رفتن به مطلب

انتخاب cpu برای visual studio

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

این دو مدل مادربرد msi اگر از خارج کشور تهیه بشه بصرفه تره.

تو ایران بعید بدونم اصلا باشه و اگرم باشه قیمت 2.500 باید براش بزنن چون بالارده ترین تو 450 حساب میشه!

حالا 4900 نیومده فعلا 

لینک به دیدگاه

• ارسال 62
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 5 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

همین که استوک جواب بده کافیه ، برای اورکلاک ،باید x470 یا x570  تهیه کرد ، این دو مدل مادربرد msi اگر از خارج کشور تهیه بشه بصرفه تره.

خوب اینهم هست با قیمت 2100

asus  TUF B۴۵۰-PRO GAMING

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mehdi_kingmax گفته است :

خوب ما که اهل اورکردن نیستیم.

با خودتونه انچنان هم اور پذیر نیست مثل اینتل

در 11 دقیقه قبل، mehdi_kingmax گفته است :

یه سایتی نظرمو جلب کرد.اینجا کامپایل 2600 بهتر از 8600k شده.

https://www.gamersnexus.net/guides/3460-new-cpu-bench-methodology-workstation-program-compile-tests-premiere

این سرعت کامپایله نه بهینه بودن کامپایلر

سرعت کامپایل مثل رندر میمونه تبدیل کردن و فراهم کردنه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mَd گفته است :

تو ایران بعید بدونم اصلا باشه و اگرم باشه قیمت 2.500 باید براش بزنن چون بالارده ترین تو 450 حساب میشه!

حالا 4900 نیومده فعلا 

قیمت کارکرده مادربرد msi tomahawk  تو آمازون ببینی ، سر به بیابان میذاری :)

61E929F3-32EB-4F5C-9D45-066A7C41E120.jpeg

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mَd گفته است :

با خودتونه انچنان هم اور پذیر نیست مثل اینتل

این سرعت کامپایله نه بهینه بودن کامپایلر

سرعت کامپایل مثل رندر میمونه تبدیل کردن و فراهم کردنه

درسته اونجاشو دقت نکردم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mehdi_kingmax گفته است :

درسته اونجاشو دقت نکردم

خلاصه با خودتونه من بدی ها و خوبی های همرو گفتم

برای کد زنی اینتل پیشنهاد میشه وچیزیم نیست که مثلا کد زنی 2سال دیگه سنگین تر بشه شاید ide سنگین بشه که میگم یه ssd جوابشه

شاید پروژه شما سنگین بشه ولی از پس برخواهد اومد چون قبلا  ،7700 بود که باهاش کارای خیلی شاخی انجام میدادن تازه این 4هستس نه 6هسته

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mَd گفته است :

برای کد زنی اینتل پیشنهاد میشه وچیزیم نیست که مثلا کد زنی 2سال دیگه سنگین تر بشه شاید ide سنگین بشه که میگم یه ssd جوابشه

شاید پروژه شما سنگین بشه ولی از پس برخواهد اومد چون قبلا  ،7700 بود که باهاش کارای خیلی شاخی انجام میدادن تازه این 4هستس نه 6هسته

نه ممنون.نظرم بیشتر روی اینتل هست.یه لحظه اون سایت نظرمو جلب کرد.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mَd گفته است :

یک چیزی یادم رفتم بپرسم .درمورد رایزن نسل 3 چی.کد زنی اون چجوریه در مقایسه با 8400

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mehdi_kingmax گفته است :

یک چیزی یادم رفتم بپرسم .درمورد رایزن نسل 3 چی.کد زنی اون چجوریه در مقایسه با 8400

خود کد زنی که مشکل نداره تو هیچ سیپیویی ولی اجرای دستوراتی که دادید ممکنه مشکل داشته باشه یا کرش کنه

سری 3000رایزن خوبن  ارزش خرید دارن!

صب بخیر و خدانگهدار

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خود کد زنی که مشکل نداره تو هیچ سیپیویی ولی اجرای دستوراتی که دادید ممکنه مشکل داشته باشه یا کرش کنه

سری 3000رایزن خوبن  ارزش خرید دارن!

صب بخیر و خدانگهدار

صبح شما هم بخیر و خداحافظ

لینک به دیدگاه

میدونین چیه آدم به هر فرومی سر میزنه با یک سری نظرات مواجه میشه که از طرف مشاورین هم هست و کسایی که تو این کار تخصص دارن و جوابهای متفاوتی میبینه.

این یک نمونه که قبل این که بیام تو فروم لیون در فروم شهر سخت افزار با مشاور اونجا  امید اقا مطرح شد و اینجوری پاسخ دادن.ولی در نهایت من پاسخهای قانع کننده تری از شما دریافت کردم.متشکرم

"سلام.بین i5 8400 و ryzen 5 2600 کدوم برای visual studio مناسبه؟ tomshardware که میگه amd در application بهتر عمل میکنه.میخواستم نظر دوستان رو بدونم.اصلا واقعا تفاوتی هست یا همش شعار و حرف الکیه؟دوستی میگفت من زیاد با visual studio کار کردم حتما اینتل بگیر.من هم موندم واقعا.

سلام
اگر بتونی بودجه را تا 3.280 بالا ببری
AMD Ryzen 5 3600
الان دیگه حرف از سازگاری بهتر با اینتل بیشتر شبیه افرادی که از سال 2012 خواب بودن و تو سال 2020 بیدار شدن . "

ویرایش شده توسط mehdi_kingmax
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mehdi_kingmax گفته است :

میدونین چیه آدم به هر فرومی سر میزنه با یک سری نظرات مواجه میشه که از طرف مشاورین هم هست و کسایی که تو این کار تخصص دارن و جوابهای متفاوتی میبینه.

دل خودت چی میگه؟اینتل یا amd؟همونو بخر ،تفاوت خیلی بزرگی ندارن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

من 4 ساله asp.net کار میکنم و بالطبع با visual studio

در حال حاضر توی محل کار با یک لپ تاپ که یه پردازنده i7 4500u که فکر کنم توانی  کمتر از i3 6100 داشته باشه دارم کار میکنم.

توی منزل هم با سیستم خودم که i5 6600k داره کار میکنم.

قبل از این i5 هم یه پردازنده amd fx 4350 داشتم. بنا به شرایط کار با سیستم های دیگری هم کار کردم که اصلا یادم نیست چی بودند و نمیخوام سرتون رو درد بیارم.

ببنید تفاوت چشمگیری از وقتی که از fx به i5 ارتقا دادم سیستم خودم رو توی گیم ها مشاهده کردم اما توی ویژوال استدیو نه!!

همچنین در حال حاضر که در روز نصف تایممو با اون لپ تاپی که ذکر کردم کار میکنم توی محل کار و نصف تایک رو در منزل با سیستم خودم.

هر دو سیستم دارای ssd هستند و ویژوال استدیو روی ssd نصب شده.

در واقع هنگام کد نوشتن با ویژوال استدیو 2019 اگر به طور مثال snippet ها برای اولین بار روی سیستم خودم 2 ثانیه بخوان لود بشن توی لپ تاپ 4 ثانیه لود میشه!!

اگر یک پروژه بزرگ مثل فروشگاه اینترنتی رو با حجم باینری حدود 1 مگابایت (که بیشتر از 30000 خط کد c# رو شامل میشه) بخوام بیلد بگیرم بجز اولین بیلد که تفاوتشون محسوس هست در بیلد های بعدی در حد 2 الی 3 ثانیه تفاوت وجود داره.

حالا با توجه به این توضیحاتی که دادم که تجربیات بنده هست، شما اختیار دارید که انتخاب کنید.

واقعا اگر شما یک i3 نسل 9 ببندید یا i9 9900k و به شرطی که رم کافی و ssd داشته باشید تفاوتی که حس خواهید کرد در حد چند ثانیه خواهد بود (توجه داشته باشید که این مثال رو میشه برای amd هم زد)

پس با خیال راحت به اندازه بودجه و از برند مورد علاقه خودتون خرید کنید. ولی ssd رو فراموش نکنید.

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...