رفتن به مطلب

وضعیت بازار لپ تاپ چطوره؟ + چند سوال عمومی + مشاوره خرید

E110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان

مدتی بود که دلار وحشتناک بالا می رفت. البته الآنم اوضاع زیاد خوب نیست

میخوام بدونم شما که تو بازار هستید کلا الآن مناسبه من یه لپتاپ بگیرم؟

الآن میشه گفت کف قیمت این یکی دو ماهه؟

مطمئنا بعد از انتخابات دوباره دلار میره بالا

نظرتون چیه؟

و اینکه این سوالات رو بهم جواب بدید لطفا:

1 - دقیقا این سندی بریج چیه؟ خونده بودم یبار ولی یادم نیست چیه الآن!

2 - وقتی یه لپ تاپ میخری لوازم جانبی مثل کیف و ماوس هم همراهشه؟

3 - برای کارهای مهندسی در حد نرم افزارهای اتوکد و 3دی مکس لپ تاپ با چه مشخصاتی خوبه؟ (دقت کنید میخوام کف هزینه رو بگید!) قیمت پایین خیلی برام مهمه!

خودم احساس میکنم یه دونه دو هسته ای و نهایتا 4 گیگ رم و یه هارد 320 خوبه. نظر شما؟

4 - حالا اگه بخوایم یه بازی در حد فقط pes و ساکر رو بهش اضافه کنیم حالا چه سخت افزاری برای لپ تاپ نیازه؟

خودم احساس میکنم برای این شرایط و اینکه چند سالی داشته باشم به جای دو هسته ای یه دونه 4 هسته ای باید بگیرم..... نظر شما؟

5 - حرف های ضد ونقیض درباره اینکه کدوم برند مهمه زیاد شنیدم... آخرش چی بهتره؟

6 - الآن تفاوت lcd و led محسوسه؟

7 - کدوم برند باطری خوبی نگه میداره؟

8 - کدوم برند روی ضخامت کم بیشتر کار میکنه؟

فعلا جواب اینا رو بگیرم بعد میرم سر مشاوره برای خرید

مرسی پیشاپیش

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

مدتی بود که دلار وحشتناک بالا می رفت. البته الآنم اوضاع زیاد خوب نیست

میخوام بدونم شما که تو بازار هستید کلا الآن مناسبه من یه لپتاپ بگیرم؟

الآن میشه گفت کف قیمت این یکی دو ماهه؟

مطمئنا بعد از انتخابات دوباره دلار میره بالا

نظرتون چیه؟

و اینکه این سوالات رو بهم جواب بدید لطفا:

1 - دقیقا این سندی بریج چیه؟ خونده بودم یبار ولی یادم نیست چیه الآن!

2 - وقتی یه لپ تاپ میخری لوازم جانبی مثل کیف و ماوس هم همراهشه؟

3 - برای کارهای مهندسی در حد نرم افزارهای اتوکد و 3دی مکس لپ تاپ با چه مشخصاتی خوبه؟ (دقت کنید میخوام کف هزینه رو بگید!) قیمت پایین خیلی برام مهمه!

خودم احساس میکنم یه دونه دو هسته ای و نهایتا 4 گیگ رم و یه هارد 320 خوبه. نظر شما؟

4 - حالا اگه بخوایم یه بازی در حد فقط pes و ساکر رو بهش اضافه کنیم حالا چه سخت افزاری برای لپ تاپ نیازه؟

خودم احساس میکنم برای این شرایط و اینکه چند سالی داشته باشم به جای دو هسته ای یه دونه 4 هسته ای باید بگیرم..... نظر شما؟

5 - حرف های ضد ونقیض درباره اینکه کدوم برند مهمه زیاد شنیدم... آخرش چی بهتره؟

6 - الآن تفاوت lcd و led محسوسه؟

7 - کدوم برند باطری خوبی نگه میداره؟

8 - کدوم برند روی ضخامت کم بیشتر کار میکنه؟

فعلا جواب اینا رو بگیرم بعد میرم سر مشاوره برای خرید

مرسی پیشاپیش

1- سندی بریج آخرین نسل پردازنده های اینتله که تو بازار اومده ، از نظر معماری ساخت خیلی پیشرفت کرده نسبت به نسل قبلی . برای همین میشه گفت بهترین پردازنده های فعلی بازار از این نسل هستن . پردازنده های این نسل با کدهای i3,i5,i7 و در ادامه یک کد 4 رقمی شناخته میشن . ممکنه بعد از کد 4 رقمی 1 یا 2 حرف هم اومده باشه .

2- بستگی به برند و شرکت گارانتی کننده داره . ممکنه داشته باشه ، ممکنه نداشته باشه .

3- یک لپتاپ با پردازنده Ci3 سری سندی بریج ، با 4 گیگ رم و گرافیک داخلی اینتل کفایت میکنه . کار رو انجام میده . ولی هرچقدر سیستم قویتر باشه ، کار سریعتر انجام میگیره .

4- همون مشخصات خوبه ، فقط بهتره که گرافیک جدا داشته باشه ، مثل GF540 . اگر چند سال میخوای از لپ تاپ استفاده کنی و میخوای تو این چند سال هیچ مشکلی نداشته باشی ، باید لپ تاپ خوبی تهیه کنی .

5- برندهایی مثل Asus ، Acer ، HP ، فوجیتسو ، IBM ، Sony ، Dell ، برندهای معروف بازار هستن . نظر شخصی من برای خرید لپ تاپ ارزون با کیفیت خوب Acer و لپ تاپ گرونتر با کیفیت خیلی خوب ASUS . نظر هر کسی میتونه متفاوت باشه

6- LED تصویر روشنتر و واضح تری میده

7- ربطی به برند نداره . بستگی به سخت افزار لپتاپ و نوع باطری داره .

8- خیلی از برندها لپ تاپ های با ضخامت کم تولید میکنن . ASUS , ACER , Dell و ... . ولی همیشه لپ تاپ های نازکتر گرونتر هستن .

لینک به دیدگاه

1- سندی بریج آخرین نسل پردازنده های اینتله که تو بازار اومده ، از نظر معماری ساخت خیلی پیشرفت کرده نسبت به نسل قبلی . برای همین میشه گفت بهترین پردازنده های فعلی بازار از این نسل هستن . پردازنده های این نسل با کدهای i3,i5,i7 و در ادامه یک کد 4 رقمی شناخته میشن . ممکنه بعد از کد 4 رقمی 1 یا 2 حرف هم اومده باشه .

2- بستگی به برند و شرکت گارانتی کننده داره . ممکنه داشته باشه ، ممکنه نداشته باشه .

3- یک لپتاپ با پردازنده Ci3 سری سندی بریج ، با 4 گیگ رم و گرافیک داخلی اینتل کفایت میکنه . کار رو انجام میده . ولی هرچقدر سیستم قویتر باشه ، کار سریعتر انجام میگیره .

4- همون مشخصات خوبه ، فقط بهتره که گرافیک جدا داشته باشه ، مثل GF540 . اگر چند سال میخوای از لپ تاپ استفاده کنی و میخوای تو این چند سال هیچ مشکلی نداشته باشی ، باید لپ تاپ خوبی تهیه کنی .

5- برندهایی مثل Asus ، Acer ، HP ، فوجیتسو ، IBM ، Sony ، Dell ، برندهای معروف بازار هستن . نظر شخصی من برای خرید لپ تاپ ارزون با کیفیت خوب Acer و لپ تاپ گرونتر با کیفیت خیلی خوب ASUS . نظر هر کسی میتونه متفاوت باشه

6- LED تصویر روشنتر و واضح تری میده

7- ربطی به برند نداره . بستگی به سخت افزار لپتاپ و نوع باطری داره .

8- خیلی از برندها لپ تاپ های با ضخامت کم تولید میکنن . ASUS , ACER , Dell و ... . ولی همیشه لپ تاپ های نازکتر گرونتر هستن .

ممنون دوست من از پاسختون

فقط مونده اون سوال اولی راجع به وضعیت بازار

الآن مناسبه برای یه خرید نسبتا ارزون؟

دلار یکم اومد پایین قیمت ها افت کرده یا نه؟

در مورد اون قسمت که قرمز کردم من فک میکنم اینطوری نباشه!

یعنی اعتقاد دارم سیستم عاملی مثل ویندوز نمیتونه از تمامی امکانات سخت افزاری استفاده کنه

خودم یه دسکتاپ دارم که چهار هسته ای هست ... q6600 هست و رمشم خوبه ولی اینطوری نیست که از تمام توان پردازنده استفاده کنه! یعنی انگار سیستم عامل توانایی استفاده از همشو نداره! نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

برای خرید ارزون که مناسب نیست . ولی قیمتها الان کمی ثابت شده . نوسان قیمت نسبت به 2-3 هفته پیش خیلی کمتره . ولی هنوز قیمتها خیلی بالاست . وضعیت بازار هم مشخص نیست . شاید گرونتر از الان بشه .

سیستم عامل از تمام توان پردازنده و رم استفاده نمیکنه . اگر اینکار رو بکنه که دیگه چیزی برای نرم افزارهای دیگه نمیمونه . ولی نرم افزارها میتونن از تمام توان یک پردازنده استفاده کنن . البته نه همه نرم افزارها . ولی هر چقدر سرعت پردازنده بیشتر باشه ، سرعت محاسبه و پردازش تو نرم افزارهایی مثل اتوکد بالا میره و هر چقدر مقدار رم بیشتر باشه فایلهای حجیم تری قابل اجرا و پردازش هستن .

لینک به دیدگاه

اکی دوست من

ممنون از شما

حالا بی زحمت چند مدل پیشنهادی + قیمت از لپ تاپ ها بدید که:

1 - 4 هسته ای و سندی بریج باشه

2 - 4 گیگ رم داشته باشه

3 - باطری نسبتا خوبی داشته باشه

4 - گارانتی خوبی داشته باشه

5 - led باشه

6 - گرافیک نسبتا خوبی داشته باشه و نه دیگه خیلی خوب که قیمتش رو نجومی کنه... در حد اجرای بازی مثل fifa و یکم بالاتر که ورژن های جدیدترش رو هم بتونه پاسخگو باشه طی 3 - 4 سال آینده

7 - قشنگ و شیک باشه و ضخامت خیلی زیادی نداشته باشه

اینی که معرفی میکنید در چه رنگ هایی هست؟

حدود قیمت هم حول و حوش 1.1 - 1.2... بیشتر هم شد فعلا معرفی کنید و یه مقایسه بکنید بینشون تا یکیش رو انتخاب کنم

من به غیر از این یه دونه ارزون تر هم میخوام که فعلا نمیخرم و صبر میکنم!

مرسی

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

بالا گفتم 1.1 تا 1.2

ضمنا هم سیستم عالمش داس باشه که دیگه پول الکی ندیم

و یو اس بی 3 هم باشه

وبکم و بلوتوث هم که داشته باشه

حالا مدل های بالاتر از 1.2 هم بود بگید و با مقایسه دلایل برتری رو بگید

راستی 15 اینچ هم باشه (فک کنم 15.6 هست درسته؟!)

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

دوستان مدل acer 5750g چطوره؟

نسبت به dell 5110 باید بهتر باشه درسته؟

یه مقایسه بکنید با مدل های پیشنهادی خودتون و این مدل:

dell xps 502

مرسی

لینک به دیدگاه

Asus U46SV-Core i5 2410 -4GB-640GB - GF 540 - 14 inch LED - 8 Cell - Win 7 H - 2.08 kg : 1310000 گارانتی سازگار 2 سال

Asus U40SD-Core i5 2430 -4GB-640GB - GF 520 - 14 inch LED - 6 Cell - DOS - 1.98 kg : 1310000 گارانتی سازگار 2 سال

MSI GE620-Corei5 2410 -8GB-750GB - GF 540 - 15.6 inch LED - 6 Cell - DOS - 2.8 kg : 1255000 گارانتی ماتریکس 1 سال

ACER Aspire 5755G-Core i5 2410 -4GB-500GB - GF 540 2GB - 15.6 inch LED - 6 Cell - DOS - 2.6 kg : 1050000 گارانتی سازگار 1 سال

ACER Aspire 4755G-Core i5 2410 -4GB-640GB - GF 540 - 14 inch LED - 6 Cell - DOS - 2.2 kg : 1050000 گارانتی سازگار 1 سال

لینک به دیدگاه

Asus U46SV-Core i5 2410 -4GB-640GB - GF 540 - 14 inch LED - 8 Cell - Win 7 H - 2.08 kg : 1310000 گارانتی سازگار 2 سال

Asus U40SD-Core i5 2430 -4GB-640GB - GF 520 - 14 inch LED - 6 Cell - DOS - 1.98 kg : 1310000 گارانتی سازگار 2 سال

MSI GE620-Corei5 2410 -8GB-750GB - GF 540 - 15.6 inch LED - 6 Cell - DOS - 2.8 kg : 1255000 گارانتی ماتریکس 1 سال

ACER Aspire 5755G-Core i5 2410 -4GB-500GB - GF 540 2GB - 15.6 inch LED - 6 Cell - DOS - 2.6 kg : 1050000 گارانتی سازگار 1 سال

ACER Aspire 4755G-Core i5 2410 -4GB-640GB - GF 540 - 14 inch LED - 6 Cell - DOS - 2.2 kg : 1050000 گارانتی سازگار 1 سال

ممنون

نظر شما روی کدوم یکی هست؟

و میشه یه مقایسه بین اینی که مد نظر شماست با مدل هایی که من گفتم بکنید؟

لینک به دیدگاه

dell xps 502 که خیلی قیمتش بالاست . dell 5110 هم لپ تاپ با کیفیتی نیست . 5750g تفاوت چندانی با 5755g نداره . تفاوتشون بیشتر ظاهریه . 5755 کمی باریکتره .

من بین مدلهایی که معرفی کردم ، مدل اول رو بیشتر پیشنهاد میدم . اون شرایطی که مد نظر شما بود بیشتر توش رعایت شده . البته قیمتش کمی بالاتره . وزن کمی داره . خیلی باریکه . باطری خوبی داره . پردازنده ، رم و گرافیک مناسبی داره .

لینک به دیدگاه

این مدل هایی که شما معرفی کردید رو من بررسی کردم همه 2 هسته ای هستند

تو این قیمت ها تا همون 1.3 ... چهار هسته ای چیزی نیست پیشنهاد بدید؟

5750g رو من یه مدلش رو دیدم که i7 بود... میخوام بدونم اینا ورژن های مختلف داره؟

اینایی که شما معرفی کردید i7ش نیست؟

و یه سوال کلی: کلا بیشتر لپتاپ چند اینچی طرفدار داره؟

14" کوچیک نیست زیاد؟

لینک به دیدگاه

لپتاپ های Ci7 که 4 هسته ای هستن گرونترن . از حدود 1400 شروع میشن . اونهایی هم که قیمت کمتر دارن ، قطعات دیگه شون ضعیفتره یا گارانتی خوبی ندارن .

بله ، لپتاپ ها با مشخصات مختلفی عرضه میشن . شما یک مدل لپتاپ رو میتونید با چندین نوع مشخصات ببینید . همون 5750g شاید 10 مدل مختلف داشته باشه .

اینهایی که معرفی کردم ، Ci7 دارن . اما نمیدونم تو بازار هست یا نه . ضمنا قیمتشون هم بالاتره .

اندازه لپتاپ به کاری که با اون انجام میدی بستگی داره . اگر خیلی جابه جا میشی ، کوچکتر و سبکتر بهتره . اگر احتیاج به صفحه بزرگ داری ، پس باید با سنگینی اون هم کنار بیای . معمولا لپتاپ های 15.6 بیشتر خریدار داره . چون حد وسط هستن و تنوع بیشتری هم دارن .

لینک به دیدگاه

ممنون حامد جان از اطلاعاتت

فقط بی زحمت یکی دو مدل از i7 ها هم بگو که سایر قطعاتش به خوبی همین مدل هایی که گفتی باشه و ضمنا 15.6 اینچ هم باشه

اگه پیدا نشد یا قیمتش بالا بود خیلی همون مدلی که معرفی کردید رو میگیرم

فقط یه سوال... این i5 ها که معرفی کردید در عمل آیا استفاده ازشون محسوسه تا اینکه i7 باشه؟

من خودم فک نمیکنم اینجوری باشه :-؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رو این دو مدل هم تحقیق کنید

Lenovo Y570

Asus N55sf

لینک به دیدگاه

Asus N53SV-Core i7-6GB-750 هست که با 2 سال گارانتی الماس 1650000 تومانه .

MSI GE620-Core i7-8GB-750GB هم هست که با 1 سال گارانتی ماتریکس 1460000 تومانه .

Acer Aspire 5755G-Core i7-8GB-1TB با 1 سال گارانتی سازگار 1500000 تومانه .

همه 15.6 هستن و کارت گرافیک GF 540 1GB مجزا دارن .

لینک به دیدگاه

حامد جان اینا رمشون خیلی بالاست. هاردشونم بالاست

از این سری چیزی سراغ نداری؟:

i7

4 gb ram

500 gb hdd

لینک به دیدگاه

همین مدلها با رم 4 و هارد 500 هم موجود هستن . ولی تو بازار باید بگردی . باید از مغازه سوال کنی . بودنش که هست . اتفاقا به صرفه تر هم هستن . قیمتشون کمتره . من 14 اینچ اون ایسوس رو قبلا برای دوستم گرفتم . خیلی ازش راضیه . شیک هم هست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...