رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور hdmi دار

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

آقا من یه مانیتور دارم الان منتها vga هستش و برای رکورد و ضبط ویدیو از صفحه نمایش مناسب نیست

مانیتور فعلی م مدلش اینه : 
LG
FLATRON
L1755S

من یه مانیتور 18.5 اینج که قابلیت HDMI داشته باشه واسه کارم مناسب
مانیتور فعلیم فکر میکنم 17 اینج
بزرگ بودن مانیتور اصلا برام مهم نیست

مشکل من اینه که با مانیتور فعلیم زمانی که از یه بازی حتی بسیار گرافیک پایین (مثل مثلا همسایه جهنی که گرافیکش خیلی پایین) ویدیو رکورد میکنم - یا مثلا از صفحه ی یک سایت میخوام ویدیو رکورد کنم کدر و کیفیت نداره اصلا ویدیویی که رکورد کردم :/
با این که گرافیکم nvidia gtx 550ti ولی بازم ویدیو که رکورد کردم کدر و شفاف نیست و کیفیت نداره
که فکر میکنم مشکل به خاطر اینه که از vga و مانیتور نامناسب استفاده میکنم

بودجه من الان بین 600 هزار تومن تا 1 تومن هست

حالا به نظر شما من چه مانیتوری بخرم قیمتش مناسب باشه؟
مانیتور نو بخرم یا دست دوم؟
اصلا مانیتور 18 یا 19 اینج hdmi دار داریم ما؟
فروشنده ای در این انجمن مانیتور دست دوم در "اصفهان" دست دوم مطمعن با این شرایط من داره؟ (یا اگه فروشنده ای میشناسید که واقعا مسعولیت پذیر و مثل اون جریان رم هایی که یه اقایی انداخت بهم نیست پیشنهاد کنید)
اصلا این مشکل کدر بودن ویدیو ضبط شده من قابل حل نیست؟ یا مشکل مطمعنید از مانیتور منه؟
تبدیل hdmi به vga بخرم جوابگو هست واسه این مانیتور؟ - یا مشکل کدر بودن رو حل میکنه؟
این مانیتوری که الان دارم چه قدر می ارزه؟
چشمم این مانیتور های 18.5 و 19 اینج رو گرفته منتها هر کدوم سایت ها رو باز میکنم نوشته پورت hdmi نداره  :/

خواهشا بهترین راهنمایی لازم رو بکنید بهم - اصلا نمیخوام تو این وضع به این گرونی مثل اون رم که مشکل داشت سرم کلاه بره

بازم این نکته رو میگم که تنها مشکلی که من با مانیتور فعلیم دارم اینه که اسکرین رکوردر ها ویدیو رو به صورت کدر ضبط میکنند و اگه این مشکل رو نداشت این مانیتورم به هیچ وجه عوضش نمیکردم و اگه میشه این مشکل رو حل کرد بگید
اگه نمیشه بهترین راهنمایی که میتونید رو در ضمینه خرید مانیتور با این شرایط من بکنید

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز بنده مانیتور 19 hdmi ندیدم و فکر نمیکنم باشه . بیشتر مدل های 22 به بالا و فول اچدی این خروجی رو دارن . چون رزولیشن مانیتورتون خیلی پایینه و تو همین رزولیشن رکورد میکنید کیفیت مناسبی ندارید . با قیمت مدنظرتون به نظرم بهترین انتخاب مانیتورهای استوک هستش . و اینکه حتما نیازی نیست که خروجی hdmi داشته باشید . display port هم کیفیت بسیار مناسبی داره . کلا این خروجی ها کیفیت دیجیتال دارن 

dvi 

display port 

hdmi 

خروجی dvi قابلیت انتقال صدا رو نداره و شاید خیلی کم نسبت به اون دو خروجی دیگه کیفیت پایینتری داشته باشه 

پیشنهاد بنده به شما مانیتور dell  یا hp با پنل ips هست که خروجی display port رو داشته باشه . 

dell p2214hb رو میتونم 800 براتون اوکی کنم . میتونید یه سرچ در موردش بزنید 

رزولیشن 1920*1080 

پنل ips 

خروجی vga. dvi . display port 

تراکم 102 پیکسل در هر اینچ 

Flicker

قابلیت کاهش نور آبی 

مناسب برای کارهای گرافیکی و فیلم . 

برای گیم جالب نیست چون ریسپونس تایم بالایی داره . 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

display port

ممنون دوست عزیز به خاطر پیشنهاد
کلا فرق بین hdmi با display port چیه اصن یه توضیحی بده من حالیم بشه اینایی که میگی چی هستند اصن (تو سایت خوندم میخوام به زمان عامیانه شو بفهمم)
بعدش این مانیتوری که میگید 800 هزار تومن نو یا دست دوم؟
گارانتی داره؟
بعد حالا به فرض من اینو خواستم بخرم (که هنوز قطعی نیست و باید خوب ببینم پیشنهادات بقیه چیه) شما زده محل سکونت کرج! - من اصفهانم تا کرج چجوری بیام و اینو چک کنم؟
اون مانیتوری که خودم دارم چه قدر می ارزه اصن؟ میتونم بفروشمش؟ کسی می خره اینجور مانیتور ها رو؟
حالا من زیاد واسه بازی نمیخوام - ولی کلا رکورد بخوام بکنم ویدیویی از صفحه کیفیتش چه قدر این خیلی برام مهمه - اگه نمونه رکورد ویدیو که مقایسه بکنه داخل سایت پیدا کردید بزارید برام
این که میگید برای بازی مناسب نیست - برای بازی هایی که سال 2005 تا 2009 ساخته شدند هم مناسب نیست آیا؟ مثل بازی gta san یا گرافیک هایی در حد اون سال ها و بخوایم ازش فیلم بگیریم
کلا میگید برای بازی مناسب نیست واسه چه نوع بازی مناسب نیست اینجور مانیتور ها؟

--> شرمنده انقدر سوال زیاد میپرسم ولی میخوام هرکس میخونه یه جواب مناسبی بده

ویرایش شده توسط agh620
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، agh620 گفته است :

ممنون دوست عزیز به خاطر پیشنهاد
کلا فرق بین hdmi با display port چیه اصن یه توضیحی بده من حالیم بشه اینایی که میگی چی هستند اصن (تو سایت خوندم میخوام به زمان عامیانه شو بفهمم)
بعدش این مانیتوری که میگید 800 هزار تومن نو یا دست دوم؟
گارانتی داره؟
بعد حالا به فرض من اینو خواستم بخرم (که هنوز قطعی نیست و باید خوب ببینم پیشنهادات بقیه چیه) شما زده محل سکونت کرج! - من اصفهانم تا کرج چجوری بیام و اینو چک کنم؟
اون مانیتوری که خودم دارم چه قدر می ارزه اصن؟ میتونم بفروشمش؟ کسی می خره اینجور مانیتور ها رو؟
حالا من زیاد واسه بازی نمیخوام - ولی کلا رکورد بخوام بکنم ویدیویی از صفحه کیفیتش چه قدر این خیلی برام مهمه - اگه نمونه رکورد ویدیو که مقایسه بکنه داخل سایت پیدا کردید بزارید برام
این که میگید برای بازی مناسب نیست - برای بازی هایی که سال 2005 تا 2009 ساخته شدند هم مناسب نیست آیا؟ مثل بازی gta san یا گرافیک هایی در حد اون سال ها و بخوایم ازش فیلم بگیریم
کلا میگید برای بازی مناسب نیست واسه چه نوع بازی مناسب نیست اینجور مانیتور ها؟

--> شرمنده انقدر سوال زیاد میپرسم ولی میخوام هرکس میخونه یه جواب مناسبی بده

عزیز خروجی تصویر hdmi و display port تفاوتی باهم نداره از نظر کیفیت تصویر . اگر میبینید مانیتورهایی که دارای خروجی تصویر hdmi هستند قیمت به مراتب بالاتری دارن به خاطر اینه که این خروجی تصویر استفاده بیشتری داره مثلا تی وی یا کنسول یا ریسیور یا لپ تاپ . 

هر دو قابلیت تصویر دیجیتال و انتقال صدا رو دارن . الان در گرافیک های خیلی جدید روی گرافیک ها 3 خروجی تصویر display port گذاشتن و یک خروجی hdmi . و در سری های گذشته مثل مثلا سری rx از ای ام دی و سری 1000 از انودیا ترکیبشون 2 به 2 هست یعنی 2 تا hdmi و 2 تا display port 

شما نیازی نیست که از بنده خرید کنید . باید از جایی خرید بزنید که براتون به صرفه تر باشه . فقط باید انتخابتون اشتباه نباشه وگرنه تو شهر خودتون هم ماشاالله تا جایی که بنده اطلاع دارن استوک کار خیلی زیاده 

داداش مگه زمان شاهه که مانیتور 22 اونم پنل ips آک بهتون بدن 800 تومن . کلا بزارید در مورد استوک یه سری اطلاعات بهتون بدم که بدونید 

قطعات استفاده شده و قدیمی کشورهای جهان اول که دیگه براشون ارزشی نداره رو عزیزانی از کشورمون زحمت میکشن و میرن کیلویی میخرن و میارن ایران و با قیمت بسیار مناسب به دست هم وطنامون میرسونن ( خدا عمرشون بده ) ( 😁😁😂) مثل لباسهای تاناکورا که در کشورمون طرفدار زیاد داره

یه سریشون دیگه خیلی قدیمی و واقعا به درد نخور هستن که هیچ ولی یه سریشون با مدل های روز همین الان میتونن رقابت کنن واقعا . الان خود بنده یه کیبورد ماکروسافت آمریکا دستم هست که برای اونها اخ شده بوده ولی من تو عمرم یه همچین کیبوردی رو لمس نکرده بودم . بازم خدا عمرشون بده 🤣

بگذریم از شوخی ولی واقعیت داره دوست عزیز . بالاخره کشورهای جهان اول با جهان دهم مثل ما باید یه تفاوت هایی داشته باشن دیگه 

بیشتر این قطعات هم بدون کارتن وارد میشن حتی تو مانیتور کابل تصویر و برق هم ندارن و خودتون باید تهیه کنید مگر مدلهای خاصی که با کارتن وارد میکنن که بتونن با قیمت های بیشتری بفروشن 

اگه میگم برای بازی مناسب نیست منظورم بازیهایی هست که نیاز به عکس العمل بالا دارن مثل بیشتر بازیهای آنلاین سبک شوتر مثل کال آف و بتل و کانتر و .............. ولی برای بازیهای آفلاین مثل تام رایدر و ویچر و بازیهای ماجراجویانه یا اویل و جی تی آی و اینجور چیزا کارتون رو راحت راه مینداره 

و اما رکورد تصویر 

اگر منظورتون اینه که از صفحه نمایشتون فیلم میگیرید . من دقیق نمیدونم منظورتون چیه از رکورد تصویر . اگر اینه که بنده گفتم که مانیتور تو قدرت سیستم تاثیری نداره . چیزی که داره اذیتتون میکنه یکی میتونه رزولیشن پایین تصویر باشه یا کیفیت بد مانیتورت یا تنظیمات نادرست برنامه ای که ازش استفاده میکنید . 

درباره مانیتور 17 شماهم نظری ندارم چون دیگه طرفداری نداره فکر کنم رزولیشن تصویرتون 1024*768 باشه اگر اشتباه نکرده باشم و فروشش دیگه خیلی خیلی سخته 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

عزیز خروجی تصویر hdmi و display port تفاوتی باهم نداره از نظر کیفیت تصویر . اگر میبینید مانیتورهایی که دارای خروجی تصویر hdmi هستند قیمت به مراتب بالاتری دارن به خاطر اینه که این خروجی تصویر استفاده بیشتری داره مثلا تی وی یا کنسول یا ریسیور یا لپ تاپ . 

هر دو قابلیت تصویر دیجیتال و انتقال صدا رو دارن . الان در گرافیک های خیلی جدید روی گرافیک ها 3 خروجی تصویر display port گذاشتن و یک خروجی hdmi . و در سری های گذشته مثل مثلا سری rx از ای ام دی و سری 1000 از انودیا ترکیبشون 2 به 2 هست یعنی 2 تا hdmi و 2 تا display port 

شما نیازی نیست که از بنده خرید کنید . باید از جایی خرید بزنید که براتون به صرفه تر باشه . فقط باید انتخابتون اشتباه نباشه وگرنه تو شهر خودتون هم ماشاالله تا جایی که بنده اطلاع دارن استوک کار خیلی زیاده 

داداش مگه زمان شاهه که مانیتور 22 اونم پنل ips آک بهتون بدن 800 تومن . کلا بزارید در مورد استوک یه سری اطلاعات بهتون بدم که بدونید 

قطعات استفاده شده و قدیمی کشورهای جهان اول که دیگه براشون ارزشی نداره رو عزیزانی از کشورمون زحمت میکشن و میرن کیلویی میخرن و میارن ایران و با قیمت بسیار مناسب به دست هم وطنامون میرسونن ( خدا عمرشون بده ) ( 1f601.png1f601.png1f602.png) مثل لباسهای تاناکورا که در کشورمون طرفدار زیاد داره

یه سریشون دیگه خیلی قدیمی و واقعا به درد نخور هستن که هیچ ولی یه سریشون با مدل های روز همین الان میتونن رقابت کنن واقعا . الان خود بنده یه کیبورد ماکروسافت آمریکا دستم هست که برای اونها اخ شده بوده ولی من تو عمرم یه همچین کیبوردی رو لمس نکرده بودم . بازم خدا عمرشون بده 🤣

بگذریم از شوخی ولی واقعیت داره دوست عزیز . بالاخره کشورهای جهان اول با جهان دهم مثل ما باید یه تفاوت هایی داشته باشن دیگه 

بیشتر این قطعات هم بدون کارتن وارد میشن حتی تو مانیتور کابل تصویر و برق هم ندارن و خودتون باید تهیه کنید مگر مدلهای خاصی که با کارتن وارد میکنن که بتونن با قیمت های بیشتری بفروشن 

اگه میگم برای بازی مناسب نیست منظورم بازیهایی هست که نیاز به عکس العمل بالا دارن مثل بیشتر بازیهای آنلاین سبک شوتر مثل کال آف و بتل و کانتر و .............. ولی برای بازیهای آفلاین مثل تام رایدر و ویچر و بازیهای ماجراجویانه یا اویل و جی تی آی و اینجور چیزا کارتون رو راحت راه مینداره 

و اما رکورد تصویر 

اگر منظورتون اینه که از صفحه نمایشتون فیلم میگیرید . من دقیق نمیدونم منظورتون چیه از رکورد تصویر . اگر اینه که بنده گفتم که مانیتور تو قدرت سیستم تاثیری نداره . چیزی که داره اذیتتون میکنه یکی میتونه رزولیشن پایین تصویر باشه یا کیفیت بد مانیتورت یا تنظیمات نادرست برنامه ای که ازش استفاده میکنید . 

درباره مانیتور 17 شماهم نظری ندارم چون دیگه طرفداری نداره فکر کنم رزولیشن تصویرتون 1024*768 باشه اگر اشتباه نکرده باشم و فروشش دیگه خیلی خیلی سخته 

اهان حالا افتاد - نه من اصلا بازی انلاین نمیزنم به هیچ وجه - بازی کامپیوتری هم نهایت بازی که بکنم یه گیاهان در مقابل زامبی ها و gta san andres نهایت بازی که بکنم - بیشتر میخوام از بازی ویدیو ضبط کنم (record) کنم - و مثلا ویدیو آموزشی برای یه سری نرم افزار بزارم که حتما باید از صفحه ویدیو ضبط کنم و صدام روی ویدیو باشه - برای ویدیو های برنامه نویسی و آموزشی و اینا -حالا 22 اینج هم نباشه مشکلی ندارم من این displayport که میگید فقط 22 اینج داره؟
خب اگه مانیتور استوک گارانتی نداره - مشتری چجور میتونه اعتماد کنه؟ - اومدیم خریدیم و فردا صبحش یه چیزیش سوخت - کلا دود میشه میره تو هوا پول طرف؟
مانیتور displayport با گارانتی 1 یا 2 ساله 18 یا 19 اینج داریم؟ چه قدر قیمت؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

اهان حالا افتاد - نه من اصلا بازی انلاین نمیزنم به هیچ وجه - بازی کامپیوتری هم نهایت بازی که بکنم یه گیاهان در مقابل زامبی ها و gta san andres نهایت بازی که بکنم - بیشتر میخوام از بازی ویدیو ضبط کنم (record) کنم - و مثلا ویدیو آموزشی برای یه سری نرم افزار بزارم که حتما باید از صفحه ویدیو ضبط کنم و صدام روی ویدیو باشه - برای ویدیو های برنامه نویسی و آموزشی و اینا -حالا 22 اینج هم نباشه مشکلی ندارم من این displayport که میگید فقط 22 اینج داره؟
خب اگه مانیتور استوک گارانتی نداره - مشتری چجور میتونه اعتماد کنه؟ - اومدیم خریدیم و فردا صبحش یه چیزیش سوخت - کلا دود میشه میره تو هوا پول طرف؟
مانیتور displayport با گارانتی 1 یا 2 ساله 18 یا 19 اینج داریم؟ چه قدر قیمت؟

برای کار شما به نظرم حتما از مانیتور فول اچدی استفاده کنید . قطعات استوک هم اینطوری نیستن که امروز بخریشون و فردا بسوزه اگر اینطوری بود که خریداری نداشت دوست گلم . البته این احتمال برای همه قطعات الکترونیکی وجود داره که قطعه ای حتی یک روز استفاده نشده مشکل پیدا کنه چه آک و با گارانتی باشه و چه دست دوم و استوک 

بنده تا حالا هیچ مانیتور 18 یا 19 ندیدم که دیسپلی پورت داشته باشه تو این سایز بیشتر وی جی ای و دی وی آی دارن . بهتره یه نگاه به قیمت مانیتورها بندازید تا متوجه وخامت قیمت مانیتور در ایران بشید . الان مانیتورهای 22 و با پنل ips فکر کنم آشغالترینش هم 2 تومن قیمت داشته باشه 

و از همه مهم تر اینکه گرافیکتون چه خروجیهایی رو داره . این مدل دیسپلی پورت داره اصلا ؟؟؟؟؟ 

با مقدار هزینه ای که میخواید بکنید نمیتونید مانیتور آک خریداری کنید دوست گلم بهتره به فکر مانیتور دست دوم یا استوک خوب باشید . 

شما ویدئو قرار میدید در سایت ها و بابت بازدید درآمد کسب میکنید فکر کنم . که اگر براتون درمیاد به نظرم ارزشش رو داره یا بیشتر هزینه کنید و مانیتور آک بگیرید یا اینکه یه مانیتور استوک خوب خریداری کنید که بنده نظرم رو گزینه دوم یعنی استوک خوب هست 

در کل قیمت مانیتور در ایران خیلی خیلی بیشتر از دلار روز داره محاسبه میشه و یه جورایی به زور دارن میکنن تو حلقمون مثل پراید و پژو 🤔

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

و از همه مهم تر اینکه گرافیکتون چه خروجیهایی رو داره . این مدل دیسپلی پورت داره اصلا ؟؟؟؟؟ 

این الان خروجی های گرافیک - vga , HDMI , DVI-I نوشته روش - شانس ما فکر کنم dsiplayport نداره باید حتما hdmi بخرم :/ 

20200205_065554.jpg

ویرایش شده توسط agh620
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...