رفتن به مطلب

یه دونه خطای CRC ERROR در هارد وسترن

Sina123
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان و اساتید

من قبلا گفته بودم یه سیستم بستم با هارد وسترن گرین و پلکستور که موقع استارت سیستم یه صدای ناهنجاری میده......... اونو هنوز وقت نکردم تست کنم ولی امروز هم رفتم سیستم یکی از دوستام رو دیدم اون هم هاردش وسترن بود.. سیستمو کسی بسته بود براش... میگفت موقع بالا اومدن ویندوز یه صدای خش خش ضعیفی میده انگار به هاردش شک داشت..

بعد من با hd tune 5 اسکن سریع گرفتم همش سبز بود بد سکتور نداشت. ولی تو چک لیست سلامت هارد یه هشدار بود که تصویرش رو اینجا قرار میدم از نظر شما استفاده کنم .

یه دونه خطای CRC ERROR داده.

post-9497-0-89419800-1328839238_thumb.png

post-9497-0-91338500-1328839250_thumb.png

اسکن کامل برای بد سکتورهاش وقتگیر بود.

مشکل جدیه ؟

چه طوری برطرف میشه ؟

مدل هارد هم در تصویر مشخصه.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

این ارور بیشتر نشان دهنده این هست که کابل ساتا شما مشکل داره.

کابل ساتا خودتان را تعویض کنید ببینید چی میشه.

با تشکر.

هادی

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

یه دونه هارد پیدا کردم این خطاها یعنی یه بدسکتور داره و یکی در آستانه خراب شدن!!!؟ ولتاژ 3.3 ولت پاور هم شده 3.17 ؟ خطرناکه ؟

ممنون میشم این اخطارها رو برای من شرح بدین :

i283837_07-april-2012-23-05.png

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

در یک برنامه دیگه هارد رو 100% سالم نشون میده :

i283836_untitled.jpg

این سیستم رو نمیخواد ارتقا بده.

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

سلام

دوست گلم اين ارور هم براي يكي از هارد هام كه روش ويندوز نصبه (وسترن بلك) رو با اين نرم افزار نشون ميده

البته من قبلا در موردش تاپيك زده بودم كه دوستان گفتند كه كابل مشكل داره كه تعويض كردم و از اون نبود .....خلاصه روي يك سيستم ديگه نصب كردم كه همين ارور رو داد.

دوستم هم رو سيستمش يك هارد سامسونگ داشت كه اون هم با همين نرم افزار crc ارور داشت

خلاصه از آخر متوجه شدم كه نرم افزار مشكل داره چون با هر نرم افزاري تست كردم هارد مشكلي نداشت

http://lioncomputer....l=&fromsearch=1

شما با اين نرم افزار هم تست كن:

http://crystalmark.info/download/index-e.html

ویرایش شده توسط goldsky
لینک به دیدگاه

با برنامه شما تست کردم فقط خطای کابل رفت.

با یه برنامه تحت داس که تو تاپیک شما بود چک کردم اصلا ارور نداشت!

الان این یعنی دو تا سکتور معیوب داره یا داره علکی میگه !؟

لینک به دیدگاه

درود

دوستان در مورد تستهایی که با نرم افزار HDTUNE انجام میشه، این مسئله به دفعات دیده شده که یک سری عیب و ایراد کاذب در hd tune دیده شده ولی نرم افزار های دیگه این قضیه رو نشان نداده اند. خودم تو چند تا فروم مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم که hd tune بر اساس S.M.A.R.T و log سیستم از وضعیت هارد گزارش گیری میکنه و به یوزر نشان میده. اما چون این log ارورو ها در به اصطلاح cash مربوط به S.M.A.R.T ذخیره شده و پاک نمیشه، وقتی چون هارد رو تست میکنیn، مجموع تمام اررور ها و خطا های راکه در اون ثبت شده رو نشان میده.

به این خاطر گزارشی که به شما میده ،فقط مربوط به همان زمان تست نیست و در اصل گزارش تمام ایراد های هارد از اولین ساعت کارکردش هست. برای همین اطلاعات آماریش برای اون لحظه نیست و CALMULATIVE ارائه شده. که نتیجه اون اعداد یک مقدار ترسناکه. :unsure:

لینک به دیدگاه

درود

به این خاطر گزارشی که به شما میده ،فقط مربوط به همان زمان تست نیست و در اصل گزارش تمام ایراد های هارد از اولین ساعت کارکردش هست. برای همین اطلاعات آماریش برای اون لحظه نیست و CALMULATIVE ارائه شده. که نتیجه اون اعداد یک مقدار ترسناکه. :unsure:

دقیقاٌ حق با شماست، هارد خاویار بلک من هم این ارور Ultra DMA CRC Error Count رو نشون میده. اول کابل ساتا رو عوض کردم ولی بازم ارور رو نشون میداد. بعد جایی خوندم این برنامه همه ارور های ثبت شده رو از اولین تارخ استفاده میخونه. بنابراین من باید این ارور رو میداشتم چون خودم یادمه پارسال یکی دو بار کابل ساتا رو درست محکم نزده بودم و سیستم لود نشده بود. B)

لینک به دیدگاه

اون دو تا بدسکتور چی؟ باید برای بررسی دقیق full scan‌ کرد که درست نشون بده کجای هارد خرابه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله یکبار هارد رو فول اسکن کن بد سکتور ها ممکنه نرم افزاری باشن یا سخت افزاری برای تعمیر هم نرم افزار معرفی شده تو فوروم کافیه سرچ کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...