رفتن به مطلب

مشکل جدی هنگام استفاده از لپ تاپ (کمک فوری)

ParsaEs
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درایور گرافیک رو آپدیت کردید؟ 

توی کنترل پنل انویدیا تنظیمات و بازی ها رو بزن روی high performance ببین درست میشه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

من یه لب تاپ دارم2 تا مشکل داره.

اولیش اینه که لب تاپم کارت گرافیک geforce 820m داره و درایور نسخه 417.01 مخصوص کارت های سری بالای 600 دانلود کردم ولی موقع نصب ارور میده که ویندوز اخرین نسخه نیست و درایور با کارت سازگار نمی باشد.ویندوز رو اپدیت کردم و تو سایت انویدیا هم چک کردم ولی بازم نصب شد.می تونید کمکم کنید لطفا؟

دومی هم اینه لب تاپم خاموش نمیشه!وقتی shutdown میکنم چراغ پاور لب تاپ روشن میمونه،sleep میکنم بازم چراغ پاور روشنه بعد صفحه خاموشه هر کاری هم کنم نمیتونم روشن کنم مجبور باتری رو در بیارم یا از برق بکشمش.ویندوز هم عوض کردم ولی هنوز اینطوریه چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

من یه لب تاپ دارم2 تا مشکل داره.

اولیش اینه که لب تاپم کارت گرافیک geforce 820m داره و درایور نسخه 417.01 مخصوص کارت های سری بالای 600 دانلود کردم ولی موقع نصب ارور میده که ویندوز اخرین نسخه نیست و درایور با کارت سازگار نمی باشد.ویندوز رو اپدیت کردم و تو سایت انویدیا هم چک کردم ولی بازم نصب شد.می تونید کمکم کنید لطفا؟

دومی هم اینه لب تاپم خاموش نمیشه!وقتی shutdown میکنم چراغ پاور لب تاپ روشن میمونه،sleep میکنم بازم چراغ پاور روشنه بعد صفحه خاموشه هر کاری هم کنم نمیتونم روشن کنم مجبور باتری رو در بیارم یا از برق بکشمش.ویندوز هم عوض کردم ولی هنوز اینطوریه چی کار کنم؟

نسخه ویندوز؟گرافیک انبرد نصبه؟

ویندوز رو بزارید اپدیت شه خودش تمام درایورهای لازم رو دانلود میکنه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

مدل لپتاپ؟

ویندوزی که نصب کردین؟

ASUS X550L

Win 10 pro update Nov18

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

نسخه ویندوز؟گرافیک انبرد نصبه؟

ویندوز رو بزارید اپدیت شه خودش تمام درایورهای لازم رو دانلود میکنه

ویندوز 10.از تو device manager زدم ولی نسخه های خیلی قدیمی رو دانلود میکنه.

ویندوز هم فول اپدیته

لینک به دیدگاه

منظورم گرافیک انبرد اینتل هست

اگه همه چی درست باشه میمونه خود ویندوز

Untitled.png

لینک به دیدگاه

سلام.

درسته اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنند.

ولی به نظر من نرم افزار Driver Booster رو  نصب کنید و بزارید اسکن کنه و درایور های مورد نیاز رو پیدا و نصب کنه.

من سالهاست از این نرم افزار استفاده میکنم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

ASUS X550L 

Win 10 pro update Nov18

ویندوز اورجینال 8.1 خودش چی شد؟

آپگرید کردید؟

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

ویندوز اورجینال 8.1 خودش چی شد؟

آپگرید کردید؟

اون هارد قبلیم بود که خراب شد و روی این هارد جدیدم دوباره نصب کردم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

اون هارد قبلیم بود که خراب شد و روی این هارد جدیدم دوباره نصب کردم

تمام درایور ها روی همون هارد قبلی بوده. ازش بک آپ نداشتین برگردونید روی این؟

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

یه لپ تاپ دارم که کارت گرافیکش rtx 2070 max q هستش ولی از اونور cpu 8750 h  شش هسته داره.با توجه به مشخصات ممکنه گلوگاه یا هر ایراد دیگه باشه چون نسبت به کارت گرافیک فریم کمی توی بنچمارک و گیمینگ میگیرم.

میشه کمکم کنید؟

لینک به دیدگاه

سلام.

بهترین کار برای اینکه مطمئن بشید این هست که gpu/cpu usage رو با استفاده از msi afterburner چک کنید هنگام بازی.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

یه لپ تاپ دارم که کارت گرافیکش rtx 2070 max q هستش ولی از اونور cpu 8750 h  شش هسته داره.با توجه به مشخصات ممکنه گلوگاه یا هر ایراد دیگه باشه چون نسبت به کارت گرافیک فریم کمی توی بنچمارک و گیمینگ میگیرم.

میشه کمکم کنید؟

سلام 

خیر دوست عزیز خیالتون راحت باشه هیچ گلوگاهی نیست و کمپانی های سازنده لپتاپ  توی پیکر پندی اولویت مچ شدن قطعات رو در نظر میگیرند .

مشکل اینکه شما چند فرم کمتر میگیرید اینه قطعا سایتها با پیکر بندی دقیق همه قطعات شما بنچمارک هاشون  ارائه نمیشه و گاها میتونه منابع سیستمتون ازادتر نباشه .

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، moly گفته است :

سلام 

خیر دوست عزیز خیالتون راحت باشه هیچ گلوگاهی نیست و کمپانی های سازنده لپتاپ  توی پیکر پندی اولویت مچ شدن قطعات رو در نظر میگیرند .

مشکل اینکه شما چند فرم کمتر میگیرید اینه قطعا سایتها با پیکر بندی دقیق همه قطعات شما بنچمارک هاشون  ارائه نمیشه و گاها میتونه منابع سیستمتون ازادتر نباشه .

2070 لپتاپ از 2070 pcضعیفتر عمل میکنه اینو مد نظر داشته باشید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

قطعات لپتاب زیر نظر متخصین تولید کنندگانشان اسمبل میشن و هیچ گلو گاهی بین هیچیک از قطعاتشون نیست .از اونجایی که اکثر کاربران دسکتاپ ها همشون خودشونو متخصص میدونن و دست به اسمبل و اپگرید قطعات نامتعارف میزنند و باعث بروز یه سری مشکلات از کندی ،لگ ،هنگ کردن و غیره میشوند محبث گلوگاه رو معنا بخشیدن که باعث بروز چنین مشکلاتی نشوند.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام.

بهترین کار برای اینکه مطمئن بشید این هست که gpu/cpu usage رو با استفاده از msi afterburner چک کنید هنگام بازی.

با برنامه omen commander خود لپ تاپ چک میکنم

در 19 ساعت قبل، moly گفته است :

سلام 

میدونم ولی بعضی وقتا فریم کمتر میگیرم بعضی اوقات بیشتر

در 19 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

مد نظر دارم نسبت به لپ تاپ میگم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من یه لپ تاپ دارم با سی پی یو i7-8750h 2.2 ghz وکارت گرافیک rtx 2070 max q .

تو هر بازی یا برنامه سنگین طراحی که میرم سی پی یو 100 درصد میشه ولی کارت گرافیک تا 6.6 گیگ بالاتر نمیره.

حس میکنم کامل زورشو نمیزنه

گلوگاه میتونه باشه؟

یا نرم افزاریه؟

یا شاید بازی یا برنامه نیست که بتونه از این کارت گرافیک بیشتر استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

سلام من یه لپ تاپ دارم با سی پی یو i7-8750h 2.2 ghz وکارت گرافیک rtx 2070 max q .

تو هر بازی یا برنامه سنگین طراحی که میرم سی پی یو 100 درصد میشه ولی کارت گرافیک تا 6.6 گیگ بالاتر نمیره.

حس میکنم کامل زورشو نمیزنه

گلوگاه میتونه باشه؟

یا نرم افزاریه؟

یا شاید بازی یا برنامه نیست که بتونه از این کارت گرافیک بیشتر استفاده کنم؟

درود بر شما دوست گرامی

طبق محاسبه  در لینک زیر ، در حالت لود 100 % سی پی یو و گرافیک شما ، سی پی یو تون 14.1%  باتلنک یا همون گلوگاه ایجاد میکنه و در واقع سی پی یو شما از گرافیکتون ضعیف تر هست!

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-8750H/GeForce_RTX_2070/0Qd12xlu/8/

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست گرامی

طبق محاسبه  در لینک زیر ، در حالت لود 100 % سی پی یو و گرافیک شما ، سی پی یو تون 14.1%  باتلنک یا همون گلوگاه ایجاد میکنه و در واقع سی پی یو شما از گرافیکتون ضعیف تر هست!

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-8750H/GeForce_RTX_2070/0Qd12xlu/8/

خوب کاری نمیشه کرد؟

مثلا قدرت رو کارت بندازیم؟

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

خوب کاری نمیشه کرد؟

تو بازی که بنده زیاد نمیتونم کمک کنم ولی تو نرم افزار بستگی داره با چه نرم افزاری کار کنید و ببینید که اون نرم افزار CPU محور هست یا GPU محور؟ مثلا تو نرم افزار های Adobe شما تو تنظیمات میتونید کارت گرافیکتون رو برای پردازش ها ست کنید تا از بار پردازشی سی پی یو کم بشه و یا مثلا تو نرم افزار های 3D هم همین طوره و میشه کارت گرافیک رو ست کرد البته کارت های NVIDIA رو نه AMD  و مثلا تو بحث رندرینگ بعضی موتورهای رندر CPU محور هستن و یه سری دیگه GPU محور هستن که خب اونهایی که CPU محورن رو نمیشه کاریش کرد و بیشترین بار روی همون سی پی یو هست.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

خوب کاری نمیشه کرد؟

داخل چه بازی پردازنده 6c/12t صد در صد شده ؟ میشه با خاموش کردن بعضی تنظیمات cpu hog مثله سایه و view distance و level of details و ... لود پردازنده رو پایینتر اورد. با بالاتر بردن رزولیشن و استفاده از supersampling  یا ray tracing هم میشه کاری کرد که گرافیک اونقدر کار داشته باشه که اونوقت خودش گلوگاه بشه.منظورتون از 6.6 گیگ وی رم بود ؟ gpu usage چقدر میشه حین گیم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از بایوس بررسی کنید که ایا HT پردازنده روشن هست یا خیر.اگر خاموشه روشن کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HosseiNFasteR گفته است :

از بایوس بررسی کنید که ایا HT پردازنده روشن هست یا خیر.اگر خاموشه روشن کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید

نمیشه از بایوس انجام نداد؟

چون بایوس من لاک کرده خوده اچ پی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...