک و قبل از اینکه به گرافیک اسیبی بزنه اونو ازش جدا کرد قبل اون یبار صفحه کرش کرد و بعدش بوی سوختگی از سیستمش درومد همه جاشو چک کردیم سالم بود به جز کابل اسلیو اونو که دراورد فهمیدیم این کابل ها توان تحمل بالایی در دراز مدت تو استفاده ندارن

سیستمشم بسیار خنک بود یعنی دماش زیر 70 بود 

کارش هم گیم هست و هیچی از اورکلاک اینا سر در نمیاره که بگم اور کرده 

واقعا کیفیت کابل های خود پاور یه چیز دیگست

چون مصرف کارت 2080 خیلی زیاد تره به نظرم اصلا این کابل ها توان تحمل امپرشو ندارن و داغ میکنن چون پلاستیک سوکتش کم جون تر از بدنه کابل هست بهش فشار میاد و ممکنه ذوب بشه

هرجور هم حساب کنی زیبایی ارزشش کمتر از عمر جنسته!

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، mَd گفته است :

استارتر یه هشدار بدم بهت

کابل اسلیو رو به نظر من جدا کن اگه از pc mod خریدی دوست بنده با سیستم کانفیگ پایینتر از شما رو (2070) بعد 6ماه استفاده دچار ذوب شدن  خفیف سوکت مادگی کابل اسلیو شد مربوط به 8پین گرافیک و قبل از اینکه به گرافیک اسیبی بزنه اونو ازش جدا کرد قبل اون یبار صفحه کرش کرد و بعدش بوی سوختگی از سیستمش درومد همه جاشو چک کردیم سالم بود به جز کابل اسلیو اونو که دراورد فهمیدیم این کابل ها توان تحمل بالایی در دراز مدت تو استفاده ندارن

سیستمشم بسیار خنک بود یعنی دماش زیر 70 بود 

کارش هم گیم هست و هیچی از اورکلاک اینا سر در نمیاره که بگم اور کرده 

واقعا کیفیت کابل های خود پاور یه چیز دیگست

چون مصرف کارت 2080 خیلی زیاد تره به نظرم اصلا این کابل ها توان تحمل امپرشو ندارن و داغ میکنن چون پلاستیک سوکتش کم جون تر از بدنه کابل هست بهش فشار میاد و ممکنه ذوب بشه

هرجور هم حساب کنی زیبایی ارزشش کمتر از عمر جنسته!

ممنون بابت هشدار

جای نگرانی نیست دوست گرامی، چون ست کابل های اسلیو سبز مشکی از برند کولرمستره. چون ست کاملی بود و دقیقا چیزایی که میخاستم داشت تهیش کردم. هر چند به نظرم کابل اسلیو سی پی یو واقعا یه چیز غیر کار آمده چون نه تو دیده و نه برای خم کردن حتی کابل غیر اسلیو جا وجود داره. بجز اون از بقیشون استفاده میکنم و کیفیتشون خیلی مناسبه. ضمنا هم پاور و کابل هاش هم از همین برنده.

ضمنا کارت بنده 2080Ti هست و سه تا سوکت داره که خب طبعا باعث میشه به هر کابل کمتر فشار وارد بشه

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

ممنون بابت هشدار

جای نگرانی نیست دوست گرامی، چون ست کابل های اسلیو سبز مشکی از برند کولرمستره. چون ست کاملی بود و دقیقا چیزایی که میخاستم داشت تهیش کردم. هر چند به نظرم کابل اسلیو سی پی یو واقعا یه چیز غیر کار آمده چون نه تو دیده و نه برای خم کردن حتی کابل غیر اسلیو جا وجود داره. بجز اون از بقیشون استفاده میکنم و کیفیتشون خیلی مناسبه. ضمنا هم پاور و کابل هاش هم از همین برنده.

ضمنا کارت بنده 2080Ti هست و سه تا سوکت داره که خب طبعا باعث میشه به هر کابل کمتر فشار وارد بشه

دوست عزیز کابل اسلیو کولرمسترو از کجا تهیه کردید؟ من فقط تو دیجیکالا دیدم که رنگش سبز بود.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

دوست عزیز کابل اسلیو کولرمسترو از کجا تهیه کردید؟ من فقط تو دیجیکالا دیدم که رنگش سبز بود.

من پنج ماه پیش سبز مشکیش رو از همین لیون گرفتم.

لینک به دیدگاه

سلام

یک نکته ای که شاید خیلیها اصلا بهش حتی توجه نمیکنند اینه که  MONITOR  مناسب برای سیستمشون خرید نمی کنند .

امیدوارم که استارتر این نکته رو بدونه چون اصل موضوع همون تصویری هست که باید هدف اصلی ما باشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MEHDI 7 گفته است :

سلام

یک نکته ای که شاید خیلیها اصلا بهش حتی توجه نمیکنند اینه که  MONITOR  مناسب برای سیستمشون خرید نمی کنند .

امیدوارم که استارتر این نکته رو بدونه چون اصل موضوع همون تصویری هست که باید هدف اصلی ما باشه.

بله عزیزم

به این مورد هم توجه شده. پاره ای از مشخصات مانیتور: Nano IPS / 144Hz Native / 8bit+FRC / Freesync 2 / 34 inch 3440 by 1440. ولی درست گفتید. خیلیا از این مورد غفلت میکنن و خودم بار ها تذکر دادم. مخصوصا در مورد نوع پنل که تو کاربرد حرفه ای شدیدا اهمیت داره. البته تو بازی هم بی اهمیت نیست. ولی تو تولید محتوا پنل اشتباه به فاجعه منجر میشه.

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

استارتر بنده‌خدا چرا بن شده؟ 

چند تا تاپیک دیده بودمش حرف بدی نزده بود هیچوقت

حالا کاری نداریم، اومدم این تاپیک خندم گرفت

آخه من از زمانی که باندل b150 و i5 6500 و ۱۰۶۰ داشتم، دو بار به تدریج قبلیارو فروحتم و ارتقا دادم تا الان 

اما این وسط کیس هنوز همون کیسه :))

قشنگ زار می‌زنه رو میز کامپیوترم

هر بار می‌گم پول کیسو بذار رو خود قطعات خب چه کاریه

امیدوارم یه روز از این دور باطل خارج شم و بتونم همچین کیس زیبایی بگیرم :دی

مبارک صاحب بن شده باشه. جذابه واقعا 

ویرایش شده توسط Masoudk96
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

واقعا با قیمت زیر 5 تومن خرید یه کیس درست حسابی جون دار غیر ممکنه تقریبا

واقعا تصمیم سختیه

نمیدونم همین گرین استرایکرم رو نگه دارم ( اگر پنل بقلش از تمپرد گلس بود قطعا همین کار رو میکردم ولی پلکسی پنل بقلش واقعا خوب نیست)

برم گرین z5 بگیرم

یا یه هزینه عجیب غریب کنم و بین 5 تا 10 تومن بدم یه کیس کولر مستر یا ایسوس درست و حسابی بگیرم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...