رفتن به مطلب

نیاز به مشاوره خرید ups برای سیستمم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یک سیستم 1 میلیون تومانی دارم با مشخصاتی که در امضام هست. میخوام یک دستگاه ups با بودجه 150 تومان بخرم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون.

لینک به دیدگاه

شما چه کاری باسیستم انجام میدی ؟ با 150 تومان فکر نمی کنم بتونی چیز بدرد بخوری بگیری . چیزی که بتونی باهاش کل سیستم رو روشن نگه داری نمیشه .

لینک به دیدگاه

پس لطفا شما دستگاه مناسب با ذکر مارک و قیمت رو ذکر کنید که بتونه این سیستم رو بعد از قطع برق حدود 3-4 ساعتی روشن نگه داره. با سیستم هم در اون زمان قطع برق وب گردی و فیلم نگاه میکنم.

ویرایش شده توسط kamivh1
لینک به دیدگاه

این شرکت فاراتل محصولات خوب و متنوعی تولید میکنه. به سایتش یک نگاه بیندازید.

http://www.faratel.com/main/index.cfm

لینک به دیدگاه

ups در بازار 2 مدل کلی هست.

یک سری مدل sfr هستند که با توجه به تعداد باتری و قدرتشون ، می توانند تا چند ساعت برق مورد نیاز شما را تامیین کنندو این مدال ها گرون هستند و به نظر من برای دیدن فیلم در زمانی بی برقی اصلا به صرفه نیست.

http://www.faratel.com/products/ups.cfm?name=SFR

یک سری هم هستند که اسمشون میکرو هستو تا زمان کمی مثلا 5 تا 10 دقیق نیروی برق را تامین میکنند. این ها برای زمانی هست که وقتی برق قطع میشه، شما به اندازه کافی فرصت داشته باشی تا دستگاه رو shut down کنی.

قیمت این سری از محصولات ارزونتر هست..

لینک به دیدگاه

این شرکت فاراتل محصولات خوب و متنوعی تولید میکنه. به سایتش یک نگاه بیندازید.

http://www.faratel.com/main/index.cfm

ممنون سایت فاراتل رو نگاه کردم منتها قیمتها رو ننوشته بود و اینکه متوجه نشدم کدوم بدردم میخوره.

لینک به دیدگاه

من هم خیلی از جزییاتش اطلاعی ندارم. به نظرم با قسمت فروششون تماس بگیرید .تا راهنمایی کنند. ولی در کل باید بگم که حسابی گرون در می یاد. به عنوان مثال ما یک مدل قدیمی 4 سال پیش رو که خروجی 2700w داره، 600000 تومن (دسته دوم) برای شرکت خریدیم.

لینک به دیدگاه

من هم خیلی از جزییاتش اطلاعی ندارم. به نظرم با قسمت فروششون تماس بگیرید .تا راهنمایی کنند. ولی در کل باید بگم که حسابی گرون در می یاد. به عنوان مثال ما یک مدل قدیمی 4 سال پیش رو که خروجی 2700w داره، 600000 تومن (دسته دوم) برای شرکت خریدیم.

همین مدل میکرو که گفتید رو میدونید چنده؟؟

لینک به دیدگاه

این مدل که نو دیگه نداره ولی تو همین لینکی که دادم 2 تا مشابهش هست . اگر تماس بگیرید قیمت میدهند و شاید خودشان هم چیز دیگه ای پیشنهاد بدهند که برای شما کم هزینه باشه.

درر ضمن هزینه 4 عدد باتری رو هم باید پرداخت کنید.

لینک به دیدگاه

اگر داخل مشخصاتشون ببینید و دقت کنید، مشخص هست که باتریهاشون 12 ولت 7 آمپر ساعت و یا 2*12 7 آمپر ساعت هستند. که میشه از همون مدلی که فقط چند دقیقه روشن میمونه تا شما کارهای باز روی سیستمتون رو ببندید. بعید میدونم کار شما رو راه بیندازه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

3تا4 ساعت روشن نگه داشتن سیستم یعنی یک کابینت باتری بزرگ و سنگین.بگذارید یک حساب سر انگشتی براتون بکنم.

فرض کنید مصرف سیتم شما با مانیتور در حالت وب گردی 450واته.. برای 3 ساعت میشه 1350وات ساعت.

1350تقسیم بر 48که ولتاژ کابینت اکثر upsها است میشه28که با حساب تلفات تبدیل توان شما حداقل به 4عدد باتری 12 ولت 42 آمپری نیاز دارید تا یک سیستم 450واتی را 3 ساعت روشن نگه دارید .که چنین کابینت باتری فکر کنم خودش بالای 700قیمتش باشه

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

شما برای این کارا یک لپ تاپ با 2 باطری اضافه بگیری ارزونتر در میاد ;)

لینک به دیدگاه

نه این دو مدل اخر منظورم این بود که میشه تا چند دقیقه روشن نگه داره سیستمو؟ من دیگه نمیخوام کار کنم با کامپیوتر با این قیمتهایی که گفتید.

ایا مدلی هست که فقط چند دقیقه روشن نگه داره سیستم رو و تا 150 تومن هم قیمتش باشه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصرف برق سیستم شما چند واته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مانیتور شما چند وات مصرف داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با 150شاید بتونید یک مدل چینی با کیفیت پایین بخرید اما .با حدود300هم میشه یدونه فاراتل بخرید.(قیمتها خیلی تغییر کرده اون 300را من حدودی عرض کردم)البته یک روشی هم وجود داره که یک مقدار باید کار فنی و برق بلد باشید که با یدونه اینوتور و باتری و رله و باتری شارژر میشه یدونه برق اضطراری اتوماتیک درست کرد.که فکر نکنم بالای150بشه و حتی با 120 هم فکر کنم درست بشه

لینک به دیدگاه

این اینورتر پیشنهاد خوبی هست . الان تو بازار هم زیاد شده ولی باید مدلی رو پیدا کنید که توان واقعیش برای راه اندازی کامپیوتر شما کافی باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حدود 8ماه پیش اینوتور 1000وات چینی جنس نسبتا خوب تو بازار حدود50بود.که من تست کردم راحت تا 800وات را می داد .البته خروجی اینها مربعیه .تمام سینوسی جنس خوب قیمتش حدود10تا20برابر میشه.

این اینورتورها خیلی کوچیک و سبکه و میشه برای کمپینگ و مسافرت هم استفاده کرد .شب هم که برق میره باتری ماشین را در میارید می برید وصل می کنید و خونتون روشن میشه ;) .

یدونه هم باتری 12ولت نیازه که فکر کنم حدود 20 آمپرشو بشه با 40 خرید .

یدونه شارژر باتری اتوماتیک چینی نیازه .10آمپریش حدود20تومن بوده.

مقداری سیم ضخیم و یک کنتاکتور وچندتا کلید و وسایل احتمالی دیگر سرجمع حدود 20تومن.

اینها میشه یدونه upsمناسب برای کامپیوتر.

با افزایش احتمالی قیمت اجناس میشه حدود همون150

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...