رفتن به مطلب

مشاوره خرید قطعات high end در این بازار آشفته!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم

بعد از حدودا ۱۰ سال دوری از حوزه سخت افزار مجددا برگشتم با خرید قطعات high end

از اونجایی که مدت ها دور بودم و کلی تغییر و تحول داشتیم لازم دونستم یک مشاوره کلی همراه قیمت ازتون بگیرم البته با جناب فردوسی هم صحبت هایی داشتیم که لازم میدونم ازشون قدر دانی کنم.

قصد خرید این قطعات را دارم (قصد)

Maximus Xi extreme / Maximus Xi formula

Intel 9900k / Intel 9700k

Cooler Master 1200w platinum

Nvme Samsung 970 Evo plus 500 GB

Cooler Master c700p black edition

Gskil RGB trident Z 2x16 (32GB) 3200

Watercooling Corsair hydro series h115i RGB

دوستان گلم هارد اینترنال  و گرافیک دارم و نیازی بهشون ندارم فعلا نظرم روی قطعات بالاست نظر شما چی هست؟

قطعات بهتر با قیمت مناسب تر سراغ دارید و یا هر پیشنهادی که از نظر راندمان و کارایی بالاتر باشه؟

رفتم بازار برای خرید بقدری قیمت های نجومی و پرت دادن که حد و حساب نداره مادربرد هم که اصلا یافت نشد و گفتن بخاطر ویروس کرونا بازارهای چین بسته هست و هرکسی داره یه قیمتی برای خودش میده مثلا 9700k قیمتش قبل گرونی ها 4700 بوده الان تو رنج 6.500 هست!!!

خلاصه خودشون گفتن صبر کن تا بازار های چین باز بشه و قیمت درست بشه وارد کننده ها میگن جنس تو بازار نمیدن تک تک میدن ممکنه خودشون دیگه نتونن جنس بیارن خودم موندم و گیج شدم از این قیمت ها جنس سخت گیر میاد و اونایی که گیر میاد شدیدا قیمت نجومی

از طرفی میگن قیمت ممکنه بالاتر هم بره و اصلا جنس دیگه نباشه بخاطر افزایش احتمالی قیمت دلار

خلاصه موندم علی مونده و حوضش بنظرتون چه کنم؟ بازار را چطور تحلیل میکنید؟ بخرم یا صبر کنم تا تعادل قیمت ها؟

جنس دست دوم چطور؟!

سپاس از وقتی که می‌گذارید

Sent from my iPhone using Tapatalk

ویرایش شده توسط obka
لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عجله نداری از آمازون بگیر. ارزونتر در میاد. فقط 3 ماه طول میکشه متوسط.

البته بعضیا با قطعات کشتی میگیرن و بعضیا برق درست حسابی ندارن|( نوسان میکنه میسوزونه قطعاتو )اگر از این دو دسته نیستی نیازی به گارانتی نداری.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

عجله نداری از آمازون بگیر. ارزونتر در میاد. فقط 3 ماه طول میکشه متوسط.

البته بعضیا با قطعات کشتی میگیرن و بعضیا برق درست حسابی ندارن|( نوسان میکنه میسوزونه قطعاتو )اگر از این دو دسته نیستی نیازی به گارانتی نداری.

سلام 

عجله ای برای خرید ندارم اگر قیمتی به نفع در میاد همچنین با قطعات من کشتی نمیگیرم هرچند که بودن گارانتی قوت قلب هست ولی با توجه به شرایط گارانتی بود و نبودش توفیقی نداره 

چه راه حلی برای خرید از آمازون و مقرون به صرفه بودن دارید نسبت به ایران؟ 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، obka گفته است :

سلام 

عجله ای برای خرید ندارم اگر قیمتی به نفع در میاد همچنین با قطعات من کشتی نمیگیرم هرچند که بودن گارانتی قوت قلب هست ولی با توجه به شرایط گارانتی بود و نبودش توفیقی نداره 

چه راه حلی برای خرید از آمازون و مقرون به صرفه بودن دارید نسبت به ایران؟ 

درود دوست عزیز / همونطور که خودتون هم اشاره کردین اوضاع بازار متاسفانه اصلا خوب نیست ! کرونا / افزایش ارز/ محدودیت واردات و کمبود اجناس هم یه طرف ...

با این توجه ... واضع هست که به این دلایل در ماه های اینده افزایش قیمت داشته باشیم ! پس پیشنهاد میدم هر چه سریع تر واسه خرید اقدام بفرمایین و تا به الان تجربه نشون داده

جنسی که الانش فکر میکنی گرونه و به امید ارزونیش بشینی / نه تنها ارزون نمیشه ! گرونتر هم میشه و باس فقط حسرتشو بخوری ...

درضمن اگه قصد خرید از خارج کشور داشتین بنده امکان خرید از امارات واسم فراهمه ...

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز / همونطور که خودتون هم اشاره کردین اوضاع بازار متاسفانه اصلا خوب نیست ! کرونا / افزایش ارز/ محدودیت واردات و کمبود اجناس هم یه طرف ...

با این توجه ... واضع هست که به این دلایل در ماه های اینده افزایش قیمت داشته باشیم ! پس پیشنهاد میدم هر چه سریع تر واسه خرید اقدام بفرمایین و تا به الان تجربه نشون داده

جنسی که الانش فکر میکنی گرونه و به امید ارزونیش بشینی / نه تنها ارزون نمیشه ! گرونتر هم میشه و باس فقط حسرتشو بخوری ...

درضمن اگه قصد خرید از خارج کشور داشتین بنده امکان خرید از امارات واسم فراهمه ...

سلام 

ممنونم مهندس جان 

در حال حاضر اگر میتونید کمک کنید آیا میتونید اجناس فوق الذکر را بهم قیمت بدید؟  

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، obka گفته است :

سلام 

ممنونم مهندس جان 

در حال حاضر اگر میتونید کمک کنید آیا میتونید اجناس فوق الذکر را بهم قیمت بدید؟  

واقیعت / شما دست گذاشتین رو یه اجناس خاص و صد البته گرون قیمت ! پس منطقیه قیمت خرید این اجناس حتی !

خارج از کشور هم بالا باشه ... !

----------------------

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، invoker گفته است :

واقیعت / شما دست گذاشتین رو یه اجناس خاص و صد البته گرون قیمت ! پس منطقیه قیمت خرید این اجناس حتی !

خارج از کشور هم بالا باشه ... !

----------------------

درسته آنچنان قطعات خاصی نیستند که نایاب باشند در هر صورت اگر وارد کردن این اجناس از خا ج از کشور و آمازون منطقی باشه و اختلاف قیمت داشته باشه قاعدتا ترجیح میدم این کارو بکنم هرچند که بجز مادربرد extreme الباقی موارد در ایران هست ولی با قیمت های متنوع و به قولی بنداز بنداز!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، obka گفته است :

درسته آنچنان قطعات خاصی نیستند که نایاب باشند در هر صورت اگر وارد کردن این اجناس از خا ج از کشور و آمازون منطقی باشه و اختلاف قیمت داشته باشه قاعدتا ترجیح میدم این کارو بکنم هرچند که بجز مادربرد extreme الباقی موارد در ایران هست ولی با قیمت های متنوع و به قولی بنداز بنداز!

چنین اجناسی خرید از امارات ( به نرخ درهم ) هم زیاد بصرفه نیست !

---------------------------------------------------

پیشنهاد من اینه که ... این اجناس رو تو امازون آمریکا چک بفرمایین موجود باشه و نرخ دلار رو هم 15 تومن در نظر بگیرین

ببینین واقعا" اختلاف قیمتشون چشمگیره یا نه ... اگه بله امکان سفارش همه اجناس یکجا هست

( از امارات و ارسال مجدد به ایران / که سریع تر میرسه بدستتون )

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، invoker گفته است :

چنین اجناسی خرید از امارات ( به نرخ درهم ) هم زیاد بصرفه نیست !

---------------------------------------------------

پیشنهاد من اینه که ... این اجناس رو تو امازون آمریکا چک بفرمایین موجود باشه و نرخ دلار رو هم 15 تومن در نظر بگیرین

ببینین واقعا" اختلاف قیمتشون چشمگیره یا نه ... اگه بله امکان سفارش همه اجناس یکجا هست

( از امارات و ارسال مجدد به ایران / که سریع تر میرسه بدستتون )

مهندس جان من تو آمازون گیج شدم یه سری ها کار کرده هستند یه سری ها نو انواع قیمت ها هم زدن! یه سرشون قیمتشون خوب در میاد یه سریشون خیلی بالا یه شماره تماس میدین من فردا در تماس باشم البته اگر مایل بودید 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، obka گفته است :

مهندس جان من تو آمازون گیج شدم یه سری ها کار کرده هستند یه سری ها نو انواع قیمت ها هم زدن! یه سرشون قیمتشون خوب در میاد یه سریشون خیلی بالا یه شماره تماس میدین من فردا در تماس باشم البته اگر مایل بودید 

خواهش / وظیفه اس / بنده در خدمت ام / پ-خ شد خدمتتون.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز

اختلاف قیمت تو امازون خیلی زیاد شد که واسم توجیه نداشت بخوام خرید کنم

منتظر نظرات دیگه از دوستان هستم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا به سری ryzen 3000 نظری نمیندازید؟

لینک به دیدگاه

اگه پولش داری کامل بخر به تعویق نندازی فعلا چیزیی ارزون بشو نیست / گارانتی هم که مشخص نیست با این وضع وظیفشون انجام بدن / اگه امازون میخری مواظب باش گرفتار سایت ها کلاه بردار نشی

قطعاتی که موجوده بخراگه قیمتشون خیلی فضایی نشده مخصوصا هارد ssd سامسونگ زودتر بخر چون مشخص نیست این شرکت اصلا تو ایران ادامه کار بده 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

دوست عزیز چرا به سری ryzen 3000 نظری نمیندازید؟

متاسفانه با AMD من آبم تو یه جوب نمیره !

در 12 ساعت قبل، naderblue گفته است :

اگه پولش داری کامل بخر به تعویق نندازی فعلا چیزیی ارزون بشو نیست / گارانتی هم که مشخص نیست با این وضع وظیفشون انجام بدن / اگه امازون میخری مواظب باش گرفتار سایت ها کلاه بردار نشی

قطعاتی که موجوده بخراگه قیمتشون خیلی فضایی نشده مخصوصا هارد ssd سامسونگ زودتر بخر چون مشخص نیست این شرکت اصلا تو ایران ادامه کار بده 

پولشو کامل دارم ولی قیمت ها الکی داره میره بالا هر روز یه نرخ میدن یه روز میره بالا و یه روز میاد پایین .

در مورد هارد حق با شماست باید سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در 17 دقیقه قبل، obka گفته است :

متاسفانه با AMD من آبم تو یه جوب نمیره !

پولشو کامل دارم ولی قیمت ها الکی داره میره بالا هر روز یه نرخ میدن یه روز میره بالا و یه روز میاد پایین .

در مورد هارد حق با شماست باید سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کنم .

دوست من اینجا ایرانه و متاسفانه غیر از این نمیشه انتظار داشت

الان هم که بخاطر کرونا جنس در حال کم شدن هست از اون طرف هم دلار به مرز 14 تومن داره میرسه باز

همیشه به دوستان خودمم میگم اگر چیزی می خواید و پولتون هم آمادس بخرید اینجا ایرانه و فردا رو نمیشه پیشبینی کرد

لینک به دیدگاه

در در 27 بهمن 1398 در 08:43، m!dn!ght گفته است :

دوست من اینجا ایرانه و متاسفانه غیر از این نمیشه انتظار داشت

الان هم که بخاطر کرونا جنس در حال کم شدن هست از اون طرف هم دلار به مرز 14 تومن داره میرسه باز

همیشه به دوستان خودمم میگم اگر چیزی می خواید و پولتون هم آمادس بخرید اینجا ایرانه و فردا رو نمیشه پیشبینی کرد

اون که بله صد البته بازار خیلی اشفته هست 

همین که میفرمایین اینجا ایرانه - برعکسش هم صادق هست ممکنه قیمت ها شدیدا افت کنه !

البته بدیهی میتونه باشه با ورود پارت بعدی اجناسی که کنسل شدن از چین .

در هر صورت من دنبال قطعات هستم جهت خرید پیدا بشه موارد خریداری میشه به قیمت درست و درمون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 41 دقیقه قبل، obka گفته است :

اون که بله صد البته بازار خیلی اشفته هست 

همین که میفرمایین اینجا ایرانه - برعکسش هم صادق هست ممکنه قیمت ها شدیدا افت کنه !

البته بدیهی میتونه باشه با ورود پارت بعدی اجناسی که کنسل شدن از چین .

در هر صورت من دنبال قطعات هستم جهت خرید پیدا بشه موارد خریداری میشه به قیمت درست و درمون 

منکه یادم نمیاد چیزی واقعا ارزون شده باشه 😅 ی کالایی که قیمتش مثلا 100 تومن بوده میشه 180 بعد میشه 150 اینکه ارزونی نیست

نوسانات لحظه ایی چه پایین چه بالارو نباید در نظر گرفت

دورنمای جالبی دیده نمیشه، fatf هم که قبول نمی کنن تاثیرش رو روی ارزها خواهیم دید بزودی دیگه مهلتش تمدید نمی کنن

خلاصه که امیدوارم شماهم قطعاتتون رو با قیمت مناسب پیدا کنید

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

منکه یادم نمیاد چیزی واقعا ارزون شده باشه 1f605.png ی کالایی که قیمتش مثلا 100 تومن بوده میشه 180 بعد میشه 150 اینکه ارزونی نیست

نوسانات لحظه ایی چه پایین چه بالارو نباید در نظر گرفت

دورنمای جالبی دیده نمیشه، fatf هم که قبول نمی کنن تاثیرش رو روی ارزها خواهیم دید بزودی دیگه مهلتش تمدید نمی کنن

خلاصه که امیدوارم شماهم قطعاتتون رو با قیمت مناسب پیدا کنید

بله صحیح هست والا یه بحث قیمتی داریم و یه بحث عدم موجودی جنس مثلا فلان جنس را میخوایی اصلا وجود نداره چه برسه به قیمت! 

حالا دنبالش میگردم ببینم قطعات مورد نظر موجودی و قیمت به چه صورت هست ایشالله اگر مورد مناسبی یافت شد خرید میکنم 

یا حدالمقدور با قطعات دیگه که موجود هستند جایگزین میکنم که باز اگر دوستات نظری داشتند در این زمینه استفاده میکنم 

لینک به دیدگاه

از من میشنوی رایزن ببند  کمتر برات اب میخوره کارایی هم همونه ای ام دی دیگه مثل اون قدیما نیست الانم داره بازارو از اینتل میگیره (تو فقط برات بازده نسبت به قیمت مهم باشه چه اینتل چه ای ام دی)

https://www.cpubenchmark.net/cpu_value_available.html

پاورم enermax یا evga یا یه برند معتبر تر تو این زمینه بگیر (کولر مستر تو خنک کننده حرف اول رو میزنه ولی تو پاور نه) اگه تو این رده کیفیت میخوای پاور بگیری همون گرین رو بگیری بهتره

کیس green revolution رو هم در نظر داشته باش خودم دارمش کیس قشنگ و خاصیه البته به کولرمستر نمیرسه ولی 5 تومن ارزون تر درمیاد

کولر هم اگه بی صدا میخوای Noctua در غیر اینصورت NZXT Kraken X72 All-in-One RGB CPU Liquid هم در نظر داشته باش

رم هم دو هفته پیش بازار بودم فکرکنم این مدل قیمتش 1800 بود همین مدل باس 3000 هم 1500 بود رویال 3000 هم 1980 بود که من رویال خریدم (زیباییش برام مهمتر بود😁)

مادربوردم گزینه های ارزونتری هم هستن تفاوت زیادیم تو پرفورمنس ندارن 

داداش من دستم بستس برای همین قیمت همیشه برام مهم تره

اگه از امازون میخوار بخری سایت مالتینا هستش از طریق سایت ترب هم با قیمت های داخل ایران مقایسه کن

بازار هم 80 درصدشون گرون فروشن (مخصوصا بازار رضا) یه گراف 1070 رو 6500 میدن !

لینک به دیدگاه

در در 28 بهمن 1398 در 11:31، obka گفته است :

بله صحیح هست والا یه بحث قیمتی داریم و یه بحث عدم موجودی جنس مثلا فلان جنس را میخوایی اصلا وجود نداره چه برسه به قیمت! 

حالا دنبالش میگردم ببینم قطعات مورد نظر موجودی و قیمت به چه صورت هست ایشالله اگر مورد مناسبی یافت شد خرید میکنم 

یا حدالمقدور با قطعات دیگه که موجود هستند جایگزین میکنم که باز اگر دوستات نظری داشتند در این زمینه استفاده میکنم 

سلام.

دوست عزیز رایزن 3900x و 3950x گزینه های بسیار خوب و ومعقولی  هستندو دارای ارزش خرید بسیار بالاتری ازI9 9900k میباشند.

بنده به شما توصیه میکنم که از رایزن استفاده بکنید.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

حالا من کاری ندارم استارتر چی می خواد بخره ولی دوست عزیز اون 9900k که شما ذکر کردی قیمتش الان تو ایران مفته لیون میده 7900 سایت newegg میدنش 525 دلار الان دلار بازار ازاد بالای 14 هست با یک تقسیم ساده میاد دستت دلاری 15 تومن حسابش کردن اگر پول دستته واقعا منتظر چی هستی؟ دنبال ارزونی نباش من 2 ماه پیش رم خریدم 1300 الان شده 2 میلیون داریم به عید نزدیک میشیم و گرونترم میشه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، REZA_TPORT گفته است :

از من میشنوی رایزن ببند  کمتر برات اب میخوره کارایی هم همونه ای ام دی دیگه مثل اون قدیما نیست الانم داره بازارو از اینتل میگیره (تو فقط برات بازده نسبت به قیمت مهم باشه چه اینتل چه ای ام دی)

https://www.cpubenchmark.net/cpu_value_available.html

پاورم enermax یا evga یا یه برند معتبر تر تو این زمینه بگیر (کولر مستر تو خنک کننده حرف اول رو میزنه ولی تو پاور نه) اگه تو این رده کیفیت میخوای پاور بگیری همون گرین رو بگیری بهتره

کیس green revolution رو هم در نظر داشته باش خودم دارمش کیس قشنگ و خاصیه البته به کولرمستر نمیرسه ولی 5 تومن ارزون تر درمیاد

کولر هم اگه بی صدا میخوای Noctua در غیر اینصورت NZXT Kraken X72 All-in-One RGB CPU Liquid هم در نظر داشته باش

رم هم دو هفته پیش بازار بودم فکرکنم این مدل قیمتش 1800 بود همین مدل باس 3000 هم 1500 بود رویال 3000 هم 1980 بود که من رویال خریدم (زیباییش برام مهمتر بود1f601.png)

مادربوردم گزینه های ارزونتری هم هستن تفاوت زیادیم تو پرفورمنس ندارن 

داداش من دستم بستس برای همین قیمت همیشه برام مهم تره

اگه از امازون میخوار بخری سایت مالتینا هستش از طریق سایت ترب هم با قیمت های داخل ایران مقایسه کن

بازار هم 80 درصدشون گرون فروشن (مخصوصا بازار رضا) یه گراف 1070 رو 6500 میدن !

سلام و عرض ادب 

1.اولین مورد اینکه من از اول ورودم به دنبال سخت افزار (حدودا 24 سال پیش) با CPU های شرکت Intel ;کار کردم و تجربه استفاده از AMD ندارم .

2.اگر CPU های نسب جدید AMD خوب هست  چرا در اکثر بازی ها وسیستم ها که نگاه میکنید در وب سایت های خارجی و نقد و بررسی ها و .... از INTEL استفاده میکنند ؟ اگر واقعا این قدر خوب هست پس چرا غرب به سراغ AMD نمیره ؟

3.اکثر بازی ها و سخت افزارها و .... عموما برای CPU نسل INTEL عرضه میشه .

4.اسبق شنیده بودم AMD بسیار داغ میکنه و با خیلی از رم ها مشکل داره البته در نسخه های جدید در جریان نیستم که ایا این موارد حل شده یا خیر 

صرف نظر از بودجه بر اساس بنچ مارک ها ! AMD را یشنهاد میدین ؟ البته روی کاغذ و در عمل ممکنه بر اساس شرایط سیستم و نوع سخت افزارها موارد متفاوت باشه !

------------------------------------------------

در مورد پاور بله حق باشماست پاور EVGA که من پیدا نکردم شما جایی سراغ دارید ؟ از نظر برندی خودم ترجیحم روی corsair  هست که البته اونم نیست نمیدونم چرا ؟!! در درجه بعدی silverstone در مورد پاور Enermax که معرفی کردین خیلی بررسی نکردم اگر تجربه ای دارین خوشحال میشم در اختیارم قرار بدین .

در مورد خنک کننده من بیشتر دنبال واتر هستم از اونجایی که پردازنده های این سری شنیدم در صورتی که تمام هسته ها درگیر بشن خیلی داغ میشه باید بدنبال 360 باشم  بر همین اساس پیشنهاد شما مناسب هست ولی ای کاش RGB داشت !

رم که قربونش برم شده قیمتش مثل طلا دقیقه ای و ثانیه داره بالا پایین میشه !

والا من اصلا با محصولات گرین ارتباط نمیگیرم سعی میکنم در مورد خرید کیس وسواس داشته باشم و بدنیال فول تاور و یا سوپر تاور هستم . 

سایت های مالتینا و امثالهم حقیقا خیلی گرون میفروشن با این توجه که تضمینی هم روی سخت افزارها از نظر سلامت نیست (فاقد گارانتی + قیمت بیشتر) برای کالاهایی که ایران نیست پیشنهاد منطقی هست . ولی بنظر شما با توجه به شرایط فعلی بازار خرید از امازون و ... منطقی هست ؟ !

در ۱ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

دوست عزیز رایزن 3900x و 3950x گزینه های بسیار خوب و ومعقولی  هستندو دارای ارزش خرید بسیار بالاتری ازI9 9900k میباشند.

بنده به شما توصیه میکنم که از رایزن استفاده بکنید.

سلام و عرض ادب 

1.اولین مورد اینکه من از اول ورودم به دنبال سخت افزار (حدودا 24 سال پیش) با CPU های شرکت Intel ;کار کردم و تجربه استفاده از AMD ندارم .

2.اگر CPU های نسب جدید AMD خوب هست  چرا در اکثر بازی ها وسیستم ها که نگاه میکنید در وب سایت های خارجی و نقد و بررسی ها و .... از INTEL استفاده میکنند ؟ اگر واقعا این قدر خوب هست پس چرا غرب به سراغ AMD نمیره ؟

3.اکثر بازی ها و سخت افزارها و .... عموما برای CPU نسل INTEL عرضه میشه .

4.اسبق شنیده بودم AMD بسیار داغ میکنه و با خیلی از رم ها مشکل داره البته در نسخه های جدید در جریان نیستم که ایا این موارد حل شده یا خیر 

صرف نظر از بودجه بر اساس بنچ مارک ها ! AMD را یشنهاد میدین ؟ البته روی کاغذ و در عمل ممکنه بر اساس شرایط سیستم و نوع سخت افزارها موارد متفاوت باشه !

در 44 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

حالا من کاری ندارم استارتر چی می خواد بخره ولی دوست عزیز اون 9900k که شما ذکر کردی قیمتش الان تو ایران مفته لیون میده 7900 سایت newegg میدنش 525 دلار الان دلار بازار ازاد بالای 14 هست با یک تقسیم ساده میاد دستت دلاری 15 تومن حسابش کردن اگر پول دستته واقعا منتظر چی هستی؟ دنبال ارزونی نباش من 2 ماه پیش رم خریدم 1300 الان شده 2 میلیون داریم به عید نزدیک میشیم و گرونترم میشه

سلام و عرض ادب 

در بحث قیمت پردازنده ها و قیمتهاشون بحثی نیست مسئله ای که بنده دست نگه داشتم این هست که مادربرد مناسب برای این پردازنده گیر نمیارم یا سری های پایین z390 هست و یا یک مادربرد تقریبا بدرد بخور maximus xi formula هست که قیمتش از 8100 رسیده به 10500 شما باشین مادربردی که موجود بوده همه جا و تو رنج 6 تومان معامله میشده میرین این همه هزینه کنید ؟

یا بخاطر عدم موجودی اجناس در بازار تن میدین  به خرید اجناس رد پایین  جلو دستی ؟

شما مادربرد های خیلی خوب Gigabyte Aorus master/extreme  و یا maximus xi formula/extreme  را ببینید اصلا تو بازار پیدا میکنید ؟ تا برسیم به خرید پردازندش !

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، obka گفته است :

سلام و عرض ادب 

در بحث قیمت پردازنده ها و قیمتهاشون بحثی نیست مسئله ای که بنده دست نگه داشتم این هست که مادربرد مناسب برای این پردازنده گیر نمیارم یا سری های پایین z390 هست و یا یک مادربرد تقریبا بدرد بخور maximus xi formula هست که قیمتش از 8100 رسیده به 10500 شما باشین مادربردی که موجود بوده همه جا و تو رنج 6 تومان معامله میشده میرین این همه هزینه کنید ؟

یا بخاطر عدم موجودی اجناس در بازار تن میدین  به خرید اجناس رد پایین  جلو دستی ؟

شما مادربرد های خیلی خوب Gigabyte Aorus master/extreme  و یا maximus xi formula/extreme  را ببینید اصلا تو بازار پیدا میکنید ؟ تا برسیم به خرید پردازندش !

درود والا این مادربردی که شما اسم بردی لیون داره و قیمتش 9900 هست نمی دونم کجا بهت گفتن 10500 کسی که جنس رده بالا می خواد بخره دیگه باید خرج کنه در مورد مادربورد کلا شما هر چی ببینی در بازار با دلار 20 تومنی حساب میشه پس این قیمت درست هست چون این مادربورد در خارج حدود 500 دلار قیمتشه البته شخصا توصیه می کنم یک z390 strix e بخری و الکی خودتو به خرج نندازی خودم  rampage دستمه و می دونم خرید مادربورد گرونقیمت بیشتر جنبه کلاس داره تا کارایی و مدل های 6 میلیونی الان اون کارایی که شما بخوای رو به نظر شخصی خودم دارن

9900.PNG

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود والا این مادربردی که شما اسم بردی لیون داره و قیمتش 9900 هست نمی دونم کجا بهت گفتن 10500 کسی که جنس رده بالا می خواد بخره دیگه باید خرج کنه در مورد مادربورد کلا شما هر چی ببینی در بازار با دلار 20 تومنی حساب میشه پس این قیمت درست هست چون این مادربورد در خارج حدود 500 دلار قیمتشه البته شخصا توصیه می کنم یک z390 strix e بخری و الکی خودتو به خرج نندازی خودم  rampage دستمه و می دونم خرید مادربورد گرونقیمت بیشتر جنبه کلاس داره تا کارایی و مدل های 6 میلیونی الان اون کارایی که شما بخوای رو به نظر شخصی خودم دارن

9900.PNG

بله بالاتر عرض کردم خود لیون این مادربرد را داره و به مبلغ 9900 داره میفروشه این مادربرد در شرایطی که موجود بود در بازار و همه داشتند تو رنج 6-7 تومان معامله میشد 

خرج کردن برای یک سیستم خوب حرف قشنگیه ولی به شرطی که هزینه اضافی نکنیم این مادربرد بخاطر اینکه دیگه کسی نداره قیمتش از 9450 تا 10500 فی خورده در سطح بازار و تک و توک موجود دارند .

کمبودن کالا و افزایش قیمت دلیل بر کارایی بالا و خوب بودن قطعه نیست . در هر صورت ما توی z390 کمبود برد داریم حتی خودم رفتم سراغ Gigabyte Aorus Master حتی این برد ها هم اصلا نیست تو بازار میگن جنس از چین نمیاد و وارد کننده فلان کرده و ..... 

بر همین اساس عرض میکنم خدمتتون که قیمت الکی بالاست .

سری E  هم که میفرمایین من خیلی تحقیق کردم در موردش واقعا مناسب 9900ks  و یا 9900k نیست و قطعا به مشکل خواهم خورد ! عدم موجودی مادربرد های این سری در بازار باعث انتخاب محدود شده و تقریبا بجز 1 یا 2 تا مادربرد چیزی نمیمونه انتخاب کنیم مگر اینکه سوییچ کنم روی AMD! کمی شرایط فعلیش از اینتل بهتره و برد هاش بهتر پیدا میشه 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، obka گفته است :

بله بالاتر عرض کردم خود لیون این مادربرد را داره و به مبلغ 9900 داره میفروشه این مادربرد در شرایطی که موجود بود در بازار و همه داشتند تو رنج 6-7 تومان معامله میشد 

خرج کردن برای یک سیستم خوب حرف قشنگیه ولی به شرطی که هزینه اضافی نکنیم این مادربرد بخاطر اینکه دیگه کسی نداره قیمتش از 9450 تا 10500 فی خورده در سطح بازار و تک و توک موجود دارند .

کمبودن کالا و افزایش قیمت دلیل بر کارایی بالا و خوب بودن قطعه نیست . در هر صورت ما توی z390 کمبود برد داریم حتی خودم رفتم سراغ Gigabyte Aorus Master حتی این برد ها هم اصلا نیست تو بازار میگن جنس از چین نمیاد و وارد کننده فلان کرده و ..... 

بر همین اساس عرض میکنم خدمتتون که قیمت الکی بالاست .

سری E  هم که میفرمایین من خیلی تحقیق کردم در موردش واقعا مناسب 9900ks  و یا 9900k نیست و قطعا به مشکل خواهم خورد ! عدم موجودی مادربرد های این سری در بازار باعث انتخاب محدود شده و تقریبا بجز 1 یا 2 تا مادربرد چیزی نمیمونه انتخاب کنیم مگر اینکه سوییچ کنم روی AMD! کمی شرایط فعلیش از اینتل بهتره و برد هاش بهتر پیدا میشه 

من شخصا خودم طرفدار amd هستم و مادربورد x570 ace و 3900x به نظر مورد خوبی هستن برای شما چون گفتین اینتل دوست دارم صرفا پیشنهاد دادم عرض کردم کمتر از 2 ماه رمی که خریدم 1300 شد 2 میلیون یعنی 53 درصد افزایش!!! همین امروز خرید کنید و منتظر نمونید ویروس کرونا الان به قم رسیده فردا اگر رسید تهران معلوم نیست چه بلایی سر مردم در وهله اول و بعدم بازار کامپیوتر بیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...