رفتن به مطلب

کمک در مورد adsl setting مودم

ho3einsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

دوستان کسی میتونه به صورت خلاصه بگه هرکدوم از گزینه های زیر چه کارایی دارن؟

و کدوم بهتره انتخاب بشه.

مثلا وقتی adsl2+ انتخاب میشه 3 تا زیر گزینه براش فعال میشه مثل annex option و ads capability

اینا کاربردشون چیه؟ من مشکلم با این زیر گزینه ها است میخام بدونم کارشون چیه و فعال بودنشون بهتره یا غیر فعال بودن.

@invoker

image.thumb.png.9823257dee7f77065e89bc5bd4ccaf9f.png

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

--------------

من کلا D-link زیاد کار نکردم / نمیدونم تنظیمات این بخش شبی به Tp-Link هستش یا نه ولی ...

وقتی که این گزینه فعال باشه / AnnexM Enabled کمک میکنه که نویز اپلود شما افزایش پیدا کنه و یجورایی اپلود تو محدوده 2 مگ قرار بگیره !!!

( برای کاربرد گیم شدیدا" پیشنهاد میشه / قبل از اون یه اسکرین شات از نویز خط و تست پینگ قرار بدین بعد این گزینه رو فعال کنین نتیجه رو اعلام کنین )

ads capability این گزینه هم / تیک اینو بذار Bitswap Enable

یه توضیح کلی هم در مورد ISP بده / تعرفه چیه مال کجاست / بعد اینایی که گفتم رو انجام بده ببین نتیجه خوبی میگیری. مشکل خاصی هم داری الان ؟! یا همه چی فیکسه ؟!

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، invoker گفته است :

ممنون ازینکه وقت گذاشتی

image.thumb.png.bcfe8a1c3055eddd7e1ea4960b0fa2b4.png

والا خط من اپلود نهایت کشش 512 کیلوبایته ازین بیشتر نویز میندازه برا همین گفتم رو 512 فیکسش کنن دانلودمم گفتم رو 4 مگ ست کنن چون بیشتر نویز میندازه و کشش نداره خطم.

ای اس پی شاتله سرویسم 8 مگ 160 گیگه که بخاطر مصرف حجم مجبورم این سرعتو بردارم در حالی که نصف سرعتشم نمیتونم استفاده کنم. الان که دستی گفتم ست کنن فعلا فیکسه. چند سالیه این گزینه ها ذهنمو درگیر کرده بود گفتم بپرسم ببینم اصلا مزیتشون چیه. پس با این اوصاف به درد من نمیخورن. من اکثرا رو مود g.dmt ست میکنم چون قطعی کمتری داره.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

ممنون ازینکه وقت گذاشتی

image.thumb.png.bcfe8a1c3055eddd7e1ea4960b0fa2b4.png

والا خط من اپلود نهایت کشش 512 کیلوبایته ازین بیشتر نویز میندازه برا همین گفتم رو 512 فیکسش کنن دانلودمم گفتم رو 4 مگ ست کنن چون بیشتر نویز میندازه و کشش نداره خطم.

ای اس پی شاتله سرویسم 8 مگ 160 گیگه که بخاطر مصرف حجم مجبورم این سرعتو بردارم در حالی که نصف سرعتشم نمیتونم استفاده کنم. الان که دستی گفتم ست کنن فعلا فیکسه. چند سالیه این گزینه ها ذهنمو درگیر کرده بود گفتم بپرسم ببینم اصلا مزیتشون چیه. پس با این اوصاف به درد من نمیخورن. من اکثرا رو مود g.dmt ست میکنم چون قطعی کمتری داره.

تنظیماتی که بهت گفتم رو ست کردی ؟! نویز خطط بد هم که نیست !!!

--------------------------------------------------

البته من کلا مودم های D-link رو قبول ندارم !!! اشغال به تمام معناست !!! من پیشنهاد میدم یه Tp-Link تهیه کن تغییرات رو خودت میبینی ...

حتی خوده شاتل هم یبار اینو گفته بهم که ما با مودم های D-link مشکل داریم !

لینک به دیدگاه

https://www.efstelecom.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=2429

منم شاتل 2 مگ دارم 

من چند وقتی بود با اپلودم مشکل داشتم 3 روز با سیم کشی و پشتیبان شاتل کلنجار رفتم اما اخرش با تنظیم کردن مود روی glite نویزبهتر شده 

Untitled.png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، invoker گفته است :

تنظیماتی که بهت گفتم رو ست کردی ؟! نویز خطط بد هم که نیست !!!

--------------------------------------------------

البته من کلا مودم های D-link رو قبول ندارم !!! اشغال به تمام معناست !!! من پیشنهاد میدم یه Tp-Link تهیه کن تغییرات رو خودت میبینی ...

حتی خوده شاتل هم یبار اینو گفته بهم که ما با مودم های D-link مشکل داریم !

نه اعمال نکردم چون اپلودم 512 هه اگه اعمال کنم بره رو 2 مگ نویز میگیرم. باشه باز تست میکنم. قیمت مودم شدید رفته بالا ببینم چی میشه. سرویس گیم داشتم رو خطم نویز داشتم قطع و وصلی داشتم مخصوصا شبا پینگم شبا میرفت بالا. صح زنگ زدم گفتم غیر فعال کنن ببینم شرایط چجوری میشه.

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

https://www.efstelecom.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=2429

من چند وقتی بود با اپلودم مشکل داشتم 3 روز با سیم کشی و پشتیبان شاتل کلنجار رفتم اما اخرش با تنظیم کردن مود روی glite نویزبهتر شده 

Untitled.png

g.lite دانلود و اپلود رو میاره پایین. الان دانلودتون 1.5 مگه برا همین snr تون بالا رفته نویزتون کم شده. به نظرم بهترین مود g.dmt هستش اونو تست کنین.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

نه اعمال نکردم چون اپلودم 512 هه اگه اعمال کنم بره رو 2 مگ نویز میگیرم. باشه باز تست میکنم. قیمت مودم شدید رفته بالا ببینم چی میشه. سرویس گیم داشتم رو خطم نویز داشتم قطع و وصلی داشتم مخصوصا شبا پینگم شبا میرفت بالا. صح زنگ زدم گفتم غیر فعال کنن ببینم شرایط چجوری میشه.

g.lite دانلود و اپلود رو میاره پایین. الان دانلودتون 1.5 مگه برا همین snr تون بالا رفته نویزتون کم شده. به نظرم بهترین مود g.dmt هستش اونو تست کنین.

قبلا همشون چک کردم برای من این تنظیمات عالیه

Tom Clancy's The Division® 22020-2-21-3-7-33.jpg

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

--------------

من کلا D-link زیاد کار نکردم / نمیدونم تنظیمات این بخش شبی به Tp-Link هستش یا نه ولی ...

وقتی که این گزینه فعال باشه / AnnexM Enabled کمک میکنه که نویز اپلود شما افزایش پیدا کنه و یجورایی اپلود تو محدوده 2 مگ قرار بگیره !!!

( برای کاربرد گیم شدیدا" پیشنهاد میشه / قبل از اون یه اسکرین شات از نویز خط و تست پینگ قرار بدین بعد این گزینه رو فعال کنین نتیجه رو اعلام کنین )

ads capability این گزینه هم / تیک اینو بذار Bitswap Enable

یه توضیح کلی هم در مورد ISP بده / تعرفه چیه مال کجاست / بعد اینایی که گفتم رو انجام بده ببین نتیجه خوبی میگیری. مشکل خاصی هم داری الان ؟! یا همه چی فیکسه ؟!

برای من این شد

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

برای من این شد

Untitled.png

مودم رو خاموش روشن هم کردی ؟! خیلی بهتر شده از قبل !!!

----------------------------------------------

تست سرعت قبل یادته چقد بوده ؟! الان با این تنیمات یه تست اینترنت بگیر ! SpeedTest

حتی پینگ cmd هم باید بهتر شده باشه !!!

من الان تو دوتا 2 ام اگه دیر جواب میدم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

image.thumb.png.6b91cbb859f10b6c8ec18ead276be7a4.png

image.thumb.png.7e18cd8b55d3939139a09d169e4c2378.png

جالبه هیچ فرقی نکرد!

واسه شما از سمت isp قفل شده رو این !!! به خواسته خودتون که میگین

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، invoker گفته است :

تست سرعت قبل یادته چقد بوده ؟! الان با این تنیمات یه تست اینترنت بگیر ! SpeedTest

من مشکلم تو اپلود کردن عکس توی استیم بود که با اون تغییرات درست شد...پینگ شاتل یک هفته ای هست با 4.2.2.4 بالای 100 میده که مشکل از سمت شرکته اما تو بازی پینگ به مراتب کمتری دارم

من تنها استفادم از adsl گیم و مرورگر هست برای دانلود از مودم 4جی فیض میبرم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، invoker گفته است :

اینم بعد ریست

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، invoker گفته است :

واسه شما از سمت isp قفل شده رو این !!! به خواسته خودتون که میگین

اره گفتم که اپلود بیشتر از 512 نمیکشه برا همین گفتم قفل کنن. تو پست دوم هم عرض کردم که برا من فرقی نمیکنه 🙏

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

اینم بعد ریست

Untitled.png

کیفیت خطت خیلی خوبه، اگه پهنا رو ببری بالاتر اعداد snrبه چند کاهش پیدا میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amirarsalan76 گفته است :

کیفیت خطت خیلی خوبه، اگه پهنا رو ببری بالاتر اعداد snrبه چند کاهش پیدا میکنه؟

,والا تعرفه 1 ساله دارم تا چند روز پیش 1مگ بود پولم زیادی بود کردمش 2  دیگه وسعم نمیرسه

http://9062504992.png

http://9062494749.png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

Isp من شبدیزه،یه قابلیت باحالی که داره توی تنظیمات پنل کاربری میشه خودت سرعت پورتت رو انتخاب کنی بدون تماس باهاشون

البته من یک ماهه برمیدارم اما جدیدا زنگ میزنم هرکدوم از سرویس های جشنواره رو خواستم برام فعال کردن حتی جشنواره ثبت نام رو

در ۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

تعرفه 1 ساله دارم تا چند روز پیش 1مگ بود پولم زیادی بود کردمش 2  دیگه وسعم نمیرسه

زاهدان بودی شما؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amirarsalan76 گفته است :

Isp من شبدیزه،یه قابلیت باحالی که داره توی تنظیمات پنل کاربری میشه خودت سرعت پورتت رو انتخاب کنی بدون تماس باهاشون

البته من یک ماهه برمیدارم اما جدیدا زنگ میزنم هرکدوم از سرویس های جشنواره رو خواستم برام فعال کردن حتی جشنواره ثبت نام رو

زاهدان بودی شما؟

شمال

لینک به دیدگاه

@invokerو بقیه دوستان

من تمام حالات annex موجود توی مودمم رو امتحان کردم ولی بجز حالت Aروی هیچ حالت دیگه ای دیتا برقرار نشد

کیفیت خط هم خوبه و ریت بالایی داره حدودا

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، amirarsalan76 گفته است :

@invokerو بقیه دوستان

من تمام حالات annex موجود توی مودمم رو امتحان کردم ولی بجز حالت Aروی هیچ حالت دیگه ای دیتا برقرار نشد

کیفیت خط هم خوبه و ریت بالایی داره حدودا

مودم"ت چیه ؟! یه اسکرین شات از تنظیمات قرار بده.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amirarsalan76 گفته است :

برای من هم همینطوره! مودم zyxel del1312-t10b

سرویس 16mbps پروفایل گیمینگ هم فعاله ولی سرعت دانلود با فعال شدن آن به 11mbps کاهش یافته جهت پینگ پایینتر

1.jpg

2.jpg

دقت نکردم تو عکس اول سرعت دانلود 4146kbps بود!!! اما الان درست شد👇

Untitled.jpg

ویرایش شده توسط arminas
اضافه کردن عکس جدید
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، invoker گفته است :

مودم"ت چیه ؟! یه اسکرین شات از تنظیمات قرار بده

از چندتا برند مودم دارم ولی مودمی که بیشتر مورد استفاده هست asus هست که مدلش توی شات مشخصه،گاهی اوقات مکس ریت خط از 22مگابیت هم رد میشه باز میاد پایین تر

اگه میدونید تا با بقیه مودم ها تست کنم؟

Screenshot_20200223-142456-1.jpg

Screenshot_20200223-142340-1.jpg

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amirarsalan76 گفته است :

از چندتا برند مودم دارم ولی مودمی که بیشتر مورد استفاده هست asus هست که مدلش توی شات مشخصه،گاهی اوقات مکس ریت خط از 22مگابیت هم رد میشه باز میاد پایین تر

Screenshot_20200223-142456-1.jpg

Screenshot_20200223-142340-1.jpg

والا ایسوس تا الان نرفتم دنبالش . بدونم چی داره چی نداره :D

-------------------------------------------------

عکس های که قرار دادین هم باز نمیشه و زیاد واضع نیست

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، amirarsalan76 گفته است :

اگر به جز annex A خط روی چیز دیگری لینک نمیگیره به خاطر تعریف نشدن این بخش از طرف سرویس دهنده هست

باید به اونا درخواست بدید در صورت کشش خط براتون فعال کنند

Dynamic Line Adjustment (DLA) هم غیر فعال کنید تا به حداکثر کشش خط دسترسی داشته باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...