رفتن به مطلب

چند مورد، چند اسکرینشات و چند سوال

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

بعد از پیاده سازی سیستم جدید و تست اون، بنچمارک ها رو گرفتم و میخام اینجا به اشتراک بزارم. ضمنا چند سوال هم داشتم که میخاستم متخصصین گرامی راهنماییم کنن.

در مورد وضعیت قطعات هم یه توضیح مختصر بدم:

CPU مدل Intel Core i9 9900K هست و حالت پایست و اوورکلاک نشده هر چند که XMP رم ها روشنه و به هر حال یه لود اضافه روشه. فن های CPU و سیستم طبق کروی که خودم مشخص کردم کار میکنن و در پایین اسکرینشاتش رو قرار دادم.

کارت گرافیک هم مدل MSI 2080Ti Gaming X Trio هست که نه خودش و نه مموریش اوورکلاک نشده چون نیازی نمیدیدم به این کار و البته در موردش یه نکته عجیب و جود داره و اولین سوالمم مربوط به همینه. این یه پردازنده گرافیکی قدرتمنده و فکر میکردم کلا فن هاش رو  دور کامل کار کنن ولی در کمال تعجب دیدم زیر 61 درجه سانتیگراد اصلا فن ها روشن نمیشن. و در فول لود و زمان طولانی گیم زدن هم حد اکثر دماش به 76 درجه رسید. من بیشتر از نصف زمانی که تا حالا با این سیستم کار کردم دمای گرافیک بین 50 تا 60 درجه بوده و فن ها ی گرافیک هم همونطور که بالا گفتم خاموش. خب حالا با در نظر گرفتن اینکه دمای این کارت گرافیک در همه ی موارد کاربریم بین 50 تا 76 درجست (اصلا شما 80 درجه در نظر بگیرید) به نظرتون نیازیه که تو کرو سرعت فن ها دست ببرم یا بزارم همینجوری باشه؟ 

رم ها هم 4 تا ماژول 16 گیگ هستن که مشخصات هر ماژول تو اسکرینشات ها هست. من پروفایل XMP 2 رو براشون فعال کردم و نتیجش شد 10 درجه گرمتر کار کردن CPU. تا الان تو تست ها و بازیام تفاوتی ندیدم. به نظرتون مفیده بزارم فعال باشه یا بزنم غیر فعالش کنم که CPU خنک تر کار کنه؟

ضمنا میدونم بعضی از سوالات خیلی تخصصی هستن. ولی بازم گفتم تو این فروم متخصص کم نیست و پرسیدنشون ضرری نداره.

این تست 3D Mark هست که نتایجش و کانفیگم رو میتونید تو این لینک هم با جزئیات ببینید: http://www.3dmark.com/spy/10529411

3D_Mark_1_2020.2.8.thumb.png.34638a76b0c5befbdb0d4f02da578744.png

1782555240_3DMark22020.2.8.thumb.png.39dea448e08e7f6336b0a9cec6439522.png

اینم از Cinebench R20 :

1354238978_CinebenchR202020.2.8.thumb.png.a832e74b5f76ed31732fe738b4816483.png

و اینم از کانفیگ رم ها. کسی میتونه بگه از کجا باید بفهمم نوعشون چیه؟ (منظورم اینه که ببینم Samsung B-Die هستن یا خیر)

CPUID_CPU-Z_2020.2.8.thumb.png.16c2bc4c612d831e926838320b1458b3.png

اینم از اطلاعات سنسور ها در CPUID HWMonitor که در موردشون چند تا سوال داشتم. اولا با توجه با اینکه من زمانی که بنچمارک میگرفتم با توضیحاتی که بالا دادم این نرم افزار باز بوده و داشته مانیتور میکرده و خب بنچمارک از سنگینترین بازیام سیستم رو بیشتر درگیر میکنه به نظرتون دما ها و ولتاژ ها مناسبه؟ دوما اینکه هیچ راهی نداره برای فهمیدن دور فن و دمای PSU و اینکه بدونی مصرفش در هر زمان چقدره؟ میدونم چون هدری نداره که به مادربرد وصل بشه احتمال این کار نیست ولی گفتم شاید روش خاصی به ذهنتون برسه. و اما سومین سوالم اینه که در انتهای لیست آخرین تب پرفورمنسه و مواردش با صفر و یکه لاجیکال مشخص شدن. میخاستم ببینم تو این مورد مشکلی نداره سیستمم؟ با توجه به اینکه من پاورم 1200 واته و اینجا تو مکس زده پاور لیمیتم رو یک و برای موارد پایینیش هم این اتفاق افتاده.

CPUID_HWMonitor_1_2020.2.8.thumb.png.a72d6de2800b1ffdba293ec0381748fc.png

CPUID_HWMonitor_2_2020.2.8.thumb.png.9ae1f1ed2b87d4f1580224f33776e330.png

اینم کرو دور فن های سیستم و واتر کولر که هم برای چهار فن سیستم و هم برای سه فن واتر کولر دقیقا همین مقادیر رو گزاشتم. به نظرتون مناسبه؟

MSI_Dragon_Center_2020.2.8.thumb.png.42971b877347f2b8e942e1c28aff7495.png

و اما میرسیم به سوالات درایور گرافیک:

به نظرتون روشن کردن Low Latency Mod با توجه به قدرتمند بودن پردازنده سیستم توجیهی داره یا خیر؟

Screenshot_(17).thumb.png.64dede290aea65ccbb74115ac39e3d73.png

همچنین در مورد عمق رنگ هم با توجه به اینکه مانیتورم 8bit+FRC هست که در ویندوز 10 بیت در نظر میگیرن، به نظرتون گزاشتن این مورد روی 10 بیت تاثیری داره؟ وکجا میتونه خودشو نشون بده؟ چون همه گیم ها 8 بیت هستن. و در مورد Output Color Format میخاستم ببینم به نظرتون رو کدوم گزینه بزارم و اگه میشه تفاوتشم بگید.(مدل مانیتور من LG 34GK950F-B هست با پنل IPS و رزولیشن 3440 در 1440 و رفرش ریت نیتیو 144 هرتز که من دقیقا در همین مشخصات ازش استفاده میکنم رزولیشن و رفرش ریت گیم هام هم همینه مگر اینکه اولترا واید براشون تعریف نشده باشه که در اونصورت روی 2K بازی میکنم)

Screenshot_(18).thumb.png.703ad4e38825cb00193af36e475f2de7.png

Screenshot_(19).thumb.png.fb0c399efb5040ad8af30a62cec2bb39.png

و اما آخرین سوالم اینه که اگه تو عکس پایین اون تیک آخریه رو بزنم چه تفاوتی ایجاد میشه؟ تو یوتیوب بعضیا زدن و بعضیا هم نه اونم دقیقا برای همین مانیتوری که من دارم.

Screenshot_(20).thumb.png.f8b2b70de098a306e907fb2bd1c7953c.png

و در پایان ممنون از اینکه تا پایان خوندید و پیشاپیش از اینکه وقت میزارید و به هر مورد که توش اطلاعت دارید پاسخ میدید متشکرم

• لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام کیستون چه مدلی هست ؟

چنتا ورودی و خروجی هوا داره و جنس فن ها چیه ؟

همچنین کولر cpu چه مدلی هست ؟

با این سیستم قدرتمند و داغی ک سرهم کردید باید حداقل دو تا ورودی هوا و سه تا خروجی از بالای کیس داشته باشید 

گرافیک دماش اوکیه ولی به نظرم پردازنده دماش بالاس و حدس میزنم کیستون تهویه مناسب نداره

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، hesam_z گفته است :

سلام کیستون چه مدلی هست ؟

چنتا ورودی و خروجی هوا داره و جنس فن ها چیه ؟

همچنین کولر cpu چه مدلی هست ؟

با این سیستم قدرتمند و داغی ک سرهم کردید باید حداقل دو تا ورودی هوا و سه تا خروجی از بالای کیس داشته باشید 

گرافیک دماش اوکیه ولی به نظرم پردازنده دماش بالاس و حدس میزنم کیستون تهویه مناسب نداره

همه ی اطلاعات در مورد کیسی که گرفتم به همراه عکس های بعد از اسمبلش در این تاپیک موجوده. چون اکثر دوستان در جریانن و توضیحاتشم زیاده گفتم بهتره مجدد بیانشون نکنم.

ضمنا پردازنده بدون تعارف گرمترین پردازنده موجوده و این دما ها هم با واتر کولر 360 هست. البته در نظر بگیرید لودش توی بنچمارک همه هسته ها 100 در صد بود ولی تو سنگینترین بازی 6 تا هسته و اونم حد اکثر 40 درصد هست. تو این مورد سناریوی بدترین حالت رو در نظر گرفتم.

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

سلام. من از روی تجربه ای که اخیران داشتم پیشنهاد می دم به جای فعال کردن xmp دقیقا تنظیم های نوشته شده در cpuz رو یاداشت کنید.( اطلاعات نوشته در بخش SPD  و ستون xmp) که شامل 5 مورد اول و ولتاژ هست رو دستی  اعمال کنید، این طوری دمای پردازنده کمتر می شه چون موقع فعال کردن xmp  علاوه بر رم ، یه تنظیم های بی خودی در پردازنده و ولتاژ های عجیب غریب فعال می شه که باعث داغ شدن بی خود پردازنده می شه. تازه اگه بازم دما مناسب نبود می تونید فرکانس رم رو کمتر و مثلا 3000 هم قرار بدید که بازم دما کمتر بشه. 

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم وقتی xmp رو فعال کردید مموری کنترلر هم ولتاژش رفته بالا و  پردازنده داغ تر شده. برای اینکه ببینید رم چه چیپی داره میتونید از thaiphoon burner استفاده کنید معمولاً زیر manufacturer و die density میزنه که چی هست. همه 3200های cl14 رو میدونم که samsung b die هستن ولی cl16 احتمالاً سامسونگ d die یا هاینیکس a die باشه.

low latency mode داخل بعضی از بازیها مشکل داره ولی خب  بود و نبودش تو بازیهایی غیر از سبک شوتر آنلاین مثل کانتر و اورواچ و رینبو و ... مهم نیست در هر جهت.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام

فکر کنم وقتی xmp رو فعال کردید مموری کنترلر هم ولتاژش رفته بالا و  پردازنده داغ تر شده. برای اینکه ببینید رم چه چیپی داره میتونید از thaiphoon burner استفاده کنید معمولاً زیر manufacturer و die density میزنه که چی هست. همه 3200های cl14 رو میدونم که samsung b die هستن ولی cl16 احتمالاً سامسونگ d die یا هاینیکس a die باشه.

low latency mode داخل بعضی از بازیها مشکل داره ولی خب  بود و نبودش تو بازیهایی غیر از سبک شوتر آنلاین مثل کانتر و اورواچ و رینبو و ... مهم نیست در هر جهت.

خیلی ممنون. واقعا چند وقت بود که فکرم رو مشغول کرده بود. چک کردم و این رو نوشته بود: Die Density / Count: 8 Gb B-die (Boltzmann / 20 nm) / 1 die

فقط میخاستم ببینم این بهترین کنترلره دیگه؟ و اینکه رم ها هر کدوم از ماژولها 16 گیگه. چرا تو این بخش زده 8؟ تو بقیه بخش ها هم همون 16 گیگ رو زده.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

کارت گرافیک هم مدل MSI 2080Ti Gaming X Trio

من کلا حاضرم فن بسوزه خرج فن کنم ولی نزارم دما بالاتر از 70-75 بره و عمر کارت کم بشه!

شما هم اگه مثل منید از دمای 40 درجه فن رو تنظیم کنید تا دمای 60 درجه نهایت 30 درصد بچرخه و بقیشم پلکانی زیاد بشه تا 5درجه قبل از دمای مجاز به 100 درصد برسه

اگه اینکارو کنید دماتون خیلی کمتر میشه  البته باید تست کنید شاید درصدایی که گفتم کمی بالا پایین بشه

رم ها هم 4 تا ماژول 16 گیگ هستن که مشخصات هر ماژول تو اسکرینشات ها هست

2ماژول در 2پارت یا دوال چنل

اگه فرکانس اصلی 2666 باشه پهنای باند شما 42.654 گیگ باید باشه اگه 3200 باشه میشه 50 گیگ

اون 8گیگ اضافه تفاوتی نیست به چشم بیاد و 10 فریم زیاد بگیره 

بیزحمت aida64 نصب کنید از قسمت مموری رید ورایتش تست بزارید تا ببینم درست گفتم یا نه

اگه تفاوت خاصی نمیبینید همون فرکانس پایه بزارید بمونه

به نظرتون دما ها و ولتاژ ها مناسبه؟

سیپیو زیاده 

در طولانی مدت اذیتت میکنه  vrm رو 

اینقدر قوی هست که الان نیاز به فرکانس 4.8 نیستش 

فرکانس بوست رو برای همه هسته ها 4.5 ست کن بعد یه قسمت offset داری تو مادربرد برای انحراف دادنه 

بزارش رو منفی بعد از 0.010  ولت کم کن ازش تست بگیر دوباره کم کن تست بگیر ........تا کرش کنی  این باعث میشه که ولتاژ رو شما تعین نکنی چقدر باشه به صورت دستی ولی بهش اجبار میکنی که اون قدر انحراف منفی داشته باشه یعنی مثلا الان ولتاژ 1.30 هست و شما رو -0.050 گذاشتی ولتاژت بشه 1.25 و همین حوالی بچرخه تو لودینگ و در زمان بیکاری هم که مشخصه چقدره زیر 1ولته

بعد میتونید c-state رو غیرفعال کنید برای کارایی بیشتر چون این گزینه باعث میشه شما در بیکاری فرکانست به زیر 1گیگاهرتز برسه برای مصرف برق بهتر و کمتر ولی تغیر بین این حالت ها معمولا در بازی باعث لگ میشه چون در بازی شما همیشه که تو لود نیستی یهو در صحنه ای شلوغ میشه و فرکانس مجبوره بیشتر بشه و این تاخیر به ضرر شماست 

اگه باز به فرکانس 4.9 علاقه داری پس همون offset رو درنظر بگیر و براش تعین کن تا حداقل دمات کمتر باشه

کولرت چیه؟ اگه 3فن هست چرا دماش زیاده پس؟ من i7  همین مدل شمارو با 2فن دیدم دماش 70 هم نمیشد در فرکانس 4.8 اینا و لود 100درصد

باز دوستان بیشتر راهنمایی میکنن @HeX

درضمن من برنامه hwinfo رو گفتم تست بزارید که خیلی جامع تره من با اسامی این برنامه شما زیاد اشنا نیستم

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

به نظرتون گزاشتن این مورد روی 10 بیت تاثیری داره

تست کنش!ولی اگه 10 بیت بشه فکر کنم پردازش گرافیک بیشتر بشه ولی رنگها عمقشون بیشتره 

زیاد اطلاع ندارم که چه اتفاقی میوفته 

در 6 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

به نظرتون روشن کردن Low Latency Mod با توجه به قدرتمند بودن پردازنده سیستم توجیهی داره یا خیر؟

این مال کاهش input lag هست 

روشن باشه خوبه!

کلا بودنش تاخیر رو کم میکنه و فریم تایم کم میشه 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

خیلی ممنون. واقعا چند وقت بود که فکرم رو مشغول کرده بود. چک کردم و این رو نوشته بود: Die Density / Count: 8 Gb B-die (Boltzmann / 20 nm) / 1 die

لینک اون برنامرو به منم بدید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mَd گفته است :

2ماژول در 2پارت یا دوال چنل

اگه فرکانس اصلی 2666 باشه پهنای باند شما 42.654 گیگ باید باشه اگه 3200 باشه میشه 50 گیگ

اون 8گیگ اضافه تفاوتی نیست به چشم بیاد و 10 فریم زیاد بگیره 

بیزحمت aida64 نصب کنید از قسمت مموری رید ورایتش تست بزارید تا ببینم درست گفتم یا نه

اگه تفاوت خاصی نمیبینید همون فرکانس پایه بزارید بمونه

سیپیو زیاده 

در طولانی مدت اذیتت میکنه  vrm رو 

اینقدر قوی هست که الان نیاز به فرکانس 4.8 نیستش 

فرکانس بوست رو برای همه هسته ها 4.5 ست کن بعد یه قسمت offset داری تو مادربرد برای انحراف دادنه 

بزارش رو منفی بعد از 0.010  ولت کم کن ازش تست بگیر دوباره کم کن تست بگیر ........تا کرش کنی  این باعث میشه که ولتاژ رو شما تعین نکنی چقدر باشه به صورت دستی ولی بهش اجبار میکنی که اون قدر انحراف منفی داشته باشه یعنی مثلا الان ولتاژ 1.30 هست و شما رو -0.050 گذاشتی ولتاژت بشه 1.25 و همین حوالی بچرخه تو لودینگ و در زمان بیکاری هم که مشخصه چقدره زیر 1ولته

بعد میتونید c-state رو غیرفعال کنید برای کارایی بیشتر چون این گزینه باعث میشه شما در بیکاری فرکانست به زیر 1گیگاهرتز برسه برای مصرف برق بهتر و کمتر ولی تغیر بین این حالت ها معمولا در بازی باعث لگ میشه چون در بازی شما همیشه که تو لود نیستی یهو در صحنه ای شلوغ میشه و فرکانس مجبوره بیشتر بشه و این تاخیر به ضرر شماست 

اگه باز به فرکانس 4.9 علاقه داری پس همون offset رو درنظر بگیر و براش تعین کن تا حداقل دمات کمتر باشه

کولرت چیه؟ اگه 3فن هست چرا دماش زیاده پس؟ من i7  همین مدل شمارو با 2فن دیدم دماش 70 هم نمیشد در فرکانس 4.8 اینا

باز دوستان بیشتر راهنمایی میکنن @HeX

درضمن من برنامه hwinfo رو گفتم تست بزارید که خیلی جامع تره من با اسامی این برنامه شما زیاد اشنا نیستم

رم ها چهار تا ماژول 16 گیگه (جمعا 64 گیگ) در دو کانال بخاطر اینکه بردم Z390 هست. با اینکه دو تا پک دوتایی خریدم ولی شماره سریالای همشون پشت سر همه. اینم عکس تمام مشخصاتش:

1.thumb.jpg.46664e1ab23d47278cdd8e43fbfe001f.jpg

ضمنا قصد آندر ولت کردن CPU یا در کل هرگونه دستکاریش هم ندارم. این دما ها برای رندر بود. تو بازی از 70 بالا تر نمیره چون اصلا نمیره رو لود بالا. در مورد VRM هم فقط فقط همین رو بگم که تا 480 وات توان رو میتونه به راحتی در اختیار CPU قرار بده تو مادربرد Godlike پس این اعداد براش جکه و همونطور که تو اسکرینشات هم معلومه تو لود کامل همه ی هسته ها و ترد های این CPU دماش از65 بالاتر نرفته.

در مورد دما هم 16 ترد تو فول لود داشتن کار میکردن. کولر 360 هست ولی خب این پردازنده هم تو دمای بالا رکورد داره. همونطور که بالا گفتم تو بازی نهایتا 70 بره. الان 70براش خوبه دیگه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

لینک اون برنامرو به منم بدید

خدمت شما: http://www.softnology.biz/files.html

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

ضمنا قصد آندر ولت کردن CPU یا در کل هرگونه دستکاریش هم ندارم.

چیز بد و ریسکی ای نیست!

اورکلاک نیست که ریسکی باشه

ولی به هر حال دماتون رو کم میکرد خیلی

در 28 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

در مورد VRM هم فقط فقط همین رو بگم که تا 480 وات توان رو میتونه به راحتی در اختیار CPU قرار بده تو مادربرد Godlike پس این اعداد براش جکه و همونطور که تو اسکرینشات هم معلومه تو لود کامل همه ی هسته ها و ترد های این CPU دماش از65 بالاتر نرفته.

حواسم به مدل مادربرد نبود

مال شما 170 وات ماکسیمم طبق اون برنامه اندازه گیری شده که خوب مصرف به نسبت بالاییه برای سیپیو

هر مادربردی از پسش برنمیاد 

در 31 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

کولر 360 هست ولی خب این پردازنده هم تو دمای بالا رکورد داره. همونطور که بالا گفتم تو بازی نهایتا 70 بره. الان 70براش خوبه دیگه؟

اره رکورد که داغ ترین تو جهانه

اگه بتونید بدون xmp رم رو فرکانسشو درست کنید دماتون کم میشه چون شنیدم که xmp هم دمارو زیاد میکنه هم بعضی اوقات سرعت بوت رو میاره پایین 

70 خوبه ولی میتونید بازم کمترش کنید تا خیالتون کاملا راحت باشه

چون این همه هزینه کردید خواستم کمک کرده باشم یه موقع در اینده مشکلی پیش نیاد از جانب دماش

راستی بپردازیم به بازی

بازیا حال میده؟؟؟؟ ray trace تست کردی چقد میزنه توسر پرفورمنس؟یا نه

کلا ازینکه با 2080 رو 4k بازی میکنی لذت میبری یا نه انتظار عملکرد بهتری از 2080 داشتی تو 4k?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

در دو کانال بخاطر اینکه بردم Z390 هست

کلا نسل ix ها همشون دوال هستن

بعد مفهوم این a-die و c-die که گفتی چیه 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mَd گفته است :

چیز بد و ریسکی ای نیست!

اورکلاک نیست که ریسکی باشه

ولی به هر حال دماتون رو کم میکرد خیلی

حواسم به مدل مادربرد نبود

مال شما 170 وات ماکسیمم طبق اون برنامه اندازه گیری شده که خوب مصرف به نسبت بالاییه برای سیپیو

هر مادربردی از پسش برنمیاد 

اره رکورد که داغ ترین تو جهانه

اگه بتونید بدون xmp رم رو فرکانسشو درست کنید دماتون کم میشه چون شنیدم که xmp هم دمارو زیاد میکنه هم بعضی اوقات سرعت بوت رو میاره پایین 

70 خوبه ولی میتونید بازم کمترش کنید تا خیالتون کاملا راحت باشه

چون این همه هزینه کردید خواستم کمک کرده باشم یه موقع در اینده مشکلی پیش نیاد از جانب دماش

راستی بپردازیم به بازی

بازیا حال میده؟؟؟؟ ray trace تست کردی چقد میزنه توسر پرفورمنس؟یا نه

کلا ازینکه با 2080 رو 4k بازی میکنی لذت میبری یا نه انتظار عملکرد بهتری از 2080 داشتی تو 4k?

رو 4k طبق ویدیو هایی که تو یوتیوب دیدم ۱۴۴ ثابت نمیده تو اکثر بازیا ولی تو رزولوشن من که حدودا ۲۵ درصد تعداد پیکسل ها کمتره تا الان تو همه ۱۴۴ بوده. البته فقط یکی از تنظیمات اشک گرافیکم رو در میاره و اون MSAA بالای ۴ هست. ری تریسینگم هنوز بازی ای نخریدم که داشته باشه. تومب ریدر یا متروی جدید تو استیم تخفیف بخورن حتما میگیرم و امتحان میکنمش. تا الان ویچر ۳ و فالوت ۴ و کانتر و پابجی نصب کردم خیلی راضی بودم. رو تمام موارد اولترا بجز MSAA که روی ۴ بیشتر نمیزارم براحتی ۱۴۴ هرتز رو پر میکنه و فریم کم نمیارم. امیدوارم نسیب شما هم بشه چون خودم الان چند ساله دارم با گرافیک ۹۶۰ سری نوت بوک پلی میدم و حال خیلیا رو میفهمم.  الان تقریبا پرفورمنس گرافیکم ۱۵۰۰ در صد رفته بالاتر و از اون مهمتر بالاخره فهمیدم تو پابجی اونقدرام که فک میکردم نوب نیستم 😁. گیم اصلیم هم در حال حاضر Crossout هست که تو اونم از قبل بهتر پلی میدم و نمیدونم واقعا قبلا چطور با فریم زیر ۳۰ بازی آنلاین پلی میدادم و روم هم کم نمیشد

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، mَd گفته است :

کلا نسل ix ها همشون دوال هستن

بعد مفهوم این a-die و c-die که گفتی چیه 

من چک کردم a-die زده مال منو

من تو یوتیوب دیدم همه میگن B-Die های سامسونگ برای اوورکلاک بهترین کنترلر ها هستن. ولی خودمم بجز این هیچ اطلاعاتی در موردش ندارم و فقط در موردش کنجکاو بودم.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

. رو تمام موارد اولترا بجز MSAA که روی ۴ بیشتر نمیزارم

این گزینه کلا چرته 

لبه هارو صاف میکنه ولی اول میبره تو رزولوشن بالاتر و یا upscale میشه حالا فرض کن رو  4k داری upscale میکنی (نمیدونم رو چند شاید رو 8k داره)باید گفت یا علی!!!!

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

این گزینه کلا چرته 

لبه هارو صاف میکنه ولی اول میبره تو رزولوشن بالاتر و یا upscale میشه حالا فرض کن رو  4k داری upscale میکنی باید گفت یا علی!!!!

خب کدوم آدم بی شعوری این تنظیمات رو اولین بار تو بازیش گزاشته؟ فک نکرده اینجوری تا ۱۰ نسل بعدم گرافیکا تو بازیش میلنگن اگه کسی بلد نباشه و همه موارد رو بزاره رو اولترا بعدم بگه خب چون بالا ردست مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

خب کدوم آدم بی شعوری این تنظیمات رو اولین بار تو بازیش گزاشته؟ فک نکرده اینجوری تا ۱۰ نسل بعدم گرافیکا تو بازیش میلنگن اگه کسی بلد نباشه و همه موارد رو بزاره رو اولترا بعدم بگه خب چون بالا ردست مشکلی نیست.

برنامه نویس و انجین ساز

البته کل رزولوشن بازی رو اینکارو نمیکنه ها اون میشه render scale 

این msaa روی لبه ها اشیا اینکارارو میکنه نه کل صفحه 

کلا تنظیمات بیخودیه میگم دیگه شما فرض رو 4k داری به یه رزولوشن بالتر از 4k اپ اسکیل میکنی 🙂 پدرش که درمیاد هیچی کلا دیوانه میشه اون گرافیک

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

فقط میخاستم ببینم این بهترین کنترلره دیگه؟ و اینکه رم ها هر کدوم از ماژولها 16 گیگه. چرا تو این بخش زده 8؟ تو بقیه بخش ها هم همون 16 گیگ رو زده.

سامسونگ b die خوب و بد هم داریم که بدهاش  در حد هاینیکس afr هستن .  buildzoid مثلاً میگه که سامسونگ b die 3200 cl16 کورسیر بدترین b die ی هست که میتونید بخرید.

پارت نامبر dramش چیه ؟  بهترین رو نمیدونم هست یا نه ولی خب خودتون میتونین به تایمینگ ها ور برین تا بفهمین چقدر جا داره واسه اورکلاک. مادربوردتون هم فکر کنم clear cmos button داره و اگر مشکلی پیش اومد با یک کلیک حل میشه.

اینکه  die density رو زده 8 گیگ فکر کنم مربوط به دوال رنک بودن رم باشه.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...