رفتن به مطلب

مشاوره خرید قطعات high end در این بازار آشفته!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 25 بهمن 1398 در 20:23، obka گفته است :

قصد خرید این قطعات را دارم (قصد)

Maximus Xi extreme / Maximus Xi formula

Intel 9900k / Intel 9700k

Cooler Master 1200w platinum

Nvme Samsung 970 Evo plus 500 GB

Cooler Master c700p black edition

Gskil RGB trident Z 2x16 (32GB) 3200

Watercooling Corsair hydro series h115i RGB

پاور برای سیستم شما اگر تک کارت گرافیک هستین نهایتن 750 بسه دیگه بخوایین خیلی بالا بگیرین نهایتن 850 وات

1200 خیلی خیلی زیاده و عملا مناسب نیست 

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، obka گفته است :

سلام و عرض ادب 

1.اولین مورد اینکه من از اول ورودم به دنبال سخت افزار (حدودا 24 سال پیش) با CPU های شرکت Intel ;کار کردم و تجربه استفاده از AMD ندارم .

2.اگر CPU های نسب جدید AMD خوب هست  چرا در اکثر بازی ها وسیستم ها که نگاه میکنید در وب سایت های خارجی و نقد و بررسی ها و .... از INTEL استفاده میکنند ؟ اگر واقعا این قدر خوب هست پس چرا غرب به سراغ AMD نمیره ؟

3.اکثر بازی ها و سخت افزارها و .... عموما برای CPU نسل INTEL عرضه میشه .

4.اسبق شنیده بودم AMD بسیار داغ میکنه و با خیلی از رم ها مشکل داره البته در نسخه های جدید در جریان نیستم که ایا این موارد حل شده یا خیر 

صرف نظر از بودجه بر اساس بنچ مارک ها ! AMD را یشنهاد میدین ؟ البته روی کاغذ و در عمل ممکنه بر اساس شرایط سیستم و نوع سخت افزارها موارد متفاوت باشه !

سلام.

1-یک بار از سری 3000 استفاده بکنید متوجه قدرت میشید.

2-درسته که در بازی 1 یا حداکثر 3 فریم از  حریف Intel خود عقب تر هست. ولی فقط بحث بازی که نیست اگر شما یک زمانی خواستید درحد خیلی خیلی کم و آماتوری با برنامه های رندر کار بکنید اونوقت فرق اساسی رو متوجه میشید. حالا فکر بکنید که رندر رو به طور حرفه ای انجام بدید اون موقع است که متوجه قدرت کامل و سرسام آور Amd میشید. درضمن سایت ها که نمیان Cpu هارو برای رندر هم تست بکنند اونها فقط میان در گیم و یا شاید در رندر های ضعیف از اون ها تست بگیرند.

3-این حرف اصلا درست نیست و تمام برنامه ها برای هردو شرکت بهینه و ساخته میشوند ولی فقط بعضی از برنامه های موجود با 3990x همخوانی کامل ندارند. دلیل این موضوع هم این است که این اولین Cpu در دنیا هست(لطفا سری Epyc رو وارد نکنید. منظور از Cpu های دسکتاپ هست) و برنامه ها نمیتوانند از تمام64 هسته و 128 رشته استفاده کامل بکنند که این موضوع هم با آپدیت هایی که در آینده داده میشوند بر طرف خواهد شد.

4-بله اون در نسل 1000 وجود داشت ولی در نسل 3000 این موضوع به طور کامل بر طرف شده و حتی میتونید سری میان ردهAmd رو از لحاظ دمایی و قدرت ارائه شده با پرچمداران Intel مقایسه بکنید تا اختلاف رو متوجه بشید.

5-نه فقط بر اساس تئوری بلکه براساس تست های عملی موجود  صد در صد رایزن پیشنهاد میشه.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

من شخصا خودم طرفدار amd هستم و مادربورد x570 ace و 3900x به نظر مورد خوبی هستن برای شما چون گفتین اینتل دوست دارم صرفا پیشنهاد دادم عرض کردم کمتر از 2 ماه رمی که خریدم 1300 شد 2 میلیون یعنی 53 درصد افزایش!!! همین امروز خرید کنید و منتظر نمونید ویروس کرونا الان به قم رسیده فردا اگر رسید تهران معلوم نیست چه بلایی سر مردم در وهله اول و بعدم بازار کامپیوتر بیاد

بله همه عوامل تاثیر گذار هست انشالله قسمت بشه میرم خرید 

نظرتون روی برد Aorus x570 maseter چی هست ؟ 3950x چطور ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

پاور برای سیستم شما اگر تک کارت گرافیک هستین نهایتن 750 بسه دیگه بخوایین خیلی بالا بگیرین نهایتن 850 وات

1200 خیلی خیلی زیاده و عملا مناسب نیست 

بله به این نتیجه رسیدم  که 1200 واقعا زیاده به درد من نمی خوره نظرم نهایت روی 1000 واست هست 

پیشنهادی برای انتخاب پاور بروز دارید ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، obka گفته است :

بله همه عوامل تاثیر گذار هست انشالله قسمت بشه میرم خرید 

نظرتون روی برد Aorus x570 maseter چی هست ؟ 3950x چطور ؟

عالی هست منتها قیمت قطعا بالاتر میره خودم سری ماستر گیگابایت رو دوست دارم چون از کارت صدای شرکت خوش نام ess استفاده می کنه  تنها شرکتیه که این کارو می کنه خودم هم اگر بودجه برام مهم نبود همین مادربوردی که تو انتخاب می کردی رو بر می داشتم

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

1-یک بار از سری 3000 استفاده بکنید متوجه قدرت میشید.

2-درسته که در بازی 1 یا حداکثر 3 فریم از  حریف Intel خود عقب تر هست. ولی فقط بحث بازی که نیست اگر شما یک زمانی خواستید درحد خیلی خیلی کم و آماتوری با برنامه های رندر کار بکنید اونوقت فرق اساسی رو متوجه میشید. حالا فکر بکنید که رندر رو به طور حرفه ای انجام بدید اون موقع است که متوجه قدرت کامل و سرسام آور Amd میشید. درضمن سایت ها که نمیان Cpu هارو برای رندر هم تست بکنند اونها فقط میان در گیم و یا شاید در رندر های ضعیف از اون ها تست بگیرند.

3-این حرف اصلا درست نیست و تمام برنامه ها برای هردو شرکت بهینه و ساخته میشوند ولی فقط بعضی از برنامه های موجود با 3990x همخوانی کامل ندارند. دلیل این موضوع هم این است که این اولین Cpu در دنیا هست(لطفا سری Epyc رو وارد نکنید. منظور از Cpu های دسکتاپ هست) و برنامه ها نمیتوانند از تمام64 هسته و 128 رشته استفاده کامل بکنند که این موضوع هم با آپدیت هایی که در آینده داده میشوند بر طرف خواهد شد.

4-بله اون در نسل 1000 وجود داشت ولی در نسل 3000 این موضوع به طور کامل بر طرف شده و حتی میتونید سری میان ردهAmd رو از لحاظ دمایی و قدرت ارائه شده با پرچمداران Intel مقایسه بکنید تا اختلاف رو متوجه بشید.

5-نه فقط بر اساس تئوری بلکه براساس تست های عملی موجود  صد در صد رایزن پیشنهاد میشه.

بسیار عالی ممنونم از نظر کارشنانی 

در مورد بند 3  بفرمایید ایا در نسل 3900x هم این موارد وجود داره ؟ عمدتا چه مواردی به مشکل خوردن ؟

اختلاف قیمت چند فریم برای من تو بازی مهم نیست چون من بازی خاصی نمیکنم سیستم عامل بنده لینوکس هست و برنامه نویس هستم . در کنارش شاید ویندوز نصب کنم و احتمالا بازی هم بکنم ولی گیمر نیستم

لینک به دیدگاه

پاور انرمکس رو خودم 4 ساله دارم گلد 730 هستش کاملا راضیم و مشکلی باهاش نداشتم (حرف نداره!) چیز اضافه ای که نسبت به رقبا داره حدود 1 دقیقه بعد خاموشی سیستم فنش روشن میمونه برای خنک کردم و افزایش طول عمر

کیس هم باز خوردم دارم قیافش تو عکس با عمل تفاوت زیادی داره (خیلی خوشگل تره!) کیفیتشم عالیه

http://www.upsara.com/images/z808659_IMG_20200220_001211.jpg

http://www.upsara.com/images/n061626_IMG_20200220_001132.jpg

سی پی یو هم  خودم چندسال پیش که سری 4000 اینتل بود میخواستم 8350 ای ام دی بخرم چون مقرون به صرفه بود ولی پولش جور نشد دو سال دیگه سری 6000 اومد رفتم 6700k گرفتم اونم چون به صرف بود گرافیکم که همیشه بین ای ام دی و اینتل شیفت میکنم  حالا بازم خرید سیستم سلیقه ایه مثل تیم فوتبال

ویرایش شده توسط REZA_TPORT
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، obka گفته است :

در مورد بند 3  بفرمایید ایا در نسل 3900x هم این موارد وجود داره ؟ عمدتا چه مواردی به مشکل خوردن ؟

اختلاف قیمت چند فریم برای من تو بازی مهم نیست چون من بازی خاصی نمیکنم سیستم عامل بنده لینوکس هست و برنامه نویس هستم . در کنارش شاید ویندوز نصب کنم و احتمالا بازی هم بکنم ولی گیمر نیستم

سلام نه در سری3900X و 3950X یک همچین مشکلی وجود نداره و چون این دو پردازنده های رده بالا هستند فقط به یک خنک کننده خوب نیاز دارند.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

عالی هست منتها قیمت قطعا بالاتر میره خودم سری ماستر گیگابایت رو دوست دارم چون از کارت صدای شرکت خوش نام ess استفاده می کنه  تنها شرکتیه که این کارو می کنه خودم هم اگر بودجه برام مهم نبود همین مادربوردی که تو انتخاب می کردی رو بر می داشتم

درسته پس Aorus x570 maseter + 3900x باید انتخاب خوبی باشه 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، REZA_TPORT گفته است :

پاور انرمکس رو خودم 4 ساله دارم گلد 730 هستش کاملا راضیم و مشکلی باهاش نداشتم (حرف نداره!) چیز اضافه ای که نسبت به رقبا داره حدود 1 دقیقه بعد خاموشی سیستم فنش روشن میمونه برای خنک کردم و افزایش طول عمر

کیس هم باز خوردم دارم قیافش تو عکس با عمل تفاوت زیادی داره (خیلی خوشگل تره!) کیفیتشم عالیه

http://www.upsara.com/images/z808659_IMG_20200220_001211.jpg

http://www.upsara.com/images/n061626_IMG_20200220_001132.jpg

سی پی یو هم  خودم چندسال پیش که سری 4000 اینتل بود میخواستم 8350 ای ام دی بخرم چون مقرون به صرفه بود ولی پولش جور نشد دو سال دیگه سری 6000 اومد رفتم 6700k گرفتم اونم چون به صرف بود گرافیکم که همیشه بین ای ام دی و اینتل شیفت میکنم  حالا بازم خرید سیستم سلیقه ایه مثل تیم فوتبال

کاملا درسته 

کیس قشنگی واقعا 

والا این پاور خیلی قدیمی من که میخوام هزینه کنم میخواستم یه پاور بروز بگیرم نه قدیمی !

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام نه در سری3900X و 3950X یک همچین مشکلی وجود نداره و چون این دو پردازنده های رده بالا هستند فقط به یک خنک کننده خوب نیاز دارند.

ممنونم از شما 

وقت گذاشتین محبت کردید روی خودش که استوک داره !!! میگفتن عالیه و مشکلی نداره ولی خب در نظر واتر کولینگ 360 داشتم و یا هرچیزی که مناسب باشه و امتحانش را پس داده باشه 

برای این مورد اگر پیشنهادی داشته باشین استفاده میکنم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، obka گفته است :

درسته پس Aorus x570 maseter + 3900x باید انتخاب خوبی باشه 

برای مادربرد میتونید از سری ACE یا GODLIKE استفاده بکنید تا حداکثر کارایی رو داشته باشید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، obka گفته است :

کاملا درسته 

کیس قشنگی واقعا 

والا این پاور خیلی قدیمی من که میخوام هزینه کنم میخواستم یه پاور بروز بگیرم نه قدیمی !

هدف تعریف از برند بود شما میتونی بروزشو بخری خیالتم از کیفیت راحت باشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

برای مادربرد میتونید از سری ACE یا GODLIKE استفاده بکنید تا حداکثر کارایی رو داشته باشید.

Ace  ضعیف تر از Master  نیست ؟  GODLIKE خیلی قیمت ناجوری داره توجیه خرید برام نداره 

در 3 دقیقه قبل، REZA_TPORT گفته است :

هدف تعریف از برند بود شما میتونی بروزشو بخری خیالتم از کیفیت راحت باشه

خبر ببینید بررسی هاشو میکنم 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، obka گفته است :

ممنونم از شما 

وقت گذاشتین محبت کردید روی خودش که استوک داره !!! میگفتن عالیه و مشکلی نداره ولی خب در نظر واتر کولینگ 360 داشتم و یا هرچیزی که مناسب باشه و امتحانش را پس داده باشه 

برای این مورد اگر پیشنهادی داشته باشین استفاده میکنم 

خواهش میکنم.

بله کولر خودش در حد معمولی هستش و کار راه اندازه ولی در صورت اورکلاک و یا حتی به منظور احتیاط پیشنهاد میشه تعویض بشه.

green 360 evo واتر کولینگ خوبیه. ولی اگر نیاز به کولینگ بهتری دارید به نظر من سراغ کاستوم لوپ برید.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، obka گفته است :

سلام

نگران اون نباشید. چند روز پیش شایعه ای پخش شده بود که فقط نسخه اینترپرایز و ... ویندوز میتونه از 128 تردی که 3990x داره کامل استفاده کنه که رسماً از طرف amd رد شد و لینوکس/ ویندوز 10 پرو رو برای این پردازنده پیشنهاد دادن.

بنظر منم 3900x انتخاب بهتریه. در آینده هم خواستید ارتقا بدید 4950x هست. ولی اگر 9900k بخرید دیگه جایی برای ارتقا نمیمونه.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

خواهش میکنم.

بله کولر خودش در حد معمولی هستش و کار راه اندازه ولی در صورت اورکلاک و یا حتی به منظور احتیاط پیشنهاد میشه تعویض بشه.

green 360 evo واتر کولینگ خوبیه. ولی اگر نیاز به کولینگ بهتری دارید به نظر من سراغ کاستوم لوپ برید.

درسته ممنونم از شما ولی من نمیدونم چرا ابم با این گرین تو یه جوب نمیره !! کاستوم لو‍پ هم قیمت خیلی زیادی پیدا میکنه 

احتمالا corsair 115i RGB بگیرم 

در 4 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

نگران اون نباشید. چند روز پیش شایعه ای پخش شده بود که فقط نسخه اینترپرایز و ... ویندوز میتونه از 128 تردی که 3990x داره کامل استفاده کنه که رسماً از طرف amd رد شد و لینوکس/ ویندوز 10 پرو رو برای این پردازنده پیشنهاد دادن.

بنظر منم 3900x انتخاب بهتریه. در آینده هم خواستید ارتقا بدید 4950x هست. ولی اگر 9900k بخرید دیگه جایی برای ارتقا نمیمونه.

البته 9900k هم در اینده احتمالا قابل ارتقا هست !!!

در کل ممنونم از وقتی که گذاشتین شرمنده کردید 

لینک به دیدگاه

درسته ممنونم از شما ولی من نمیدونم چرا ابم با این گرین تو یه جوب نمیره !! کاستوم لو‍پ هم قیمت خیلی زیادی پیدا میکنه 

احتمالا corsair 115i RGB بگیرم 

corsair 115i RGB گزینه خوبیه. موفق باشید

لینک به دیدگاه

البته 9900k هم در اینده احتمالا قابل ارتقا هست !!!

خیر این سوکت بازنشسته شده محسوب میشه و نسل بعدی سوکت اینتل 1200 پین هست که فک کنم تا 6 ماه دیگه وارد بازار بشه

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سری MASTER در چند مورد برگ برنده بهتری داره و قیمتش هم بین این 2 مادربورد هست پس به نظرم انتخاب ارزنده تری هست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

سری MASTER در چند مورد برگ برنده بهتری داره و قیمتش هم بین این 2 مادربورد هست پس به نظرم انتخاب ارزنده تری هست

سلام.

شما برید برسی و رکورد اورکلاک های godlike رو ببیند.

بیشترین جایزه ها رو از آن خودش کرده. هم توی رایزن هم توی اینتل.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

شما برید برسی و رکورد اورکلاک های godlike رو ببیند.

بیشترین جایزه ها رو از آن خودش کرده. هم توی رایزن هم توی اینتل.

دوست عزیز پردازنده رایزن توان اورکلاکش کجا بود از اون حرفا بودا همه مادربوردا یک رنج اورکلاک می کنن در ضمن شما بررسی اون مادربورد رو دیدی اصلا می دونی داک ess خودش چه قدر ارزشمند هست که تو این مادربورد استفاده شده؟

لینک به دیدگاه

این 2تا عکسم میذارم دوستمون بدونه خرید مادربورد برای اورکلاک کردن پردازنده رایزن وقت تلف کردنه جالب هست نتیجه god like کمی بدتر هست!!!

MSI X570 Godlike Overclocking Performance.jpg

oc_temps.png

لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان 

از نظرات ارزشمند شما استفاده کردم و در نهایت سیستم مورد نظر را خریداری کردم

ویرایش شده توسط obka
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، obka گفته است :

ممنونم دوستان 

از نظرات ارزشمند شما استفاده کردم و در نهایت سیستم مورد نظر را خریداری کردم

سلام.

خواهش میکنم.

لطفا مشخصات سیستم خریداری شده رو هم ذکر کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...