رفتن به مطلب

من باشم گرافیک دست دوم نمیخرم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نمیخوام بگم همه اش اینجوریه اما خوب بیایید این داستان رو با هم مرور کنیم

الان بازار گرافیک دست دوم بسیار گرمه 

هزاران هزار گرافیک که اکثرا با برچسب ماین شده فروخته میشوند و قیمت رو بخصوص در مدلهای پرچمدار پایین میاورند مثلا یک کارت گرافیک 13 میلیونی رو میشه 7 میلیون خرید

خوب ایا ماین کردن با کارت گرافیک موردی داره 

نه والله اگر کولینگ مناسب و تهویه پرفکت داشته باشه چه مشکلی میتونه داشته باشه فکر کنید فرقی با کسی که هر روز گیم بازی میکنه و شاید دمای کارتش خیلی بالا هم بره و حواسش نباشه نداره. شاید بهتر هم باشه چون کسی که ماین میکنه مرتب دما رو چک میکنه و مراقبه و در واقع احتمال 80 درصد یه حرفه ایه . اما کاربری که یه گیم رو با بالاترین تنظیمات بدون اینکه خبر داشته باشه کارتش چقدر دماش رفته بالا اجرا میکنه و فقط وقتی کارت اورهیت شدو سیستم ریستارت کرد شاید بفهمه که جریان چیه

پس ماین به خودی خود موردی نیست مشکل اساسی تر از این حرفهاست 

کارت گرافیک های سوخته و نیم سوز 

کارت گرافیک هایی که بر اثر استفاده مدام میسوزند یا نیم سوز میشوند یا سردی لحیم پیدا میکنند و خلاص محتاج میشند به یک  چاره :

ریبــــــــــــــــــالد . بعصی وقتها هم ریسولد که خوب بازم بهتر از ریبالد هستش 

بله با این کار که اکثرا توسط یه هیتر یا یه bga که اون بازم کار رو بهتر و ساده تر میکنه انجام میشه 

تو ریبالد چیپ رو برمیدارند و با شابلون دوباره پایه سازی میکنند .!!! حسابش رو بکنید چیپ گرافیک 1080 رو با لحیم  معمولی شابلون بزنی و خوب جالبه که اکثرا جواب میده و کارت زنده میشه 

تو ریسولد فقط حرارت میدند چیپ رو بدون برداشتنش از روی کیت تا سردی لحیم از بین بره

خوب خودتون میتونید فکر کنید چقدر این کار غیر استاندارد هستش و هیچ امیدی به کارکردش مثل روز اول نیست 

چیپی که با دستگاهای کاملا اتوماتیک تو یک فضای خلا نیتروژنی روی کیت مدار پانچ شده رو ما با شابلون پایه زنی میکنیم یا با سشوار و هیتر داغش میکنیم 

جالبه که بعضی مواقع این کار باعث میشه گرافیک تا سالها هم کار کنه اما خوب روی دیگر سکه اینه که ممکنه خیلی زود دوباره از کار بیوفته

اگر کار ریبال کننده تمیز باشه هیچ متخصصی تا چیپ رو خودش برنداره متوجه نمیشه که این کارت تعمیر شده اگرم خیلی کارش تابلو باشه و خمیر و روغنش از کنار هت سینک بزنه بیرون با این بهانه که جدیدا خمیر سیلیکون کارت گرافیکم رو عوض کردم تاپیک فروش میزنه . خوب مسلما خیلی ها قانع میشند 

فکرش رو بکن 5 میلیون میدی به یه قطعه که هر لحظه احتمال سوختن دوباره اش میره درصدی هم احتمال داره تا چند سال کار کنه اما ایا این ریسک رو میپذیرید؟

این کار تو چیپ لپتاب ها هم به کرات انجام میشه و چون اون درش کلا بسته است و هیچ مشتری وسوه نمیشه که پشت لپتاب رو باز کنه خیلی راحت گول میخوره

البته در چیپ گوشی ها و تبلت ها و نوت بوک ها و هر وسیله ای که آِی سی داشته باشه قابل انجامه 

این کار کلاهبرداری صرف نیست اگه تو مجبور باشی بهترین راهه برای زنده کردن وسیله سوخته  یا نیم سوز شده ات اما اینکه بعد این کار فورا اون رو به فروش بگذاری و خریدار بدبخت از همه جا بی خبر او رو بخره با هزار امید و آرزو بعد یک سال یا شاید حتی دو سال بسوزه و اون مشتری بیچاره فکر کنه که به خاطر مصرف اشتباه خودش باعث سوختن اون وسیله شده خیلی کار غیر انسانی و غیر شرافتمندانه ای است

پس من یه فکت میدم که فکر میکنم خیلی اصولی باشه با این صغری کبری ها هیچ وقت یه وسیله الکترونیکی یا دیجتالی دست دوم نخرید مگر اینکه واقعا و تاکید میکنم صد در صد اطمینان داشته باشید که هیچوقت باز نشده و تعمیری نیست که خوب این اطمینان اصولا به درصد بالا نمیرسه مگر فروشنده برادر یا از خانواده طرف باشه و همیشه جلوی چشمش 

unnamed.jpg

لینک به دیدگاه

😁خوب خودت داری میگی من باشم نمیخرم 

چرا پابلیک میکنی پس؟ مگه بقیه تو اند؟ 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

هیچوقت باز نشده

دوست عزیز کارت بعد 1سال استفاده مداوم خمیرش عوض نشه دماش نابود کننده میشه

😐 این چه فکتیه میدی 🤦🏻‍♂️

خوب کارتی که باز شده دوباره بازش کن چک کنش  البته باید خودت خمیرشم دوباره بزنی چون اگه همونجوری ببندیش هوا میره بینش

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

دوست عزیز کارت بعد 1سال استفاده مداوم خمیرش عوض نشه دماش نابود کننده میشه

1f610.png این چه فکتیه میدی 🤦1f3fb.png‍♂️

خوب کارتی که باز شده دوباره بازش کن چک کنش  البته باید خودت خمیرشم دوباره بزنی چون اگه همونجوری ببندسش هوا میره بینش

اون خمیری که کارخونه میزنه اصلا اون چیزی نیست که تو فکر میکنی باید یک سال یک سال عوضش کنی . اون خمیر در شرایط ویژه روی چیپ پرس میشه و کم کم ده سال استفاده بهینه میشه کرد ازش

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

اون خمیری که کارخونه میزنه اصلا اون چیزی نیست که تو فکر میکنی باید یک سال یک سال عوضش کنی . اون خمیر در شرایط ویژه روی چیپ پرس میشه و کم کم ده سال استفاده بهینه میشه کرد ازش

درود دوست عزیز

اینو جای نگی داداش بهت میخندن !!!

مرغوب ترین خمیر هم عمرش به 5 سال قد نمیده چه برسه به 10 سال !!!

-----------------------------------------------------

در اصل / عمر مفید خمیر به کاربرد + دما محیط + دما کارکرد بستگی داره !!!

لینک به دیدگاه

ولی من باشم نه تنها گرافیکو دست دوم میخرم،بلکه هرچی که بشه دست دو خریدو دست دو میخرم!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

ولی من باشم نه تنها گرافیکو دست دوم میخرم،بلکه هرچی که بشه دست دو خریدو دست دو میخرم!

خرید قطعات دست دوم به شدت به نفع آدم هست 

نمیدونم چرا بعضیا باهاش جبهه دارن

طرف پول نداره میخواد با 15 تومن سیستم گیمینگ ببنده بهش میگم بیا دست دو بگیر کلی سیستمت قوی تر میشه قبول نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

طرف پول نداره میخواد با 15 تومن سیستم گیمینگ ببنده بهش میگم بیا دست دو بگیر کلی سیستمت قوی تر میشه قبول نمیکنه

دوران سربازیم،گوشی دست دو lg g4 خریدم ۶۰۰،یکماه باش کار کردم خوشم بش نیومد ،همون ۶۰۰تومن فروختم به یکی دیگه،تازه طرف دید من سربازم یه پوتین نو هم برام اورد ،ضرر که نکردم هیچ ،اون گوشی رو تجربه کردم ،یه دست پوتین هم مفت گیرم اومد خخخخ(دمش گرم)

لینک به دیدگاه

عنوان رو میگذاشتید ریسک هایی که برای خریدن قطعه دست دو باید بهش فکر کرد 😅

لینک به دیدگاه

خوب ببینید نمیشه الان همه گارد بگیریم سمت اقا رضا(استارتر)

ممکنه ایشون تجربه خیلی تلخی رو داشته باشه از قطعات دست دوم و خواسته اینو با ما به اشتراک بزاره..

بعضی از قسمت های صحبتهاش درسته..

از طرفی هم درسته همیشه 100 درصد خرید قطعه دست دوم به نفع آدم نیست

ریسک های خودش رو داره

مثال یه ایفون 7 ما خریدیم  مثل ماه بود

همه چی اوکی با دستگاه تست کردیم ..گوشی کامل پلمپ..مهندس سخت افزارم چک کرد...

اما 1 ماه بعد که خواستیم به مشتری بفروشیم دیدم ic  صدا گوشی مشکل داره و 400 ناقابل هزینش شد.. به همین راحتی

پس همیشه جنس کارکرده به نفع نیست.. به قول دوستمون گفتن خیلی مواقع متخصص ترین افراد هم نمیتونن عیب رو به راحتی تشخصی بدن÷

خلاصه ریسک خودش رو داره دیگه

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بحث داشتن یا نداشتن نیست.

برای من لذتی که توی جعبه گشایی کالا هست توی استفادش نیست. برای همین کالای دست دوم هیچ لذتی برای من نداره.

احتمالا افرادی هم که جبهه دارند نسبت به این قضیه یا همین حسو دارند یا اینکه نمیتونن اعتماد کنن و ترجیح میدن یک کالای دست اول حتی با قدرت پایین تر تهیه بکنند.

میشه گفت کاملا یه نظر شخصیه

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

من لوازم الکترونیکی دست دوم نمیگیرم چون کلا ریسکه مخصوصا گوشی معلوم نیست چیکارش میکنن بعضی ایراداش چند روز بعد مشخص میشه خیلی هم گوشی دست دوم خریدم کلا پشیمونم چند سالیه هیچی دست دوم نمیگیرم جنسی که خودم بخوام بفروشم اگه مطمئن باشم ایرادش جدیه نگهش میدارم نمیدازم به یکی دیگه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

من لوازم الکترونیکی دست دوم نمیگیرم چون کلا ریسکه مخصوصا گوشی معلوم نیست چیکارش میکنن بعضی ایراداش چند روز بعد مشخص میشه خیلی هم گوشی دست دوم خریدم کلا پشیمونم چند سالیه هیچی دست دوم نمیگیرم جنسی که خودم بخوام بفروشم اگه مطمئن باشم ایرادش جدیه نگهش میدارم نمیدازم به یکی دیگه

گوشی رو شخصا قبول دارم چون وسیله روزمره هست واحتمال خرابی بالایی داره

یا مثلا این موضوع در مورد پاور سیستم یا مادربرد هم صدق میکنه

ولی قطعاتی مثل رم ، سی پی یو ، مانیتور ، اسپیکر ، هدست و مواردی از این دست چیزایی هستن که احتمال خرابی بسیار بسیار پایینی دارن و ارزش خرید دست دومشون بالا هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 47 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

بحث داشتن یا نداشتن نیست.

برای من لذتی که توی جعبه گشایی کالا هست توی استفادش نیست. برای همین کالای دست دوم هیچ لذتی برای من نداره.

احتمالا افرادی هم که جبهه دارند نسبت به این قضیه یا همین حسو دارند یا اینکه نمیتونن اعتماد کنن و ترجیح میدن یک کالای دست اول حتی با قدرت پایین تر تهیه بکنند.

میشه گفت کاملا یه نظر شخصیه

برای بنده هم تقریبا همینطوره

جنس دست دو اصلا به دلم نمیشینه ، یه جورایی احساس میکنم جوراب کهنه سوراخه 😁

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

برای بنده هم تقریبا همینطوره

جنس دست دو اصلا به دلم نمیشینه ، یه جورایی احساس میکنم جوراب کهنه سوراخه 1f601.png

اتفاقا همین چند روز پیش این لذتو داشتم.😁

جای شما خالی.

البته این ویدئو فقط جنبه آرشیو کردن داشت نه اشتراک گذاری ولی خب شما هم که علاقه دارید ببینید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

اتفاقا همین چند روز پیش این لذتو داشتم.1f601.png

جای شما خالی.

البته این ویدئو فقط جنبه آرشیو کردن داشت نه اشتراک گذاری ولی خب شما هم که علاقه دارید ببینید.

مبارکه

بنده هم از کیبورد شما دارم ، مانیتور هم احتمالا یکی باشه Lg mp55 22ips

مدتیه دنبال عوض کردن باندل هستم ولی حداقل 3500 با فروش باندل خودم باید پیاده بشم ! که سخته برام توکل به خدا انشاالله پولش جور میشه 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، rezayadida گفته است :

نمیخوام بگم همه اش اینجوریه اما خوب بیایید این داستان رو با هم مرور کنیم

الان بازار گرافیک دست دوم بسیار گرمه 

هزاران هزار گرافیک که اکثرا با برچسب ماین شده فروخته میشوند و قیمت رو بخصوص در مدلهای پرچمدار پایین میاورند مثلا یک کارت گرافیک 13 میلیونی رو میشه 7 میلیون خرید

خوب ایا ماین کردن با کارت گرافیک موردی داره 

نه والله اگر کولینگ مناسب و تهویه پرفکت داشته باشه چه مشکلی میتونه داشته باشه فکر کنید فرقی با کسی که هر روز گیم بازی میکنه و شاید دمای کارتش خیلی بالا هم بره و حواسش نباشه نداره. شاید بهتر هم باشه چون کسی که ماین میکنه مرتب دما رو چک میکنه و مراقبه و در واقع احتمال 80 درصد یه حرفه ایه . اما کاربری که یه گیم رو با بالاترین تنظیمات بدون اینکه خبر داشته باشه کارتش چقدر دماش رفته بالا اجرا میکنه و فقط وقتی کارت اورهیت شدو سیستم ریستارت کرد شاید بفهمه که جریان چیه

پس ماین به خودی خود موردی نیست مشکل اساسی تر از این حرفهاست 

کارت گرافیک های سوخته و نیم سوز 

کارت گرافیک هایی که بر اثر استفاده مدام میسوزند یا نیم سوز میشوند یا سردی لحیم پیدا میکنند و خلاص محتاج میشند به یک  چاره :

ریبــــــــــــــــــالد . بعصی وقتها هم ریسولد که خوب بازم بهتر از ریبالد هستش 

بله با این کار که اکثرا توسط یه هیتر یا یه bga که اون بازم کار رو بهتر و ساده تر میکنه انجام میشه 

تو ریبالد چیپ رو برمیدارند و با شابلون دوباره پایه سازی میکنند .!!! حسابش رو بکنید چیپ گرافیک 1080 رو با لحیم  معمولی شابلون بزنی و خوب جالبه که اکثرا جواب میده و کارت زنده میشه 

تو ریسولد فقط حرارت میدند چیپ رو بدون برداشتنش از روی کیت تا سردی لحیم از بین بره

خوب خودتون میتونید فکر کنید چقدر این کار غیر استاندارد هستش و هیچ امیدی به کارکردش مثل روز اول نیست 

چیپی که با دستگاهای کاملا اتوماتیک تو یک فضای خلا نیتروژنی روی کیت مدار پانچ شده رو ما با شابلون پایه زنی میکنیم یا با سشوار و هیتر داغش میکنیم 

جالبه که بعضی مواقع این کار باعث میشه گرافیک تا سالها هم کار کنه اما خوب روی دیگر سکه اینه که ممکنه خیلی زود دوباره از کار بیوفته

اگر کار ریبال کننده تمیز باشه هیچ متخصصی تا چیپ رو خودش برنداره متوجه نمیشه که این کارت تعمیر شده اگرم خیلی کارش تابلو باشه و خمیر و روغنش از کنار هت سینک بزنه بیرون با این بهانه که جدیدا خمیر سیلیکون کارت گرافیکم رو عوض کردم تاپیک فروش میزنه . خوب مسلما خیلی ها قانع میشند 

فکرش رو بکن 5 میلیون میدی به یه قطعه که هر لحظه احتمال سوختن دوباره اش میره درصدی هم احتمال داره تا چند سال کار کنه اما ایا این ریسک رو میپذیرید؟

این کار تو چیپ لپتاب ها هم به کرات انجام میشه و چون اون درش کلا بسته است و هیچ مشتری وسوه نمیشه که پشت لپتاب رو باز کنه خیلی راحت گول میخوره

البته در چیپ گوشی ها و تبلت ها و نوت بوک ها و هر وسیله ای که آِی سی داشته باشه قابل انجامه 

این کار کلاهبرداری صرف نیست اگه تو مجبور باشی بهترین راهه برای زنده کردن وسیله سوخته  یا نیم سوز شده ات اما اینکه بعد این کار فورا اون رو به فروش بگذاری و خریدار بدبخت از همه جا بی خبر او رو بخره با هزار امید و آرزو بعد یک سال یا شاید حتی دو سال بسوزه و اون مشتری بیچاره فکر کنه که به خاطر مصرف اشتباه خودش باعث سوختن اون وسیله شده خیلی کار غیر انسانی و غیر شرافتمندانه ای است

پس من یه فکت میدم که فکر میکنم خیلی اصولی باشه با این صغری کبری ها هیچ وقت یه وسیله الکترونیکی یا دیجتالی دست دوم نخرید مگر اینکه واقعا و تاکید میکنم صد در صد اطمینان داشته باشید که هیچوقت باز نشده و تعمیری نیست که خوب این اطمینان اصولا به درصد بالا نمیرسه مگر فروشنده برادر یا از خانواده طرف باشه و همیشه جلوی چشمش 

unnamed.jpg

اول ممنون دوست عزیز برای به اشتراک گذاشتن اطلاعاتتون

دوم عنوان درست عملیات ریبال هستش که اگر تمیز و با دقت انجام بشه شاید حتی از کیفیت خود شرکت سازنده هم بهتر باشه نمونش هم قدیم xbox360 های سری لانچ و زفیر که همه با مشکل 3 چراغ همراه میشدن که با ریبال نه تنها  مشکلشون حل میشد که حتی مواردی هستن که تا الان دارن کار میکنن

در مورد خمیر هم و بحث کیفیت بال های چیپ هایی که کارخونه های سازنده استفاده میکنن به جز سری های حرفه ای مثل strix یا Gaming X در بقیه ردها از متریال های خیلی با کیفیتی استفاده نمیکنن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

دوران سربازیم،گوشی دست دو lg g4 خریدم ۶۰۰،یکماه باش کار کردم خوشم بش نیومد ،همون ۶۰۰تومن فروختم به یکی دیگه،تازه طرف دید من سربازم یه پوتین نو هم برام اورد ،ضرر که نکردم هیچ ،اون گوشی رو تجربه کردم ،یه دست پوتین هم مفت گیرم اومد خخخخ(دمش گرم)

بنازام / فقط بگو که ارتش بودی ...

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان هیچ آدمی نیست که از آنباکس کردن قطعه آک لذت نبره ولی خوب شرایط زندگیمون اونقدر سخت شده ...................... بگذریم 

خرید قطعات به صورت دست دوم یا حتی استوک وارداتی هیچ مشکلی نداره به شرط اینکه هم درست انتخاب کنی و هم درست تستشون کنی در محلت تستی که دارید .

بنده یکی از آشناهامون چندی پیش زدن تو کار واردات قطعات استوک از اونور . تو باری که آوردن مانیتورهای 22. 24 . 27 خرید کرده بودن که منم به درخواست خودشون رفتم . مثلا بار 24 اینچشون اصلا معلوم نیست که چی داره وارد میشه مدل و مارک و اینجور چیزا اصلا مشخص نیست و با باز کردنشون مشخص میشه که چی هستن . تو مدل های 24 . از یه مدل 4 عدد بود . dell p2418d . البته اگر اشتباه نکرده باشم مدلش رو . وقتی کیفیت این مانیتور رو دیدم خدایی نیم ساعت تو هنگ کامل تشریف داشتم اونقدر این مانیتور باکیفیت بود که تا حالا همچین چیزی ندیده بودم . با دیدن این مانیتور با خودم گفتم خدایا اینا دور ریزهای اونور آب هستن که دارن کیلویی وارد میشن ؟؟؟ پس الان دارن از چی استفاده میکنن که اینا اخ شده براشون . هر کاری کردم یه دونشو بهم نداد الانم هر 4 تاش رو برای خودش برداشته حالا رفتم خونشون براتون حتما عکس میگیرم میفرستم 

تو 27 ها هم بنده 3 تا از مدل hp 273q برداشتم و دونه ای 2200 فروختم و اشتباه کردم یکیشو برای خودم برنداشتم . این مانیتور هم کیفیت بسیار خوبی داره . با خودم گفتم تو بار بعدی یه بهترشو برمیدارم که متاسفانه چین به ..... رفت با این ویروس و واردات دچار مشکل شده از شانس گند ما .

از قطعاتی که آورده بودن بنده یه هارد 3 ترا برداشتم در حد آک بود کلا 100 روز کارکرده بود . یه کیبورد ماکروسافت برداشتم و مانیتورها رو فروختم . الان یه dell 2214 دارم استفاده میکنم . دیگه چون لنگ شدم اینم به زور بهم رسید 😁

اصل حرفم این بود که قیمت مانیتور در ایران واقعا ناجوانمردانه هست و اگر بتونید مانیتور استوک مدل مناسب پیدا کنید با کمترین هزینه بیشترین لذت رو خواهید برد . الانم که این داستانها داره برای کیس و ..... هم پیش میاد متاسفانه 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، invoker گفته است :

بنازام / فقط بگو که ارتش بودی ...

نیرو انتظامی،خییییلی سخت تر از ارتشه،همیشه کمبود نیرو و پستای ۳به ۳ بوده، و همیشه ظلم و بیشرفی و زیر آب زنی کادریا بوده ،عقده ای از نظامیا گرفتم که...

لینک به دیدگاه

من تا جایی که یادم میاد هرچی خریدم دست دوم بوده 😂 و بهترین سودا رو از دست دوم کردم

از سی پی یو ، رم ، مادربرد ، گرافیک ، هارد ، مانیتور ، گوشی ، لپتاپ ، هرکدومشو چندین بار ارتقا دادم و همش دست دوم بوده ، از 100تا معامله دست دوم شاید 2 تاش به مشکل خورده باشه

به نظرم جنس دست دوم اگه از همه نظر تست بشه میتونه خیلی به صرفه تر باشه تا خرید کالای آکبند

البته ما هم دوست داشتیم مرفه بودیم و میتونستیم همه چیو آکبند بخریم😄

لینک به دیدگاه

بله.شما جیبت پره نفست از جای گرم بلند میشه نو اک میخری.گرون تر از همه جا هم میخری.

کجا از حال ما ندارها با خبری بنده خدا

لینک به دیدگاه

من فکر کردم این وارد کننده هایی که کارتا رو دستشون باد کرده تاپیک زده.

یک سری هم وارد کننده های لپتاپ دنبال ممنوعیت واردات لپ تاپ استوک بودن. 

حرفشون این بود که لکسوس 2020 میخاستن پول کم آمده بود .  ಥ_ಥ

بعید بود...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

اینو جای نگی داداش بهت میخندن !!!

مرغوب ترین خمیر هم عمرش به 5 سال قد نمیده چه برسه به 10 سال !!!

-----------------------------------------------------

در اصل / عمر مفید خمیر به کاربرد + دما محیط + دما کارکرد بستگی داره !!!

داداش مثلا یه کارت مثل strix 1050ti بعد چقدر تعویض خمیر میخواد

یه سوال دیگه هم دارم با اجازه صاحب تاپیک داداش من چندوقته فکر میکنم قدرت cpu کم  شده وبه راحتی سیستم هنگ میکنه اگه میشه منو راهنمایی کنید. مممون

لینک به دیدگاه

منظورتون کسایی هستن که خودشون میگن کارت ماین شده یا کلا  کارت دست دو حتی اینجا!

کسی اگه میتونه راهنمایی کنه  الان که تازه میتونم یه کارت بدردبخور دست دو بخرم تو این وضعیت دلخوشیم بسوزه 😂

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...