رفتن به مطلب

کمک : شبکه کردن دو سیستم از طریق کابل و استفاده از وایرلس ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخوام دوتا از سیستم های خودمو از طریق "کابل شبکه" به هم مرتبط کنم .

* یکی از سیستم ها از طریق "کارت شبکه USB وایرلس" به اینترنت شرکت متصل هست .

OS" win7 x64 sp1

ممنون میشم راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

من مودم asus am602 دارم و همچنین من دو تا کامپیوتر دارم که یکی از اونها رو می خوام با از طریق کابل usb و اون یکی رو از طریق کابل شبکه به طول 20 متر به مودم وصل کنم

سه تا سوال برام پیش اومده:

1- این طول کابل زیاد نیست و موجب افت سرعت نمیشه و در ضمن کابل برق اگر در کنار کابل شبکه قرار بگیره نویز ایجاد نمی کنه؟

2- کابل شبکه خوب متری چند در میاد؟

3- در یک انجمن دیگری نوشته بود از طریق این مودم میشه دو تا کامپیوتر شبکه کرد و فایل انتقال داد بی زحمت روش اینکار توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه

من مودم asus am602 دارم و همچنین من دو تا کامپیوتر دارم که یکی از اونها رو می خوام با از طریق کابل usb و اون یکی رو از طریق کابل شبکه به طول 20 متر به مودم وصل کنم

سه تا سوال برام پیش اومده:

1- این طول کابل زیاد نیست و موجب افت سرعت نمیشه و در ضمن کابل برق اگر در کنار کابل شبکه قرار بگیره نویز ایجاد نمی کنه؟

2- کابل شبکه خوب متری چند در میاد؟

3- در یک انجمن دیگری نوشته بود از طریق این مودم میشه دو تا کامپیوتر شبکه کرد و فایل انتقال داد بی زحمت روش اینکار توضیح بدید؟

خیلی ممنون از جواب ها و کمک های سازنده دوستان

فکر کنم توی انجمن های دیگه بیشتر به نتیجه برسم

لینک به دیدگاه

1- اگر تو راه چند تیکه نکنی کابل رو فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد .

2- کابل شبکه حدودا متری 1500 تا 2000 هست . 20 متری رو باید برات بسازن . اگر 1500 تومانی باشه با دو سر سوکتش برات 30-31 در میاد . اگر2000 تومانی باشه 40-41 .

3- این کار رو دوستانی که کارشون شبکه هست بهتر میتونن توضیح بدن . متاسفانه من زیاد وارد نیستم . ولی فکر نمیکنم با حالت شبکه کردن عادی فرقی داشته باشه . فقط یک دیوایس بینشون هست .

مشکل شما رو چون همه نمیتونن جواب بدن ، کمتر بهش توجه میشه و از بد شانسی شما قبل از اینکه کسی که بلده ببینه ، میره پایین و تاپیک های دیگه جاش رو میگیرن . اینجور مواقع سعی کن تاپیک رو بالا نگه داری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه مودمت مثل مودم من کار کنه باید هر دوتا سیستم رو که وصلن به مودم رو تو قسمت شبکه یا نت ورکت داشته باشی من خودم سه تا سیستم از طریق یه مودم با شبکه وصلن... بعدا برای استفاده از فایل یورز هر کدوم باید بری توی:

control panel - network and internet - network and shiring center - advanced sharing setting

و تو گزینه های پایین password protect رو turn off کنی... که اجازه ی ورود سیستم مقابل رو به سیستمت بده...

طول کابل اگه زیاد هست باید سیمت خالص تر و کیفیت بهتری داشته باشه تا با کاهش یا افت مواجه نشی و گرنه طول 20 متر چیزی نیست...

لینک به دیدگاه

درود

این مودم شما یک پرت usb داره و یک پرت lan.

اگر مودم 2 تا پرت lan داشت که اینکار بسیار ساده انجام میشد ولی باتوجه به شرایط مودم شما من هیچ ایده ای ندارم که اینکار را چطور باید انجام داد.

با توجه به سایت ایسوس، شما بطور همزمان میتونی از هر دو پرت برای اینترنت استفاده کنی. .

post-7143-0-65485800-1335357755_thumb.jpg

اما برای اینکه شبکه بشوند احتمال داره محدودیت وجود داشته باشه. به نظرم بهترین کار این هست که یکبار تو تا دستگاه کامپیوتر رو نزدیک هم قرار بدید و به مودم وصل کنید بعد در my network ویندوز برید و ببینید هر دو تا کامپیوتر در یک شبکه هستند یا نه. اگر در این حالت تونستید فایل ها رو انتقال بدید ، اونوقت کابل بلند تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...