رفتن به مطلب

آیا رایزن رو برای بار دوم پیشنهاد می کنید؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

حدود ده روز پیش از یکی از دوستان باندل رایزن به صورت کارکرده خریداری کردم که نمیدونم از شانس من بوده یا کلا برای همه اینجور میشه ولی اونجور که در فروم های خارجی دیدم با مشکلی که برای درصد کوچیکی از افراد پیش اومده برای منم پیش اومد این باندل تصویر نداد و مادربرد ایسوس a320mk بود و پردازنده 200ge بود و با رم های مختلفم تست کردم ولی تصویر نداد و به دوستی که خرید کرده بودم برگشت دادم و کلا تجربه من به احتمال زیاد اونجور که تحقیق کردم عدم سازگاری قطعات پیش اومد یا اینکه شاید قطعات کارکرده بوده و مشکل پیش اومده در پروسه ای که به دستم رسیده بود یا به دلایل دیگه. حال تصمیم به خرید دوباره قطعات دارم. دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنید در این موارد:

آیا دوباره به سراغ سیستم رایزن برم؟

خرید نو قطعات رو پیشنهاد میکنید یا کارکرده رو بنا به دلایلتون پیشنهاد میکنید؟

کدام یک از برندهای مادربرد گیگابایت و ام اس ای رو پیشنهاد میکنید با توجه به اینکه تجربه خوبی از ایسوس کسب نکردم و کدام شرکت سازگاری بیشتری با رایزن داره؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، jj-191 گفته است :

سلام دوستان 

حدود ده روز پیش از یکی از دوستان باندل رایزن به صورت کارکرده خریداری کردم که نمیدونم از شانس من بوده یا کلا برای همه اینجور میشه ولی اونجور که در فروم های خارجی دیدم با مشکلی که برای درصد کوچیکی از افراد پیش اومده برای منم پیش اومد این باندل تصویر نداد و مادربرد ایسوس a320mk بود و پردازنده 200ge بود و با رم های مختلفم تست کردم ولی تصویر نداد و به دوستی که خرید کرده بودم برگشت دادم و کلا تجربه من به احتمال زیاد اونجور که تحقیق کردم عدم سازگاری قطعات پیش اومد یا اینکه شاید قطعات کارکرده بوده و مشکل پیش اومده در پروسه ای که به دستم رسیده بود یا به دلایل دیگه. حال تصمیم به خرید دوباره قطعات دارم. دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنید در این موارد:

کدام یک از برندهای مادربرد گیگابایت و ام اس ای رو پیشنهاد میکنید با توجه به اینکه تجربه خوبی از ایسوس کسب نکردم و کدام شرکت سازگاری بیشتری با رایزن داره؟

ممنون

سلام.

سری رایزن 3000 بسیار قدرتمند و با ارزش هست.

در صورت نبود مشکل مالی صد درصد خرید قطعه به صورت نو پیشنهاد میشود

این سه شرکت شرکت های مطرح و قدرمندی هستند و هرسه سازگاری کامل را با محصولات رایزن دارند.

به دلیل وجود گارانتی گرین خرید مادربرد Msi توصیه میشود.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

ببینید عزیز

پردازنده داتا قطعه جون سختیه، مخصوصا زیر مصرف خانگی (اوور و رندر مصارف صنعتی و تخریباتی محسوب میشن برای پردازنده که شیره جون قطعه رو میکشن)

گواه صحبتم هم این همه پردازنده با عمر متوسط 10 سال در بازار دست دومه. پردازنده معمولا خراب نمیشه، فقط قدیمی میشه

اگه مورد درستی پیدا کنید از سری 3000 رایزن، و طرف مطمئن باشه و تست شده خریداری کنید و صدالبته مبلغ قابل توجهی رو ذخیره کنید چرا که نه!

ولی خب، سری 3000 خیلی زیاد توی بازار نبوده که بازار دست دوم داغی مثل نسل های 1 و 2 و نسل های 6 و 7 اینتل داشته باشه، و کم گیر میاد توی بازار دست دوم چون پردازنده روز بازاره  و مورد مناسب توی بازار دست دوم سخت گیر میاد

برای همین، نو خریدن خب کار خوبی هم محسوب میشه.

در مورد مادربورد هم، این سه شرکت بزرگ عملا موازی باهم در بازار حرکت میکنن و برتری خاصی مطرح نیست. اون شانسه توی همه برند ها هست و خراب درمیاد تک توک توی همه. اگه از ایسوس دل چرکین شدید، برید سراغ گیگا و ام اس آی. هر کدوم که دوست داشتید ... هم آواژنگ گارانتی بین الملل و رسمیه، هم گرین.

ایشالا مبارک باشه سیستم جدید :)))))

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

ببینید عزیز

پردازنده داتا قطعه جون سختیه، مخصوصا زیر مصرف خانگی (اوور و رندر مصارف صنعتی و تخریباتی محسوب میشن برای پردازنده که شیره جون قطعه رو میکشن)

گواه صحبتم هم این همه پردازنده با عمر متوسط 10 سال در بازار دست دومه. پردازنده معمولا خراب نمیشه، فقط قدیمی میشه

اگه مورد درستی پیدا کنید از سری 3000 رایزن، و طرف مطمئن باشه و تست شده خریداری کنید و صدالبته مبلغ قابل توجهی رو ذخیره کنید چرا که نه!

ولی خب، سری 3000 خیلی زیاد توی بازار نبوده که بازار دست دوم داغی مثل نسل های 1 و 2 و نسل های 6 و 7 اینتل داشته باشه، و کم گیر میاد توی بازار دست دوم چون پردازنده روز بازاره  و مورد مناسب توی بازار دست دوم سخت گیر میاد

برای همین، نو خریدن خب کار خوبی هم محسوب میشه.

در مورد مادربورد هم، این سه شرکت بزرگ عملا موازی باهم در بازار حرکت میکنن و برتری خاصی مطرح نیست. اون شانسه توی همه برند ها هست و خراب درمیاد تک توک توی همه. اگه از ایسوس دل چرکین شدید، برید سراغ گیگا و ام اس آی. هر کدوم که دوست داشتید ... هم آواژنگ گارانتی بین الملل و رسمیه، هم گرین.

ایشالا مبارک باشه سیستم جدید :)))))

+1

پردازنده های رایزن ارزش خرید خوبی دارن .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

سلام دوستان 

ممنون

سلام

بایوس مادربورد آپدیت بوده ؟ چون مادربردی که گفتید از ورژن 4011 به بعد 200ge رو پشتیبانی میکنه.

این برندهایی که گفتید برای هر نسل رایزن حداقل ده تا مادربورد دارن که بعضیاشون خوبه بعضیاشون بد. مثلاً ام اس آی b450های خیلی خوبی داره ولی x570های پایین ردش گند زدن. مشکلی که داشتید با 200ge بعید میدونم ربطی به ایسوس و مادربوردهاش داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...

بهترین مادر بورد به نظرم گیگابایت هست به طور کلی. مادر بورد های ایسوس استحکام کمی دارند در مقابل نمونه های گیگابایت ام اس آی هم استفاده نکردم. برند بیواستار هم خوبه

لینک به دیدگاه

من هم اولین پلتفرم amd که در حال استفادش هستم رایزن هست و دست دوم گرفتم هیچ مشکلی هم نداره خدارو شکر

ryzen 7 1700x + Asus x370 pro

فقط یه سهل انگاری کوچیک چند روز پیش کردم موقع تعویض خمیر سیلیکون پردازنده انگشتم یکم خمیر روش مونده بود به پایه های زیر پردازنده خورده بود منم دقت نکردم همونجور بستم بعدش دیدم دما عجیب غریب بالا میره ! 😁 فرض کن تو بایوس دما رو نگا میکردم از ۵۰ شروع میکرد یا علی مدد به سمت ۸۰ دیگه خودم خاموش میکردم ! بعد از کلی اعصاب خوردی و نا امید شدن از رایزن به گاف خودم پی بردم و با مسواک اون پایه ها رو تمیز کردم شاید باور نکنین در حد یه میلیمتر دو تا از پایه ها اندازه یه نقطه کثیف شده بود . بعد تمیز کردن مثل روز اول شد 😅 میگم خطای انسانی هم ممکن پیش بیاد 😬

نکته مهمی که هست اونموقع نسل اول رایزن اومده بود با هر رمی ست نمیشد. باید از لیست مورد تایید مادربوردی که میخواین بگیرین رم مورد نظر رو چک کنین ببینید که مورد تایید هست یا نه (Qualified vendor list )

لینک به دیدگاه

شما فکر کنم خواستید تصویر رو انبرد از مادربرد بگیرید.

خودم رایزن نسل 3 دارم(3600)و مادربرد بایواستار 570 نه کاملا راضی هستم نه پشیمون.

یه سیستم برای یه بنده خدا بستم با cpu 2200g میخواست گرافیک انبرد استفاده کنه، مادربردش هم ایسوس 320 بود، اولش که بستیم تصویر نداد، با کارت گرافیک جدا اوردیمش بالا و اخرین بایوس رو اپدیت کردیم ،کارت گرافیک رو کامل جدا کردیم و بازم تصویر نداد، خلاصه بعد از چند ساعت ور رفتن فهمیدیم اشکال از بایوس هست،تک تک بایوسها از جدیدترین تا قدیمیترین رو زدیم وبلاخره یکیش جواب داد،(ورژنهای وسطش بود)

تجربه دیروز خودم باسیستمم هم جالب بود ،یه تبدیل pcie به pci خریدم،یه کارت pci دارم که میخوام استفاده کنم ،گذاشتم رو سیستم و ویندوز بالا نمیومد ،بعد از کش و قوس و دادن انواع فحش به amd و پلتفرمش و شرکت بایواستار دل به دریا زدم و قدیمیترین بایوس منتشر شده برای مادربرد رو زدم و مشکل رفع شد.

متاسفانه پلتفرم amd چنین باگهایی داره و بشدت هم ازار دهنده هست،

قبلا من i7 4790 داشتم و مادربرد گیگا، کوچکترین ناسازگاری ندیدم،

ویرایش شده توسط 8030
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...