رفتن به مطلب

ضبط ویدیو از گرافیک با کارت کپچر؟

Recommended Posts

سلام
آقا من گرافیک کامپیوترم nvidia gtx 550 ti هستش و خروجی های گرافیکم vga و hdmi و dvi هستش

منتها مانیتور من فقط vga قبول میکنه و من از طریق vga بهش متصل میشم

آیا من میتونم با استفاده از یه کارت کپچر ویدیویی با کیفیت از صفحه دسکتاپم ضبط کنم؟ یا از صفحه یه بازی؟
یا حتما باید مانیتورم رو عوضش کنم؟ (چون واقعا وضع مالی خوبی ندارم و خیلی سخته که بتونم مانیتورم رو با این وضع گرونی عوضش کنم)

آیا چیزی هست که به گرافیکم وصل کنم و اون ویدیو با کیفیت رکورد کنه از خود گرافیک به صورت مستقیم؟
در حد 200 یا 300 تومن
راهنمایی م کنید چون اصلا تا به امروز با همچین چیزی سر و کار نداشتم
ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

متوجه نشدم دقیقا شما هدفت چیه. کپچر رو برای چه کاری میخوایی انجام بدی؟ میخوایی ضبط کنی و ببری روی تلویزیون یا نمایشگر با کیفیتی تماشا کنی؟

اصولا اگر من هدف شما رو درست تشخیص داده باشم نیاز به کارت سخت افزاری کپچر نداری. با نرم افزارهای ضبط میتونی از دسکتاپت با کیفیت بالا هم ضبط کنی. توضیح بیشتری باید بدی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، jj-191 گفته است :

اصولا اگر من هدف شما رو درست تشخیص داده باشم نیاز به کارت سخت افزاری کپچر نداری. با نرم افزارهای ضبط میتونی از دسکتاپت با کیفیت بالا هم ضبط کنی. توضیح بیشتری باید بدی

بله من میخوام از دسکتاپم ویدیو record کنم یا همون ضبط
screen recorder های متفاوت و زیااااادی رو تست کردم
ولی همه شون یه مشکل رو دارن
ویدیویی که از صفحه جمع میکنم یه مقدار کمی مه الود و کدر که با جست و جو هایی که کردم متوجه شدم اشکال از مانیتور بنده هست که فقط میتونه خروجی vga گرافیک رو دریافت کنه
مشکل هم به خاطر گرافیک من نیست به هیچ عنوان چون گرافیک خیلی خوبی هست 550 ti
تنها نرم افزاری که فقط مونده تست کنم nvidia geforce exprience هستش که اونم فعلا به خاطر تحریم ها هنوز نتونستم تستش کنم
از طرفی بخوام مانیتور hdmi دار بخرم خیلی گرون پام در میاد
بالا 900 یا 1 تومن باید خرج کنم و اصلا به کارم نمیاد همچین مانیتوری - من فقط یه ویدیو با کیفیت میخوام از صفحه یا بازیم ضبط کنم - مانیتور به کارم نمیاد که بخوام بخرم
اگر کارتی چیزی سراغ دارید که بتونه کارم رو با یه 200 یا 300 راه بندازه حتما خبر بدید
یه چیزی میخوام که مستقیم از خودم گرافیک ویدیو رو ضبط کنه
فکر کنم چون تصاویر از طریق vga به مانیتور منتقل میشه و از مانیتور ضبط میشه اینجوریه

ویدیو نمونه خواستید میزارم تا بهتر متوجه بشید
از یه نمودار متحرک داخل یه سایت ویدیو ضبط میکنم با گوشیم و با کامپیوتر هم همینطور
میزارم کنار هم شما ببینید چطور میشه و چه مقدار تار و مه الود میشه

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز تصویری که شما از مانیتورت میبینی متفاوته با اون چیزی که ضبط میشه و ممکنه اون کلیپی که شما با نرم افزار رکورد کردید از صفحه تو یه مانیتور دیگه خیلی با کیفیت باشه چون قرار نیست از مانیتور برای رکورد استفاده کنه و یه عمل نرم افزاریه

بعدش با برنامه fraps میتونید با کیفیت و بیت ریت خیلی بالا از صفحه بازیهاتون فیلم بگیرید

اصلا نیازی به کارت کپچر نیست اصلا کاربرد کارت کپچر چیز دیگه ایه و برای هدفی که شما میخواید ازش استفاده کنید به درد نمیخوره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است :

ببین دوست عزیز تصویری که شما از مانیتورت میبینی متفاوته با اون چیزی که ضبط میشه و ممکنه اون کلیپی که شما با نرم افزار رکورد کردید از صفحه تو یه مانیتور دیگه خیلی با کیفیت باشه چون قرار نیست از مانیتور برای رکورد استفاده کنه و یه عمل نرم افزاریه

بعدش با برنامه fraps میتونید با کیفیت و بیت ریت خیلی بالا از صفحه بازیهاتون فیلم بگیرید

اصلا نیازی به کارت کپچر نیست اصلا کاربرد کارت کپچر چیز دیگه ایه و برای هدفی که شما میخواید ازش استفاده کنید به درد نمیخوره

فکر کنم مشکل رو فهمیدم رفیق به خاطر چی بود
الان چک کردم دیدم نرم افزار های رکوردر به صورت اتوماتیک روی 30 فریم هستند
ست کردم روی 120 فریم خیلی عالی شد کیفیت ویدیو
منتها 3 دقیقه و 45 ثانیه که رکورد کردم حجم ویدیو شد 845 مگابایت!
فکر کنم با فریم بالا باید رکورد کنم و بعد با نرم افزار حجمش رو اوکی کنم

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

حجم فیلم ربطی به فریم نداره و به بیت ریت مربوط میشه شما فریم رو روی 60 بزار بیت ریت رو هم بسته به نیازتون تغییر بدید برای یک کیفیت خوب بیت ریت 3500 مناسب است.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، agh620 گفته است :

این لینک دانلود Fraps هست خیلی آسون و بی دردسره و کارتو راه میندازه (3مگ حجمشه)

بازی رو باز کن و تو محیط بازی دکمه F9 رو بزن شروع به ضبط میکنه و با زدن دوباره F9 متوقف میشه .تو درایو C یه پوشه میسازه و فیلم ها و عکس هایی که میگیری اونجا ذخیره میشه

با نهایت کیفیت هم ذخیره میشه و  بعدا میتونی اگه خواستی کیفیتشو کم کنی با برنامه های کانورت فیلم

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...