رفتن به مطلب

خطای Anti Surge

Royal
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم بدونم آیا کسی تا حالا این مشکل را تجربه کرده ؟ راه حلی هم پیدا کرده ؟

در مورد این خطا مطالعاتی انجام دادم ولی به نتیجه ای نرسیدم

سیستم تا چند روز قبل خیلی عادی بود تا وقتی که داشتم بازی میکردم و وست بازی سیستم خاموش شد بعد از چند ثانیه دوباره روشن شد و وقتی وارد بازی شدم مجددا Reset شد.سیستم را خاموش کردم بایوس را به حالت تنظیمات کارخانه ای برگردوندم و مجددا برای تست وارد بازی شدم و جواب منفی بود تا جایی که SSD را از بیین برد و سوزوند

سیستم ASUS Anti Surge برای این طراحی شده که اگر پاور UVP یا OVP نداشته باشه مادربرد وظیفه ان را انجام دهد Under Voltage Protection & Over Voltage Protection حفاظت  از ولتاژ کمتر و یا بیشتر از حد مجاز

حالا در مورد چه سیستمی صحبت میکنیم

مادربرد https://www.asus.com/us/motherboards/rampage_iv_black_edition/     Rampage IV Black Edition

CPU Core i7 4930K

32GB Kingstone HyperX Fury 8x4GB 1866

MSI GTX1070TI 8G Gaming

Power Corsair HX1000W

تا جایی که میدونم پاور مذکور تمامی استانداردها را داره و قبل از مادربرد اگر اختلالی در جریان ورود برق وجود داشته باشه خودش برق را قطع میکنه ولی خوب پاور قدیمی هست

من بعد از اینکه چند بار تست کردم و نتیجه ای نگرفتم رفتم سراغ پاوری که دارم ولی فعلا استفاده نمیکنم چون دیدم همه به پاور اشاره کردن و بعد از تعویض پاور و پاک کردن گرد و قبار از داخل کیس یک بار دیگه سیستم را روشن کردم

اینبار با |پاور Corsair RM1000X  و.....نتیجه همون شد و سیستم دوباره خاموش شد. حالا من به این نتیجه رسیدم که مشکل از پاور نیست !!!! برق خانه را تست نکردم  ولی اون را هم میخوام تست کنم

من گزینه ASUS Anti Surge را هم غیر فعالش کردم تا دیروز خوب بود ولی حالا اون هم دیگه تاثیری نداره و چه فعال باشه چه غیر فعال سیستم Reset میشه

ایا مشکل میتونه از سیستم برق رسانی خود مادربرد باشه ؟ یا پاور یا برق ساختمان ؟

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم سیستم سرج پرتکشن پاور ها شامل mov  (متال اکسید وریستور)میشه که اینا یک مورد "مصرفی" هستن .و به مرور زمان مستهلک میشن! و نهایتا سرج رو رد میکنن.

قطعات دیگیری مثل NTC هم در پاور اینا بعد از مدتی خواص خودشون رو از دست میدن .

من این مشکلو بعضی وقتا با مادربورد های ایسوس داشتم(مشکل نیست البته یه حالت محافظت داره) مشکل سیم کشی داخلی یا مشکل از شبکه هست.

وسایل آشپزخونه رو از لاین برقی که ازش برق سیستم رو تامین میکنید جدا کنید. از سرج پروتکتور ها استفاده کنید. سیم سیارتون رو عوض کنید(اگر استفاده میکنید). من این مواردو رعایت کردم درست شده تا الان مشکلی نداشتم.این آخری خط دفاعی سیستمتون هست بعد از این ازراعیل میره سراغ قطعاتتون.جدی بگیرید.

در 4 ساعت قبل، Royal گفته است :

ولی خوب پاور قدیمی هست

استفاده از سیار هایی که سرج پرتکتور دارند میتونه تاثیر داشته باشه.

اینم مفیده بخونید :

https://www.hardwaresecrets.com/anatomy-of-surge-suppressors/2/

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

تا اونجایی که من میدونم سیستم سرج پرتکشن پاور ها شامل mov  (متال اکسید وریستور)میشه که اینا یک مورد "مصرفی" هستن .و به مرور زمان مستهلک میشن! و نهایتا سرج رو رد میکنن.

قطعات دیگیری مثل NTC هم در پاور اینا بعد از مدتی خواص خودشون رو از دست میدن .

من این مشکلو بعضی وقتا با مادربورد های ایسوس داشتم(مشکل نیست البته یه حالت محافظت داره) مشکل سیم کشی داخلی یا مشکل از شبکه هست.

وسایل آشپزخونه رو از لاین برقی که ازش برق سیستم رو تامین میکنید جدا کنید. از سرج پروتکتور ها استفاده کنید. سیم سیارتون رو عوض کنید(اگر استفاده میکنید). من این مواردو رعایت کردم درست شده تا الان مشکلی نداشتم.این آخری خط دفاعی سیستمتون هست بعد از این ازراعیل میره سراغ قطعاتتون.جدی بگیرید.

استفاده از سیار هایی که سرج پرتکتور دارند میتونه تاثیر داشته باشه.

اینم مفیده بخونید :

https://www.hardwaresecrets.com/anatomy-of-surge-suppressors/2/

سلام دوست عزیز....خیلی ممنونم که وقت گزاشتی و جواب دادی

والا من که گیج شدم .لی همونطور که گفتم سیستم را با یک پاور 1000 وات دیگه هم تست کردم و تغییری در نتیجه عملی مشاهده نشد

حالا میخوام یک سیستم دیگری را با مادربرد ASUS بیارم و تست کنم ببینم این مشکل از سیستم برق خونه هست یا از جای دیگری 

فعلا با همون سیستم دارم تایپ میکنم و مشکلی  هم ندارم ولی هر لحظه منتظرم که خاموش بشه

این مورد را باید با خیلی راه و روشهای مختلفی تست کنم تا جواب بگیرم و نتیجه را اینجا اعلام میکنم تا اگر کسی این مشکل را داشت بدونه چه کارهایی باید انجام بده

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Royal گفته است :

سلام دوست عزیز....خیلی ممنونم که وقت گزاشتی و جواب دادی

والا من که گیج شدم .لی همونطور که گفتم سیستم را با یک پاور 1000 وات دیگه هم تست کردم و تغییری در نتیجه عملی مشاهده نشد

حالا میخوام یک سیستم دیگری را با مادربرد ASUS بیارم و تست کنم ببینم این مشکل از سیستم برق خونه هست یا از جای دیگری 

فعلا با همون سیستم دارم تایپ میکنم و مشکلی  هم ندارم ولی هر لحظه منتظرم که خاموش بشه

این مورد را باید با خیلی راه و روشهای مختلفی تست کنم تا جواب بگیرم و نتیجه را اینجا اعلام میکنم تا اگر کسی این مشکل را داشت بدونه چه کارهایی باید انجام بده

خوب اون پاور هم شاید مشکل سرج داشته باشه. یا کلا بردتون آسیب دیده.

بعضی وقت ها دوباره اسمبل کردم سیستم هم کمک میکنه. اینم تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

خوب اون پاور هم شاید مشکل سرج داشته باشه. یا کلا بردتون آسیب دیده.

بعضی وقت ها دوباره اسمبل کردم سیستم هم کمک میکنه. اینم تست کنید.

دوست عزیز از قرار مشکل را پیدا کردم و تا حالا که جواب داده ولی باز هم دارم تست میکنم

مشکل نه از Power بود و نه از Motherboard مشکل از اون SSD بود که به فنا رفت اون را از مدار برق سیستم هم خارجش کردم و درست شد یعنی تا اینجاش که درست شد

تا سیستم را زیر فشار نبرم  و یه بازی اجرا نکنم مطمعئن نمیشم

سیستمم را همون روز که SSD سوخت دوباره از اول و بعد از تمیز کردن کل قطعات جمع کردم و مثل روز اولش شد ولی با مشکل(  Asus anti-surge was triggered to protect system from unstable power supply )

من به پاورهای Corsair اطمینان دارم و بعد از تست پاور دوم دیگه به خرابی پاور شک نداشتم و همون پاور قبلی را که داشتم گزاشتم سر جاش

حالا میخوام یک عدد ADATA بخرم و سیستم را استفاده کنم  ولی قبلش باید تست کاملی بگیرم

لینک به دیدگاه

سیستم همچنان مشکلش پابرجا هست و خاموش و روشن میشه

مادربرد را میخوام ببرم شرکتی که گارانتیش کرده چک کنن ببینن چه مشکلی داره

به نظر خودم مشکل از قسمتهای کنترل ولتاژ خود مادربرد هست که برای دوستان عزیز نتیجه را اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...